Reklama

čtvrtek 21. května 2015

Provokace ukrajinské tajné služby se provalila


21.5.2015 RusVesna
Pozorovatelé monitorovací mise OBSE navštívili ve vojenské nemocnici v hlavním městě Ukrajiny dva Rusy, kteří byli zadrženi ukrajinskými vojáky v luganském regionu. Během setkání oba občané Ruska řekli, že ruská armáda v Donbasu není, a všichno, co tvrdí ukrajinská tajná služba SBU – je falzifikace, to se uvádí ve zprávě mise.

Spolupracovníci OBSE vypověděli, že u zadržených nestrávili mnoho času, přesto byli schopni posoudit celkový zdravotní stav zajatců. Nicméně, více podrobností neposkytli. Při tom během jejich setkání zástupci ukrajinských orgánů nebyli přítomni. Ve své zprávě mise uvádí, že Rusové uvedli, že předtím podstoupili vojenský výcvik v Rusku a sloužili v jednom útvaru ruských ozbrojených sil.

"Dostali se pod palbu a byli raněni 16. května na kontaktní linii u osady Sčastije. Jeden z nich opakovaně zdůrazňoval, že ruské jednotky se neúčastní bojů na Ukrajině"
, - píše se v prohlášení.

Připomínáme, že ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že zadržení Alexandr Alexandrov a Jevgenij Jerofějev v okamžiku zadržení nebyli ve stavu ruské armády. Následně mluvčí generálmajor Igor Konašenkov zdůraznil, že se na něj obrátilo vedení Asociace veteránů ruských speciálních sil s žádostí, aby se obrátil oficiální cestou na generální štáb ukrajinské armády se cílem zamezit zneužívání jejich zraněných kamarádů ze strany ukrajinské tajné služby SBU. Doložili i příznivá svědectví.

Překlad vd


67 komentářů :

 1. Proč já těm Ukrajincům nevěřím ani slovo, nevíte? A aby toho nebylo málo, nevěřím ani Rusům a už vůbec nevěřím novinářské žumpě zaprodané kde komu, jenom ne poctivému informování o událostech kdekoli.
  Lžou úplně všichni a tak je potřeba ke všem zprávám z východní fronty přistupovat.
  Lžimédia se snaží nám prát mozky, ale my jsme vycepovaní Rudým Právem, Československou televizí, krvavým psem Titem, věčným Leninem a Goebbelsem a na nás si nepřijdou. Umíme číst mezi řádky, umíme si odvodit smysl vět z pauz mezi slovy a snadno oddělíme plevy od ještě větších plev. A nakonec je přestanem poslouchat úplně všechny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou Ukrajinci, ti jsou jenom obětmi genocidy šmejdů.

   Smazat
  2. Přesně tak, myslím, že v tomhle nemáme ve světě obdobu, protože celá 70. a 80. byla jedno velké cvičení ve čtení mezi řádky. Bohužel mladé generace už bohužel nejenom neumí číst mezi řádky, ale dokonce ani nechápou ty řádky tak jak jsou.

   Smazat
  3. rozhovor s členom diplomatického zboru Slovenska v Kosove (1994 - 2012) - očitý svedok násilia,klamstiev a podvodov.

   https://www.youtube.com/watch?v=j2urnOLgI4c

   Smazat
  4. k 22:04 Já už to přestávám umět, moc toho mezi řádky nevnímám.. Záplavy lží vyvolávají stejné otázky.
   1) Jsou hákovými kříži potetovaní mladíci na fotkách, (viz web Nová republika) Rusové nebo Ukrajinci?
   2) Přibližují Rusové hranice k základnám NATO nebo je to naopak??
   3) Je Bandera národní hrdina Ukrajiny nebo Ruska???
   4) Je počet obětí civilních obyvatel vyšší na Krymu pod kontrolou Rusů, nebo na Ukrajině, pod kontrolou vlády?
   5) Mají právo obyvatelé Krymu rozhodnout referendem o tom, kam budou patřit, zda k Rusku nebo k Ukrajině, nebo má vyšší právo rozhodnout o tom svobodný západ pod poručnictvím USA?

   Smazat
  5. Citace ze zprávy OBSE: The SMM visited the two individuals currently held at the military hospital in Kyiv, who received medical treatment. The SMM spoke to the two individuals without the presence of Ukrainian authorities. The SMM assessed their general condition and gathered their accounts about their capture.

