Reklama

.

.

středa 13. května 2015

Nesmrtelný pluk 2015

13. 5. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube


Letošní pochod "Nesmrtelného pluku", který prošel 9. 5. Moskvou a mnoha dalšími městy, považuji za velmi zásadní. Chtěl bych touto cestou požádat čtenáře Novérepubliky, kteří sledují i ČT, zda by nám prostřednictvím komentářů poskytli informaci, jestli se "Nesmrtelný pluk (Бессмертный Полк)" objevil i ve vysílání "naší" veřejnoprávní televize a v jakém rozsahu. Jen tak, pro posouzení vyváženosti zpráv. O některých bezvýznamných pididemonstracích dokáže ČT referovat celý týden. Tady pochodovalo Moskvou půl miliónu lidí, dohromady s dalšími městy 12 miliónů...

Nesmrtelný pluk 2015 ze vzduchu:
V čele Nesmrtelného pluku šel "diktátor" Putin. Jak donutil milióny občanů, aby se zúčastnily, to nám jistě vysvětlí Kalousek.Ještě si dovolím přidat jeden dobrý odkaz: outsidermedia nesmrtelny pluk

33 komentářů :

 1. Mýlíš se hlupáčku,je to velice lidské,nejlepší způsob,jak uctít oběť předků,kteří se obětovali i proto,aby jsi tady mohl blít svoje zvratky....

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za reportáž.
  Netušil jsem, co byl Nesmrtelný pluk ( a to platím koncesionářské poplatky ) ?!Též jsem měl možnost vidět dnešní Moskvu díky Vaší reportáži.

  OdpovědětVymazat
 3. Proboha, říkám to tady častěji než je zdrávo: Proč reagujete na anonymy jako 21:39? Vždyť jde vždy o provokaci!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidé jsou prostě hloupí. Snaží se blbému trollovi to "nandat" a přitom si neuvědomují, že jsou trollovi za blbce a vlastně dobrovolně přistupují na jeho hru. Já tu každou chvíli apeluji na ostatní aby agresivní trolly ignorovali, ale je to marné, je to marné, je to marné. Jeden diskutér mi jednou na to odpověděl, že ho baví trollům oponovat dělá si tak z nich srandu. To byla teda odpověď jak od malého naivního děcka..

   Vymazat
  2. Bůhví, jestli jde o reakce čtenářů. Mnohdy to působí jako falešná přestíraná diskuze, kterou provozuje redakce, aby vyvolala určitý dojem. Normálně by ho přece, v souladu s tím, co píše v záhlaví, měla mazat?

   Vymazat
  3. Anonym 22:41 víte, že můžete mít pravdu. Oficiální zpravodajské servry, kde je povolena diskuse si takto opravdu vylepšují "čtivost" aby nalákaly inzerenty. Na diskusi najdete kolikrát doslova 3.14čoviny, které by ani náctiletí spratci nevymysleli. Nápadné je, že na všech servrech se objevuje pořád ty samé kecy a stejný slovník, jakoby ti co to píší prošli školením na jednom místě nebo "pracovali" podle stejné příručky.

   Vymazat
  4. Vážení čtenáři, dovolím si krátce reagovat. My 4 z Novérepubliky bychom byli opravdu ti poslední, koho by napadlo psát hlouposti do komentářů a třeba i sami sebe urážet. Máte však pravdu v tom, že v záhlaví slibujeme likvidaci sprostých komentářů, ale slib neplníme. Důvod? Není čas. Raději připravujeme nové články pro vás. Nemáme tolik času jako placení "non-stop" provokatéři. Nás nikdo za web neplatí. Na chleba vyděláváme ve svých profesích. Anonymita internetu dovolila vyplout na světlo lidskému hnusu. To, co tady troll napíše, by si nikdy nedovolil říci z očí do očí. Je to sprostota a současně zbabělost. Věřím, že se všichni vyvíjíme, jako jednotlivci, jako společnost. Možná už za pár let nikoho nenapadne reagovat na duševního ubožáka a možná i ten ubožák zmoudří. Pravda, teď jsem to s tím optimismem přehnal. Přeji všem lidem dobré vůle krásné májové dny a věřte: bude líp! Ď

   Vymazat
  5. Není třeba komentáře likvidovat, je dobré být informován a být připraven, že existují i takováto individua.

   Vymazat
  6. Tyto individua jak říkáte mají za úkol odrazovat lidi od pro režim nepohodlných názorů nebo odvádět pozornost od vážných společenských témat a když to nepomáhá, tak se troll prostě snaží nežádoucí diskusi zasrat nesmysly, vulgarismy, tapetováním a tím věcnou diskusi rozbít. Mít tak možnost vystopovat trolly asi bychom se divili. Říká se, že to většinou bývají přes agentury najatí brigádníci z řad studentů nebo čilých důchodců, kteří potom pracují na zadání některých politických stran, dříve ODS a dnes prý TOP09, KDUČSL, možná i ČSSD. Dokonce jsem někde četl, že v tom můžou mít prsty i některé neziskovky nebo i tajné služby naše i zahraniční.

