Reklama

středa 20. května 2015

Palestinci si také zaslouží lidskost

Vojtěch Srnka
20.5.2015  Altpress
 

Ondřej Kundra z časopisu Respekt v úterý v podvečer vydal článek, ve kterém obviňuje ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka z toho, že „hází Ukrajinu přes palubu“. Ministr zahraničí tak měl podle Kundry učinit tím, že se velmi zákeřně nesnažil odradit komunistické poslance od toho, aby zamezili projednávání ratifikace asociační dohody mezi Ukrajinou a Evropskou unií.
Jenže Kundrova humanistická kritika Lubomíra Zaorálka za jeho údajnou nečinnost ve věci ratifikace asociační dohody s Ukrajinou je v naprostém rozporu s tím, že on ani nikdo jiný z časopisu Respekt se nevymezuje vůči tomu, že Černínský palác chystá další společná setkání s představiteli státu Izrael.

Palestinci v Gaze přežívají v podmínkách, které generální tajemník OSN označil za ostudu pro celé mezinárodní společenství...

Humanistickou kritiku by si přitom takový plán nepochybně zasloužil. Stát, s jehož vládou ministerstvo zahraničí setkání plánuje, se minulý rok v Pásmu Gazy podle předních světových lidskoprávních organizací dopustil válečných zločinů; stát, jehož premiér veřejně trvá na nelegální anexi Jeruzaléma, jehož vojáci popsali loňskou operaci v Gaze tak, že málokoho nechali na pochybách, že se zde izraelská armáda dopouštěla válečných zločinů, a jehož vláda plánuje stavbu dalších nelegálních osad, které vážně ohrožují možnost vzniku palestinského státu.

Zatímco tyto plány pro Kundru ani jiné představitele Respektu nepředstavují větší problém, fakt, že Zaorálek veřejně v Poslanecké sněmovně nepromluvil ve prospěch ratifikace asociační dohody s Ukrajinou (jejíž projednávání by komunisti tak jako tak zablokovali), podle Kundry dělá z ministra gaunera, který málem znevažuje 130 ukrajinských obětí Majdanu, bojujících za připoutání k evropské sféře vlivu.

Redaktory Respektu dramatická situace v Pásmu Gazy příliš nepálí
  
Škoda, že Kundra ani nikdo další z redaktorů časopisu Respekt nepíše tak humanisticky dojímavé články také na adresu více než patnácti stovek obětí z řad nevinných palestinských civilistů v Gaze ani na adresu téměř dvou milionu lidí, kteří tam nadále ze dne na den přežívají v podmínkách, které generální tajemník OSN označil za ostudu pro celé mezinárodní společenství.

Zatímco Ukrajinci na Majdanu projevovali přání přiblížit se Evropské unii, tím největším přáním téměř dvou milionů obyvatel Pásma Gazy je osvobodit se z nelidských podmínek, se kterými se na území o třetinu menším než Praha vypořádávájí kvůli tomu, že hranice pásma už osm let blokuje izraelská armáda a dva roky egyptská junta. Přáním dalších téměř dvou milionů lidí je ukončení okupace, kterou největší bojovníci proti jihoafrickému apartheidu v čele s laureátem Nobelovy ceny za mír Desmondem Tutu popisují jako apartheidní.

Kdyby se představitelé hlavních českých médií v čele s časopisem Respekt odhodlali k tomu, že by se tamní situací začali skutečně věnovat, nejen by tím širší česká veřejnost získala o situaci v Gaze lepší informace, ale také by podobně humanisticky naladěným textům o Ukrajině dodali větší důvěryhodnost.

34 komentářů :

 1. Fakt si také zaslouží lidskost? Ale zatím to na to nevypadá, že by si to političtí šejdíři a intrikáni z vlád jiných států také mysleli. Možná mají vzteka, že se tam narodil Ježíš Kristus?A že by se turistický ruch soustředil na masivní návštěvu Jerusaléma? Dokud tam bude existovat válečná vřava, turisté se této zemi budou vyhýbat? Myslící člověk už se chytá každého stébla ve snaze odpovědět si na otázku PROČ? takové nesmyslné běsnění proti Palestině, a proč tam židi zabírají pořád a beztrestně další a další kusy území? Kdyby s tím někdo začal u nás - co bychom dělali?

