Reklama

pátek 22. května 2015

„Řekni mi zrcadlo, která vláda je na světě i v zemi zdejší, pro svůj národ ze všech nejschopnější?“

Břetislav Olšer
22. 5. 2015   blog idnes
Takto se ptal pan král na postu premiéra tak dlouho, až mu ředitelka jeho Úřadu vlády řekla: "Vole, copak to nevidíš, primitive, že nade mě krásnější vládnutí v této zemi není." A věděla, že jen ona dře jako tažný kůň...

A Nečas nemohl jinak, než dát své královně ujištění, že nad ní krásnější v této zemi není. A Nagyová byla spokojená, protože věděla, že její primitiv neumí lhát. „Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě. Doma držíš hubu a krok, vole. To je vidět, kdo tam nosí kalhoty,“ vyčetla mu. Co tomu všemu předcházelo?


Jaňulko, také dřu jako kůň, ale zadarmo... Snímek Břetislav Olšer

Otec čtyř dětí, křesťan a navíc domestikovaný Valach z Rožnova pod Radhoště, narozen v Uherském Hradišti. Takový byl Petr Nečas; v roce 1997 chtěl premiér Václav Klaus jmenovat do své obměněné vlády Petra Nečase do funkce ministra vnitra. Nečas souhlasil, ale na poslední chvíli cukl a odmítl jmenování. Oficiálně byl navržen Výkonnou radou ODS 24. května a odmítnutí ze strany Nečase přišlo 30. května 1997. Ten post nejprve přijal se slovy, že se bude snažit být dobrým ministrem. Dokonce použil větu, že se na této funkci politik buď udělá nebo oddělá. Den nato ale volal svému nadřízenému, že si to rozmyslel a ministrem se stát nechce. Důvodem měla být rodina…(?)

Okamžitě se objevily spekulace, co že to vlastně za jeho rozhodnutím stálo. Jednou z nich byla i ta, že prezident Václav Havel chtěl ve funkci ministra podržet Jana Rumla. To ale všichni odmítli. Ruml i tak ministrem zůstal několik dalších měsíců. Šeptalo se v kuloárech, že Nečas funkci nevzal zkrátka proto, že mu zacvakalo v prodloužených zádech - ať už strach z resortu vnitra či odpovědnosti. Už tehdy ale řekl, že počítá s následky, jaké může jeho rozhodnutí pro další kariéru mít. Nemělo: „Politik je člověk, s jehož politikou nesouhlasíš. V opačném případě je to státník.“ - britský politik Lloyd George David.

Další šanci dostal po volbách v roce 2006, kdy mu Mirek Topolánek nabídl post ministra práce a sociálních věcí a místopředsedy vlády. Na jeho deset let starý telefonický obrat si už nikdo nevzpomněl. Tentokrát funkce vzal a v dalších dnech rozhodnutí nezměnil… Když pak ale Nagyovou zatkli i s těmi, co jí sloužili nebo co se je na příkaz premiéra snažila dotlačit pro blaho trvání Nečasovy vlády na pozice zvané trafiky, prskal její milec jako jezevec: "Zatčení dvou generálů, co sloužili své vlasti v Afghánistánu, a jejich teatrální likvidace je fatálním poškozením této země… A tři jejich nevinní kolegové přitom sami čestně rezignovali na své funkce, demokraticky odešli ze Sněmovny a tento jejich krok je nyní kriminalizován… Způsob, kterým poslanci svůj střet s vedením strany vyřešili, označil Nečas za “politicky poctivý a lidsky důstojný. Až z toho vznikl mediální guláš, bramboračka… Jak ubohé…" Stydí se Němcová a kníže za „přes čáru“ a „prachsprosté vydírání”?

Ubohé je jistě i to, že se Nagyová scházela s pražskými kmotry. Svou „pravou ruku“ prý na Ivo Rittiga a Romana Janouška nasadil Nečas sám. Rittig chodil na kávu za Nagyovou do Kramářovy vily, chodila i ona za ním domů. Měla z nich totiž vytáhnout zákulisní informace. Měla je rozpovídat, získat jejich důvěru a vytáhnout z nich maximum faktů… I zákulisní informace jsou v politice důležité a tyto informace lze nejlíp dostat jen od zákulisních hráčů. Jak si mohl být loajalitou Nagyové tak jistý? Snadno; v životě prý nepotkal loajálnějšího člověka. Kdo by nebyl nadmíru loajální, když na tom závisely milionové odměny…?


