Reklama

středa 20. května 2015

Popelem českých vlastenců si Němci hnojili zahrady. Brno schválilo "Deklaraci smíření" a začalo peklo


Letecký pohled na Brno
20. 5. 2015 Parlamentní listy

Výročí takzvaného divokého odsunu dvaceti tisíc brněnských Němců opět vyvolalo bouřlivé reakce a emocionální vyjádření. Brněnské zastupitelstvo totiž přijalo Deklaraci smíření a společné budoucnosti, která vyjadřuje lítost nad těmito událostmi. Proti deklaraci byli v zastupitelstvu komunisté, zastupitelé ČSSD a ODS se hlasování nezúčastnili.

Ačkoli deklarace i letošní rok mají v titulu smíření, na brněnské politické scéně jde spíš o boj. Vyhlášení Roku smíření nejvíce popudilo komunistické zastupitele a už v předminulém zasedání zastupitelstva při projednávání programu Roku smíření se Jiří Hráček z KSČM nechal slyšet, že náckům se omlouvat nehodlá. Právě přijatou deklaraci komentoval ještě důrazněji: „Ti, kteří hlasovali pro deklaraci, v níž se omlouvají a smiřují se sudeťáky a nácky, svým rozhodnutím podle mého názoru zneuctili památku všech obětí nacistického teroru nejen v Brně, ale v celé naší zemi! Divím se, že si v Brně Zelení, Žít Brno, ANO, KDU-ČSL a TOP 09 rovnou nezaloží novou společnou Sudetoněmeckou stranu navazující na Henleinovce. Ostatně je vidět, že jsou to jejich zdatní následovníci, jen se děsím toho, co přijde příště. Všichni brněnští zastupitelé za KSČM včetně mě tento hnus jednoznačně odsoudili a hlasovali proti.“

Ke způsobu, jakým současné vedení města přistupuje k připomínání událostí roku 1945, je kritický i jihomoravský hejtman Michal Hašek, podle kterého by se měli především omluvit Němci za válečné zločiny a brněnský divoký odsun označuje jen za epizodu po konci války. Politika podle něj nemá hodnotit a interpretovat historii. „Bohužel k tomu dnes v Brně došlo. Je mi líto, že nové vedení města podlehlo tomuto pokušení. Historii a její hodnocení ponechme historikům. Už sám pojem smíření totiž znamená, že si ruku podávají obě strany. Kdo se omluvil za vyhnání Čechů na podzim 1938 na jižní Moravě, za tisíce popravených odbojářů v Kounicových kolejích, za transportované a zavražděné Židy a Romy z Brna, za arizovaný majetek,“ vymezil se k současné snaze o smiřování hejtman Hašek.

Později na svém Facebooku ještě zájemcům doporučil, aby si našli na Wikipedii heslo "Kounicovy koleje". Během války byly využívány jako věznice, kterou prošlo mnoho českých vlastenců, a též popraviště a v případě potřeby též mučírna. Veřejné popravy, jak Hašek píše, byly s oblibou a hojně navštěvovány brněnskými Němci, zejména ženami. "I během exekucí se ozýval smích a mnozí se netajili radostí, že jsou 'české potvory a bestie' zabíjeny, či povzdechem, že 'dnes jich bylo nějak málo'", dodává. Ani po smrti podle něj neměli čeští vlastenci klid. "Těla popravených byla spalována a jejich popel nacističtí prominenti používali k hnojení svých zahrad," končí citát z Wikipedie.Foto: Martin Šimák
 

25 komentářů :

 1. Vlastenci jsou teroristi z pohledu EU a NATO nastupniku Treti Rise . Dnes frci multikulturismus ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvláště s Němci, je třeba obchodovat, spolupracovat, ale držet si je "tři kroky"od těla, neb jsou historicky, snad tisíc let, prověřeným nepřítelem. Vždy s námi opovrhovali. Až je historie prověří jinak, třeba bude možné si je připustit na dva kroky, že, Adolfo Merkel?
   Možná pomůže genetické inženýrství šité na míru. My to potřebujem také jako sůl.