   One of them said he had received military education in the Russian Federation. Both individuals claimed that they were members of a unit of the Armed Forces of the Russian Federation. They claimed that they were on a reconnaissance mission. They were armed but had no orders to attack. Both of them said that they came under fire, got injured and were captured on 16 May 2015 at the contact line near Shchastya. One of them said he had received orders from his military unit to go to Ukraine; he was to “rotate” after three months. Both of them said they had been to Ukraine “on missions” before. One of them stressed repeatedly that there were no Russian troops involved in fighting in Ukraine. Both said they were provided with a Ukrainian lawyer who visited them today.
   Víc k tomu není potřeba dodávat, kdo umí přeložit si přeloží, kdo neumí bude dál věřit tomuto a podobným webům.

   Smazat
 2. Toto může být výsedek Kerryho žebračení u Putina a následovné od Nulandové ....

  Náckové musí najít nějaký způsob exitu ... z Ukrajiny. Tak je možné, že to hodí všechno na špatné, či nedokonalé, či špatně interpretované informace z SBU .....

  Rat - Yats bude odsunut a Ukrajina se odkloní od naci USA - tím USA prohrají. Tak jako prohrají v Sýrii a tak jako prohrají v Asii v jejich kampani proti Číně .....

  Velké věci zůstanou za oponou a vše bude uděláno v režii mocných - dokumenty budou ukryty v Kremlu pro další generace ..... a situace na Ukrajině se bude stabilizovat podle ruského a BRICS scénáře .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastimilovy analýzy, pohledy za oponu a predikce vždy zaručeně pobaví :-D

   Smazat
  2. Dnes jsme se přesvědčíli, kdo prohrává v Syrii. Moskevskému chráněnci Asadovi, mnoho za Syrie už nezbývá. Jeho dřívější chráněnci ho vytlačují z území.

   Smazat
  3. Mám takovej dojem, že pokud budou náckové z Ukrajiny někam utíkat, tak k nám. A tady je budou moct elity použít ke špinavé práci k pacifikaci nás, až budem hnát negry, co nám sem nacpe Brusle.

   Smazat
  4. 23:23: Přestaň číst Novinky.cz a komunistické Právo, tam pravdu nenajdeš. Mimochodem, dnes byl na Novinkách článek, že Amíci přiznali porážku v Sýrii, ISIL údajně obsadil poslední přechod mezi Irákem a Sýrií. Podle mě, přesně tohoto Američané chtěli dosáhnout, rozvrat a masové vraždění všude, kam vleze noha amerického vojáka, to je důsledek a cíl jejich zahraniční politiky.

   Smazat
  5. Mít radost z toho, že Assad prohrává válku s uřezávači hlav, upalovači pilotů a vrahy stovek žen a dětí - to musí být opravdu silný žaludek vyztužený ohromnou hloupostí. Inu, pražská lumpenkavárna a hoši co volí Khárla

   Smazat
 3. Merkel je CIA agent, lépe řečeno je pod kontrolou papa Bushe - a jeho evropské spojky Akerman /Deutsche Bank...../ ..... nebo-li Langley CIA - narko money

  http://sputniknews.com/columnists/20150430/1021571145.html#ixzz3Yp4H4yJe

  ____
  Merkel bude muset odstoupit .....

  OdpovědětSmazat
 4. Irák, Maliki nemohl vystát nácky z USA - více diplomatický al Abadi dělá diplomatický progres s okupanty a současně otevírá dveře pro BRICS ....

  Russia ready to meet Iraq demand for weapons to fight terrorism — Lavrov

  ?????
  Doufejme, že Irák vykopne nácky z USA a stane se součástí EUROASIE vedené Ruskem a Čínou . žádné ropné kontrakty pro okupanty... což bude klíčové pro Hedvábnou stezku - jižní spojka.

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel již nevychází svodka na Kose. Takže zpráva z OBSE je jen pro jazykově vybavené. Nicméně doteď všechny svodky ukazovaly ve většině zaznamenaných porušení Minských dohod jako vyníka především na Kyjevskou chátru.

  OdpovědětSmazat
 6. rozhovor s otcom jedného z ruských vojakov (iba v ruštine)
  https://www.facebook.com/pages/Ruské-spravodajstvo/614525465349983

  OdpovědětSmazat
 7. Rusti vojaci musi pred prejezdem hranic na Ukrajinu podepsat kus papiru, podle ktereho vystupuji z armady. I kdyz u toho treba ani nevystoupi ze sveho tanku.
  Videli jste nekdy prolhanejsi a zakernejsi dobytek ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, český komouše...