Když jsem ji pak viděl před ostravskou vazební věznicí nastupovat do policejního auta v poutech, zakrytých přehozeným svrškem, zamrazilo mě, došlo mi, jak snadno lze v dnešním světě projít šílenou změnou z panující kudlanky nábožné ve zcela bezradnou a snadno zranitelnou osůbku. Tragédie Julie a Romea, který na ni čekal při jejím propuštění z vazby a udělal z ní svoji asistentku při jejím propustění z místa jeho ředitelky.

Byl to šok. Když premiér Nečas požádal ve Sněmovně po raziích policie a státního zastupitelství o vystoupení, každý soudný člověk si řekl: Je to charakter, teď podá demisi poté, co se dozvěděl, že jeho oddělená manželka byla sledována na požadavek jeho sekretářky Nagyové. Všichni si mysleli, že přece jen v sobě objevil gentlemana… Opak však byl pravdou, Nečas využil hesla, že nejlepší obranou je útok a zaútočil, jako Napoleon. Neodstoupil, naopak nazval činnost českého státního zastupitelství a policie teatrálním skandálem, z něhož vznikl mediální koktejl a guláš. On přece odmítl ochranku pro sebe i své nejbližší a jeho sekretářka to nemohla snést a sama obětavě požádala o ochranu svého premiéra a jeho ženy. Jak úžasný čin… Aby se paní Nečasové přece nic nestalo, nebo spíš aby se co nejdřív rozvedl…? http://www.novinky.cz/krimi/369766-jedu-jak-motorova-mys-a-ta-cuza-je-doma-rika-v-odposlesich-nagyova-o-necasove.html

Petr Nečas působí sice jako velmi solidní, slušný a chytrý muž, těžko ovšem jako státník. Spíš jen velepoctivý úředník. Ňouma, hrající si na slabšího jelena, co útočí ze zadních pozic? Ne vždy se však pozitivní vlastnosti jeví jako pozitivum. Kdo jednou zklame při nabídce vysoké funkce, má asi mindrák z autorit a nevěří si. Jak tedy může dělat premiéra. Pak to takhle vypadá. Kdopak si asi žil jako vládní úřednice Nagyová, co se vyšplhala až na post ředitelky kabinetu samotného premiéra. Bývalá šéfka kabinetu Nečase Jana Nagyová v té době již jeho milenka, nyní manželka, byla svým nynějším mužem také štědře odměňována. Mezi roky 2010 a 2012 pobírala přes 900 tisíc korun ročně a její odměny za toto období přesáhly částku 2,4 milionu korun. Nejvyšší odměnu dostala za rok 2011, a to konkrétně 1,22 milionu. Měsíčně odměny skoro 230 tisíc. To už si žila se vším všudy skoro jako carevna Kateřina.

Zdůvodnění těchto financí měl Nečas vždy po ruce; byly to prý peníze za vysoké a profesionální nasazení při organizaci a spolupráci při jednáních, která probíhají mimo stanovenou pracovní dobu, a při nichž vždycky dřela jako kůň. A ty fyzické energetické výdaje, zejména při diktování přímo do pera. Ale o platy přece nejde, jde o to vyfabrikovat nějaký takzvaný skandál. Částka Nečasovi nepřiměřená nepřijde, na žádost o vysvětlení reagoval podrážděně. Je to údajně normální mediální lynč slušného a pracovitého člověka, jehož jediná vina je, že pracuje pro premiéra. Ti další, kteří mají ještě vyšší odměny, média nezajímají, protože nestojí blízko premiéra nebo nejsou žena. Když si prý lidé přečetli o odměnách pro Nagyovou, uráželi ji a hrozili jí fyzickým násilím…


Paní Jana byla jeho oázou, do níž se uchyloval po náročné premiérské práci. Něco za něco. Udělal přece z kantýnské účetní Nagyové z Chodosu v Chodově ředitelku svého úřadu premiéra. Při výslechu navíc prohlásil, že ani vyšetřování, co je jen láry fáry, nic nezmění na jeho pevném vztahu s Nagyovou, co udělovala rozkazy vojenské rozvědce. Bývalá mzdová účetní chodovského Chodosu poprvé přivoněla k politice, když se v roce 1996 stala oblastní manažerkou ODS v Karlových Varech, kde ji Nečas potkal.