   Smazat
  2. Odsun Němců z Brna nebyl žádná hrůza. Mí prarodiče byli nacisté a byli v brněnském odsunu. Babičku přijela z Prahy koncem května zastřelit skupina partyzánů, ale brněnští strážci internovaných Němců to nedovolili. Prarodiče odsunuli - dědu na vozíku odnesli ohleduplně do vlaku. Nikdy si prarodiče ani po 20 letech na nic nestěžovali a nic brňákům nevyčítali.
   Žít Brno jsou lidi, kteří se vměšovali do dění v ČSSD (Hollan organizoval manifestaci na pražském Hradě na podporu Sobotky!!).
   Za to, že taková sebranka ovládla Brno, ale může intelektuálně impotentní Onderka, který se musel zprotivit všem. Bez Onderky by nebylo Žít Brno a nebylo by omluvy sudeťákům.

   Smazat
 2. Zapomíná se nebo silně bagatelizuje příčina odsunu sudetských Němců. Právě tito sudeťáci před II.svět. válkou vytvořili početnou pátou kolonu a pracovali pro cizí mocnost - Hitlera. U nás vraždili, vyvolávali nepokoje, prováděli sabotážní činnost atd., prostě se dopustili vlastizrady, za kterou tehdy platil trest smrti. Rozhodnutím vítězných mocností v postupimském zámečku Cecilienhofu byli sudeťáci odsunuti tam, kam si přáli, tedy domů do říše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní20. května 2015 19:13
   Ty si nedáš pokoj trolle. Cvičené opice vyblily svý zvratky. :-)

   Smazat
  2. Omlouvám se, doufám, že pochopíte: nevychované a neinteligentní příspěvky se snažím mazat, což je případ i toho v 19.13.

   Smazat
 3. Já se nepotřebuji s nikým smiřovat, co udělali Němci, to udělali a budíž to připomínáno a neodpustěno, že nás tato německá sebranka považuje za méněcenou rasu, a Šít Brno se bude omluvat, že nemají tito lidí žádnou důstojnost, je mi z těch jmenovaných stran, a to tam toho plevele ale je, opravdu na zvracení, Mé předky hnali Němci kameny z Moravské Třebové, když přešli Sudety pod Němce, a oni se jim dnes omlouvají, fuj

  OdpovědětSmazat
 4. Jo Brno, tam se děly věci, když Adolf měl přijet po obsazení ČR.
  Asi byli odsunuti jen někteří. To též objasňuje mnohé...Krev není voda.

  OdpovědětSmazat
 5. doktor Brno symbolizuje Onderkův "kokot"na náměstí Svobody....

  OdpovědětSmazat
 6. Takovou Cestu smíření nám ukázal Havel. Není divu,komu by se podařilo sedět K.H.Frankovi na klíně,že?Toto masírování lidí a vtloukání jim do mozků lži se dějí od r.1989! Ano,je mi na blití!Zrůdnost fašismu,nacionalizmu nelze podporovat.A jak je vidět i naši představitelé vymýšlejí kličky,jenom aby se ukázali NAHOŘE a rektofilovali!! Dnes je to v módě omlouvat zrůdnost a ještě se k ní hlásit!Ale co potom,až se vše otočí?NIKDY NESMÍME ZAPOMENOUT,MŮŽEME SE CHOVAT SLUŠNĚ K TĚM,CO ZAPŘÍČINILI ZLO,BÝT NA POZORU,BRÁNIT SE PROTI TAKOVÝM ZMETKŮM,ALE NIKDY ,NIKDY SE NESMÍME SMÍŘIT S FAŠISMEM A NACIONALIZMEM:TO MOHOU JENOM LIDÉ,KTEŘÍ CHTĚJÍ ROZPOUTAT VÁLKU! STAČÍ SE PODÍVAT NA UKRAJINU A NA TY,CO JI PODPORUJÍ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně napsáno. Souhlas.

   Smazat
  2. Všichni víme kdo za tím stojí - NWO - USA - Israelský Zionismus aka nacismus - NATO - EU.

   Smazat
 7. Odsun byl nevyhnutelny, ale prilis kruty.
  Doufejme, ze ukrajinska vlada odsune vlastizradne Rusy humanne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Idiot Kerry na kolenou prosil Putina a po něj se tam připlížila prostituka Nuland aby žebrali ..... Putin a Lavrov a celá BRICS s alianci 150 států jim ukázali prst .....

   Období Naci USA skončilo ..... finito.