  OdpovědětSmazat
 2. Kazdemu zastanci palestinskych teroristu bych nastehoval do baraku muslimskou rodinu. Pak by takovy oslik pochopil, proti komu Izraelci brani svou vlast.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni tu svoji vlast brání tak, že se stěhujou k sousedovi a staví si na jeho pozemcích baráky, to mi moc jako obrana nepřipadá. Jen si to představ, oslíku, kdybys měl někdy pozemek a soused si ti tam postavil chatičku a ještě jednu a další, protože je přesvědčenej, že ten pozemek není tvůj, ale jeho. Nastěhuje si tam rodinu a soud rozhodne, že by to nebylo humánní je vystěhovat, protože jich je moc.

   Smazat
  2. Krádeže palestinské půdy, uzurpování majetku, genocidní války, zločiny proti civilnímu obyvatelstvu - to bludný kruh izraelské politiky, z které se ne a ne vymotat. Myslel jsme si, že Židé jsou chytří lidé, někteří jejich rabíni byli dokonce i moudří, ale to, co předvádějí v Palestině je jen pokračování Hitlera a žádná obrana. A jistý Gál mi tady v Praze do očí řekl, že kdo kritizuje Izrael, je nebezpečný člověk. Tak, a máte vymalováno. Zdravím vás. Pavel Nebezpečný

   Smazat
  3. Palestinci jsou muslimská verbež a líheň teroristů.
   Držím palce Izraelcům...

   Smazat
  4. Víte o Blízkém Východu úplné h..no. Propaganda Izraele, který je genocidně vyvražďuje tady v Česku jak vidět zapustila kořeny. Palestinci mají od roku 1948 mezinárodním společenstvím reprezentovaným OSN slíben samostatný stát. Kde je. Kdo tomu brání. Kdo z toho území stále odkusuje další a další kusy. Kdo by si to nechal líbit a seděl s rukama v klínu? Lidi, proboha uvažujte!

   Smazat
  5. Ono nám stačí vidět, jak se ta verbež muslimská chová tady v Evropě, táhne se to sem po statisících a vy nás budete strašit židy?
   Kdy a kde nějaký žid podříznul našince, vystřílel redakci nebo vyhodil do vzduchu metro?
   Palestinci využijí každé situace k tomu, aby spáchali na území Izraele nějaký odporný teroristický čin a pak dělají chudinky a ukazují všem dojemné fotky svých zraněných dětiček.
   Mně jsou naprosto u zadku.

   Smazat
  6. Víte o muslimech tolik co ho.no .Věříte nesmyslům z televize a nevíte , že muslim vás ve výtahu nepoblije ,protože nepije alkohol , nesmrdí v metru jako vy a vaši křes´tanští spoluobčané protože se několikrát denně meje .A co se Židů v izraeli týče , ukradli palestinu jejím obyvatelům a přitom vraždili anglické vojáky , vyhazovali do vzduch budovy i s lidma , Věšeli Angličany , kteří je osvobozovali z koncentráků -chovali se a chovají jako hitlerovci .

   Smazat
  7. An.16:32
   ...vlast? Izrael ukradl a stale nestydate krade dalsi a dalsi uzemi Palestincum.To prosim bez jakekoliv nahrady! Kdyby nebyl Izrael, byl by na Strednim vychode dneska klid. Vystehovat Palestince do taboru bez jakekoliv financi pomoci je neomluvitelne a nejvetsi projev hulvatstvi. Neni divu, ze se Palestinci bouri a vyhazujou do vzduchu. Rika se tomu beznadej. A svet mlci a dela jakoby nic. Divim se, ze zidi, kteri prozili tolik utrpeni se sami dokazou chovat vuci ostatnim jako dobytek.jaris

   Smazat
  8. Přečtěte si knihy pana doktora Nidala Saleha - např. Zlomená křídla věčného cizince. Tam se dovíte o 'politice' Izraele vůči původnímu arabskému obyvatelstvu víc, než si vůbec dovede představit. Jedno nepřetržité bezpráví. A bohužel Fedor Gál vám na to řekne, že ten, kdo kritizuje Izrael je nebezpečný člověk. Smutné, kam jsme se v době informačního teroru dostali.