V září 2005 z ní udělal šéfku provozu Hlavní kanceláře ODS a o rok později, po volbách, už mu jako ministru práce a sociálních věcí vedla kancelář; v roce 2009 přidala rady v sociální politice, a to včetně pražského magistrátu; o rok později rozšířila poradenský rádius i na ministerstvo obrany; a pak se stala ředitelkou kabinet premiéra. Koncem roku 2011 si do oficiálního životopisu připsala ještě jednu perlu: magisterský titul z pražské Univerzity J. A. Komenského (UJAK). Diplomka se jmenuje: „Mediální podpora Národního akčního plánu ke sjednocení a transformaci systému péče o ohrožené děti a rodiny“. Je skoro celá opsaná z materiálů ministerstva práce a sociálních věcí, takže jejím spoluautorem je i tehdejší šéf tohoto resortu Nečas.


Faktem je, že já, po mámě rozené Valašisko a po tátovi moravský Slovák, jsem tíhnul k Petru Nečasovi. Bylo to v době, když se mu ještě krev z mozku nenahrnula do rozkroku. To pak činil i velemoudrá rozhodnutí; kvůli fungujícímu českému byznysu odmítl nechutnosti Pussy Riot a jejích příznivců http://urod.ru/news/6207/ i politickou módu tzv. dalajlámismu a ministr jeho vlády Schwarzenberg se za něho stydí. Navíc ho jako každý pravý šlechtic nařkl, že měl „plná kaťata“. Jen proto, že “kryl” údajné porušování lidských práv v Číně a Tibetu. “Umělé a falešné adorování takové záležitosti, jako je ruská skupina Pussy Riot, něco, co je vrcholem nevkusu, a v žádném případě něco, co symbolizuje svobodu a demokracii. Přesto se část politiků nechá unést touto módní vlnou, a má to potom dopad na toto exportní teritorium,” řekl Nečas loni při zahájení brněnského veletrhu. TOP 09 jako “záškvara”; co kníže rozbije, Nečas musí slepit…

Nadávky jako vole či primitive jsou hulvátstvím, ale mezi šéfem české vlády a jeho ředitelkou Úřadu vlády jde o bezprecedentní zhůvěřilost. Zjevná nenávist Nagyové vůči své sokyni v lásce i v manželství je však neomluvitelná a námitky, že odposlechy neměly být určeny pro širokou veřejnost, jsou zcela neopodstatněné. Naopak, ať všichni slyší, co za svoloč řídila naše osudy. Navíc, když se Jana Nečasová Nagyová domlouvala s bývalým šéfem úřadu vlády Lubomírem Poulem, že budou Radku Nečasovou psychicky vydírat. Nečasová Nagyová jí nechala poslat časopis Forbes, v němž byl žebříček vlivných českých žen a na předních místech se umístila i ona. Oba se nad svým plánem bavili a Nečasová Nagyová prohlásila po otázce Poula, zda jí tam ještě něco nalepí – a „Kde jsi ty?“ Vysoký státní úředník Poul, ač byl nadřízený Nečasové Nagyové, choval se jako idiot a zbabělec . Zavřít je, až zčernají... http://style.iprima.cz/celebrity/komentar-odposlechy-necase-bestie-nagyove-sice-bavi-cele-cesko-ale-zadelali-jsme-si-na-pru

Takový propadák asi jen málokdo zažije. Petr Nečas žil jako ve snu. Stýkal se osobně s prezidenty světa, od toho čínského až po amerického. Nemusel myslet na to, co bude jíst a za co si co koupí na sebe za oblečení, aby byl „in“, měl k dispozici vládní letadlo, auto i s řidičem, ochranku pro sebe i svoji ženu, což obstarala Nagyová, aby urychlila rozvod svého milého. A žádné nákupy v Kauflandu, prodejní akce, peněženka… co chtěl, to měl a najednou pád. Přímo držkopád. Jeho dominantní Nagyovou mu zavřeli, rozvedl se, byť majetkové vyrovnání s dnes už bývalou ženou Radkou údajně připravoval ještě jako premiér? Nagyovou propustili, přišla o odchodné, pravda, něco si naspořila, stejně jako Nečas, co z ní má dnes asistentku, ale co dál?