   Smazat
  2. Doufám, že ukrajinský národ humánně pověsí dnešní kyjevskou juntu a zločince v 'dobrovonických bataliónů'. Pěkně pomalu a za krk.

   Smazat
 8. Základem je odsunutí
  1:zio-bankéřů a to globálně a to zlatem krytou měnou
  2:odsunuti NWO naci elite a jejich medii
  3: likvidace jezuitských a zionistických a CIA kohort
  4: Kolaps NATO hned po té co dolar bude spláchnut to hno...je
  5: Kolaps EU a EURO
  6: Znovu-Obrození státností národů

  OdpovědětSmazat
 9. Koukněte na aeronet jak to bylo z mnichovem 1938....

  OdpovědětSmazat
 10. A ZASE TA BANDA LHARU CHCE VYVOLAT NENAVIST -TYTO BLABOLY JSME SLYSELI JAKO ZE NEMCI DELALI Z KUZE VEZNU MYDLA; KABELKY A NYNI ZE POPELEM HNOJILI:
  Nikdo jim neda otazky jak to, ze jeste dnes v plnem zdravi jsou mnozi
  pres 90 let,kdyz tak strasne trpeli.Neda jim take otazku proc denni a nocni bombardovani anglo-americkych letadel se nezamerilo na koncentacni tabory a tim by umoznili nekterym veznum utec.
  Stacilo kdyby znicili zeleznice k tem koncentrakum, ktere se stale ukazuji na fotografii, kdyz umeli napadnout i lokomotivy v Cechach.
  Nikdo neda otazku kolik let prumerne meli vezni- jednou bylo uverejneno, ze nejvice bylo starych nad 60 let.Kolik tedy zemrelo prirozenou smrti jako starci.Nikdo se nepta kolik tisicu lidi uteklo pred Hitlerem,jeste pred pocatkem valky a proc se ten vyznamenany Anglican zachranil stovky deti a proc to neudeli jini.
  Litujeme spravne ty co v koncentraku usmrtili a odsuzujeme zato
  konkretni nacisty ale ne cely nemecky narod. Proc jsme nezmenili drive komunismu a hlasovali jsme pro nej jako hlasovali Nemci pro
  nacismus. Proc rikame, ze Sudetaci byli patou kolonou a proc to
  nerikame o Slovacich, kteri jeste poslali armadu po boku Wehrmachtu, kdyz tvrdime, ze si to Nemcouraci zaslouzili, ze sli bojovat a nezabili
  hned Hitlera - v cem byla vina Sudetaku?????????????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzal sis velké sousto a pak ses z toho poáchal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Každý ví, v čem byla chyba Sudeťáků (i když někteří se účastnit nechtěli, ale přesto museli) i v čem byla chyba velmi aktivních mladých Němců a Konrada Henleina. Ten se narodil v tehdejším Maffersdorfu (dnes Vratislavice nad Nisou, součást Liberce) jako syn úředníka, Němce Konrada Henleina a Češky Hedwigy (rozené Dvořáčkové). Se svými rodiči žil v Rychnově. Pracovat začal jako bankovní úředník v jablonecké České obchodní bance, odkud však brzy přešel do Kreditanstalt der Deutschen. Byl velmi aktivní v turnerském hnutí. Od října 1925 pracoval jako učitel tělocviku v Aši. V říjnu roku 1933 založil politické hnutí Sudetendeutsche Heimatfront (SHF), které se později (1935) přeměnilo na Sudetendeutsche Partei (SdP). Sudetoněmeckou otázku sám vyhrotil neustálým stupňováním svých požadavků. Dokonce se chtěl stát prezidentem Československa. Vysoká nezaměstnanost a bída, umožnilo nadále zvyšovat počet svých příznivců v SdP. Henlein uvedl, že SdP vnitřně po ničem jiném tak netouží jako po vtělení sudetoněmeckého území, ba celého česko-moravsko-slezského prostoru do říše. Roku 1937 se Henlein sešel s Adolfem Hitlerem a přislíbil mu absolutní věrnost, tedy dobrovolně se stal jeho nástrojem. Společně formulovali taktiku „vždy žádat víc, než je možné splnit“, kterou se pak SdP řídila až do rozbití Československa. Zároveň šlo o čas, protože Hitler nechtěl vzhledem k rychlému pokračování pevnostních staveb (hlavní úseky měly být bojeschopné roku 1940) likvidaci Československa odkládat. SdP se pokusila ve dnech 13. – 15. 9. 1938 v několika okresech za pomocí zbraní propašovaných z Německa o ozbrojený převrat s cílem tato území násilně připojit k Německu. Převrat byl okamžitě potlačen policií, celníky a armádou. Většina guerillových bojovníků včetně Henleina a většiny politiků SdP uprchla do Německa. V zasažených okresech bylo vyhlášeno stanné právo. Dne 15. 9. byla SdP postavena mimo zákon a na její představitele byly vydány zatykače. Důvodem převratu byla právě skutečnost, že už nebylo možné stupňovat dále požadavky a dosažení shody mezi SdP a vládou by vedlo k uklidnění a upevnění Československa, tedy přesně opaku situace, o níž se snažil Hitler. Henlein mezitím v Německu z uprchlých bojovníků zorganizoval tzv. Freikorps, sám se stal jeho velitelem a během několika dní vyslal své skupiny do Československa znovu. Tato akce se někdy označuje jako druhý pokus o převrat. Teroristická aktivita se soustředila na západní a severní příhraničí. Druhý převrat byl rovněž potlačen. Zaznamenal však úspěch v okrese Aš, kde guerillu podpořily z Německa i jednotky SS. Československá vláda se domnívala, že Hitler se snaží rozpoutat těmito akcemi válku, kterou by pak vydával za útok Československa na Německo, a proto vydala armádě rozkaz, aby se stáhla na hranice okresu Aš. Tento okres tak byl ponechán svému osudu a Freikorps spolu s SS ho obsadily už týden před Mnichovskou dohodou. Z okresu Aš bylo několik stovek lidí uneseno („zatčeno“) do Německa. Celkově oba pokusy o puč zanechaly nejméně několik desítek mrtvých na obou stranách. Boj byl ze strany Freikorpsu veden se značnou krutostí a zákeřností; citován bývá např. případ vesnice Habersbirk, kde mnohonásobná přesila zmasakrovala místní četníky, ztýrala místní české civilisty atd.
   Do Německa se Henlein vrátil až po mnichovské dohodě, již jako Hitlerem jmenovaný (1. 10. 1938) říšský komisař pro sudetoněmecké oblasti. Účastnil se osobně vítězného průjezdu Hitlera pohraničím. Jako správce těchto oblastí byl zodpovědný za veškerý teror, kterého se nacisté dopustili po obsazení pohraničí vůči Židům, Čechům a německým antinacistům (např. bývalý sociálnědemokratický starosta Ústí nad Labem Leopold Pölzl byl tažen městem na oprátce a měl být ulynčován k smrti, kdyby ho náhodou nezachránilo z rukou davu gestapo).