   Smazat
 3. Tenhle webik kopiruje vsechny clanky skalniho komunisty Olsera. Az na ty o Izraeli, protoze Olser je proizraelsky. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi se mýlíte. Tento webík není tendenční (na rozdíl od vás).

   Smazat
 4. Neříkej mizerovi,který bez jakéhokoliv důvodu nadává národu "palestinský teroristi" oslíku. Je to obyčejný darebák Proč si on nenastěhuje do svýho domu židáky? Židáci jsou dobytek,kterej zabírá určitýmu státu čím dále více území a dělá to tak několik let úplně beztrestně. Připadá ti to normální? Hranice byly jasně vymezeny, jen židáci si myslí, že se můžou na úkor Palestiny roztahovat donekonečna, protože právě jim byla část území Palestiny přiřknuta při vytváření umělého státu Izrael. Proč byl tento stát uměle vytvořen a kým? Zase v tom byl záměr. Politická smrdutá verbež intrikánská nic jinýho neumí než vymýšlet podobný alotria viz vznik státu USA, kdy ukradli značnou část území Mexiku - prostě to budou dělat pořád stejně šmejdi mizerní. A Palestina jako -co? Má k tomu jen nečinně přihlížet a mlčet? Ano - my ano, čecháčkové připosraní ano, ti by drželi rypec, a mnohým by se zábor země dokonce líbil, ale Palestinci holt jsou jiní a zabírání jejich území je sere. Právem. To židáci jsou teroristi, protože ti po celém světě roztahali lichvu a fiktivními penězi ničí všechno. Islám naopak lichvu trestá smrtí, islámec nesmí požadovat nad půjčenou částku navíc ani korunu. Křesťani taky mají lichvu zakázanou, no ale ty už židáci ohnuli, ono půjčit někomu dvacet tisíc a nazpět chtít pětatřicet? Dobrej byznys pro chlíváky -ne? To jsou praví teroristi, proto štvou proti islámu, tím pádem proti Palestincům. Ale to bych český dutý hlavě zpracovaný a dokonale odmaštěný serverem Novinky.cz zbytečně vykládal. Víš kolik tam už bylo napsáno šílenejch štvavejch článků proti islámu? Asi si společnost Borgis a.s. která ty lži on-line šíří, taky platí židi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zide maji na svuj stat pravo a proti muslimskym fanatikum se pouze brani.
   A ze si privlastnili po kazde vyhrane valce z taktickych duvodu nejake uzemi ? Podivejte, kolik si toho vzal po 2.svetove valce Sovetsky svaz!

   Smazat
  2. Sověti si po 2WW vzali zpět jen to, co jim Němci za 1WW vzali.
   Palestinci mají na svůj stát stejné právo jako Izraelci, tak proč jim ho Izrael a jeho Velký Protektor odpírá a proč jim krade stále kusy území?

   Smazat
 5. Vlastenka


  Palestinci ,že si zaslouží lidskost?
  Za co, proboha?
  Nejsem k Izraeli a k židům nekritická, ale rozhodně mě neohrožují na životě, na rozdíl od milionů mohamedánů, kteří žijí na Blízkém východě, v EU nebo na Balkáně.
  Naprosto stupidní, levičácký pohled na věc.
  A to havlistu Kundru z Respektu nemůžu ani cítit.

