Reklama

pátek 15. května 2015

Krize a politická iniciativa Nová republika

MUDr. Ivan David, CSc.
15. 5. 2015     (Seminář Nové republiky, Jihlava 2015)

4 komentáře :

 1. Chci poděkovat všem co se postavili na stranu spravedlnosti, pravdy, míru a vzájemné spolupráce mezi národy ....

  Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také já se přidávám s poděkováním...a snad to bude k něčemu dobré. Toho špatného, i díky našim politikům, bylo už opravdu dost. Dagmar

   Vymazat
 2. Vážený pane doktore,
  vytvoření autentického levicového programu, jako předpoklad vzniku radikální levicové strany, se mi v posloupnosti důležitosti nezbytných kroků, které je třeba učinit před založením takové strany, jeví až jako bod č. 2.
  Jako bod č.1 (tedy prvotní výchozí bod) považuji vytvoření radikální levicové teorie (radikálního levicového zúčtování s teoretickým základem neoliberalismu - tzn. ziskem jako vrcholem všeho ekonomického snažení a úsilí), což by po po "úspěších" neoliberalismu neměl být až takový problém. Je však nutné mít na mysli, že taková teorie musí být stručná a srozumitelná pro široké vrstvy a tedy co nejvíce "vybalena" z bezobsažných akademických keců a tzv. "odborné" terminologie. Mám za to, že toto dosud nikdo pořádně neprovedl. Jak řekl V.I.L. - "Bez revoluční teorie není revoluční hnutí."
  Bez zcela jednoznačného teoretického pobití neoliberálních východisek a pouček nelze podle mého názoru reálně postavit revoluční program, který by šel na podstatu problému - očištění společnosti od vlivu a moci současného kapitalismu v jeho neoliberální podobě pod kuratelou finančního kapitálu.
  Nechci dělat chytrého, berte to, prosím, jako názor vašeho fandy a příznivce do pranice. (Od KSČM už, bohužel, nic podobného nečekám a určitě ne od jejich ideového guru pana Dojĺejše. Referát pana SKÁLY mi připadal na úrovni lepších hospodských keců a vůbec mě nepřekvapil; od jednoho z vrcholových funkcionářů KSČM čeká člověk zcela určitě něco lepšího, než si jen přijít "neslaně nemastně" pokecat.)
  Děkuji Vám za Vaše úsilí, nasazení a zájem udělat něco i pro obyčejné lidi.

  OdpovědětVymazat
 3. MÝCH 8 395 132 VOLŮ SE BUDE BRZY DOMNÍVAT,ŽE KOMUNISTI VYCPALI SVÉHO NEJLEPČIHO AGITÁTORA A DAJÍ SE S NÍM FOTIT

  To je tak JEDINÉ co dokážou.Důkazem je,že vedou PRÝ ostatní zacofané polit. strany v tom,že odmítají otevřit na svém stranickém webu jimi zablokované diskuzní rubriky ze smrtelného strachu,že by je občané mohli podporovat tak jak to vidí tady u NOVÉ REPUBLIKY.

  Tak prohrají zbytek svých voličů pokud jim nevymřou sami.Ostatně nová iniciativa Občanské Společnosti Voličů s akčním názvem VOLIČI ZA VOLIČE může pokud bude k tomu dohnána dobře potřebovat jejich hlasy,když se změní ve hnutí ktere už stejne vystupuje z řady programem DESATERO VOLIČE,ke kterému by se měli začit pomalu modlit VŠECHNY POLIT.STRANY jinak je volit nemusíme..

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.