   Smazat
  3. Vina sudeťáků byla, že si nechali vsugerovat, že jsou lepší lidi, nadrasa, nadlidé, a že mohou svoje okolí vyhladit. První byli Židé, pak nastoupili Slované a především ti nejbližší, my a Poláci. Plán na naši likvidaci vzešel se sudetoněmeckého prostředí. V represivních složkách Protektorátu (GeStaPo) to byli převážně sudeťáci, kdo honili odboj a mají na svědomí mnoho umučených, umlácených lidí. Lidé z pohraničí by vám mohli vyprávět, jak se vztahy mezi Čechy a Němci, bývalými kamarády a dobrými známými změnil , když nastoupili ve 30.letech hajzlové jako Henlein, K.H.Frank a další ...

   Smazat
 11. Odsunuli jsme Němce z Československa. No a co?!! Druhá světová válka byla přece samotným Německem vyhlášena za válku vedenou o holou existenci národů východně od jeho hranic. Hitlerovci ji definovali jako konečné, minimálně tedy tisícileté řešení. Východní národy pouze zvedli vhozenou rukavici a o svou existenci bojovaly tak urputně, že nakonec hitlerovce porazily. Tím dostaly ony šanci na konečné řešení. A podle mne ho, alespoň na Československém území plně využily, na což měly právo obvykle přiznávané každému vítězi i tehdy, kdyby ze spojenců s tím souhlasily pouze Rusové a nikdo jiný.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.