Reklama

.

.

neděle 3. května 2015

Legrační mlžení, parádní doznáníPeter Ackerman, Berel Rodal
3.5.2015   Střípky ze světa
Režie „barevných revolucí“ líčí na své oběti
Praotcem technologie nenásilných revolucí – sametových i všelijak barevných – je Gene Sharp. Na jedničkou mezi dědici aspiruje Peter Ackerman. Gambler finančních trhů (za peníze jiných lidí) - a politický intrikán v jedné osobě.Kšefty s junk bonds – tedy rizikovými cennými papíry (finanční krize vybujela právě z jejich toxického sajrajtu) - vydělal přes 300 miliónů dolarů. Hlavně ve vedení Capital Markets Drexel, který pak poslal do konkursu. Se Sharpem zakládali už roce 1982 Albert Einstein Institute, první centrum nenásilných revolucí, schované za image vědce, varujícího před násilím v atomovém věku.
Už před lety sepsal i opus, zvaný Strategické aspekty hnutí nenásilného odporu (Strategic Aspects of Nonviolent Resistance Movements) – a na stejné téma i filmový scénář. Sám ovšem nepohrdne ani posty ve spolcích, jejichž lidskoprávní kousky diriguje CIA (např. radě Freedom House). Ani v prominentních grémiích, koncipujících i brutální násilí (Council on Foreign Relations).

Z bavlnky investičního bankovnictví je i Berel Rodal, Kanaďan a Ackermanova pravá ruka. Sérii postů v diplomatických a bezpečnostních strukturách má za sebou i on (včetně generálního ředitele politického sekretariátu Ministerstva národní bezpečnosti).

V Mezinárodní radě pro nenásilné revoluce (International Council on Nonviolent Revolutions) – nynějším nástupci Albert Einstein Institute – je Ackerman zakládajícím šéfem a Rodal místopředsedou. Co už ti zbrojnoši „nenásilí“ mají za sebou – a nač mají zálusk teď – shrnuje jejich společná programová stať.

Režii sametů a barevných švindlů falšují i rodokmen. Takže sahá až k Etiénnovi de la Boétie, Abrahamu Lincolnovi, Mahátmovi Gandhímu či Martinu Lutheru Kingovi – a dokonce i popu Gaponovi. Šejdířský slalom dějinami – znalejší čtenář se pobaví – končí až „spontánní revolucí“ proti Slobodanu Miloševičovi. A intronizacemiViktora Juščenka, Michaila Saakašviliho i jiných karikatur na strážce lidských práv.

„Poučení“ z díla zkázy, na něž si nárokují dědická práva, vidí následovně:

„Dějiny a především nedávná historie nás učí tomu, že pro úspěšný občanský odpor, pro vítězství boje za práva a svobody cestou nenásilných občanských kampaní jsou klíčové tři prvky. Hnutí se musí předně sjednotit pod vedením těch, kdo reprezentují celou šíři populace, a ne jen jednotlivé strany a třídy. Také předáci hnutí musí dosáhnout shody ve vztahu k řadě dosažitelných cílů. ´Solidarita´, vzniklá jako svobodné odbory v zájmu vytvoření politického prostoru, se potřebovala rozšířit na úroveň masového hnutí, aby změnila zemi. Původní zaměření na skoncování s komunistickým režimem mohlo přinést mnohem menší úspěch.

Za druhé – úspěšná občanská rezistence je výsledkem systematického plánování, umožňujícího přitáhnout k účasti a mobilizovat lidí různého původu, aktivizovat nejrůznější představitele občanské společnosti: mladé i staré, muže i ženy, chudé i bohaté. Síla a legitimita se rodí spolu s počtem účastníků a představitelů. Magnetizace různorodých pohledů, již to vyžaduje, pomáhá formulovat politickou kulturu společnosti na pochodu. Zvlášť důležitá je pečlivá analýza. Zranitelné body režimu – politické, sociální, komunální, ekonomické, vojenské, mezinárodní – třeba pochopit, prozkoumat a využít. Tak jako protivník využívá represe a kooptace k tomu, aby opozici, ty, kdo plánují nenásilné akce, rozdělil a rozdrobil, třeba autoritářského protivníka oddělit od pilířů jeho podpory, na nichž závisí uplatnění jeho moci. Cílem nenásilných akcí je, na rozdíl od postupu usilujícího o ´svržení´ a využívaného ozbrojenými povstalci, eroze či podlomení samotných základů totalitního režimu cestou masového hnutí, schopného vyvíjet nátlak, a vyvolávat tak změny v loajalitě klíčových sektorů a aktérů. Represe je třeba umět předvídat a plánovat vše tak, aby se jejich negativní dopad omezil na minimum, a adaptovat se vůči nim. Od počátku promyšlená, dlouhá série stávek, bojkotů, protestů a mnoha jiných nenásilných sankcí hází rukavici legitimitě autoritářského vládce, vznáší otazníky nad jeho schopností vládnout či schopností okupanta udržet občanskou společnost pod kontrolou. To z druhé strany stimuluje a inspiruje boj proti těm, na jejichž podpoře ti, kdo jsou u moci, závisí. Nenásilné hnutí se musí plánovat a postupně organizovat své zdroje tak, aby dosáhlo taktických možností, přesahujících hranice konfliktu. Efektivní občanský odpor musí být s to uplatnit celou škálu taktik, zkoncipovaných s invencí jako integrální součástí komplexní strategie, a vyvíjet na protivníka permanentní tlak.