Jeho příjmu odpovídá nyní výše výživného na dvě ještě nezletilé dcery, kterým se zavázal platit celkem 42 tisíc korun měsíčně. Splácí i 16 tisíc korun měsíčně hypotéku za byt v pražském Kamýku, v němž bude Radka Nečasová s dcerami bydlet. I s poslaneckými náhradami, na něž má nárok, bere odhadem 73 tisíc korun čistého. Po zaplacení hypotéky a výživného mu tak na živobytí zbývá patnáct tisíc korun. A musí se o všechno postarat sám. Musí si řídit sám ve svém vlastním autě, které mu nikdo z Kramářovy vily či Strakovy akademie nedá za státní peníze do opravny. Určitě už zjistil, co jsou to slevy, akce, už ví, kolik stojí máslo a chléb či mléko, jak drahé je maso… Fakta, o které se jako premiér neměl čas a ani nemusel vůbec starat…

Teď shání místo. A ne ledasjaké. Dřel jako kůň ve veledůležitých funkcích. Byl předsedou výboru pro obranu a bezpečnost, členem organizačního výboru, členem podvýboru pro zpravodajské služby a místopředsedou Společného výboru Evropského parlamentu a Parlamentu ČR, členem Stálého kontrolního orgánu pro činnost Vojenského obranného zpravodajství, členem organizačního výboru a předsedou Výboru pro obranu a bezpečnost. Dále byl členem stálé delegace do Shromáždění Západoevropské unie a podvýboru pro zpravodajské služby. Stal se místopředsedou Výboru pro evropské záležitosti, členem Podvýboru pro reformu ozbrojených sil a členem stálých delegací do Shromáždění Západoevropské unie a Parlamentního shromáždění NATO. Ovšem i matematik se někdy přepočítá…

Výslech na policii: “Za jak dlouhou dobu si na úplatcích vyděláte na BMW?

Nagyová: “Asi tak za 2-3 měsíce”

Janoušek: “Asi tak za 2-3 týdny.”

Rittig: “Asi tak za 2-3 roky”.

Policie: “Tak dlouho?”

Rittig: “BMW přece není zas tak malá firma…”

V letadle letí Nečas s Kalouskem. Nečas říká: “Vyhodím z okénka tisíc stokorun, ať má tisíc lidí radost…“ Kalousek ho přebije: „Vyhodím z okýnka pět tisíc dvoutisícovek, ať má radost pět tisíc našich občanů…“ Pilot se otočí a řekne: „Vyhodím vás z letadla oba, ať mají radost všichni…“

Inu, vole a primitive, peníze jsou zkrátka jako ponožky; stejně smrdí, stejně rychle se dají vyprat a stejně brání krevnímu oběhu. Asi proto bylo vyřčeno i vyjádření, že neexistují špinavé peníze.... Pouze děravé ponožky...

49 komentářů :

 1. Pane Olšer. Osud a štěstěna člověka jsou vrtkavé, avšak poslední tři odstavce mi zavibrovali čelistí. Super! L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem, že Nagyová má vyšší post v zednářské lóži než Nečas. Proto ji musel poslouchat.

   Smazat
  2. Zednáři NEJSOU koedukovanou zájmovou skupinou! Nejsou to Skauti.

   Smazat
  3. Jojo to je tak když se nečte. Na shromáždění lóže ženy nemají vůbec přístup a jen jednou ročně je pro ně uspořádána tzv. slavnost růží, ale to je akce veřejná. Takže co napsal 0:41 je naprostá blbost svědčící o tom že o problematice nic neví.

   Slávek, Brno

   Smazat
  4. Povinné: http://zpravy.idnes.cz/sojgu-sergej-putinovi-muzi-rusko-ministr-obrany-fbq-/zahranicni.aspx?c=A150428_165136_zahranicni_aha

   Skvělý článek a jako nejlepší doporučení je, že tam velice rozhořčeně prská analytička Šauerová a nadává MFD, že pořád píše o Rusku, Takže určitě si to přečtěte!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  5. Přijmout ty posty Péťovi stejně nejspíš nařídila domina Nagyová, která si užívala jeho posluhování a možnosti pohrávat si s premiérem i generály. Jenže přestřelila a zašla tak daleko, až narazila na někoho, kdo nestál o rány jejím bičíkem.