   Smazat
  2. Jo, třeba báchorky o jaderných a chemických zbraních v Iráku. Ty hlupáku hloupej nedovzdělanej hnuse, ty holube z nosu, ty hnědko z pravdoláskařský žumpy, ty ŽURNALISTO!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Rusové dělají přesně to, co Američané v Chorvatsku v letech 1994-95. Tam to byli plukovníci a generálové USarmy, co jako vystoupili z armády, Chorvatům jako soukromá firma naplánovali a velitelsky zajistili operaci, při které bylo vyhnáno přes 220 000 (!) Srbů, ti kdo neutekli, byli popraveni, včetně starců a stařen. Když tu řezničinu dokončili, vstoupili zpět do USarmy, kde jim po celou dobu jejich nepřítomnosti hřáli prázdná křesla. Takhle se to dělá v NATO , takže se nerozčilujte na Rusy, dělají jen to, co se naučili od našeho nového Velkého Bratra.

   Smazat
  5. Ty vis, co je to komunista? Ze se tim slovam porad ohanis, ty ohone.

   Smazat
  6. Chujmere,to píšeš ty nebo je tady jinej debil tobě podobnej????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  7. Tisíckrát opakovaná lež se stane pravdou, tím se asi řídíš. Neexistuje žádný důkaz o přítomnosti ruské armády na Ukrajině. Pokud by existoval, už by byla dávno v Evropě třetí světová válka. A přítomnost ruských dobrovolníků na vých ukrajině nikdo nepopírá, ani přítomnosto dobrovolníků španělských, německých, slovenských, českých, polských,.... Ale příznivci americké náckovské zahraniční politiky jako ty stále dokola budou omílat lživou americkou propagandu, i když už tisíckrát byli přistiženi při lži.

   Smazat
  8. Světové kurvítko tvrdí, že mu jde o mír a šíření demokracie.

   Smazat
 8. http://zpravy.idnes.cz/byli-jsme-na-pruzkumne-akci-priznali-rusove-zadrzeni-v-donbasu-pv8-/zahranicni.aspx?c=A150522_063536_zahranicni_wlk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i-huete ? i-hnojte ? to přece není informační zdroj, ale propagandistická agentu cizí mocnosti

   Smazat
  2. V kubánském lágru na Quantamánu se také ke všemu možnému i nemožnému přiznávali i ti nejotrlejší afgánští mudžahedíni. Technika mučení je dnes propracována k dokonalosti a profesionální mučitelé dokážou přinutit vězně přiznat se i k tomu co neudělali.

   Smazat
  3. Přečti si znovu výše uvedený článek a běž s tou svojí proami propagandou otravovat na iDěs. Tam patříš.

   Smazat
 9. Ukrajicnům fakt nefandim za ten jejich naplánovanej majdan s usa, ale nebudte tak jednostranní na obou stranách se lze. Otec pracuje v Rusku a spoustu jeho kamarádů dostalo nabídku jít bojovat na ukrajinu - tři týdny cca 100 000,-
  A s tím Irákem taky, specialisté z laboratoří DSTL (Defence Science & Technology Laboratory) likvidovali v těch podzemních bunkrech severozápadně od Badádu asi co? (VX, Sarin, Tabun). Tak trochu vyvažujte tu propagandu z druhé strany.
  Jo Lybie to je jiný případ, ta to bohužel schytala nejvíc a to už opravdu jen kvůli jejich bohatsví a co udělal Kaddafi pro svuj lid bychom mohli jen závidět...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a spousta Rusů zase dostala nabídku bojovat na té "správné" straně a hlavně za dolary (a šli rádi, protože jim třeba v Čečensku hořela půda pod nohama), takže to Říše dobra zase dokázala jako jinde ve světě, bojuje bratr s bratrem, soused se sousedem, další ohnisko pravdy a lásky se utěšeně rozvíjí

   Smazat
  2. Amerika dodávala zbraně (včetně chemických) Iráku, když byl ve válce s Iránem. Proto byly USA poněkud vykolejené, když skoro všechen tento jejich sajrajt (který byl záminkou k napadení) ale Irák zlikvidoval dávno před příletem americké mírové holubice, která celkově způsobila (a i dnes způsobuje) smrt tisícinásobků toho, co dokázal diktátor Sadám (původně standardní americká loutka) za celý svůj život. Je to hnus, paní starostová, obyčejnej hnus.

