Reklama

sobota 16. května 2015

Pravý důvod, proč USA shodily atomovou bombu. Nebylo to, aby skončily válku

16.5.2015  zdroj

6. srpna 1945 svět poznal atomovou bombu. Bez jakéhokoli varování spadla na japonské město Hirošima jaderná bomba a zabila 90 000 lidí. Nepočítaje zraněné a poškozené radiací. O tři dny později se to samé opakovalo v Nagasaki. 37 000 mrtvých a 43 000 zraněných.

Čemu ale v americké historii můžeme věřit, když existuje tolik důkazů o dezinformacích a neupřímnosti?! Co se bude psát v učebnicích o 11. září? Uvidíme.

Zatím víme, co učebnice říkají o shození atomové bomby, ale ukazuje se, že to není tak úplně pravdivé.

Učíme se, že použití atomové bomby bylo nutné k ukončení války, ale podle svědectví několika politických i vojenských osobností to není pravda.

Zde je názor tehdejšího prezidenta Eisenhowera:

„Japonsko bylo už poraženo a shození bomby nebylo nutné. Navíc si myslím, že to nebylo nutné opatření k záchraně amerických životů. Japonsko hledalo cestu, jak se vzdát s co nejmenší ztrátou ‚cti‘.

Japonsko bylo připraveno se vzdát a nebylo nutné ho zasáhnout takovou otřesnou zbraní…Vadí mi fakt, že jsme byli první zemí, která tuto věc použila.“
Navíc dodal:

„Jako vláda bychom měli bojovat proti neoprávněnému vlivu, vedeného nebo nevedeného, armádním komplexem. Potenciál rostoucí moci, která není ve správných rukou, je hrozbou, která tady vždycky byla a taky bude. Pouze vědomé obyvatelstvo může ovlivnit vývoj průmyslové a vojenské obrany.“

Byla to právě tato moc „v nesprávných rukou“, která rozhodla o osudu Hirošimy a Nagasaki? Nevíme to jistě, ale může to být jedna z možností.

„Od první chvíle, co jsem vstoupil do politiky, se mi svěřují ti největší muži z oblasti obchodu a průmyslu, že se někoho nebo něčeho bojí. Vědí, že existuje moc, která je tak organizovaná, tak nepatrná, tak opatrná, tak uzamknutá a tak všudypřítomná, že je lepší o ní špatně nemluvit.” – Woodrow Wilson

Generál Douglas MacArthur poslal prezidentu Rooseveltovi 40ti stránkové memorandum, uveřejněné 19. srpna 1945 na titulní straně Washington Times, ve kterém odhaluje, že se Japonsko nabídlo ke kapitulaci.

Ještě dramatičtější je fakt, že kapitulační podmínky byly téměř ty samé, jako USA podepsaly po bombardování.

Japonsko se snažilo sebevíc o ukončení války, a to skrze neutrální Švédsko a Portugalsko a také Sovětskou unii.

Ellis Zacharias, velitel námořní rozvědky:

„Zrovna když Japonsko bylo připraveno kapitulovat, vytasili jsme na něj tu nejděsivější zbraň, kterou kdy svět viděl. Washington rozhodl, že Japonsko už mělo své šance, a je načase mu to ukázat, ale přiznávám, že to bylo špatné rozhodnutí. Jak na poli války, tak i humanity.“

Obdobně i admirál Leahy:
„Dle mého názoru tato barbarská zbraň nepomohla naší válce s Japonskem… Japonsko už bylo dávno poraženo díky silné námořní blokádě a úspěšnému bombardování s vhodnými zbraněmi…Můj pocit je ten, že tím, že jsme jako první použili takovou zbraň, jsme si jaderné bomby adoptovali jako etický standard. Stejně jako tomu bylo v barbarském raném středověku. Války by neměly být vyhrávány zabíjením žen a dětí.“

Admirál William F. Halsey potvrdil, že i přesto, že ti nejvýznamnější vědci byli proti, bomba byla svržena.

Takže si zodpovězte sami, co vedlo USA ke svržení bomby?

Někdo tvrdí, že šlo o demonstraci síly Sovětům, a někdo zase říká, že měl útok nastartovat Studenou válku.