   Smazat
 2. Pražský mafiáni si to tu rozkradli, František Ringo Čech o tom barvitě vyprávěl už v roce 1997 ... https://www.youtube.com/watch?v=g1N5ModMtPI

  Dneska jsme o 19 let dál a hloubš v mafiánské pr...., každý to ví a stejně tak si každý bojí přiznat, že řešení je návrat někam do roku 1990, před velkou privatizaci.

  OdpovědětSmazat
 3. Nagyová je v tom nevině. Stejně jako cikáni, na kterých veřejnost nenechá nit suchou. Hlavní viníci jsou ti,co rozhodují kolem nich, počínajíc politiky, kariéristickými čekateli okresního formátu, pokračujíc poslanci a prodejnými novináři končíc.

  OdpovědětSmazat
 4. Po tom všem rozkradení a vytunelování si můžeme začít říkat Chromá Republika ... kde není jednota, není ani síla na velké investice a investiční akce. Takže jsme tu sebe krásně zmrzačili, abychom jen čekali kdy se u nás zachce investovat nějakému cizímu subjektu, který není rozsekaný na nudličky vzájemně "tržně soupeřících" pitomečků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kantýnská z Chodosu Chodov "udělala "kariéru!

   Smazat
 5. Už rok před pádem vlády Petra Nečase jsem měla možnost si přečíst knihu Michala Viewegha "Mráz přichází z Hradu". Nenechal v něm nit suchou na prezidentu Klausovi a o móresech paní Nagyové a jejím vztahu k premiérovi tam jsou celé strany. Otázka je: odkud to spisovatel všechno věděl? Když jsem to četla, říkala jsem si - tos, hochu, řádně přestřelil, tohle už jsou úplný fantasmagorie. A pic ho - za rok šla vláda ke dnu. To už si rok před jejím pádem o všech těch aférách štěbetali všichni pražští vrabčáci? Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba si přečetli tu knížku a uvěřili... To je v kraji zvykem.

   Smazat
 6. Když budete chodit na kafe nebo na pivo v Praze na ta správná místa tak také budete znát budoucnost, Praha je magické místo Pavlo.Možná to měl Wieveg ze Sázavy,tam totiž bydlí.

  OdpovědětSmazat
 7. Já se musím Nečase zastat. Tolik blbců kolem a taková Nagyová je přece hezká holka. Ve slušném prostředí se přese i hrubec kultivuje. Ovšem v tomto polistopadovém marastu se dá leda tak jezdit na koloběžce. Normální člověk by do toho nešlápl.

  OdpovědětSmazat
 8. prý hezká holka s vizáží buvola to její krčicko to je kus masa je to všechno jen néé hezká ženská a kdoví jestli to není travesti chlapský rysy má to si svazák kolja zaslouží a jeho bejvalka si oddychla s takovým hňupem to nebylo žádný terno ona ho ta buvolice vyškolí

  OdpovědětSmazat
 9. Zbytečně dlouhý článek o ničem. Jednoduše a prostě, nikomu z uvedené kauzy se nic nestane, k tomu klidně přidám i Ratha. Naváži na humor pana Olšera (doufám, že ten můj NR zase hned nevymaže) Je to názor jednoho klasika, tudíž ne můj, který podstatně vyjadřuje problém kolem
  Nagyové a zní: Země se netočí kolem Slunce ale kolem dámského p.irození. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad anonym 19:06
   Na rohu domu Janka od Zvonu, na rohu proti Týnskému chrámu, bývala plastika ženy sedící na zeměkouli a ukazující si do rozkroku. Právě ta symbolicky znamenala, že svět se točí kolem dámského přirození. Ve středověku tam prý býval nevěstinec.
   Bohužel, při přestavbě domu plastiku odstranili.Svět se ale točí dál...

   Smazat
 10. No přece Křovácká, Ty ...., jsou tak zaostalí, že jsou vlastně strašně před námi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni Křováci (kromě toho bankovního úředníka) mají absolutní sluch. Je to dáno stavbou jejich řeči, jazyka. V Evropě mají absolutní sluch jen dirigenti a někteří profesionální muzikanti.