   Smazat
  3. Pokud tedy skutečně nějací údajní specialisté likvidovali v Iráku chemické zbraně, pročpak o tom neexistuje žádný důkaz a dokonce i západoevropští a američtí politici přiznávají, že se jednalo o lživou záminku? A to, že otec někdo pracuje a jeho ruští kamarádi dostávají nabídky jít bojovat na Ukrajinu, to je tvrzení z ranku "jedna paní povídala", tak mi to věřte.

   Smazat
 10. Komentovat Chujmera a jemu podobnej odpad společnosti,kterej mele pořád stejný hovadiny předepsaný Šapitem a Šláfenberkem je zbytečný!!!!!!!!!!!Vůl zůstene volem nadosmrti aneb z hovna bič neupleteš!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. vlast tě (9:33) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlast tě (9:45) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  2. Já tedy opravdu nevím, kde pan Dvořák lže. Tak se podívejme, zde je originál části textu z té zprávy týkající se těch dvou vojáků:

   The SMM visited the two individuals currently held at the military hospital in Kyiv, who received medical treatment. The SMM spoke to the two individuals without the presence of Ukrainian authorities. The SMM assessed their general condition and gathered their accounts about their capture.

   One of them said he had received military education in the Russian Federation. Both individuals claimed that they were members of a unit of the Armed Forces of the Russian Federation. They claimed that they were on a reconnaissance mission. They were armed but had no orders to attack. Both of them said that they came under fire, got injured and were captured on 16 May 2015 at the contact line near Shchastya. One of them said he had received orders from his military unit to go to Ukraine; he was to “rotate” after three months. Both of them said they had been to Ukraine “on missions” before. One of them stressed repeatedly that there were no Russian troops involved in fighting in Ukraine. Both said they were provided with a Ukrainian lawyer who visited them today.
   ----------------------------------------------------------
   Volný překlad:

   SMM navštívil dvě osoby, nacházející se v současné době ve vojenské nemocnice v Kyjevě, kterým bylo poskytnuto lékařské ošetření. SMM mluvil s oběma jednotlivci bez přítomnosti ukrajinských orgánů. SMM zhodnotil jejich celkový stav a shromáždili podklady o jejich zajetí.

   Jeden z nich řekl, že obdržel vojenské vzdělání v Ruské federaci. Oba jednotlivci prohlásili, že byli členi jednotky ozbrojených sil Ruské federace. Tvrdili, že byli na průzkumné misi. Byli ozbrojeni, ale nedostali žádné rozkazy k útoku. Oba uvedli, že se dostali pod palbu, byli zraněni a zajati 16. května 2015 na kontaktní linii u Šastyje. Jeden z nich řekl, že dostal příkaz, od jeho vojenské jednotky, jít na Ukrajinu, kde měl působit 3 měsíce (doslova- "otáčet" po třech měsících). Oba uvedli, že již byli "misích" na Ukrajině dříve. Jeden z nich opakovaně zdůraznil, že žádné ruské jednotky zapojené do boje na Ukrajině neexistují. Oba uvedli, že jim byl umožněn rozhovor s ukrajinským právníkem, který je dnes navštívil.
   =====================================
   Jediný rozpor s tím, co je v článku navíc je část věty:

   " Během setkání oba občané Ruska řekli, .......... a všechno, co tvrdí ukrajinská tajná služba SBU – je falzifikace, to se uvádí ve zprávě mise".

   Vše ostatní (jinými slovy) je takřka totožné.

   Smazat
  3. Už propagandistický nadpis je zcela mimo. Prej "provalila se provokace ukrajinců" :-D.. Hmmm, tak to je zajímavé, že s ními nechají zcela bez dozoru a cenzury mluvit inspektory, dostanou právníka, nenesou známky mučení... Tak tomu říkám provokace tajných služeb :-D

   Váš překlad je dosti chatrný. To je z googlu? Military education je vojenský výcvik, ne vzdělání. "Otáčení se po 3 měsících" je také legrační. Prostě jsou to evidentně ruští vojáci kteří dostávají výcvik v rusku, přicházejí na Ukrajinu z Ruska a odcházejí z ní zpět do Ruska pravidelně po 3 měsících. Ale když vy tak strašně nenávidíte západ tak vás nepřesvědčí ani evidentní. Je to marný.