Hnutí musí za třetí zachovat svůj nenásilný ráz, poněvadž násilí s sebou nese vážné následky. Pokud na násilí v určité fázi dojde, občanská účast se vypaří. Použití násilí navíc zredukuje na minimum pravděpodobnost, že k režimu zaujmou distanci voliči, o něž se opírá, včetně majitelů byznysu a ozbrojených strážců státu, o jejichž loajalitě vůči režimu není pochyb. Na tyto skupiny lze působit cestou efektivní občanské akce, ocitnou-li se však pod palbou, dezerce se od nich dá čekat jen sotva. Smyslem občanské rezistence není rozpálit srdce, nýbrž eroze moci a rovněž dovedná adaptace vlastní strategie vůči fíglům jiných forem a dimenzí moci. Dynamika občanského odporu převrací obvyklé pojetí moci v mnohém z nohou na hlavu. Občanská rezistence vzniká kroky obyčejných lidí, a ne vlády či elit. Její moc je výsledkem toho, co si předsevzali a uskutečnili sami lidé uvnitř země, a ne co jim oktrojovala rozhodnutí aktérů odjinud; uplatňuje se tak, že je stávající systém útlaku zbaven legitimity a přestane fungovat, a nikoli dekapitací vládce. Zatímco povstání s použitím síly moc koncentruje, nenásilný odpor ji rozšiřuje…“

Bigotní víra, že samety a majdany jsou dílka spontánní, dostává ránu parádní. Tu z milosti. O kus dál stojí i pohnutky nezvyklé otevřenosti:

„Všichni hrdinové nedávných ´barevných revolucí´ budou už docela brzy muset opustit své posty. Otázka zní, zda tyto lídry vystřídají ti, kdo vzešel ze svobodné volební soutěže, v níž rozhodují občané, a pokud ne, co občané podniknou, aby se pokusům o usurpaci svých občanských svobod postavili na odpor. Přistoupí na takovou situaci trpně, sáhnou po násilí, anebo budou hledat inspiraci ve svém vlastním a světovém dědictví nenásilné občanské akce? A pokud si lidé řeknou o podporu v podobě univerzálních metod, jež by jim mohly pomoci svrhnout represivní moc nenásilnou cestou, kdo jim pak dokáže pomoci?“

Parádní doznání, k čemu ty švindly vedly, loví v tůni zklamání. Na tuhle nudli se nechá utáhnout leda IQ tykve.

10 komentářů :

 1. Znáte seriál Podfukáři ... asi v tomhle smyslu povýšili američani podvod na umění, a volavky jsou celé státy.

  OdpovědětVymazat
 2. V tomhle smyslu mají i skalp Miloše Zemana, který jim poslal do Bostonu srdceryvnou kondolenci ...

  jak tu v diskuzi zaznělo - všechno se dá napravit, ale ne když si budete držet klapky na očích

  OdpovědětVymazat
 3. Albert Einstein byl pozer a podvodnik. Student se ctyrkama i petkama se najednou zjevil na scene jako odbornik fyziky. Spoustu napadu vzal sve zene Mileve na kterou byl zly a jeho vlastni synove se k nemu nehlasi. Zidovska propaganda z nej udelala modlu. Podivejte na internet.jaris

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty pětky a čtyřky jsou urban legend, ve skutečnosti to byl vynikající student, zejména v přírodovědných předmětech. Viděl jsem i nějaká jeho vysvědčení, většina známek byla sehr gut. Co se u něj dělo v rodině, nevím, ale zakládat na tom konspirační teorii, že byl AE zcela tupý, mi přijde přitažené za vlasy; vztahy v rodině mohou být napjaté kvůli mnohem banálnějším věcem, např. kvůli nedostatečné ochraně dětí apod. M.J.

   Vymazat
  2. Tupy ne, ale genius take nebyl. Proste prumer. Prostudujte si clanky na internetu od jinych vedcu o AE.jaris

   Vymazat
  3. Kecy závistivců ... koho v té době napadlo překreslit vesmírnou geometrii podle Lobatchevského rovnic?

   Pravda je taková, že génius jako Einstein se rodí jednou za sto let, a vědecká obec mu to nedokáže odpustit, myslí si, že je to nějaké požehnání být někým kdo posune vědu zas o krůček dál. Není, je to prokletí, protože takový člověk vždycky zas a znovu musí bojovat proti tlupě dogmatiků, kteří budou slepě a tupě do roztrhání těla bránit staré nefunkční modely. A dokonce ani po smrti takovému člověku nedají pokoj a budou se mstít různými pracemi znevažující jeho zásluhy. A podobní kreténi jim budou přikyvovat a léčit si mindráky společnou litanií.

