Reklama

úterý 19. května 2015

Mistrovství světa v ledním hokeji skončilo – sláva vítězům a čest poraženým!

Ladislav Kašuka
19.5. 2015   blog idnes
Náš národní tým se dostal mezi čtyři nejlepší a měl tu smůlu, že v semifinále na něj jako soupeř vyšla Kanada, která měla tento rok opravdu výtečný tým, který nenašel za celé mistrovství ani jednoho přemožitele! Náš národní tým se snažil, co mohl a hrál proti Kanadě velice dobře, přestože na výhru to bohužel nestačilo (dle mého laického názoru udělal trenér Růžička chybu, že kvůli později přibyvšímu s týmem nesehranému Plekancovi rozbil sehrané útočné formace, které se tak osvědčili při zápasu s Finskem a stejnou chybu udělal i při zápase s Američany).


Naprostým vítězem mistrovství se nakonec zaslouženě stala famózně hrající Kanada, která porazila ve finále jinak výborný tým Ruska vysoko 6:1. Kanada tento rok prošla celým mistrovstvím naprosto suverénně, podobně jako loni Rusové bez jediné prohry a odvezla si domů poprvé od roku 2007 vytoužené zlato!

Tým do té doby úřadujících mistrů světa si odvezl domů do Ruska stříbro, což je pro Rusy již čtvrtá medaile z mistrovství světa jen od roku 2010, v kterém tehdy především díky Jaromíru Jágrovi zvítězil tým České republiky (Rusové získali v roce 2010 – stříbro, 2012 – zlato, 2014 – zlato a na tomto mistrovství 2015 stříbro). Letos však opravdu byla po dlouhé době lepší Kanada a Rusko se pro tentokrát muselo spokojit s druhým místem.

Americký tým si odvezl domů bronz, který vybojoval na našem českém národním mužstvu poté, co den předtím podlehl týmu Ruska 4:0 (čímž přišel o možnost hrát ve finále) a obsadil tak třetí nejvyšší příčku.

Celé toto mistrovství bylo velice dobře technicky zajištěno. Skvělou atmosféru navozovali maskoti Bob a Bobek, úžasní fanoušci a bravurní výkony hokejového matadora, skvěle hrajícího Jaromíra Jágra, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje!

Přestože tento rok bohužel Česká republika na žádný ze stupňů vítězů nedosáhla, rozhodně si naše národní sestava, ani naše země jako pořadatel tohoto šampionátu žádnou ostudu neudělala! Myslím, že můžeme být na toto mistrovství a všechny naše hráče právem hrdí! Stále jsme, přestože jinak malá země hokejová velmoc a ještě spoustu jiných mistrovství vyhrajeme!

16 komentářů :

 1. Ano,naši hráli velmi dobře a dali do toho všechno. Zasloužili by si hrát ve finále. Naše mužstvo bylo druhé nejsilnější. Los to bohužel určil jinak.
  Abychom postupně neustupovali ze slávy , je třeba aby vláda vyčlenila více prostředků na podporu mládežnického sportu a to ve všech odvětvích a bylo tak umožněno aby i více dětí ze slabších sociálních poměrů mělo možnost provozovat tyto finančně náročné sporty . Byla by pak větší základna pro výběr talentů.Ne všechny děti bohatých rodičů mají talent a potřebnou vůli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si nesouhlasit- špička je vyrovnaná- Letos hráli kanaďané jako bohové a ten zbytek měl své lepší i horší chvilky.

   Smazat
 2. Správně to shrnul Jágr. "Vždyť sport je jenom SHOW" (cirkusové představení pro diváky, forma odreagování a zábavy).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kacířská myšlenka:
   -nebylo to tak, že jsme museli prohrát,
   -netlačil někdo na Růžičku,
   -po prohře našich s američany, bylo vidět na našich hráčích znechucení,
   -co znechutilo Jágra, že prohlásil - konec s reprezentací

   Smazat
  2. No tady lze se jenom zeptat?Kde to bolí nejvice?Hlava je v pořádku?14:22

   Smazat
 3. Na zdejší prostředí až příliš klidný článek, možná spíše zbytečné shrnutí. Důvod proč reaguji je ten, že je to několik dní kdy jsem tu argumentoval a musím zdůraznit že na základě vlastních zkušeností o nehorázném chování "domestikovaných" Rusů, no na mistrovství se moja slova potvrdila. Hulvátsví a naprostá neůcta, která provázela jakýkoli prohraný zápas a to zejména ze strany fanoušků, byla obrovská ostuda. No čekám spustu nesmyslů o kavárně a podobných "argumentů". Počítám ale, že rozumný žádný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Rusove se chovali jako namyslena, arogantni prasata.