   Smazat
 11. Lze též dodat, že Nečasova vláda se vyprofilovala jako nejhorší vláda v dějinách naší republiky. Nečas fatálně selhal, na což už měl dávno předtím zaděláno, když v Tesle Rožńov zaujímal pozici uvědomělého předsedy ZO SSM a nadějné komunistické kádrové rezervy. Nečas selhal jako manžel, jako premiér i jako člověk.

  OdpovědětSmazat
 12. Moudrost a předvídavost Vladimíra Iljiče Lenina, když vyslovil myšlenku "Každá kuchařka musí umět řídit stát" byla fenomenální. Potvrdila to jak řada osob režimu minulého, tak i toho současného: Havel, Nečas potažmo Nagyová aj. Jenom nechápu, proč tito "kuchaři" za ten paskvil co předvádějí, musí brát takové peníze? Trochu více než průměrný český plat by jim za takové dílo mělo stačit více než dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K čemu volby a ty šarády okolo? Vždyť stačí zastavit kohokoliv na ulici a zeptat se: "Hele vole, nechceš za tlustej peníz do vlády nebo parlamentu? Anebo losovat. Horší by to určitě nebylo.

   Smazat
 13. Dodneska jsem Olšera bral jako normálního chlapa, ale po dnešku je to u mě obyčejný chuj. Chuj, který v článku argumenruje článkem v buvární iPrimy... To je ubohost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych se pana Olšera zastal. Měl si ale trošku zaspekulovat, byť právě proto, že není z Primy, by se to nehodilo. Tož zkusím za něj. Viděl jsem obrazový šot z podepisování církevních restitucí. K tomu byl Nečas dotlačen pod pohrůžkou zveřejnění, tehdy myslím ještě neodhaleného, vztahu. Nevím, z podpisu Klausovy amnestie jsem žádné záběry neviděl, ale vydíratelný člověk je vydíratelný kdykoli. A má pravdu pan Olšer; ať vidíme, co za elity nám tu vládly a nebude to dosud jinak. V čem se asi bude autor mýlit, to je nějaká obava o páně Nečasovu obživu. Tolik lidí bylo amnestií uchráněno před malérem, určitě mu tuto službu někdo odmění. Tak jako Topolánek je nyní jakýmsi expertem přes energetiku či čeho, Staník byl veleúspěšným investorem na burze, tak i tento expremiér se brzy ukáže jako nenahraditelným asi v nějakém poradenství v byznysu kdesi na východě. Zbůhdarma v tom letadle do Pekingu s prezidentem neseděl. Ještě bych přidal můj názor na ty koňské odměny. To byla obyčejná rozkrádačka, měli by ho stíhat za zneužití pravomocí veřejného činitele. Ať zkusí někde starosta na vsi dát nějaké své rozhoďnožce podobně nepřiměřenou odměnu. A ten nahonem sňatek? To bylo proto, aby nemuseli proti sobě vypovídat. Až ty peripetie skončí, magistra Janička půjde dál, z těch odposlechů je patrné, jak hluboký citový vztah ji tam poutal.

   Smazat
 14. Trotlíku, trotlíku, zas ten zatracenej češtin......

  OdpovědětSmazat
 15. Určitě se pletu, ale tuhle mě napadla taková směšná myšlenka, že tato republika potřebuje lidi jako byl prokurátor Urválek, paní Polednová a soudce Vaš. Kdyby jich nebylo, tak mám smůlu jako Ukrajinci a žiju v demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji heslo plukovník Swiatlo, nebo rovnou knihu
   Stewart,Steven : Výbušnina
   Pospěšte si, než ji knihovny vyřadí

   Smazat
 16. Nečas neměl říkat že Temelín dostaví Rusové a brát šmejdům prachy. Dokud byl užitečný idiot jak popisují v sionských protokolech nastrčené poslušné blby, tak to bylo v pořádku, ale Sobotka se jeví jako vhodnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. právě dne se Sobotka jel podívat, co bude Westinghouse stavět, až zvítězí v tom "objektivním" tendru

   Smazat
  2. Kdyby Rusaci nezautocili na Ukrajinu, mohl byt kontrakt jejich.
   Westinghouse ovsem provede kvalitnejsi praci a to je u jaderne energie to nejdulezitejsi.

