Reklama

úterý 19. května 2015

Národní garda Ukrajiny obklíčila část polygonu, kde se vzbouřili mobilizovaní vojáci

20. 5. 2015     zdroj
Národní garda Ukrajiny obklíčila část Javorovského polygonu ve Lvovské oblasti Ukrajiny, aby blokovala vzbouřené mobilizované v OSU (Ozbrojené síly Ukrajiny). 18. května to oznámila NTV. Uvádí se, že velení OSU se začalo zabývat incidentem na Javorovském cvičišti a poslalo na místo své zástupce. Polygon byl zároveň obklíčen jednotkami Národní gardy, která má v úmyslu "potlačit případné nepokoje."


Je známo, že před několika týdny na polygon přijeli branci. Měli tam být vycvičeni před odesláním do ATO na Donbasu. Podle dostupných informací však za dva týdny rekruti potřebnou přípravou neprošli. Za dobu 14 dnů vystříleli jen po 10 patronech. Vojáci také doposud neobdrželi uniformu, jsou nuceni chodit v civilu: džínách a teplákových soupravách. Místní média napsala, že davy rekrutů jim připomínají bezdomovce.

Branci to nevydrželi a vzbouřili se. Zahradili všechna stanoviště a požadují, aby velení situaci řešilo.

Připomeňme, že na Javorovském cvičišti jsou také vojáci 173. výsadkové brigády USA. Přijeli tam na společné cvičení s ukrajinskou armádou. Do cvičení však budou zapojeny pouze jednotky Národní gardy, celkem asi 900 vojáků. Když americké síly dorazily na cvičiště, hned za nimi přiletěl prezident Ukrajiny Petr Porošenko. Poobědval s americkými vojáky a fotografie tohoto oběda vystavil. V internetu byl Porošenko za tyto fotografie tvrdě kritizován, protože uživatelům se jevily jako velmi nevhodné na pozadí úplného zhroucení ukrajinské armády a problémů se zásobováním.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. To bude tím, že na Ukrajině nevladnou Ukrajinci, ale divní lidé, kteří kradou a zabíjejí je. A ty divné lidi podporují stejně divní lidé v EU, kteří také kradou a dělají ostaním dluhy a vše podporují a řídí ještě divnější lidé, kteří vykradli USA a tomu všemu se říká demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A celou tu tzv. demokratickou bandu řídí banda bankéřů, kteří počítají a přivádějí zisky z těchto válečných masakrů k sobě, aby se v nich utopili. Systém propojení těchto gaunerů je velice dobře promyšlen nevíte někdo jak by bylo možné tento systém zlikvidovat a docílit aby se ve světě neválčilo ?

   Smazat
  2. Svet sa odvracia od dolara a pochybujem, ze tych nosatych si Cina a spol.pustia pod kozu...Toto znizi ich cinnost, ale zrejme vymyslia opat nieco ine...

   Smazat
  3. A že Porošenko neukázal stravování urajinských vojáků?
   Nebo tím krmí i americké instruktory a sám sebe?

   Na snídani rozbředlá rýže s rybičkami, kousek chleba mez másla a čaj.
   Na jídlo stará kráva rozřezaná motorovou pilou na dvoře před kuchyní.
   Záloha za půjčení lžičky v jídelně mobil.

   youtube.com/watch?v=7ZvKaYFECTM
   youtube.com/watch?t=170&v=RcGreM7qZk8
   youtube.com/watch?v=BiLc5CZrEbg

   Smazat
  4. Pro fašisty a zaprodance USA, by ten první,byl jako stvořený, jen aby nestloustli. Jen by si tu porcí měli rozdělit aspoň na třikrát. Obezita je svině. Ten co se dívá do kamery, určitě netlačil do hlavy tu sračku. Ale co chtěli, to mají. Poroš jim zajistí budoucnost, jo na prkně je fajn.

   Smazat
  5. A kdopak ti lidé divného typu asi jsou ????
   Hádejte 3x!!!!!!!!!
   jituš

   Smazat
  6. TAK O JEDNOM BORCI VIM.TEN ZABRAL CELY POLOOSTROV KRYM KTERÝ KOMUNISTÉ Z UV KSSS

   přifarili k Ukrajině a to páni beze ztráty jediného samopalníka.Ted ho prý uzenáč OBAMA hodlá navrhnout na Nobelovku.To je správný IMPERÁTOR a rudoarmějec a ne jak zdechlaci z mobilizovaneho Kyjeva,kteři se ožerou a pak po sobě šijou patronami.

   Smazat
 2. víš trollíku, sranda by byla, kdyby oficiální media informovala objektivně. Aspon ty co si platím z mým nemalých daní. Pak bych nemusel informace hledat tady.
  Asi tak
  Ale to dřív dostaneš rozum , než se z ofiko médií dozvím pravdu. Bohužel obě varianty jsou tak nepravděpodobný, že zůstanu čtenářem tohoto webu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by měl být komunista ty blbe z 6:40, proto že má jiný názor? Ty jsi hodně jednoduchý jednobuněčný organismus. Ty jsi potomek velikých bolšánů, otec dement nebo tvoji matku ojel ruský ovčák a výsledek se nám tu projevuje v plné nahotě. Podle toho, že tu bliješ u každého článku, přes celou noc, tak tím nazaměstnaným budeš ty nebo zhrzelý zametač z WalMartu, nemýlím se? Pokud nemáš nic ke článku, tak zalez pussy a dělej něco užitečného a ne idiota ty komunisto.

