Reklama

pondělí 18. května 2015

NATO již dávno patří do starého železa

J. Skalský
18.5.2015  České národní listy

Aby se vyhnulo svému zániku, musí si vymýšlet nové nepřátele. Pokud je nenalezne, je třeba je vytvořit. A to NATO umí. Zatím posledním odhaleným nepřítelem se stalo Rusko. A NATO si jej pěstuje, jak jen umí. Ruské tanky, jak páni z paktu tvrdí, přejíždí hranice na Ukrajinu snad neustále, rovněž tak ruská vojska.

Jediný problém je v tom, že na natistické zpravodajské služby nějak zapomínají hlásit jejich stažení. Takže, pokud bychom hlavounům z NATO ještě náhodou věřili, pak je snad celý Donbas prošpikován ruskou vojenskou technikou a jednotkami armády RF. Co tam však nyní dělají, v době Minských dohod? Další otázkou, kterou si klademe, je, proč je pozorovatelé OBSE nemohou nalézt? Vždyť je jich na Ukrajině, zvláště v blízkosti frontových linií, více než dost. S tím si však natisté nedělají problémy. Rusové na Donbasu jsou a basta! Kdo tomu nevěří, je ruský agent nebo, v tom lepším případě, rusofil nebo úplný prosťáček.

A proto musíme zbrojit a zbrojit. NATO potřebuje též nové vojáky. Že to bude stát další miliardy nebo desítky miliard dolarů, je vedlejší. Svoboda není zadarmo, něco stojí, jak jsme poučováni takovými harcovníky jako je pan K. Schwarzenberg a nově i panem Bělobrádkem, který se pomalu stává všeznalcem. Samozřejmě, řešení sociálních problémů musíme v zájmu evropských hodnot zatím hodit přes palubu. Bezdomovci ještě nějaký rok musí na ulici vydržet a jedno, zda je jich jen nějaký tisíc, či desítky tisíc. Pokud jde o nezaměstnané, musíme se pochlubit, že jejich počet v republice, podle oficiálních zpráv, klesl pod půl milionu. Nevěřící Tomášové k tomu připočítávají takových zhruba tři sta tisíc již neregistrovaných nezaměstnaných, ale ať je to již tak nebo onak, máme pro nezaměstnané dobrou zprávu. Armáda nabírá nové vojáky a v blízké budoucnosti jich budou jistě tisíce. Každý nezaměstnaný, prosím, neberte to doslovně, může tedy v armádě najít zaměstnání. Po krátkém výcviku se pak mohou podívat po světě. Tam či onde se válčí a český pomocný kontingent, který budou vysílat naši vojenští páni, bude pro imperiální síly jistě posilou. Co je dobré pro naše protektory, to je dobré, vlastně musí být dobré, i pro nás. A podle této zásady mají k odvedeným v naší republice patřit i ženy. Nedovedu si představit toho, kdo tohle zvěrstvo vymyslel. Jistě se k tomu sám nepřihlásí. Je to však, pokud půjdeme i nadále válečnickou stezkou a budeme muset vysílat na bojiště další a další kontingenty, genocidni cesta pro náš národ. Nejen muži, ale i naše ženy mají umírat na bojištích daleko od vlasti. Řekněme konečně „našim“ politikům dost, když sami nemají rozum

Někteří naši vojáci se časem dostanou i do blízkosti ruských hranic. Musíme přece pomáhat ubohé Ukrajině, která je pod jedním ruským ohněm. A když se nepodaří Porošenkovi dobýt doněcké letiště, potrestáme Rusi za nedodržování Minských dohod. Prostě řečeno: NATO si nedá vzít ruského nepřítele. Co by pak dělalo? Nesplnilo by zadání vojensko-průmyslového komplexu a kšefty s vojenskou technikou by skomíraly. A to také nelze dopustit!

Není pravda, že NATO zabezpečilo v Evropě mír. Kdo tedy bombardoval Srbsko? Proč Srbové a jejich děti stále ve větší míře umírají na nemoci spojené s radioaktivním záření. Jejich zdrojem, jak všichni dnes již víme, jsou rakety, bomby a munice s ochuzeným uranem, již používalo NATO v Srbsku. Kdo ukradl Srbsku Kosovo v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1244? NATO a EU při zvláštní aktivitě Německa.

Je tedy naopak pravdou, že NATO přineslo do Evropy válku. Jejím pokračování je expanze tzv. Kosovanů, přesněji Albánců v Kosovu, na Balkáně. V současnosti usilují o část Makedonie, mluví i o připojení části Srbska ke Kosovu a jejich plány ústí do vytvoření Velké Albánie, jež by měla zahrnovat i část Řecka, Černé Hory. Což by toto vše bylo možné bez podpory USA, NATO, EU a Německa? Vyloučené. Natovská ruka albánskou myje a naopak.

Domníváme se však, že doba takových „mírumilovných paktů“ jako je NATO, které na celém světě plodí jen konfrontaci a menší či větší války, pomalu míjí. Války jsou archaismem, zrovna tak jako armády. Svět si velkou válku nemůže dovolit. Mohla by být tou poslední, co zničí nejen lidstvo, ale i život na Zemi.

Budoucnost bez válek můžou zajistit jen geopolitické změny. Probíhající transformace unipolárního uspořádání světa je nebezpečná. Přesto však lidstvo jde cestou k multipolárnímu geopolitickému systému. Ten již sám o sobě dá lidstvu naději na mír bez válek a sociálně spravedlivější společnost.