   Smazat
 17. "Pro našince je to vlastně trochu k zbláznění. Čtyřicet let jsme byli na špatné straně barikády, ve světě, který spěl k zániku. Před čtvrt stoletím jsme přešli na druhou stranu – a je to opět špatně. Jen ten zánik může být daleko dramatičtější a bolavější."
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1694-rusko-amerika-prulom-v-soci-valka-se-odklada-putin-zvladl-sankce-i-ropu-obamovi-tece-do-bot-po-hedvabne-stezce-kolem-umirajiciho-zapadu-zase-jsme-na-spatne-strane-barikady-zahada-osud-zal.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět krystalizuje do podoby principů, na kterých stojí. Momentálně stojí na principu všelidové individuální hamižnosti, a podle toho se to také vykresluje a přiostřuje. Je to slepý vývojový princip a čeká se na katarzi.

   Smazat
 18. Byl zabit jeden z vudcu ruskych teroristu Mozgovoj. Pozorovatele soudi, ze se budto znelibil ruskym gangsterum kteri vladnou v Luhansku, nebo primo samotnemu Putinovi.

  OdpovědětSmazat
 19. Tady pomůže jediná věc: Dočasné "vyhlášení stanného práva" a systém zatýkání formou "předpokladu zločinnosti", potažmo "evidentní zločinnosti". Jinak se té neskutečně provázané mafiánské pseudo-demokratické chobotnice rozhodně nezbavíme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako v Severní Koreji ! Tobē jebe, soudruhu.

   Smazat
  2. Nejsem tvůj soudruh.....

   Smazat
  3. Radan Brus, čípak jste soudruh?

   Smazat
 20. Anonymní24. května 2015 9:04
  Jsem lovec trollů a dělá mi radost kopat je do zadku,alespoň touto formou:
  „Trolle, trole ty si vůl, z prdele ti čouhá hůl.
  V makovici místo mozku máš jen asi z hoven kostku.
  Co tu plodíš, samé sračky, bereš za to asi kačky.
  V hospodě je propiješ a tady se vyblíješ". :-)

  OdpovědětSmazat
 21. KLAMNÉ CÍLE
  Myslím, pane Ošlere, že jste tak jako většina národa skočil na špek a zaměřil svou pozornost na podružné bulvární pikantnosti a pointa tragikomedie NAGYGATE Vám uniká mezi prsty. Klíčová otázka totiž zní:

  CUI BONNO?!

  Upřesňující podotázka je pak tato:
  Byla by celá slavná NAGYGATE, pokud by, půl roku před jejím provalením, Nečas nepronesl onen slavný projev na brněnském Strojírenském veletrhu ohledně Pussyriotysmu a Dalajlámysmu a hlavně, pokud by tendr na rozšíření jaderné elektrárny Temelín nebyl těsně před vyhlášením a jeho favoritem nebylo právě Česko-Ruské konsorcium???

  OdpovědětSmazat
 22. Chtěl bych ještě jaksi oponovat ještě větším nihilismem. Je sice zavrženíhodná korupce jednotlivce (Rath, Nečas a další), nicméně stát je zkorumpovaný jako takový taky. Když vládne menšina, pak i různé zakázky jdou do větru, protože zbytek obyvatelstva má z toho prdlajz.
  Kupují se vojenská vybyvení, protože jsme v NATO, přitom se stát zavázal jen konkrétní osobou, (vždyť i umírají za naše peníze vojáci kdesi, kam je poslali konkrátní velitelé, s nimiž většina nemá nic společného. )
  No a ještě ke sdělovacím prostředkům, Radiožurnál vybral od různých babiček 3 milionu Kč na Nepál, slávu, tedy přístup k nepálským úřadům, bude mít zase konkrátní osoba (Bém ?).
  Radiožurnál je český rozhlas, nic však českého z hudby nevysílá, má call centrum, stream, vysílá news, a tak dále. Připadá mi jako aparát amerického kongresu, jen ho platí čeští poplatníci. Komu vlastně dělá reklamu? Agentům USA na české výsostné půdě.