O co se tady snažím, je přimět čtenáře přemýšlet. Přemýšlet o tom, zda bylo nutné shazovat bombu, i když to zdaleka nebylo nezbytné. Válka je zbytečnost a vždycky existuje někdo, kdo vytváří konflikty typu 11. září, aby zamaskoval invazi, ať už na Blízký Východ nebo Japonsko. Poučili jsme se však?

Existuje elita, která vymyslela atomové bomby, ale kde je inteligence národa, aby vymyslela, jak zastavit válku?

Musíme se poučit z historie a nepřijímat učebnicové texty jako vysvětlení. Udělejme si vlastní úsudek o tom, co se kdysi stalo, a snažme se tomu předejít. Je očividné, že většina lidí chce žit v míru, tak proč je to i v dnešní době nemožné?!

23 komentářů :

 1. Humanita zvrhlých absolutně bezcitných USA, nic víc - nic méně.Indiáni by mohli dosvědčit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak Japonsko mohl jít dobývat tvůj dědek konvečně, ty chytrolíne a stratégu od počítače. Mohl si vychutnat Nanking a podobné dobroty a ty by jsi tu dnes neotravoval.

   Vymazat
  2. Co tímto, vskutku inteligentním sdělením chtěl popleta sdělit, není jasno. Válka byla u konce, Japonsko před kapitulací. Můj děda se vracel po šesti letech z Buchenwaldu.Tak honem, honem odzkoušet atomovku. Ohledy na civilní obyvatele nebrat žádné. Nejapné, plytké výmluvy o ušetření životů emerických vojáků za životy tisíců civilistů. Typicky americké.

   Vymazat
  3. Japonsko bylo těsně před kapitulací. jeho největší pozemní armáda (1.5 mil. ve zbrani) byla načisto rozšmelcována ruským tankově-leteckým útokem v Mandžusku a v Koreji. Byla to největší a nejrychlejší operace 2.světové války s perfektní součinností pěchoty, letectva a tanků - blitzkrieg, o kterém se Němcům jenom snilo. Kam se na ni hrabe Invaze v Normadii. Z opakování této operace v Evropě měli Britové a Američané největší strach. Japonci sice v mandžusku vzdorovali, ale bylo jim to houby platné. Tohle nebyly nějaké potyčky s Brity a Američany v Barmě, tohle byly obchvatné operace, na které tehdy nikdo na světě mimo Sovětského svazu neměl. Japonci chtěli kapitulovat právě po tomhle útoku na jejich kolonie na pevnině. Atomovky to jen přikleply, ale za cenu provedení útoku na civilní obyvatelstvo - tedy za cenu válečného zločinu.

   Vymazat
  4. Omlouvám se, že se nemohu vyjádřit přesně o důvodu svržení oněch dvou bomb. Ale kdosi fundovaný mi jednou sdělil, že to byl důvod až globálně strategický, kvůli Mandžusku, zapletena v Čína a Rusko také. Myslím, že šlo o nerostné suroviny v Mandžusku (ropa - na to američané vždy zastříhali ušima) a o zastavení postupu Rudé armády - osvoboditelky. Článek je posun vpřed (kéž by se to alespoň takto učilo na našich manipulovaných školách), ale skutečnou příčinu neuvádí.
   Pro veřejnou spotřebu nám Američané debilizačně servírují operační důvod - rychlé ukončení války, dojímavě vystoupí pilot, uvede se jak byl A. Einstein proti a tak, ale v této době probíhala v e l m i intenzivní kapitalizační vyjednávání. A to zamlčují, jinak by vypadali jen jako sprostí vrazi. Demonstrace síly to jistě byla, i směrem k SSSR. Světovému kurvítku patří do ruky maximálně kopí, dřevěný nůž a luk s šípy majícímu na konci gumové přísavky. To by odpovídalo jejich civilizovanosti.