  OdpovědětSmazat
 6. Vlastenka


  Že ne? Vy jste blázen!
  Já jsem se nic nedočetla, já jsem to v západní Evorpě žila, vy hlupáku!
  Vy budete nejspíš soukmenovec Alrawiho nebo toho blba Abbáse.))))
  Určitě budu radši žít vedle deseti židů, nežli vedle těch fanatických parazitů muslimského etnika.
  Fakt jste nikdy neslyšel o těch prasárnách, které napáchali v EU?
  Vyloženě tolerantní miloušci!
  Prý "lži médií".
  O vraždách ze" cti", které ti barbaři páchají dokonce i v Evropě, jste taky nikdy neslyšel?
  Islám je odporná, nenávistná, roztahovačná a nebezpečná ideologie.
  Jací jsou to dobráci od kosti je vidět na těch vrahounech z ISILu,
  Celá Evropa se třese na invazi vašich imigrantů z Afriky.
  Jestli propustili tihle primitivové a znásilňovači dvě pitomé sluníčkářky, je vcelku jednu. Mezitím povraždili tisíce jiných lidí, mimo jiné taky křesťany ze Sýrie. Páchají odporná zvěrstva, jakých se dopouštěli jenom nacisté v lágrech.
  Fuj tajxl!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenko,chápu,že Vás an.17:47 vytočil ale neopravňuje Vás to k nepodloženému tvrzení,že Islám je,co jste uvedla.Totéž by se mohlo říci o křesťanství,judaismu.Historie je bohatá na příběhy chování lidí,kteří ve jménu svého Boha konali.Problém je,že je nepotrestal vlastní Bůh ani konkurenční.Islám není totéž co islamisté a nejméně ti z ISILu! Vraždí se pod jinou vlajkou! Islám má smůlu,že neprošel změnou-vraždit " humánně".

   Smazat
  2. Je to přesně jak píšete, jak se tomuhle zvěřinci popustí řetěz, tak je zle. Muslimy je třeba držet pěkně zkrátka a nejlíp jim nedat ani píď. Islám je bez debat a jednoznačně ideologie směřující k potlačení práv člověka, a měla by být zakázána a postihována stejně jako nacistická ideologie.

   Smazat
  3. Miroslave,


   pokud víte alespoň něco málo o islámu ( doporučuju třeba Kropáčka - Islám a západ, tam jsou základní informace ), musíte si ho logicky hnusit.
   Skutečně je stejně odpudivý jako nacistická ideologie, ba ještě mnohem horší.
   Nejde jen o náboženství, islám prorůstá do samotného fungování státu. Platí tedy, že stát a zákon je islám, resp.jeho ideologie.
   Právo šaría je středověký, neakceptovatelný hnus, přesto se evropští muslimové drze pokouší o její uzákonění např. v Británii.
   Nemám čas tady vysvětlovat bazální záležitosti. Zjistěte si na netu ,co je dům války a dům míru, co je džihád, jak se má chovat správný muslim (tedy to, že MUSÍ vykonávat džihád vůči nemuslimům atd.).
   Motat do toho křesťanství a judaismus je zcela mimo mísu.
   Tato náboženství se za staletí někam posunula a dnes rozhodně katolíci nevraždí jinověrce.
   Islám se neposunul vůbec nikam, je minimálně pět set let pozadu. Proto jsou také zpravidla muslimové nevzdělaní, netolerantní a omezení, znají korán zpaměti a to je taky to jediné, co je ve školách učí.
   Kruté zacházení s ženami jako s něčím podřadným je přirozené pro všechny muslimy (čest výjimkám). Vraždění homosexuálů je v muslimských zemích běžnou praxí, stejně jako kamenování "cizoložnic", včetně zabíjení nevinných znásilněných žen a dívek.
   Je vám vůbec známo, kolik vražd "ze cti" spáchají Turci ročně na svých dcerách, manželkách nebo sestrách? Dovolí si tato zvěrstva páchat dokonce i v naší kultuře!
   Pokud ISIL není totéž ,co islám, proč se rekrutují jeho bojovníci výhradně!!! ze samých muslimů???
   Tohle jsou typické kydy multikulturalistů.
   ISIL je ukázkovým příkladem obrovské nebezpečnosti a krutosti islámu, před nímž se musíme mít všichni na pozoru.
   To, co sem proniká na těch rozvrzaných bárkách, nejsou žádné ubohé ženy a děti, nýbrž pátá kolona ISILu. Nebude to trvat dlouho a dáte mi, bohužel, za pravdu.

   Smazat
  4. Miroslavovi odpovídá Vlastenka.

   Smazat
  5. Já vám dávám zapravdu hned. Bohužel 25 let růžových brýlí se podepsalo na průměrné inteligenci a Doublethink je normou. Islám je prokazatelně xenofóbní militantní ultimativní psychotická středověká barbarská primitivní doktrína, ovšem protože je vydávána za "náboženství" požívá ústavní ochranu, a co je Ústavní je svaté, i kdyby to byla všechna ta Vámi uvedená zvěrstva.

   Na Islám je jediná odpověď - Ne. A čím důsledněji, tím lépe.

