Reklama

čtvrtek 7. května 2015

Tak polemizuje Marek Wollner

Lubomír Man
7. 5. 2015


Že mravní integrita a z toho vyrůstající novinářská a polemická přesvědčivost redaktorů ČT stojí za starou belu, ví už dnes celá republika, ale že je to s ní až tak špatné, jak opravdu je, dokázal v jakési své polobhajobě a poloútoku na mou osobu až Marek Wollner v článku Špínomet pana Mana, otištěném 5. května v Literárních novinách. Oč jde: Koncem dubna mi v témže listě a v řadě internetových novin a serverů (Parlamentní listy, Vaše věc, Outsidermedia, Nová republika aj.) vyšla noticka Podvodný manipulátor Marek Wollner, ve které jsem si vzal na mušku manipulativní povahu jeho pořadu Bomby s rudou hvězdou, vysílaného v rámci Reportérů ČT 27. dubna, ve kterém se zcela zřejmým protiruským záměrem proti sobě postavil počet Čechů zabitých v jediném americkém – a to únorovém – náletu na Prahu, kterých bylo 800, s počtem Čechů zabitých ruskými letci bombardováním přífrontových sídlišť v celém závěrečném období války, kterých bylo 1300. Čili šlo o srovnání nesrovnatelného, ale Marek Wollner to srovnání bez shora uvedných veledůležitých okolností – respektive s jejích goebbelsovským zakrytím – chladnokrevně provedl. Zkrátka a dobře ruští letci zabili 1300 Čechů a američtí jen 800 Čechů, to byl základní údaj, jenž zazněl na samém počátku Wollnerova díla, a byl zcela zjevně zacílen k tomu, aby si jej posluchači jako nejzákladnější informaci z celých Bomb s rudou hvězdou dobře zapamatovali. Zapiš si tedy za uši, posluchači ČT, že ten poměr je 1300 ku 800 v neprospěch Rusů, a pomni proto, že američtí letci šetřili naše životy jak jen to šlo, kdežto Rusové to na nás shůry sypali hodně zhusta a hlavně nemilosrdně.

Takové tedy bylo ideové vyznění Wollnerova pořadu a takto měl též ideově na posluchače – hlavně na mladé a nejmladší – zapůsobit. Samozřejmě, při politickém zaměření ČT nikdo živý v této republice nemohl čekat, že by snad Marek Wollner mohl kdy říct pravdu a prozradil nám, že ve skutečnosti bylo všechno naopak. A to tak, že angloamerickým pumám padlo za oběť 12 000 Čechů a ruskými už uvedených 1300 Čechů, a nečekal jsem to pochopitelně ani já. Ale že si tuhle pravdu dovolí lidé v Reportérech ČT postavit na hlavu a udělají z amerických letců válečné gentlemany a z ruských gangstery, toužící pít českou krev, to už pro mě mě bylo až příliš. Takže jsem vstal a napsal jsem článek, který i Marka Wollnera – jak vidno – pozvedl ze židle. A začal psát na oplátku on.

A cože to napsal? Zahájil – pro mě naprosto nečekaně – obhajobou svou i široce rozvětvené rodiny svých předků jako zemitých vlasteneckých Čechů, kteří proti nacistům bojovali na několika frontách a utrpěli přitom i lidské ztráty. Jako kdybych jej já tím, že jsem ho obvinil z gobbelsovského zakrývání faktů, obvinil jsem současně i jeho předky z válečné kolaborace s Němci – a on tedy pocítil povinnost se jejich cti proti mému nactiutrhačství zastat.

Řeknu vám, že mi takovéto nepochopení věci ze strany vedoucího pracovníka ČT doslova vyrazilo dech. Ale to byl jen začátek mého podivování, protože hned poté následoval další úder. A to když jsem si přečetl větu, kterou si Marek Wollner nechal pro potřebu její zvýšené údernosti vytisknout tučně. Ta věta zazněla takto: Nesrovnávali jsme, kdo má na svědomí více civilních obětí, jestli Američané, nebo Rusové.
Jako by mi ta věta měla vypálit do hlavy ohnivé oznámení, že jsem se 27. dubna, rozpálen až do běla právě oním tehdejším Wollnerovým srovnáním (a nyní tedy popřeným), musel vrhnout k počítači nikoliv v životě opravdovém, ale ve snu. Jenže ten článek, který jsem tehdy do klávesnice vyťukal, pak na několika serverech vyšel, takže žádný sen, pane Wollnere, ale skutečnost, kterou jste si prostě dovolil zatlouct. A v témže duchu jste pokračoval i dál. Když jste seznal, že se zdoláváním mých argumentů byste měl možná potíž, přemístil jste zrak z nich na mě. Se šťastným nápadem, že nedá-li se mnoho dělat s mými argumenty, bylo by snad možné vyšlápnout si na mou nepatrnost skrze mou osobu. Zkrátka mě nějakým šikovným způsobem znectít a tím automaticky znectít také to, co jsem napsal. Kdesi jste si zalistoval a dočetl jste se, že kromě Literárních listů, LUKu a různých internetových serverů píši i do Halo novin. A už jste to, po čem jste tak horoucně pásl, měl. V mžiku jsem se z občasného přispěvatele do Halo novin stal ve vašem podání spolupracovníkem Halo novin, pak také dokonce dvakrát či třikrát propagandistou Halo novin, (kdybyste měl víc času a trpělivosti, dotáhl bych to u vás možná až na šéfredaktora Halo novin), a tím jsem ve vašem pojetí a duchu i v pojetí a duchu celých Kavčích hor klesl ze spořádaného občana na pozici nejopovrhovanějšího vyvrhela a ničemy čekého národa. Prostě jste si to se mnou rozdal na férovku.a jediným úderem jste mě poslal na podlahu. A já na ní teď momentálně ležím – a bůhví jakým to zázrakem – nemám vůbec pocit poraženého. Čím to asi jenom, propánakrále, může být?