   Vymazat
  7. Zásadně by neměl nikdo reagovat na příspěvky, kde jsou sprosté výrazy, každý ví, co myslím. To by mělo být tabu.

   Vymazat
 4. Bez dechu jsem sledovala průvod " Nesmrtelného pluku"- něco tak ohromujícího a tak úžasného jsem vůbec nečekala...
  Děkuji Vám pane Ďoubalíku;přeposlala jsem video až do Austrálie...všichni uplně šíleli.:)))
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Vás Vlašťovko, potěšila jste mě, děkuji. Já se musím přiznat, že jsem o "Nesmrtelném pluku" až do letošního 9. 5. nevěděl vůbec a tak jsem byl úplně stejně ohromen. Je příjemné vidět tolik lidí, kterým není lhostejná vlastní minulost a budoucnost. Putin to komentoval: "Národ, který nezapomíná svoji historii, který si váží své historie, takový národ má i budoucnost". Mějte se pěkně, Ď

   Vymazat
  2. Petře, dobře's to napsal. Díky.

   Vymazat
  3. Někde jsem četl, že už je to asi 3 roky stará věc, každoročně se rozšiřuje po Rusku. Pěkné. Nejvíc se mi líbilo, že šel Putin v čele a ne jako ti evropští lídři někde v postraní uličce, aby si nezadali s plebsem. A vůbec tam tak pochodoval po přehlídce po ulicích, jistě tam byla ochranka, ale nedovedu si představit, že by takhle se procházel Obama.

   Vymazat
  4. Především děkuji paní Jituš, 22:06, za zaslání tohoto pochodu pluku ,až na druhý konec světa. Je třeba, aby se vyvrátily pomluvy a hanobení jednak pana prez. Putina a jednak celého národa. Docela živě si dovedu představit, jak skáčou zděšením pajduláci v Bílém domě. Možná, že se za pár dní taky dočteme že v CIA musela polovina nochsledů vyhledat psychologa, že neunesli ten debakl. Vůvec bych se tomu nedivil. " Jen houšť a větší kapky."Doslova čekám na ten den, kdy se těm " demokratům " rozpadne ten jejich demokratický domeček i s tou jejich arogancí k celému světu. Existuje ještě jeden takový národ, který by byl tak oddán svému presidentů, své společnosti, svému národu?
   NE. Ať je vidět , kde síla národa. Uznávají jen sílu delaru, jenže " hodiny tikají " a to je dobře.

   Vymazat
 5. Kdo neměl slzu v oku, tak snad ani nežije. Ta síla tam je a je obrovská. Žádné cvičení Nato to nevynahradí Mohou se jít vycpat a zahrabat.

  OdpovědětVymazat
 6. Je to moc dobře, paměť jim jak vidět funguje.
  Bitva o Moskvu, o Stalingrad, u Kursku, blokáda Leningradu, ....25 milionů obětí.
  Minimum je na Wikipedii, doporučuji, kdož jste tehdy ještě nebyli na světě, si to oživit.
  Ale ouha, problém, mnohé naše děti čtou, ale smysl už nevnímají.
  Rusům paměť funguje, nám, směrem k západu a s časem, zarůstá sádlem.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 7. Vážení, čtu nejen tento web, ať souhlasím s čímkoliv je nepodstatné. Jen bych chtěl podotknout těm, kteří postrádají trošku soudnosti a výchovy by se měli zamyslet co by dělali kdyby pro zrůdnost druhých ztratili své nejbližší, které milovali. Nesmrtelný pluk je jen vyjádření lidskosti, vzpomínky na své předky,kteří zahynuli pro svobodu své země a mj. i svobodu druhých národů. Kde je úcta k těmto lidem, jejichž motorem byla a je touha po klidném životě. Nesmrtelný pluk je vyjádřením svobodné vůle vyjádření této touhy. Ano je to vyjádření odhodlanosti lidu země k ochraně svých tradic i životů svých blízkých. Není to politika je to jen lidskost, které se některým už nedostává ve své zaslepenosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Moc dobře napsáno. Děkuji.