  OdpovědětSmazat
 23. Legrační, radostné nebo vtipné to není ani náhodou.Důkaz, že v ČR od stranického puče v roce 1989, si vládu přehazovala mezi sebou smečka nejodpornějších darebáků a lotrů, celých dalších pětadvacet let. Nejodpornější lidský póvl. Jak je vůbec možné, že se něco podobného dělo? Za předpokladu šílených, odporně předražených volebních kampaní -nebyla mnohem lepší vláda jedné strany, taky stála za hovno, ale bez šílených kampaní? Proto taky tato zem dopadla jak dopadla, totálně rozprodaná, rozkradená, vynulovaná, předražený bordel, kde platí daně jen obyčejní pracující zřejmě jako úplatek vládám za to, že smějí pracovat. Nejlépe se mají zbohatlická prasata, restituenti a podobný ksindl, a proti nim stojí jen bezdomovci žijící v kanálech a socky, živící se ze sociálních dávek, oboje proto, že nepracují, živit se ale musí jako se živí užitková zvířata. Nejhůře dopadli a dopadají jen poctivci a slušňáci, kteří si za každou cenu chtěli udržet životní standart na který byli zvyklí, slušné bydlení, úroveň, rodinu - za to platí jak mourovatí sem kačka tam kačka, a každý, kdo má díru do zadku, je otravuje, šikanuje, ouřadové si na ně vymýšlí různé změny a nové zásady, a na nich si cvičí svou úřednickou pidimoc a zvůli. Na zbohatlíky a jiná prasata si netroufají, na ty v kanálech už serou, z těch nic nekápne, takže všechno to zlo odsrali jen slušňáci a pracovití a poctiví -pěkná odměna za to,opravdu pěkná. Nečas s tou jeho krávou sice jsou parchanti, ale ve vládě byli samí parchanti. Měl by přijít režim, který to úplně všechno bez jakéhokoliv drahého procesu ( protože je všichni známe) nažene na nějaký stadion a tam to postřílí. Jedině tak mohou morálně odškodnit a uspokojit statisíce poškozených, odíraných a zesměšňovaných lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prasata a krysy v silikonových maskách lidských tváří...

   Smazat
 24. Tento dokument by měl být dětem pouštěn pravidelně v hodinách dějepisu, občanské výchovy a společenské výchovy. Je velmi užitečný pro pochopení jak minulosti, tak přítomnosti a budoucnosti:

  https://www.youtube.com/watch?v=jl2Ppq4U5pw

  Člověku až mrazí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tahle země je komplet ZDEFRAUDOVANÁ.

   Smazat
 25. Před několika dny jsem zahlédl v bedně paní Žilkovou. Chvíli jsem ji pozoroval a nechtěně porovnával s další madam Nagyovou a představoval jsem si jejich role v jejich párech. Obávám se, že tu bude asi velká podoba - dvě agilní a dominantní manželky a dva submisivní podpantofláci. A když dnes poslouchám odposlechy Nečase s Nagyovou, tak mě jímá hrůza, jaká loutka se mohla dostat k řízení tohoto státu. Ale asi je to záměr, protože o všem podstatném se už v Praze ani nerozhoduje, tady stačí poslušní pudlíci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Intelektuální gigant typu Stropnický je koťátko, které šimrají na nose a dávají mu Kite-cat ke spapání. A on se za to hezky usmívá do kamer a podepisuje potřebné dokumenty, aby bylo vše ťip ŤOP a nikdo nešel bručet do basy.

   Smazat
 26. vlast tě (9:04) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 27. Nečasova vláda fakticky vyhlásila třídní válku nejchudším lidem, invalidům, nezaměstnaným a dalším potřebným lidem. Nenávist k tomuto segmentu obyvatelstva ze strany ODS a TOP 09 byla kolosální, zejména Drábek exceloval se svými sociálními experimenty, které byly vyjádřením jeho zvrhlosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heger a spol. ... Banda fašistických hovadských zakomplexovaných záprtků ... obklopených právě tak fašistickou policií. Tohle je jak přenos z výslechu Gestapa. K pozvracení pro každého duševně zdravého člověka a memento kam jsme to dopracovali ... do jakého fašistického opresivního teroru.

   https://www.youtube.com/watch?v=ZxVpF8bWb5c

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.