   Smazat
  2. Ono to bude asi tím, že 70% zdejších čtenářů na hokej nekouká, takže nevíme o čem mluvíš, přecedo. Ostatně soudím, že kavárna musí býti zničena.

   Smazat
  3. Proč by měli projevovot úctu Kanadě, která je takovým pohůnkem Ameriky a Rusku solí na každém kroku ?

   Smazat
  4. Putin se může stavět třeba na hlavu - ale pak stačí pár nadutých ruských blbců a hned je nově vybudovaná image Ruska v loji. Ruští hokejisté se chovali FAKT PŘÍŠERNĚ - a to je pro Rusko velká škoda... bohužel se od jejich hloupého a nadutého chování nedistancoval ani Putinův mluvčí. Když se ho na nevhodné chování hokejistů ptali novináři, tak dělal mrtvého brouka. Je to úplně zbytečné - takhle si podělat svůj nový obraz!

   Smazat
  5. Přesně o tom píšu v samostatném příspěvku cožpak i tady vy volové musíte zmiňovat politiky? Vymyslím si situaci: Rosickému prasknou nervy zajede skluzem do soupeře a zlomí mu kotník.A ejhle- může za to prezident Zeman- on je představitel státu jehož dres ten člověk nosí a podívejme ani jeho mluvčí se nedistancuje to je ale holota....Podívejte se jak se nedávno do sportu zamíchává politika- své si zažili fotbalisté Srbska a Ruska- rozebírá se to v mainstreemu? Ne protože zrovna by se nějak museli těchto týmů zastat.

   Smazat
 4. Jen sláva? To je málo -třikrát sláva!

  OdpovědětSmazat
 5. no pane jo, pořád rozumný žádný

  OdpovědětSmazat
 6. K mistrovství...osobně. Jak jsem viděl jak to kanaďané otočili proti švédům, bylo jasné, že si přijeli pro zlatou. Hráli fantasticky. Jenže mně v paměti utkvěly momenty z před několika let, kdy naše, ale i jiné mlátili i v přesile. Prostě toto se mi vybaví při slově kanadská repre a tudíž i když oceňuju jejich kvality, nefandím jim.Paradoxně, pokud sleduju NHL a v Stanley cupu na sebe narazí Can a US tým, fandím spíš těm kanadským, páč jich tam je méně.
  Postřeh byl jsem po finále těžce nas...štvaný.
  Dívali jsme se jak na marný boj našich o finále, tak i na super zápas USA- Rusko. S kolegou, se kterým nemáme sstejný náhled na politiku jsme se shodli, že je to reklama na hokej, a nakonec ten výsledek byl pro amíky krutý.Během toho zápasu jsem mu řekl jak to vidím s kanaďany a že ať vyhraje kdokoliv...budu právě tomu fandit ve finále- tedy klidně amíkům.
  Na finále se nás sešlo více a jeden trouba, který tak akorát čte bulvár a má radost jak někoho nasere, hned začal- to je lata, to ten Putin musí křivit pysk, ještě že tu nepřijel apod....chápete ty lidi???Pak mu bohužel ještě nahráli rusové odchodem do kabin, což ani já nehodnotím moc kladně... je to smutné, když se to hodí vpléétat politiku i do sportu- v Soči hráli USA s Rusy taky jeden z nejhezčích zápasů na turnaji- radost se dívat- bez ohledu na výsledek. A komentátoři? Bohužel, neopomněli si kopat jak to jen šlo. Co by jste od pohůnků čekali, Záruba mně v tomto dost zklamal.Ale hlavní myšlenka sportu spojovat je u některých lidí prostě nemyslitelná.

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní 15.23- Co to žvatláš blbečku nevzdělaný?

  OdpovědětSmazat
 8. Vždycky jsem měl za to, že hokej je jen hra -čestná hra. Nikldy bych si nepomyslel, že politikaření rozesere i pohled na sport, a že se najdou pitomí trotlové, kteří si budou vyplachovat čumáky nadáváním na "postoje" některých hráčů, např."chovali se jak prasata" apod.Jak prasata se poslední dobou chovají jen diskutující občané, kteří ožvaní všechno co je kde napsané, přičemž si sprostě nadávají a uráží se navzájem. A když už jsme u toho - pro to malý černý kolečko, kolem kterýho se prohání chlapci z různých zemí - se poserte a navzájem se sežerte. Pak to bude určitě správné a sportovní.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.