   Smazat
 12. Vážení, co mi tady nadáváte, čtěte prosím pozorněji. Článek je přetištěn z internetového serveru Russkaja Vesna. To je jejich interpretace, ne moje. Je-li v textu nepřesnost, obraťte se laskavě na redakci Ruské Vesny. Příspěvky, kde mi nenávistně nadáváte jsem smazal. Zde uvádím originální zprávu z OBSE - ve které oba zajatci uvádějí, že na Ukrajině n-e-o-p-e-r-u-j-í ruské jednotky:
  http://www.osce.org/ukraine-smm/159296

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvořáku, cokoliv ty tady postuješ tak ty jsi za to zodpovědný a vyjadřuje to tvůj názor. Pokud s článkem nesouhlasíš a postuješ ho z jiného důvodu, tak to máš napsat do poznámky na konci. Šíříš tady ruskou propagandu tak se nevymlouvej, že si mám napsat kdesi do RusVesny.

   "One of them said he had received orders from his military unit to go to Ukraine; he was to “rotate” after three months. Both of them said they had been to Ukraine “on missions” before."

   Smazat
  2. A děláte správně, že ty nenávistné zmetky mažete. Jsem rád, že si na NR můžu přečíst různé informace a názory, ale zejména takové, které současná oficiální media nepustí. Myslím že zrovna včera řešili na "nezávislé a veřejnoprávní" ČT, jak nám lidem kteří stojí o to znát pravdu, zavřít huby. Takže díky za Vaši práci, a držte se. J.B.

   Smazat
  3. 10:47

   Jak už jsem napsal mnohokrát, lidé jako vy nestojí o to znát pravdu. Vy pouze chcete číst to co chcete aby byla pravda. A utvrdit se tím ve vašem světonázoru, že všichni jsou proti vám. USA, EU, NATO, západ, demokracie.... A vyhlížíte jakéhosi spasitele který má dnes podobu Putina. A chodíte na ta místa kde máte předem jistotu že tyto "pravdy" vždy najdete v míře vrchovaté. Toť vše.

   Smazat
  4. 10:40: Vážený, nikdo vás nenutí číst tady tu podle vás údajně ruskou propagandu, přesto tu svými nenávistnými komentáři zaplevelujete diskuze od rána do večera už nějaký čas, podobně jako předtín na Ac24 a možná i na jiných webech. Máte-li psychický problém způsobený dlouholetým pobytem a zametáním ulic v USA, pak navštivte psychiatra. Pan Dvořák pouze přeložil článek z ruského tisku a opět vás nikdo nenutí číst cokoliv jiného kromě amerického tisku a nechat se krmit americkou propagandou ve dne v noci. A samozřejmě vytrhujete z kontextu článku pouze to, co se vám hodí. Ještě se můžete pokusit ztrapnit Ruskými matkami.

   Smazat
  5. 10:58: Tak toto byla naprosto přesná sebekritika. Ještě nejste ztracený případ.

   Smazat
  6. Milý pane s Vaši argumentaci jděte do zádele. V této "válce" nedodržuje vládní strana žádná mezinárodně platná pravidla. V ozbrojených silách vládní "armády" bojuje kromě Ukrajinců kde kdo jiný. Pokud si pamatuji např. Poláci (členi NATO) u Mariopolu a Oděsy, Anglání tam poslali své "odborníky", Amíci svých 300 specialistů (jakoby cvičit Uk vojáky), US Blackwathers (teď snad pod jiným jménem), atd., atd. Tak proč by zrovna Rusko muselo tvrdě postupovat dle mezinárodních pravidel? Podstatou je to, že "oficiální vojska RF tam nejsou". Mimochodem, kdyby tam byli, tak již byl konec války před půl rokem, protože by za 14 dnů pochodu (ani ne tak bojů), dobyli Kijev. Jenomže Putin nemá žádný zájem dobývat zemi, jejíž infrastruktura je z 80% zničena a ekonomika ze 100% v hajzlu. Proč by to dělal?

   Smazat
  7. Tak vidím, že to je ztracený. I kdyby těmto "diskutérům" dal místopřísežné písemné doznání sám Putin, tak si budou mlet furt to svoje. Stejně tak jak si mleli, že ruští vojáci nejsou na Krymu, a melou to dál i když to už Putin přiznal. Agent Strelkov kterého na Ukrajinu vyslal Putin se chlubí, že válku rozpoutal on atd. Ale je to marný prostě. Zabedněnci. Co si od těch blábolů vlastně reálně slibujete?