   Smazat
 3. Provokatéři snad ani nespí. Všimněte si, že jsou s jedůvkami přítomni v každou myslitelnou hodinu. Divím se, že někdo na ně vůbec reaguje!
  brain07

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proc nespis ty, uchyle? Zeby spatne svedomi ?

   Smazat
 4. Co je ,,Národní garda'' podle ukrajinské ústavy? Je to součástt ukr. armady, policie ? Kdo zná odpověď?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národní garda to budou pravděpodobně Čečenci, navlečení do uniforem pokrokové ukrajinské armády. Ukrajinci to nebudou protože ti by se s nimi spojili a vzali to na Kyjev a ty mongoloukrajince zlikvidovali.

   Smazat
 5. jen si dej bacha,aby jsi nevisel ty. Vlastizrada je stejná směrem na východ jako na západ.
  Ale ty jsi kluk šikovná, ty si poradíš. S fašisty hajluješ, s komančema vzdávaáš práci čest, s amíkama máváš vlaječkou a s Kimem by jsi střílel z kanonu. Prostě bezpáteřní zmrdík.
  Jinak s tou popravou jsi to vzal kde? Na i-hnus? Kdybys to čet pořádně, tak se dočteš, že to není potvrzený. Stejně jako když měl někoho popravit minometem a pak se to ukázalo jako fake. A světe div se, bylo to přímo v tom článku na i-hnusu.
  Co ty na to jako svazák?

  OdpovědětSmazat
 6. Anonymní20. května 2015 8:06

  No já myslím, že by jsi měl jít do školy, a rozšířit si obzory. Protože tohle je už starý, hodně starý.

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymni 8:51
  Chlape ty musiš mít ale velky problem.Že by absolvent pražske kavarny !!!
  Nevím kde si vzal tisice lidi co vitali americke vrahy,asi ses moc dival na ČT. a neznaš skutečnost.Nemaš děti co,až ti je novy branny zakon odveli v osmnacti na Ukrajinu tak budeš mluvit jinak.Prober se Pražsky hnupe.
  Co ti tvoji amici (filmove hvězdy) tak dobreho ve světě udělali ? NIC.Jenom vše rozmrdali tou svou Demokracii.
  A co tady pleteš nějakeho pomatence Kima.Víš o čem ten članek vubec je?O tom že se konečně někdo Fašistum z Ukrajiny postavil.
  A o tom fandění na hokeji,naši přece nepostoupili do finale,takže je logicke že jim nikdo nemohl fandit Blbe.
  V každem sportu jsou nekulturni hovada.Ty jsi politicke hovado ktere je zaprodane amikum.Nechceš jim vlezt do prdele,ja zapoměl ty už tam jsi celý. ČEST

  OdpovědětSmazat
 8. Vzpomínáte si ještě na neustále kopírované články toho blbečka, který popisoval popravu severokorejského ministra obrany dělem ? Tak to asi je jihokorejský agent, protože právě rozvědka této země tuto zprávu pustila do světa. Včera se tento "rozstřílený" ministr vyskytoval v TV bedně a byl docela živej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to zázrak severokorejské medicíny, posbírali všechny kousky z rozstříleného ministra, zase ho sešili dohromady a nakonec pokropili živou vodou

   Smazat
 9. Ať se ty untrmenšové mezi sebou pomlátěj sami. Mám jich už plný zuby, těch majdanovatejch, nemajdamnovatejch, neonacistickejch i protifašistickejch. Celá Ukajina ať už táhne do pekel. Je to všeobecně páchnoucí žumpa plná věčně vožralech individuí, co neznaj ani mejdlo a mlátěj svý ženy, který aby nesmrděly, tak se polejvaj kde jakou voňavkou tak strašně, až z toho smrděj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem jeste v casech SSSR v Kyjeve a byl tam uplne vsady takovej divnej cmuch, neco jako smes prohuleny hospody a sirovodiku. Myslim, ze se to tam dodnes asi moc nezmenilo.

   Smazat
  2. Obávám se, že v daleko bohatším New Yorku to smrdí a páchne o několik řádů více. Záleží jenom na směru větru.

   Smazat
  3. No, v NY asi to neni smrad fyzikalni, ale financni...

   Smazat
 10. Tito noví branci asi stále věří banderovské propagandě a pak jsou překvapeni, ale že Porošenko nemá prachy na jejich "plnou penzi". Standardní banderovské oddíly (myslím ty stávající, nikoliv ty z minulého století) přešly už dávno na samozásobení, v rámci kterého nejenom kradou a loupí, ale bokem si dělají terče z olupovaných. Je ale možné, že okolí této základny je po roce banderovského působení už zcela vydrancované. P.S.: ukrajinští utečenci v Evropě už vědí, že ukrajinská mobilizace má příhodnější označení - "mohylizace".

  OdpovědětSmazat
 11. Nejlepší by bylo ,kdyby se postříleli mezi sebou navzájem.

  OdpovědětSmazat
 12. Však se postřílí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.