23 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Může mi redaktor odpovědět proč mi vymazal komentář? Co bylo v komentáři závadné?

   Smazat
 2. Fašistickej ksicht na první pohled tohle prase Wollner.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On se ten fašismus ve tvářích skutečně podepisuje nemálo. Líce tuhnou, výraz mizí, oči prasečí a temní... zkušenému oku stačí letmý pohled a je mu jasné s čím má tu čest. Další příklady jsou Klvaňa a Štětina ... to jsou další dva dokonale zprasené ksichty.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Chudáčku fašisto, teče ti do bot, tak vyvádíš. Proč si raději nejdeš překontrolovat kurz dolaru?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. vlast tě (23:30) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
 3. Ano, v článku popisujete jen to, co lze od podobných figur čekat. Klid, i když je to nepříjemné. Třeba já sám nevěřím nikomu, sobě z 50ti % a vyžiji.
  Z hlediska apercepční fenomenologie, gestaltu exstatických situací dlužno podotknout, že existenciální tenze kulminuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, proč sem musí psát kdejaké trdlo. Nešlo by to psát k věci, milý Hussnerle?

   Smazat
 4. A i kdybyste byl spolupracovníkem Halo novin případně i jejich redaktorem -no a co? Jediné noviny, které jsou české.Na to bych byl pyšný. Jediné noviny, které píšou česky a srozumitelně, nenadneseně a netheatrálně.Marek Wollner si může trhnout nohou. Sám se na besedě v knihovně v Plzni chlubil, že se hned po devadesátém v jeho dvaceti letech už dostal do televize, stal se novinářem a ve čtyřiadvaceti dělal rozhovor s V.Mečiarem. Celou dobu pracuje v ČTV, lituje odchodu Drtinové a Veselovského -chybí mu. "Na vládě" už je jako doma. Tak jak se tenhle supervlastenec dostal do televize tak brzy jako cucák? Vystudoval vůbec příslušnou školu? A kde jeho rodiče nabrali takovou protekci, že ho dostali do ČTV? Tam se dostali jen tvrdě protekční smradi,smečka kolem disidentů a Havla. Ať Wollner drží hubu. Hraje si na spravedlivého investigativního redaktora, který pranýřuje nešvary a neřády a sám je neřád. Tady je všechno jen prolhané a křivé-co je tady poctivého, správného a čestného? Kde to je?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, co je poctivé, správné a čestné, to v televizi prostě neuvidíte. Nikde, na žádném kanále a v CT už vůbec ne, smutné...zase musíme číst mezi řádky, zase musíme používat tichou poštu...

   Smazat
 5. Goebelsovskeho podrazaka a komunistu Mana chytili pri lhani. A nebylo to poprve ani naposled.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při čem asi chytnou tebe? ...

   Smazat
  2. Hele, 0:33 a Wollner jeste nespi! Jdi si lehnout, milacku, at z Tebe rano lezou poradny mrdky!

   Smazat
  3. To si píše sám pašák české propagandy Wolner.

