Reklama

čtvrtek 14. května 2015

Kerry: možné pokusy Kyjeva dobýt zpět letiště v Doněcku budou destruktivní


14. 5. 2015    zdroj
Pokusy ze strany vlády Ukrajiny dobýt zpět letiště v Doněcku by byly destruktivním krokem a USA budou velmi znepokojeny takovým jednáním. Tak americký ministr zahraničí John Kerry komentoval prohlášení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, který podle něj nemá pochyb o tom, že "Kyjev letiště osvobodí"

Uvedla to agentura RIA Novosti.

"Ale pokud prezident Porošenko skutečně vystupuje za to, aby byly nyní započaty nějaké silové operace, navrhli bychom mu nejprve popřemýšlet, než podnikat takové kroky, protože Minské dohody pak budou vážně ohroženy," řekl Kerry po setkání s prezidentem Ruska Vladimírem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Je možné, že Porošenko hovořil o akcích v budoucnu v dlouhodobém horizontu, zauvažoval Kerry. "Teď, v tomto okamžiku, by to bylo velmi destruktivním krokem", zdůraznil ministr zahraničí ...

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

3 komentáře :

 1. Po takovem vyhlaseni musi byt v Rusku a v Novorosiji VELICE na pozoru. On totiz neexistuje jakykoliv duvod se domnivat ze by Americti kriminalnici rikali cokoliv smirliveho bez toho aby za tim nebyl jenom zase dalsi podraz a smrt. Jde jenom o mlzeni a pokus o ukolebani pozornosti - tak jako pokazde.

  OdpovědětSmazat
 2. Proč mám dojem, když vidím tento obličej, tak se mi vybaví jenom podraz, faleš, pohrdání jiným národem. Že by se už i v Pentagonu rozednilo a mezinárodní teroristé pochopili, že svůj " demokratický" boj projeli na celé čáře? Nevěřím tomuto člověku snad ani jeho jméno. Čekám jen proradnost, podraz a úskočný manévr. Nožná vyčkávání co bude z věcí příštích. To je ta jejich strategie, rozbít,zdemolovat, zdezorientovat národ, vyvolat vnitřní konflikt a jede se dále. Další zářez na pažbě. Nechápu vazaly EU. Jsou tak připosraní z hegemona?
  Právě nyni by měl příjít ten pořádný obrat a konečně někdo by měl říci TAK UŹ DOST. Dost bylo devastování světa, Dost bylo vaší demokracie. Tuto mi v Evropě nechcem. Zdemolovali jste od 2 svět. války téměř polovinu světa, tak příjďte až se omluvíte národům a především je dáte do pořádku. Takto bych očekával přístup EU a takto bych očekával přístup i Ruska.

  OdpovědětSmazat
 3. Smrdí to marškou !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.