Reklama

čtvrtek 14. května 2015

Několik vět k pojmu „Nesmrtelný pluk"


Luděk Prokop
14. 5. 2015  
Jak vidno komančové žádnou cenzuru nepotřebovali. Bohatě by jim postačila dnešní svoboda slova. Pravda, tolik až otřesných sprostot a tolik podlého, nechutného šťourání do soukromí dnešních celebrit, včetně lží, bez možnosti bránit se odporným pomluvám, to vše přípustné nebylo ani vzdáleně. Co se nehodí mocipánům, v mainstreamových médiích se prostě neobjeví ani při svobodě slova. Jejich ubozí lokajové nízkých charakterů, hlídací psi tzv. demokracie, to ohlídají podstatně lépe, než cenzoři. Naše „svoboda slova“ si vede v potlačování pravdy a nežádoucích informací, nesporně mnohem lépe a účinněji, než nějaká ubohá komunistická cenzura. Ve světle této skutečnosti žádost Petra Ďoubalíka napsaná úvodem k video záznamům na webu „Nová republika“: Letošní pochod "Nesmrtelného pluku", který prošel 9. 5. Moskvou a mnoha dalšími městy, považuji za velmi zásadní. Chtěl bych touto cestou požádat čtenáře Novérepubliky, kteří sledují i ČT, zda by nám prostřednictvím komentářů poskytli informaci, jestli se "Nesmrtelný pluk (Бессмертный Полк)" objevil i ve vysílání "naší" veřejnoprávní televize a v jakém rozsahu. Jen tak, pro posouzení vyváženosti zpráv. O některých bezvýznamných pididemonstracích dokáže ČT referovat celý týden. Tady pochodovalo Moskvou půl miliónu lidí, dohromady s dalšími městy 12 miliónů… působí poněkud nejapně i tragikomicky.

Nebýt internetu, ve většině nemáme ani páru o nějakém nesmrtelném pluku. Nechci se rozepisovat ohledně této záležitosti, která je výstižně a podstatně lépe popsána Petrem Hájkem v článku pod úvodním výstižným názvem: Nesmrtelný pluk pochodoval Moskvou: Rusové jsou opět odhodlaní bránit svou zem. Na své hrdiny nezapomínají. A čeští kolaboranti? Pohrdají svou zemí, útočí na prezidenta, nenávidí a lžou.

Nejsilnější dojem, který osobně z toho mám, je ono masové, spontánní vyjádření, obrovské úcty a lásky k předkům, ať již k rodičům, nebo prarodičům. A protože na nebetyčný rozdíl od senátora Štětiny, já sám, (ač nekomunista), k mým komunistickým předkům chovám značnou úctu a vzpomínám na ně s velikou láskou, možná i proto mne ty videozáznamy, včetně onoho názvu „Nesmrtelný pluk“ dojaly o hodně více, než bych kdy sám čekal.

8 komentářů :

 1. Můžete mi prosím někdo říci, kdo v posledních několika letech mluvil o rusku pravdivě. Já to prostě nevím, Nejsem si toho vědom.
  Můžou se ti naši zástupci tak akorát stydět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni nepíšou pravdivě o nikom, o Polsku, o USA, o Řecku...Prostě padni komu padni, pravdu nenapíšou.

   Smazat
 2. Jsem rád Slovanem.

  OdpovědětSmazat
 3. Pochod-průvod "Nesmrtelného pluku" jsem sledoval na ruské televizi "Pervyj kanal" ze záznamu, včetně rozhovoru s Putinem, který nesl v průvodu fotografii svého otce, stejně jako ostatní účastníci obrázky a fotografie svých rodičů či jiných příbuzných, účastníků Veké vlastenecké války.
  A první, co mne napadlo, když jsem to vše viděl a slyšel, bylo, že Rusko a Rusy je možné zničit v jaderné apokalypse, ale nelze je prostě porazit. Dokázali to po napadení fašistickým Německem, postavili se zpět na nohy poté, co je uvrhl Jelcin a jeho pohůnci do srabu po roce 1991 a dokazují to i nyní, kdy na ně byly uvaleny sankce za něco, co je v případu jiných hodnoceno jako projev vlastenectví a patriotismu.
  Samozřejmě, Rusové a Rusko mají mnoho nedostatků a problémů. Ale co jim rozhodně nechybí je úcta ke svým předkům, kteří byli ochotni pokládat své životy pro to, aby další generace, a nejen národů SSSR, mohly žít v míru. Žel, tato úcta a pokora mnohým v České republice nejen že chybí, ale v zájmu svých chlebodárců a osobního prospěchu dělají z těch, bez kterých by zřejmě ani po tomto světě nechodili a neprožili by těch 70 let v míru, zločince a místo osvoboditelů je dnes nazývají okupanty.A naopak podporují ty, kdo otevřeně oživují fašismus a jeho atributy.
  Normálnímu člověku je z toho smutno.

  Děda 2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu a souhlasím s Vámi. Jen bych snad dodal, že ten smutek normálního člověka už docela znatelně přechází v nasranost a chuť vymést veškerou tu pakáž, která se všude nutí do tisku a TV a nutí lidi poslouchat jejich nesmysly.

   Smazat
 4. Obdivuji Rusko a ruské lidi stále více.....a stydím se za čeké kolaboranty....

  OdpovědětSmazat
 5. Cti svého otce i matku, jak ti přikázal Hospodin, tvůj Bůh, abys byl dlouho živ a dobře se ti vedlo na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh.
  Dt 5,16.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.