   Vymazat
  5. Tak tohle mi rozum nebere, kam těmi svými nedovětky o Drážďanech a Hirošimě, apod. "Nová republika" míří?
   Prý: Byla sice válka, lidé se zabíjeli všelijak, ale jenom bombardování civilistů je zločin. Zabíjení žen a dětí je prý odsouzeníhodné, ale zabíjení vojáků je tak nějak běžné, to je v pohodě, zde není proč se pohoršovat. Zabíjení vojáků navzájem je jenom taková nevinná hra, ta má svá pravidla, ta se musí dodržovat, jinak to neplatí! A to si dokonce ti zločinci dovolili bombardovat zázemí nepřátelské armády ještě před její kapitulací! To zázemí, díky kterému nepřátelské armády stále braly životy, to zázemí, které podporovalo nepřátelské armády do posledního dechu a které je drželo v činnosti!
   Jo, války jsou stále hrozbou, právě díky podobným fašounům používajícím obraty jako "válečný zločin" apod., newspeak jakému není rovno! Lůza teď plije na USA, protože jdou ke dnu a nic tak nepotěší jako skutečnost, že se má někdo ještě hůř, tak je tu kanál pro její výlevy. Ukázkový odezdikezdismus.
   Naopak, právě ty "nevinné" civilisty je třeba v každé další válce vybít co nejdříve, aby se války vůbec nemohly rozvinout. Kdyby USA vybombardovali německá města hned ve 40.-tém, byl by klid a byl by to nanejvýš záslužný čin. Takhle to také ukončilo utrpení, sice později. Čest a sláva všem bojovníkům proti fašismu, ať to je kdokoliv!
   Aleš Krejčí / Brno

   Vymazat
  6. Zachoval jsi se přesně jako ti, co rozhodli o vyvraždění japonských civilistů namísto přímé porážky vojenského komplexu! Odsoudil jsi celé USA i s jejich civilisty a neodlišil jsi je od establishmentu. Jsi tedy buď gauner, nebo absolutní hlupák!

   Vymazat
 2. Ano -abys ukojil svou perverzní vizi o úspěšných postupech při ukončení válek, lahodí ti představa pozabíjet během dvou hodin stotisíc lidí,civilistů, kteří s těmi zrůdnostmi,které vyvolávají politické mršiny a zrůdy, nemají nic společného? Američan se dopracoval k bombě, a potřeboval si odzkoušet, co to v reálu udělá s velkým městem a jeho obyvateli. Proto musel bomby shodit dřív, než by byl uzavřen s Japonci mír,pak už by to neodůvodnil. Amerika se na americkém kontinentě vyvinula jako odporná, smradlavá, zabijácká stoka, plná židů a zrůdných kapitalistů,jimž život občana není ničím. Obyčejní lidé jsou pro ně něco jako komáři. U nich máš jen jedinou šanci - domoci se nějak peněz, a je jim jedno jak to uděláš, koho podvedeš nebo zabiješ ( to taky přišlo po devadesátém sem k nám.)Jakmile máš peníze, a můžeš se zakoupit mezi zbohatlickou smradlavou smečku, a táhnout s nimi, pokud se ti to nepovede, třeba jsi příliš čestný a poctivý, zvyklý se o peníze snažit jen poctivou prací, jsi u téhle žumpy komár, kterého klidně kdykoliv připlácnou - samozřejmě že beztrestně. Tato tendence je i zde - dosud. Kdo se zakoupil mezi smradlavou smečku horních deseti tisíc, ten se vyskytuje v nějaké pozici v mediích ( např. politik, celebrita, poradce,kapacita,odborník přes cokoliv, mediální šašek - pozic je víc) a kdo se nevyskytuje v mediích, a nepatří mezi ukázkové šašky, má smůlu a pomazaným hlavám je úplně šmafu. Jsi zvrhlý zmetek a přeji ti, abys chcípl v sutinách vlastního baráku až to přijde, a chcípal tam hodně pomalu, přesně tak dlouho, kolik bude potřeba abys konečně poznal,jak se věci mají. A že to přijde - i díky takovým jako jsi ty - s tím počítej. Apropo - letec, který bombu shodil, z toho zešílel. I ty v sutinách baráku, než tě vysvobodí zubatá, zešílíš, i když ty a tobě podobní a stejně smýšlející, nemohou být normální ani za života.Co tě tak sere a sžírá?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Který letec z toho zešílel ? Pokud vím, tak relativně těsně po svrhnutí poskytovali členové Enoly Gay rozhovory a nikdo z nich nepůsobil jako blázen. Dokonce tvrdili, že by to udělali znova, kdyby to bylo potřeba.

