Reklama

pondělí 18. května 2015

Pokračují cvičení Ruska a Číny ve Středozemním moři

cvičení rusko čína
Stanislav Kliment
17.5.2015 Vaše věc
 
První rusko-čínské námořní vojenské cvičení ve Středozemním moři potrvá do 21. května, informovalo ruské ministerstvo obrany. Účastní se ho devět lodí námořnictva obou zemí. Velení manévrů se nachází na raketovém křižníku Moskva z Černomořské flotily ruského námořnictva, která má domovský přístav v Sevastopolu. 
 
Viceadmirál Alexander Fedotenkov, velitel z ruské strany, uvedl, že cvičení "není namířena proti jakékoliv zemi". „Cílem je posílit spolupráci mezi dvěma sílami námořních flotil ke zvýšení stability a čelit novým výzvám a hrozbám na moři,“ - řekl Fedotenkov. Cvičení je ale v zahraničí považováno za odpověď Ruska na zvyšování přítomnosti a vlivu NATO v tomto regionu, přičemž Rusko došlo závěru, že zde musí chránit své zájmy. Čína potom v posledních letech přikládá zvýšený význam svému vojenskému námořnictvu, aby nebyla slabá a mohla hájit své zájmy především ve sporných částech Jihočínského moře.

4 komentáře :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=qIoNqQ96LN4

  OdpovědětSmazat
 2. Já bych ani nic neuváděl - jako proč s někým cvičím vojáky, co je komu do toho? Celý svět se chová jako psisko utržený ze řetězu, tak proč bych něco zdůvodňoval?

  OdpovědětSmazat
 3. Před rokem

  https://www.youtube.com/watch?v=Uo6zdTc-4BQ

  OdpovědětSmazat
 4. Chlapi, nechte už toho cvičení. Šéf Nata Stoltenberg je z vás celej spocenej a stoupl mu tlak chudáčkovi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.