   Smazat
  8. Anonyme 11.24 - vidím, že není pomoci vám. Na těchto stránkách snad nikdo netvrdil, že na Krymu nejsou ruští vojáci. Byli tam celou dobu podle podepsané smlouvě o pronájmu krymských základen. Byl jich tam menší počet, než dovolovala smlouva. V době ukrajinské krize, když nacistické bojůvky začaly vraždit lidi na ulici, Rusové počet zvýšili o speciální jednotky. Vše tedy probíhalo podle smlouvy. Hlídkovali na ulicích, aby se neopakovalo vraždění, které probíhalo na jiných místech Ukrajiny, kde ruská armáda nebyla. Dohlíželi spolu s ukrajinskou policií na klid při referendu. Při akci padl jediný výstřel, zahynul jeden ukrajinský voják, který v opilosti ohrožoval zbraní své okolí. Strelkova neposlal žádný Putin. Strelkov jako mladý dobrovolník měl zkušenosti z války v Bosně a věděl, že proti teroristům se musí bojovat se zbraní v ruce a ne krafáním na internetu. Protože byl asi velký dobrodruh, byl odstaven od velení, dodnes je ale veřejně činný, informuje o tom, co se děje na frontách. Zprávy, které uveřejňuje na svém blogu jsou většinou pravdivé, což prokázal čas (viz ukrajinské svodky na Kose zostra). Jestli chcete dál fantazírovat a la ČT nebo Lidovky, nic vám nebrání. Jenom se vám informovaní lidé budou smát. Jen bych vás poprosil, neutíkejte ve své bezmoci a informačním polovakuu k nadávkám a urážkám. To bych vás musel mazat. Zdravím.

   Smazat
  9. Dvořáku, nelži. Jednalo se o ruské vojájy BEZ OZNAČENÍ, tzv zelené mužíčky, ke kterým se tehdy Putin nehlásil. Tvrdil že tam žádní jeho vojáci nejsou a že to nejsou jeho vojáci. Ruští vojáci měli podle těch smluv sedět na svých základnách a ne se promenádovat v ulicích bez označení a na nic dohlížet. "Referendum v těchto podmínkách je směšný výsměch.

   O Strelkovovi básníš hezky, ale:
   http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja/1149566

   Takže fantazíruješ jenom ty a mažeš cokoliv ti nevoní, ať už tam jsou urážky nebo ne. Tvé fantazie o letadle Mrija plné českých tanků které směřovalo jakože do Afriky, ale nad Středozemním mořem se záludně otočilo a letělo na Ukrajinu jsou již pověstné :-D

   Smazat
  10. Pan!!! Dvořák nelže. Uvádí fakta, tak jak to bylo. Rusko mělo na Krymu vojáky, a poslalo tam, v rámci povolených stavů, speciální jednotky, z vážných a racionálních důvodů, které V.Putin logicky objasnil. Podmínky, za kterých proběhlo referendum na Krymu byly naprosto regulérní, nikdo nevodil občany k urnám pod hrozbou násilí.Pokud by to tak bylo, už by řvala všechna media a vlády světa. Všichni ví, že to bylo v pořádku (byl tam mezinárodní dohled). Z pohledu Ruska došlo pouze k nápravě historické křivdy, a podle všeho i nezákonnosti, dokonce i podle tehdy platných zákonů SSSR.
   Mě je milejší toto nenásilné řešení. Tobě, nenávistný zmetku evidentně vyhovuje řešení z Oděsy. Jako Bartuškovi, například. Upálit, postřílet, zakopat v příkopu u cesty. A teď jste vy "demokrati" hystericky podělaní, že se nakonec , zdá se, umoudřila i amerika a EU poslušně sklapne podpatky, a bude to podle Putina. Ostatně říkal to hned na začátku konfliktu. Domluvte se na autonomii v jednom společném státu. A bude po jeho, i kdyby jste měli vzteky puknout, havlisti podělaní. Protože je to jediné moudré řešení bez hrozby stálého násilí. A teď se se třeba kousni do zadku, tajtrdlíku, a pana Dvořáka laskavě vynech. J.B.

   Smazat
  11. Tyhle tanky tam možná nešly, šly tam ale jiné naše zbraně a především dělostřelecká munice, kterou jsou ostřelována donbasská sídliště, tedy civilisté. Šly tam naše neprůstřelné vesty, oblečení a boty pro armádu, která prokazatelně mučí zajatce, provádí genocidu a etnické čistky. Nejvyšší ukrajinští představitelé se tím ani netají. Mně osobně ohledně českých zbraní na východě vadilo to, že jsme Gruzii věnovali tanky a raketomety a Saakašvili (to je ten, co rád polyká kravaty) tyhle zbraně, které dostal od nás zadarmo(!) zneužil a napadl s nimi civilní obyvatelstvo města Cchinvali. To mi stačí abych věděl, jací lidé o vývozu zbraní rozhodují a co se s českými zbraněmi dál děje. A chtěl jsme vás ještě požádat, abyste mi připomněl, kde jsme spolu pásli krávy, že mi tykáte? Nějak si nemohu vzpomenout.