   Vymazat
  2. Někde jsme četl, že velitel posádky Tibitz měl později deprese a výčitky svědomí. Ale to se mi moc nezdá - Američan je prostě superman bez výčitek. Výčitky jsou slabost jak v armádě, tak i v businessu.

   Vymazat
  3. Ano, jsou tu vybraní jedinci, kteří za peníze těch "ne-mocných" budou kryti hesly vraždit nepohodlné a nezapadající do požadovaného obrazu "panů a otroků".

   Vymazat
  4. Zachoval jsi se přesně jako ti, co rozhodli o vyvraždění japonských civilistů namísto přímé porážky vojenského komplexu! Odsoudil jsi celé USA i s jejich civilisty a neodlišil jsi je od establishmentu. Jsi tedy buď gauner, nebo absolutní hlupák!

   Vymazat
 3. I na Koreu měla být shozena atomovka v r. 1951. Jen tak tak z toho sešlo.

  OdpovědětVymazat
 4. Ďakujem autorovi článku za zaújmavé čítanie a odborný výklad udalosti. Očakával som tu viac Palmerovských výkrikov trolla-trollov, ktorí budú vehementne obhajovať tento vojnový zločin. Okrem povzdychu, akí sú tí Japončíci lumpi, a keď japonskí fašisti mohli páchať tak strašné vojnové zločiny, prečo by ho nemohli spáchať aj demokrati z USA, a keď oni vyvraždili polku Ázie, tak demokrati môžu vyzabíjať tú ďalšiu, nič podstatné do diskúsie nepriniesol. Susedov syn je fanda do atômovej energie a má toho prečítaného mnoho. Podľa stavby, prevedenia a spôsobu použitia oboch atômových zbraní mi prekvapene povedal, že všetko naznačuje tomu, že šlo o zámerné odskúšanie účinkov atômových zbraní na ľuďoch, dokiaľ bola možnosť ešte tento vojnový zločin nejako ospravedlniteľne okecať. Tu ma dosť autor článku zaskočil svojím tvrdením o vôli Japoncov ku kapitulácii, nakoľko som bol osobne naklonený teórii, ktorá tvrdí že sa USA generalita nechcela so Sovietskym zväzom deliť o vplyv nad Japonskom, tak ako k tomu došlo v prípade Nemecka, Vietnamu, Kórei... A tak chytro zatlačili na Japonských VarLordov, aby svoju kapituláciu zložili len výhradne do ich rúk. Nech teda teórie na toto téma hovoria tak či onak, či to bolo správne či nesprávne, v jednom sa určite zhodnú: že prvá a zatiaľ dúfajme jediná krajina ktorá zhodila atómovú bombu na mestá plné nič netušiacich obyvateľov, boli demokrati zo Spojených štátov Severoamerických. A toto prvenstvo z nich nezmyje ani svätená voda, aj keď to PROPaganda bude odôvodňovať akokoľvek. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborně skvěle řečeno,ďíky

   Vymazat
  2. Tak není vůbec jisté, že bez útoku Japonského na Pearl Harbour- mimochodem bez vyhlášení války, by se vůbec USA nějak přímo vojensky angažovaly do 2WW. Po 1. WW panovala v USA politika izolacionismu a nikomu se nechtělo tahatv další horké kaštany za Evropany. President měl problém prosadit v senátu i pomoc anglánům, a když Hitler potápěl americké obchodní lodě vezoucí materiál do UK tak amíci jen tiše mohli zuřit, ale neudělali jinak nic. Co se týká japonských nácků tak si nastudujte co dělali v Číně a v podstatě kdekoli jinde kam vkročili. Ono je to vlastně úsměvné jak odpůrci nácků na Ukraině se zde zastávají nácků Japonských.
   Kdo seje vítr sklízí bouři. Použití A-bomby v situaci jaká panovala bylo z pohledu USA samozřejmě velmi racionální řešení. Řeči o tom že Japončíci byli těsně před kapitulací jsou nesmysl. Stačí si připomenut jak urputně bránili každý ostrov v Pacifiku. Co by se asi dělo na Japonské půdě ?
   Nakonec poznámka. Použití A bomby na Japoncích zabránilo od roku 1945 do dnes další světové válce.