   Smazat
  6. Dneska mi přišel email s fotkami z Marseille ... jeden obrázek za všechny ...

   Cesta do pravěku ... ovšem nikoliv na filmovém plátně, ale přímo v ulicích.

   Smazat
  7. Už se těšíte, až budete klečet a vystrkovat svoje nemytý zadnice na toho za vámi? Tlouct hlavou o zem a halekat islámské litanie? ... Davová náboženská psychóza udržovaná po staletí, sociální duševní porucha, která si říká "náboženství" ... Teokracie s vygumovaným obyvatelstvem.

   Smazat
  8. Vlastenko a další-Mám výhodu,jsem ateista.Přesto jsem"nastudoval" Bibli.Doporučuji Starý zákon-stejné krutosti jako v Koránu! Vlastence jsem uvedl,že Islám neprošel inovací jako křesťanství,dnes křesťané nepodřezávají hrdla ale vraždí ve velkém! USA-prezident přísahá na Bibli,kdo není křesťan není in?Když už se navážím do USA-ISIL,sledujte pozorně niť politickou ne islámskou! Leccos prosakuje,jste inteligentní. Na závěr se odhalím.Jsem rád,že byli Němci odsunuti.EU mi nevadí,vadí mi NATO s hegemonem USA.Bez nich bych bral-SSSE-Spojené-spřátelené-státy-evropské.

   Smazat
  9. Vlastenka   Jsem věřící, ale nepraktikující. I když křtěná, nemám důvěru v tuto katolickou církev. A necítím se být ani jako vyhraněný katolík, moje víra má široká křídla- něco si beru z buddhismu, něco zase odjinud (typický věřící nové doby).
   Víra ve Stvořitele (Boha, Univerzum, Vesmír-říkejme tomu ,jak chcete) není ničím negativním - je jen strašně zdiskreditována současnou podobou církví, které já k svému životu (jakož ani náboženství) nepotřebuju.
   Bible je pro mne pouhým krásným artefaktem.
   Proto pokládám islám jako každé náboženství jen za nástroj k oblbování a ovládaní davů.
   Nikdy jsem nebyla amerikanofobem, naopak, byla jsem velkým fandou USA ,stejně tak i naší "pravice" - ovšem 25 let života v tomto bordelu mi přinesla velké rozčarování.
   V referendu jsem hlasovala se zaťatými zuby pro vstup do EU. Po ostudném podepsání LS jsem toho litovala a lituju dodnes. Jsem pro reset a návrat EU k něčemu jako bylo staré dobré EHS založené na hosp.spolupráci,ale politicky autonomních zemích, které nejsou centrálně řízené ani z Moskvy, ani z Bruselu.   Tohle je velmi zajímavý článek. Myslím, že se na jeho pravdivosti se shodneme oba.

   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1687-spinava-valka-pokracuje-na-rade-je-makedonie-narody-urcene-k-likvidaci-budeme-jezdit-do-islamskeho-statu-na-dovolenou-dedictvi-nesvate-trojice-havel-schwarzenberg-albrigtova.htm

   Smazat
 7. Islám zakázat, mešity zrušit, korány spálit. Co je na tom kurva tak složitého?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povolný, kup si kobereček a začni se modlit k Mece ty imbecile.

   Smazat
  2. Neumím se modlit,jsem ateista a slušnější než Vy.

   Smazat
 8. Svinstvo je na obou stranách. Nedívím se Palestincům, že jsou proti zabírání další a další země Izraelci, jenže pořádnou část pozemků Palestinci Izraelcům prodali. No a teroristické útoky vynalezli Židé a měli s nimi úspěch. Takže si dnes Palestinci myslí, že střílením raket něco dosáhnou. Největší sajrajt jsou ovšem utečenecké tábory, kde dnes vyrůstá třetí nebo čtvrtá generace teroristů za finanční pomoci arabských států a EU. Samozřejmě Palestince žádný z arabských států nepřijme- jsou potřeba nenávistní bojovníci proti Židům.

  OdpovědětSmazat
 9. Islám je mor a je úplně jedno v jaké zemi.

  OdpovědětSmazat
 10. Co jiného také čekat od havloidního plátku oceněného i velvyslanectvím USA.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.