Reklama

pondělí 18. května 2015

Kusturica: „Třetí světová válka začne útokem Pentagonu na kanál RT“

18. 5. 2015 AC24 a RT   
Srbský režisér a muzikant Emir Kusturica věří, že pokud Washinton zahájí třetí světovou válku, jeho prvním cílem bude ruský kanál RT, který silně bojuje proti protiruské propagandě.

Ve svém článku pro srbský deník Politika přirovnal ruskou TV stanici k ruské raketě SS-18, kterou NATO přezdívá „Satan“.

Spolu s ní prý tvoří silný ruský arsenál. Podle Kusturici RT rozbíjí hollywoodsko-CNNovský stereotyp dobrých a špatných lidí, kdy jsou všichni černí, Hispánci, Rusové anebo Srbové ti zlí a bílí Američané ti hodní.


„USA jsou znepokojeny, že RT do světa vysílá signály typu, že Amerika vede svět do chaosu, že Monsanto neprodukuje zdravé jídlo, že s Coca-Colou se dá vyčistit motor auta, že počet lidí s rakovinou stále stoupá, že se CIA podílela na konfliktu na Ukrajině apod.“

RT je pro americkou propagandu skutečnou hrozbou, a tak si Kusturica myslí, že Washington je bude chtít umlčet silou – stejně jako to udělalo NATO Srbské TV v dubnu 1999.

Kusturica předvídá, že by se Moskvě mohlo podařit zničit CNN, jakožto hlavního vůdce propagandy, která od 90. let dělá z USA zemi, která vede většinu humanitárních akcí (a nikoli války) a z vojenských letadel sesílá anděly (ne bomby).

Než se Pentagon rozhodně zasáhnout, RT snad definitivně nabourá americký sen a odhalí skrytou pravdu nejen Američanům.


16 komentářů :

 1. A nebylo by přeci jenom, soudruhu Kosturico, jednodušší tu RT v USA prostě zakázat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ne, zakázat ne. To by vypadalo moc nedemokraticky.
   Vyhodit do vzduchu - by bylo mnohem demokratičtější, mnohem američtější. To už má US Army z dřívějška perfektně nacvičené.
   PB

   Smazat
  2. Zdravím Tě Emire!!!!
   Jako vždy hodně štěstí a zdraví!!!!!!!
   jituš

   Smazat
  3. US Army v USA dříve něco vyhodila do vzduchu? Ale jdi ty brepto :-D
   Jinak RT, i když se moooc snaží má v USA sledovanost blížící se nule. Takže není třeba ji ani zakazovat, ani rozpoutat kvuli ní WW3 :-D

   Smazat
  4. Dobrá odpověď, jenom v ní chybí dovětek - a svést to na někoho jiného, v tom jsou USA mistři světa.

   Smazat
  5. Deset minut od uveřejnění článku. Slušnej čas. To jsem si všimnul, že je norma, více už je na pokrčení obočí.

   Smazat
  6. Prostá logika - podívejte se, jaká je formální úroveň RT, důstojná, kultivovaná a drahá. Že by to vše pro bezvýznamnou hrstku lidí? A to nemluvím o výjimečné profesionalitě spíkrů. Taková Oksana Bojko, bývalá frontová novinářka v Sýrii, strčí do kapsy většinu západních politiků, namaže si je na chleba, ti se musí fackovat cestou domů - podívejte se na její pořady, jsou v angličtině, nemusíte poslouchat dabing do ruštiny, který je tam taky. Myslíte, že by tam taková hvězda zůstávala, kdyby se na ni nikdo nekoukal?
   Problém je v tom, že RT vypadá po všech směrech jako seriózní televize, a že na to celá Amerika právě kouká. A cinknutý průzkumy na tom nic nezmění.

   Srovnejte si to s krákajícíma slepicema na amerických kanálech, které jsou vybírány za spíkry snad jen podle toho, jak umí skřehotat, kroutit ksichtem a pořídit si větší namelírovanou paruku. Problém je, že amerika "šla vstříc" svým divákům až tak, že jejich zpravodajství vypadá jak estrádní cirkus pro úplný idioty a těm náročnějším nezbývá nic jiného, než si pustit RT.

   Smazat
 2. Mimo jiné jistě a zabila při tom cca 2 tisíce občanů s výjimkou vyvolených, kteří byli varováni aby nešli 11.září do zaměstnání.

  OdpovědětSmazat
 3. Kusturica je frajer, ale teď si už teda na Vltavě se svým bandem nezahraje, to tedy ne.

  OdpovědětSmazat
 4. RT rozhodně nebojuje proti ruské propagandě. Opravte si to, soudruzi. Máte v tom pěkný guláš :-D
  Jedna žumpa kde neumí anglicky otiskne nějakou blbost a 5 dalších to bez jakéhokoli rozmyslu zkopíruje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý a drahý soudruhu, děkujeme ti s celou základní organizací za upozornění na chybu v překladu. Dovol, abychom tě za odměnu vyfotografovali před rozvinutou zástavou a fotografii vystavili na naší nástěnce. Čest práci

   Smazat
  2. Žumpu máš v hlavě ,demente fašistický.

   Smazat
  3. Tak to vidíš, ani jsem si toho nevšiml, protože logika věci mi tam to protiprotiruské doplnila, zato ty tvoje chybějící čárky mě hned praští do oka.

   Smazat
 5. Blbe z 12:34, pro méně chápavé jako jsi ty: přečti si to ještě jednou a možná pochopíš, ale asi je to marné. Všem kromě tebe je to jasné, to že neumíš číst Štětino je tvůj problém. To že Kosturica má pravdu, s tím nic nenaděláš. Soudruzi si říkáte na schůzi, to je poznat odkud vítr vane bolšane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to bude asi tím, ty demente, že si to už opravili. Koukni na "originál" z AC24 ze kterého to předtím opsali. No nic :-D

   Smazat
 6. I tebe (11:55) vlast potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.