   Smazat
  12. Asi "pan placený manipulátor" z 10.40 h ( a jinde), má už hodně opotřebované mozkové závity nebo celkově nižší úroveň inteligence.
   Pokud je pravdivá ona věta "že se po třech měsících střídají" (protože OBSE tvoří ze 3/4 hlavně "pozorovatelé", co kopou za amíky a dělají podrazy jakmile jen mohou - např. z obklíčení u Debalceva podvodem umožnili odvézt žoldáky z NATO, aj.), tak je na 100% určitě platné jejich tvrzení, že tam "nejsou žádné ruské bojové jednotky". (- Což potvrzuje i to, že amíci jsou již říční z toho, že nemohou nachytat ruskou armádu na Ukrajině.)
   Ale že tam jsou pozorovatélé z různých ruských tajných služeb je zcela normální a pro Rusy potřebné.(Že jsou tam v poměru cca 3 Rusové na 7 amíkovských, není třeba dodávat.)
   Že nebylo chytré, zdůrazňovat svou "perfektní" znalost angličtiny, je také jasné.
   Že přetiskováním zajímavých materiálů s uvedením zdroje, za ně nepřebírá editor odpovědnost, ví každý průměrně vzdělaný jedinec.
   Pavel p

   Smazat
  13. P.S.:
   Další níže,nemá smysl ani komentovat.
   Jen by mne zajímalo, jestli "postovat" nemělo být třeba "postulovat"? Nebo dle facebooku jen další patvar?
   Chtělo by to doplnit znalosti češtiny.
   Pavel p

   Smazat
 13. 1) Jsou hákovými kříži potetovaní mladíci na fotkách, (viz web Nová republika) Rusové nebo Ukrajinci?
  2) Přibližují Rusové hranice k základnám NATO nebo je to naopak??
  3) Je Bandera národní hrdina Ukrajiny nebo Ruska???
  4) Je počet obětí civilních obyvatel vyšší na Krymu pod kontrolou Rusů, nebo na Ukrajině, pod kontrolou vlády?
  5) Mají právo obyvatelé Krymu rozhodnout referendem o tom, kam budou patřit, zda k Rusku nebo k Ukrajině, nebo má vyšší právo rozhodnout o tom svobodný západ pod poručnictvím USA?

  OdpovědětSmazat
 14. Tragedie na celé situaci je to, že kyjevští Rusové se bijí s moskevskými Rusy,jedni Slované se bijí s druhými Slovany pod taktovkou jevrejského velení. Snad se za 1000 let naučí i blbci trochu uvažovat a myslet.

  OdpovědětSmazat
 15. Žijeme v divné zemi, jsme obklopeni zákeřnou lží. Ráno tvrdili v televizi, že OBSE potvrdilo, že oba vojáci patří k ruské armádě na východě Ukrajiny. Dvořákův odkaz tvrdí, že ruské jednotky na východě Ukrajiny nejsou. V ČT nejsou schopni si pořídit přesnější překlad tohoto textu:

  The SMM visited the two individuals currently held at the military hospital in Kyiv, who received medical treatment. The SMM spoke to the two individuals without the presence of Ukrainian authorities. The SMM assessed their general condition and gathered their accounts about their capture.

  One of them said he had received military education in the Russian Federation. Both individuals claimed that they were members of a unit of the Armed Forces of the Russian Federation. They claimed that they were on a reconnaissance mission. They were armed but had no orders to attack. Both of them said that they came under fire, got injured and were captured on 16 May 2015 at the contact line near Shchastya. One of them said he had received orders from his military unit to go to Ukraine; he was to “rotate” after three months. Both of them said they had been to Ukraine “on missions” before. One of them stressed repeatedly that there were no Russian troops involved in fighting in Ukraine. Both said they were provided with a Ukrainian lawyer who visited them today.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co, nejsou snad na Ukrajině amíci?
   http://www.nytimes.com/2015/05/10/world/europe/ukraine-troops-receive-us-basic-training-after-battle.html?_r=0

   Smazat
  2. On to ten Jerofejev tak zvlastne povedal - ze su sice prislusnikmi ruskej armady, ale armada ako taka (staby s letectvom, artileriou, tisice ludi) na Ukrajine neposobia.