12 komentářů :

 1. Výživný článek- děkuji za něho. Dnes se konfrontace dělají i nenásilnými cestami - max. Majdany. Také prosazením na vlivná místa ty "správné" = iluminátské, osoby (viz Schwanzenberg z Rakous - Bilderbergista), špehování, uplácení, vracení protislužby, instalací elektronických zařízení, které mohou způsobit přes satelit selhání třeba jaderné elektrárny - jak USA chtěly v případě obdržení zakázky na dostavbu Temelína. To jen tací trollští debilizátoři jako Stropnický, dokáží zplodit myšlenku, že NATO je záruka míru. Jistě, těžko na něho někdo zaútočí - ten článek 5! Ale nezaútočil by na takovouto - třeba naši zemi, když by tu byl Systém kolektivní bezpečnosti, jak bylo těsně po Listopadu míněno. A vůbec - kdo by na nás asi tak chtěl zaútočit? Avšak agenti CIA, jako třeba velmi respektovaný agent Benda starší, vstoupivše do politiky, měli "dokonalejší" myšlenky.
  V ČSSR nebylo dovoleno cestovat do kap. ciziny, protože by tam mnoho lidí při pohledu na životní úroveň, zůstalo. Teď budou moci naši spoluobčané a spoluobčanky vycestovat i do rozvojových zemí, po krátkém vojenském výcviku, častěji ti zařazení do výběrového týmu 300 osob v rychlém nasazení, pro zájmy světového kurvítka. Vše zdarma. To je pokrok v mezích zákona. Řekl by to takto někdo v době kolem Listopadu 89? Nebo že je úplně normální, že kapitalismus má krize - a způsobené USA?
  Dnes je problém likvidovat vojensky nějakou zemi - typicky 100 000 mrtvých, pokud je pevně začleněna do vazeb mezinárodního obchodu. Viz Rusko. Vždy je někdo vlivný, země s lobby, a závislostí na takovéto zemi, jež má být vojensky přivedena k demokracii a svobodě (neříkali nám, že politické problémy se nedají řešit vojensky - s poukazem na rok 68?). Tak začalo křičet lobby v Německu kvůli zrátám způsobeným embargem vůči Rusku. Tak může protestovat Indie, Čína, mají čilé vztahy s nějakou i mnohem menší zemí. A dnes třeba i Kuba.
  Jak napsal americký vojenský expert, americká armáda ani není schopna vést konvenční (větší) válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek 5 Charty NATO nikomu nezaručuje ochranu paktu. je tam napsáno, že členské země " u v á ž í " jak budou na útok na člena Aliance reagovat. Tomu říkáte smluvní bezpečí?!

   Smazat
  2. Pro 20 38:
   O takových podplacených nacistických hajzlech jako jsi ty je v tomto článku právě řeč. Na takový darebáky si musíme dávat pozor. Jsem zvědav, jakou debilninou mi odpovíš. První slovo bude něco o komunistovi, nebo se pletu? Shapiro ti rychle vymyslí něco sofistikovanějšího?
   Pepan

   Smazat
  3. Máš pravdu, Pepane. Zajíc je šmejd.

   Smazat
  4. Ten článek 5 jsem myslel ironicky, pánové.

   Smazat
 2. Dle mého soudu znění článku má být: Zločinecké a teroristické NATO už dávno má být na smetišti dějin a její představitelé mají být v kriminálu, šoupat nohama a lepit sáčky !!!

  OdpovědětSmazat
 3. Jenom odplata za jejich chování v minulosti a dále za p.Harpera...

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Pravda někdy bolí co ty modrý komunisto z hnědýho černého zadečku...

  OdpovědětSmazat
 6. O našeho prezidenta neměj péči - ostudu nám dělají jen takové kreatury, křiváci a šmejdi,jako jsi ty. Zasloužil bys jen opovržení a vlastně bys měl být vděčný, že je ti dovoleno roztahovat si držku a zvracet ty svý urážky a sprostoty zde na diskuzním fóru,kdybych to měl pod palcem já,žádný podobný sračkomet by si tady ani neškrtl. Na druhou stranu je dobře, že se vidí rozdíl mezi normálními lidmi,a křivým prevítem. Jsi nápadnej jak falešná pětka na talíři, připečenej na diskuze, nalepenej na nás jak hovno na košili, i když o tebe nikdo nestojí, všichni ti to dávají najevo, ale ty přesto neodlezeš. Ztratil jsi už veškerou sebeúctu.

  OdpovědětSmazat
 7. Ale vůbec ne ty ješitnej magore. Akorát bych z téhle celkem slušné společnosti odstranil takový zrůdy,jako jsi ty.Ale nezahubil bych tě, pouze bych tě zahnal pracovat. Dřít až bys padal na tu svojí špinavou držku.Protože práce, je něco, co ty jsi v životě určitě nepoznal. Ty nikomu tady nepiš aby si hledal práci,když sám vůbec nevíš co to je. Od americký řiti máš smradlavej celej čumák, ale práce je pro tebe neznámej pojem. To se to čvachtá sprostě, když jednomu jde důchod -co? Připomínám, že tady sprostě nadáváš a urážíš i tento server, přesto sem lezeš a není ti to eklhaft. Prostě omezená kreatura bez špetky sebeúcty. Čí posluhovač jsi ty?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.