Reklama

úterý 19. května 2015

Rusko uzavřelo nebe pro tranzit amerických zbraní do Afghanistánu


19. 5. 2015   Sputník  Ministerský předseda Ruska Dmitrij Medvěděv podepsal usnesení, podle něhož nebude RF poskytovat vzdušné koridory pro tranzit vojenské techniky do Afghánistánu.


„V souvislosti se zastavením platnosti bodů rezoluce Bezpečnostní rady OSN č. 1386 z r. 2001 vláda Ruské federace se usnesla: uznat za zbylé platnosti akta vlády RF podle seznamu v příloze", praví se v dokumentu.
V textu také stojí, že MZV RF je nařízeno informovat vlády cizích států a mezinárodní organizace o zrušení tranzitu přes území RF „zbraní, vojenské techniky a vojenského majetku posílaných na adresu mezinárodních bezpečnostních sil v Islámské republice Afghánistánu a opačným směrem".
Dohoda o tranzitu zbraní, vojenské techniky, vojenského majetku a personálu ozbrojených sil USA do Afghánistánu přes území RF byla podepsána v r. 2009. Poskytovala americkému letectvu právo uskutečnit ročně 4500 letů přes vzdušný prostor Ruska.

16 komentářů :

 1. Velice správný krok. Nebudou přece umožňovat státu, který se veřejně prezentuje jako nepřítel RF,

  aby skrze území RF transportoval svou dobyvační imperiální armádu. Přece tomu kdo do nich hází kamenem nebudou nastavovat druhou tvář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ta letadla při přeletech nesnímala (špionážně) území matičky Rusy.
   Čím více se budou Rusové izolovat od světového kurvítka, tím lépe. Přelety například jistě museli Rusové monitorovat. A jestli je to odveta za něco bezprostředního - to vědí obě zainteresované strany. USA by podobné přelety Rusům povolily?

   Smazat
 2. Ať si lítají přes Ukrajinu, můžou to pak provádět jako adrenalinový sport.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a cestou nad Ukrajinou si Amici mohou na prstech pocitat: 'Preletim, nepreletim, preletim.... bumbaaaaac hotovo!' jaris

   Smazat
 3. Tak rusům vyhovovalo, že Američané potí krev v Afghánistánu ... navíc poutali na sebe pozornost pasáků koz a jejich Stingerů a RPG-7. O to m=ně měli čas pronikat na ruské území a mstít se za padlé v předchozí válce.

  Taková "pomoc" Američanům se Rusům jen hodila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdože to potí krev v Afganistanu ? A mstít se ? Pokud mne paměť nemýlí - tak demokraticky zvolená vláda Afganistanu , která stavěla nemocnice apod, viz účast i našich lékařů a firem - byla napadena Talibanem a jeho kamaraden podporovaných z Pakistánského území a poporované USA a NATO. Tato legitimní vláda požádala o pomos tehdejší SSSR . Nicméně Taliban zvítězil a zbytek provládních sil zůstal jen na malém kousku území a jediná země ze států NATO, která s ním nepřerušila diplomatické vztahy byla právě naše zeme. Po 11/9/2001 kdy údajně dle tvrzení USA Taliban napadl WTS , podle jiných tvrzení si to USA udělalo samo, aby mělo záminku se přiblížit vojensky k SSSR/RF - se USA právě přes ten kousek území ovládaného vládou, kterou před tím USA likvidovalo, protože byla pro ruská, dostalo do Afganistanu a zahájilo boj proti Talibanu. Takže jestli tam USA krvácí tak jen a jen za sebe a mě je po tom houby. A pokud mohu dodat, jen ať krvácí, jistě je každá matka hrdá a radostí bez sebe, když její syn padne ve jménu amerického kapitálu. Vlastně ne, není, ono 40 % američanů je negramotných :-)))))))))))))))

   Smazat
  2. 16:10

   Afghánistán byla vcelku prosperující, klidná země, dokud tam místní komouši neudělali násilný převrat a Rusáci jim rychle nepřispěchali na pomoc.
   40% američanů je negramorných... a ty jsi debil.

   Smazat
  3. Afghánistán že byl vcelku klidný??? Vy jste klaun :-). Zeptejte se Britů, kolik jich tam pobili v 19. století.

   Smazat
  4. 18:33

   Další chytrolín co ví hovno, ale žvaní a žvaní

   http://cs.wikipedia.org/wiki/Afgh%C3%A1nist%C3%A1n#Historie_do_roku_1978

   A vygoogluj si fotky Afghánistánu a Kábulu ze 70. let.

   Smazat
  5. 16:10 Bohužel je to tak. To víte, tu negramotnost se na novinkách.cz a jiných proamerických médiích nedovíte. Pravdou je, že se to týká hlavně Afroameričanů. Vždyť velké procento tamních lidí má naprosto nedostatečné základní znalosti. Neví třeba, kde na mapě najít Evropu!! Asi to bude velmi liberálním školstvím, vč. té jejich přílišné zahleděnosti sami do sebe, dle hesla já jsem ten nejlepší, protože jsem z USA.

   Smazat
 4. Otázka zní -proč to neudělali mnohem dřív?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dřív se usáci neprojevovali jak pichlé svině a neštourali do RF

   Smazat
  2. To vědí jenom oni, ale určitě si to načasovali dobře.

   Smazat
  3. rezoluce Bezpečnostní rady OSN č. 1386 z r. 2001 pozbyla platnosti

   Smazat
  4. Třeba to souvisí s misí Kerryho v Moskvě. Tajná jednání je jedna věc a prohlášení o tom pro veřejnou spotřebu je věc jiná.

   Smazat
 5. ..a dodatok z roku 2014 -
  http://www.protiprudu.org/rusko-zakazalo-vozidlam-nato-prechod-cez-svoje-uzemie/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.