   Smazat
 6. Wollner je šmejd. Jak víme, bylo dne 8.5.1945 dohodnuto při kapitulaci, že německá vojska zůstanou tam, kde byla v době podpisu kapitulace. Že se Němci přesouvali dále do amerického zajetí i po tomto datu, bylo porušením smlouvy jak ze stany Německa, tak i USA. Sovětská armáda bombardovala tato německá vojska na útěku. Ve městě, kde jsem žil, ještě 9.5.1945 Němci na útěku vraždili české civilisty, dokonce děti. Utekli k Američanům, a tím získali beztrestnost. Známe na příkladu mnoha válečných zločinců, že jim USA umožnilo útěk z Evropy a některým dalo i americké občanství- viz. banderovský Ukrajinec Nestor Holejko, který byl nasazeným agentem Gestapa v řadách českého odboje. Po útěku do USA sloužil v řadách americké CIA. Když o jeho vydání do Československa bylo v roce 1968 požádáno, toto bylo Američany zamítnuto. Ze 150 tis. válečných zločinců, byl díky USA a Německu a vatykánu potrestán každý desátý.
  Nestor Holejko (28.10.1902) – elektroinženýr, do roku 1936 člen KSČ, zároveň činný v ukrajinském nacionalistickém hnutí, zatčen 16.3.1939, přistoupil na spolupráci a stal se agentem – provokatérem v rámci protikomunistického a později protiparašutistického referátu, často vystupoval jako sovětský parašutista, po válce se přes Švýcarsko dostal do USA, kde beztrestně strávil konec života.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslim, ze je taky dulezite, JAK obeti zahynuly. Zatimco obeti Rusu - bohuzel - zahynuly v ramci bojovych akci, ktere smerovaly na zniceni nacistickych armadnich jednotek, US bombardovaly mesto, jeho civilni objekty. Bombardovat civilni objekty je soucast angloamericke vzdusne valky a tuto valku oni zasi oznacovaly za "teroristickou". Cilem bombardovani nemeckych mest bylo prinutit obyvatelstvo, aby se vzbourilo proti svemu nacistickemu vedeni, coz byla naprosto iluzorni predstava, pricemz oni sami vedeli, ze to v Anglii nefungovalo (letecky teror posilil v Anglii odpor proti Hitlerovi). Po valce byla bombardovaci valka proti Nemecku implicitne odmitnuta. Proto se fakt moc divim, ze US s tak velkou oblibou vedou bombardovaci valky vsude po svete: momentalne s Syrii, Jemenu a (s jejich drony) i jinde.

   Smazat
 7. Zrovna jsem šel kolem puštěného Radiožurnálu a tam nějací dva historici povídali o konci války a říkali, že Stalin stáhnul ruské vojáky už na podzim 45, protože je tady lidi začali nesnášet, tak je stáhnul. A současně řekl, že je stáhnul od nás jako z jediné země východu, protože tu byla silná komunitická strana. A že Američani taky stáhli svoje vojáky, protože je tady taky začali nemít rádi, tak mi spadla čelist, ale hned se mi zase narovnala, protože řekl, že to bylo proto, že tady začal divoký odsun a tomu Američani bránili, protože to bylo nesportovní. A pak ještě řekl, že už taky byl mír, takže Američani nechtěli nechat svoje BOYS pryč od domova. Přesně takto, svoje BOYS. Docela by mě zajímalo, jestli to byli titíž obyvatelé západu Čech, kteří naše jejich BOYS tak srdečně vítali a ti, kteří pak divoce odsunovali Němce. Asi to byli jiní, které tam naveleli komunisti, protože to jinak není možné, ale to už neměl čas historik dovysvětlit, takže zůstane jenom otázka. Ale na dotaz, jaké byly nejdůležitější bitvy za války dlouze pohovořil o vylodění , pak jedna kratičká zmínka o bojích na východní frontě, pak delší pasáž o Africe a Pacifiku, a samozřejmě na závěr bitva o Anglii. Prostě vyvážené informace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, a to se ti dva "historici" ani nezmínili o tom, že Stalin stáhl většinu vojáků a techniky hned? Protože je poslal na východ, kde podle dohody s USA pak bojovali proti Japoncům? A že přesunout vojáky a techniku přes celý kontinent nebyla žádná sranda, ale oni už v srpnu na východě bojovali?

   Smazat
  2. No prostě už nevědí, jaké nesmysly mají vydávat za pravdu, aby lidem tady vymyli mozky a obrátili je proti Rusům ! Nepovede se jim to, protože český národ není tak blbý, jak se nám snaží namluvit, má intuici, a i když se v médiích dozvídá samé lži a polopravdy, tak bude vždycky vědět, na které straně je morálka a pravda !!!

   Smazat
 8. Pan Wollner nehájil své předky před nějakým jejich napadením, ale zřejmě se chtěl jen zaštítit jejich možná nespornými zásluhami. Jenže, když je někdo špína, tak se neumyje tím, že poukáže na kvalitu svých předků, musel by především sám jednat čestně. U novináře prostě musí platit, že zamlčení pravdy rovná se automaticky lež a záměrná manipulace s fakty ve prospěch určité ideologie, tedy propagandě.

  OdpovědětSmazat
 9. Velice děkuji za článek. Čekala jsem, kdo se na tu propagandu ozve. Věděla jsem, že tu bylo víc bombardování ze Západu, ale nevěděla jsem kolik obětí to bylo. O bombardování od sovětů jsem vůbec nevěděla.
  Vím jen od starší generace, že ruských letadel se nebáli, ale anglo-amerických ano.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.