   Vymazat
  3. 12:55 Trollové, vč.lumpenkavárny, právě drží hokejový smutek. To víte prohra 0:4, to zabolí.

   Vymazat
  4. Bohužel myšlence "šlo o zámerné odskúšanie účinkov atômových zbraní na ľuďoch, dokiaľ bola možnosť ešte tento vojnový zločin nejako ospravedlniteľne okecať" je potřeba věnovat velkou pozornost protože:
   - bomby byly 2 a každá měla rozdílnou konstrukci;
   Hiroshima - uranium-235
   Nagasaki - plutonium-239
   http://www.world-nuclear.org/info/Safety-and-Security/Radiation-and-Health/Hiroshima,-Nagasaki,-and-Subsequent-Weapons-Testing/

   Fakta hovoří jasně.
   Jak by "demokrati" správně vysvětlili tato fakta ?

   Vymazat
 5. Doktor Je prokázanou skutečností, že závod o jadernou bombu vyhráli v říjnu 1944 Němci výbuchem kilotunové bomby v olověném pouzdře (omezení spadu).Němci poslali v dubnu do Japonska ponorku se 750 kg obohaceného uranu,rtutí a především s odborníkem na implozivní zapalovače,který amíci nebyli schopni vyvinout.První jaderný US výbuch byl totiž iniciován v houfnici se dvěma závěry proti sobě,kdy po výbuchu- výstřelu došlo překročení kritické hustoty obohaceného uranu...Tato německá ponorka se vzdala v květnu 1945 Američanům a proto ten skok ve vývoji US bomby a proto byly dvě (750 kg na druhou materiál od Němců).Zajatý německý odborník na implozivní zapalovače spolupracoval a po Nagasaki to Amíci i přiznali. Američani nemohli vědět,že do Japonska nejela ještě jiná ponorka se stejným obsahem :Jinak je známo, že v dubnu došlo ke vzpouře v Luftwaffe (200 popravených generálů,velitelů a pilotů - vytrženy listy válečného deníku a deníku Luftwaffe)) a že Němci měli připravené Me262 a Me 190 pro sebevražedné útoky bombou posledního soudu...Proto Američani spěchali s výbuchem A bomby nad Japonskem...Prostě neměli jistotu, že je Japonci s pomocí německých odborníků a technologie nepředběhnou.Proč to není obecně známé - nesluší se přece, aby Američani nebyli první.....Je to zajímavá kauza a pomaloučku se dostává na povrch.Musel bych se podívat, jaké číslo měla ta zajatá německá ponorka .Nejprve v US regionálních novinách vše zveřejnili a během krátké doby (řádu dní) jaky by se to nestalo....Takže bylo to o prsa......

  OdpovědětVymazat
 6. Zdravím všechny
  diskuze plodná, chválím
  US aktivity po celém světě mne už dávno těšit přestaly.
  Ale cože to tady plkáme o 2WW ?
  O bombardování ?
  To byl přece za té války dobrý, opravdu dobrý mezinárodní zvyk.
  Všichni bombardovali všechno.
  Tenkrát
  bylo úúúplný šumák, jestli na nějaké město shodili 20 000 pum klasických, nebo jedinou atomovku.
  Práci to odvedlo stejnou, věřte, nebo né.
  Akorát ta atomovka vyšla levněji, jediné éro, pár litrů benzínu a dva tři piloti. Peníze hledejte, přátelé, malé žluťoučké penízky.
  Zbytek vynechávám, už jednou mně za to admin smáznul.

  Váš Jířa

  OdpovědětVymazat
 7. Je to tady samý zvrácený bolševik. Takovým, co vyvraždili v zájmu jakéhosi nového řádu stovky milionů lidí.

  OdpovědětVymazat
 8. Dobře to popisují ve svojí knize Stone-Kuznick - Utajované dějiny USA.

  OdpovědětVymazat
 9. 16:34, čtěte knihu "Utajované dějiny USA" Stone-Kuznick, nebo "MOloch" - Karlheinz Deschner, velmi zajímavě popisují tyto skutečnosti a přikládají fakta, které vy čerpáte z meastreamu.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.