   Odpovedal stylom - na Ukrajine posobia prislusnici ruskej armady, no nie samotna ruska armada. Kazdy si z toho vybera, co mu viac pasuje

   Smazat
 16. Ruští vojáci Alexandr Alexandrov a Jevgenij Jerofejev zajatí u města Ščastje potvrdili svoji příslušnost k ruské armádě i v rozhovoru se zpravodajem ruského listu Novaja gazeta. Alexandrov se rozbrečel, když slyšel, že jeho manželka o něm ruské zpravodajské televizi řekla, že z armády odešel. „Proč? Přísahal jsem přeci! Jsme s ní spolu ve stejné jednotce… Proč to vykládá?“ ptal se zdrcený muž. "Nevím, jak reagovat. Nevím, co mu na to říct. Prosil, abych vyřídil, že Jekatěrinu miluje. Když jsem odcházel, slzy si utíral ručníkem," popsal situaci v nemocnici novinář.  Oba muži potvrdili, že o propuštění z výzvědné služby nežádali a že na Ukrajině plnili výzvědnou misi. Přáli by si prý, aby byli považováni za válečné zajatce, nikoli teroristy, jak je označují ukrajinské orgány činné v trestním řízení. Litují také, že je dosud nikdo z oficiálních ruských představitelů nenavštívil. "Chápu, že se mě zřekli jako vojáka, čert to vem. Jsem ale stále občanem své země," řekl Jerofejev. "Byli tady z OSN, Červeného kříže, z OBSE. Ptali se, jestli jsem živý a zdravý. Všichni tady byli, jen z ruské strany nikdo," uvedl.

  Tož tak, soudruzi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K výcviku průzkumníků patří vysazení na vzdáleném místě a nácvik sběru informací. Bojový úkol nedostali. To se měli prát v Kyjevě, v New Yorku Rady bezpečnosti nebo vás vážený pane? A co vaši přátelé, ptali se na souhlas Rady bezpečnosti OSN, když začali bombardovat Bělehrad a Srbsko? To byl bojový úkol a ne pokojné bombardování a povolené vraždění nepřátelských civilistů.

   Tož tak pane se špinavou klávesnicí, do které buší pěkně zákeřné ruce

   Smazat
 17. Citace ze zprávy OBSE: The SMM visited the two individuals currently held at the military hospital in Kyiv, who received medical treatment. The SMM spoke to the two individuals without the presence of Ukrainian authorities. The SMM assessed their general condition and gathered their accounts about their capture.

  One of them said he had received military education in the Russian Federation. Both individuals claimed that they were members of a unit of the Armed Forces of the Russian Federation. They claimed that they were on a reconnaissance mission. They were armed but had no orders to attack. Both of them said that they came under fire, got injured and were captured on 16 May 2015 at the contact line near Shchastya. One of them said he had received orders from his military unit to go to Ukraine; he was to “rotate” after three months. Both of them said they had been to Ukraine “on missions” before. One of them stressed repeatedly that there were no Russian troops involved in fighting in Ukraine. Both said they were provided with a Ukrainian lawyer who visited them today.
  Víc k tomu není potřeba dodávat, kdo umí přeložit si přeloží, kdo neumí bude dál věřit tomuto a podobným webům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. " ... that there were no Russian troops involved in fighting in Ukraine. ..."

   " ... že žádné ruské jednotky n e j s o u z a p o j e n y d o bo j ů n a U k r a j i n ě..."

   Pisatel 14,12 možná umí anglicky, ale logika mu asi dělá problémy, když se snaží čtenářům vsugerovat opak.

   Smazat
 18. Chlapci, kterým se nelíbí průzkumná mise Rusů, pojďme diskutovat o slepém střílení vašich favoritů po panelácích v Doněcku. Co vaše svědomí? Nepociťujete stud za vraždy civilistů, kteří umírali na ulici beze zbraně? Přece musí být hnusné, když zabijete babičku, která se nedobelhá včas do krytu. Dokážete si představit své vlastní rodiče, které zabijí takoví zvrácení zločinci, kterým vy držíte palce? Kdo vás zaměstnává a vědí o vašich preferencích vaše děti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. No A? Co si myslíš ty, kterému nevadilo bombardování Jugoslavie? To sis myslel, že na Ukrajině ti vyjde jakákoliv špinavost? Vypálili ti rybník a ty vybíjíš svou zlobu na NR.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 19. Milý kolego, svět bez SS by byl bez válek a žili bychom v míru. Pět milliard museli zaplatit Američané, aby aktivizovali spodinu, vrahy a zloděje. Kolik ty vole platí tobě? Děláš všechno zadarmo z nenávisti k lidem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.