   Vymazat
  4. 15:30: Znáte tu historku o Kolumbovu vejci? M.J.

   Vymazat
 4. Ještě hoši zapomněli na další, nejméně 4, důležité věci.
  1. Uplacení vrcholných funkcionářů mocenských složek napadeného (rozkládaného) státu. O pánech Lorencovi a Hegenbartovi se v době "barevné sametové revoluce" po vnitru říkalo, že byli levní; že to prodali za milión pro každého.
  2. Vytvoření silné vlivové agentury (podplacením nebo zpravodajským zaverbováním) významné části do té doby "režimního tisku", nebo jeho významných známých "tváří".
  3. Vytvoření silného agitačního a organizačního zázemí pro protirežimní změny (včetně jeho finančního zajištění). Kde by se tenkrát jinak po celé bývalé ČSSR objevilo najednou tolik letáků s heslem "Havel na hrad"? Nebo dnes po Praze tolik červených karet proti presidentu Zemanovi?
  4. Objektivní celospolečenská chuť a poptávka po vzniku společenských změn, která existuje po dlouhou dobu pro objektivně existující společenské rozpory, které atakovaný režim po řadu let neřeší. (Co na tom, že pro atak jde jen o vhodnou zástěrku a že "nové" změny je také nevyřeší a naopak pro většinu lidí bude mnohem hůře; že "revoluce" bude v krátké době změněna na kontrarevoluci.)
  PS k sametovce: U pana gen. Lorence je třeba uvážit i prý silnou osobní rodinnou vazbu na režimního presidenta, vrchního velitele ozbrojených sil. Na Slovensku se o něm po vnitru šuškalo, že jeho manželka a manželka syna Dr. Husáka jsou sestry. A pokud jde o osobu samotného doktora? Jeden starý partyzán, provádějící v památníku SNP v Banské Bystrici, posluchačům bývalé VŠ SNB řekl. Soudruzi vám to mohu říci, ale do dneška nám (rozumněj bývalým partyzánům) není jasné, jak se Dr. Husák dostal za SNP do Banské Bystrice a z Banské Bystrice, když byla kolem dokola neprodyšně obklíčena německými fašistickými vojsky? Jednalo se snad např. o "spící" síť německého abwehru admirála Canarise?? Co takhle požádat muti Merkelovou o zpřístupnění archivů BND??

  OdpovědětVymazat
 5. Nic se nezmění, dokud v USA budou vládnout titíž lidé jako dnes. A aby tam přestali vládnout, je potřeba odhalovat jejich podvody a zločiny. Konkrétní, ne jenom prázdné obecné fráze.

  2 roky už tady a na jiných serverech postuju odkazy na videa dokazující, že Bostonský útok na maratón byla práce FBI, a zranění tam byla fingovaná, celé to bylo divadelní představení prováděné v reálném čase a prostředí.

  Další událost je střelba ve městě Newton, kde měl "šílený střelec Adam Lanza" postřílet 27 osob - znovu, už asi rok a půl co o tom vím, dopídil jsem se k tomu následně při zkoumání Bostonu, biju napoplach, aby se pravda o této události zveřejnila.

  Další událost - střelba v Divadle Aurora - totéž představení amerického týmu FBI "Krizových herců - Crisis Actors" ...

  Mohl bych pokračovat ke střelbě na letišti v Los Angeles a dalším událostem, které jsou vysoce podezřelé anebo jako Boston, Sandy Hook a Aurora prokázané za falešné zinscenované události, kterými jsou masy manipulovány.

  Stětí amerických novinářů - existují přímé důkazy, že to byly studiové montáže, nic skutečného, opět práce týmu Amerických Psychologických Operací. ...

  Existuje vážné podezření, že výbuch továrny ve Westu, který je ze 70% městem s čecho-američany, byl leteckým raketovým útokem, jsou k tomu videa.

  Není vůle to zkoumat, nenašel jsem jediného Čecha, který by si dal tu práci, který by měl zájem se s tímto materiálem seznámit. Dokud tu budeme ignorovat tyto jasné příznaky zdegenerování USA v totalitní stát s plošnou mediální manipulací a vymývání mozků, které přesahuje i do Evropy, tak se nic nezmění. Tyhle události je potřeba uvést na pravou míru, a v USA k tomu nedojde, tam jsou veškerá velká média vlastněná těmi samými lidmi, kteří tyhle falešné události a vysoce pravděpodobně i zločiny, organizují a páchají. Evropa se musí probudit, a Češi k tomu mají příležitost jako první, protože jak vidíte ještě mi nedošly síly, abych to stále opakoval, a stále se pokoušel o průlom do zabedněných hlav, které to co píšu berou jako blouznění šílence.

  Začněte mě brát prosím vážně, jestli chcete, aby se něco kdy změnilo.

  OdpovědětVymazat