   Vymazat
  2. Ve státě, jehož občané za svou svobodu, své bytí a přežití ve většině případů nikdy nebojovali, ale spíše se vždycky tak nějak jen hadovitě prosmýkli, nemůžete čekat, že na pochod Nesmrtelného pluku budou pohlížet s pokorou, dojetím a úctou. To my jsme jiní vlastenci. Kdo neskáče není Čech, hop,hop,hop. František

   Vymazat
 8. No kde je nesmrtelný pluk za padlé v Praze? Kde je nesmrtelný pluk za Lidice, Ležáky, Javoříčko? Kde je nesmrtelný pluk za vlastence padlé na frontách v zahraničí? Kde je nesmrtelný pluk za zabité v lágrech? Tohle se u nás nenosí. Zato se nosí přepisování dějin jak si připosránkové a zkorumpovanci přejí. Kde jsou naši zaručení odborníci na historii aby bránili pravdivý obraz dějin, když zmetek Kalous vykládá, jak Bílá hora bylo vlastně vítězství a požehnání místo národní tragedie nebo když dehonestují Husa a Jana Žizku? Putin má pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. naprosto s vámi souhlasím. není co dodat. snad jen to, že u nás se už nenosí nic - ani morálka, ani láska k vlasti ani vlastenectví. hlavně že každý kroutí hubou anglicky a za svou zem se téměř stydí...no, abych přiznala, když poslouchám Štětinu, Klvaně, Němcovou a spol. tak se začínám stydět taky. Dagmar

   Vymazat
  2. A myslíte si paní Dagmar, že jste sama? To určitě ne. S tou politikou vládních činitel našeho státu to dostává nějaký podezřele rychlý sešup.Z republiky pravdoláskařů už nám nepatří téměř nic. Jednotlivá min, jsou (tak mi připadá) na pokraji kolapsu. V čím zájmu zastupují poslanci tuto zem?
   Zbívající majetek odevzdali církvi. A tak co máme za 25 let vládnutí, jedněch a těch samých lidí zbylo? Mám takový dojem, že jen holý zadek. Ano, taky se stydím a sakra moc.
   Za ně se stydím.

   Vymazat
  3. 10.56-Máte svatou pravdu !!! Snad se už všichni vzpamatují a vyhodí tu zatracenou bandu z oken ! Jsou to vlastizrádci , kteří našim dětem připravili jen bídu a otroctví !!! Potřebovali bychom najít nějakou osobnost , která by tento národ postavila znovu na nohy !!!

   Vymazat
 9. Ceska televize neni ani zapadni ani vychodni - ona je na.......
  Sledoval jsme prehlidku v Moskve a to na techto vysilacich -
  3 nemecke stanice- Phoenix,N-tv, N-24- cely prenos az do konce
  BBC a CNN samozrejmne ruske vysilace- jen slavna ceska televize
  ukazala jen cast prehlidky.
  Mozno se ptat tech sefu - bylo to proto, ze jste se chteli opet ukazat jak nenavidite Rusko ale proc zapadni vysilace prehlidku ukazaly.
  Asi jste vice posranni nez bylo nutno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČT se hlavně vyhnula třem klíčovým bodům přehlídky: a) zasedacímu pořádku, b) proslovu Putina, c) záběrům se zahraničními jednotkami. Angažovaní modráci z Kavek komentovali pouze "svými slovy" průjezd techniky, kterou jsme viděli už tisíckrát. Jó, to víte, masáž ovčanů kvůli ruské vojenské hrozbě, když se "musí" zvednout český rozpočet na válku o 50% si něco úsilí žádá.

   Vymazat
 10. lebo našinci majú strach -

  OdpovědětVymazat
 11. Jak vidno komančové žádnou cenzuru nepotřebovali. Bohatě by jim postačila dnešní svoboda slova. Pravda, tolik až otřesných sprostot a tolik podlého, nechutného šťourání do soukromí dnešních celebrit, včetně lží, bez možnosti bránit se odporným pomluvám, to vše přípustné nebylo ani vzdáleně. Co se nehodí mocipánům, v mainstreamových médiích se prostě neobjeví ani při svobodě slova, jejich ubozí lokajové nízkých charakterů, hlídací psi tzv. demokracie, to ohlídají podstatně lépe, než cenzoři. Svoboda slova si vede nesporně lépe a účinněji, než nějaká ubohá komunistická cenzura.

  OdpovědětVymazat
 12. Podle včerejšího komentáře ruského politologa Pjakina byla akce Nesmrtelný pluk připravována jako součást nastartování barevné revoluce v Rusku, ale jaksi se to organizátorům (z ruské prozápadní oligarchie) vymklo z rukou. Obyčejní lidé na rozdíl od Ukrajiny totiž pochopili, oč tu kráčí.

  OdpovědětVymazat
 13. Normálně to ve mě řvalo" TÝ VOLE" ...to je tak něco silného, to odhodlání, ta hrdost, naprosto neskutečně krásné. A jak to nám ostatním dává víru! Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 14. Dekuji za clanek :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Informujte prosím všechny své známé o "Nesmrtelném pluku v Praze" a vyzvěte je k účasti pomocí FB, emailů, či jakkoliv jinak.
  Nelze spoléhat na oficiální média, od nich se pomoci v informování veřejnosti o tomto pochodu a následném koncertu na oslavu Dne Vítězství asi nedočkáme.
  https://www.facebook.com/events/996668407078839/999737143438632/

  OdpovědětVymazat