Reklama

čtvrtek 14. května 2015

Ukazuje se, že nový ukrajinský prezident Petro Porošenko pracoval pro americkou vládu nejméně od r. 2006, a věděli, že je úplatný.

14.5.2015   Czechfreepress
Nemá příliš smyslu organizovat puč, když nemáte vliv na to, kdo bude dosazen k moci. Samozřejmě, že aby byla loutková vláda efektivní, nemůže být jako taková vnímána. Nechtěli byste, aby domorodci byli neklidní, ne? Jak se ukazuje, důkazy, že Porošenko je na výplatní listině amerického ministerstva zahraničí, byly dostupné po celou dobu, jen jste museli vědět, kde hledat. V tajném diplomatickém telegramu z r. 2006 zveřejněném Wikileaks.org mluví americký představitel o Porošenkovi jako o „našem ukrajinském (OU) insideru Petro Porošenkovi“.

Důkazy, že USA stály za svržením ukrajinské vlády počátkem tohoto roku, jsou nyní zdrcující, takže o tom netřeba diskutovat, nicméně původně bylo nejasné, jak do toho zapadá zvolení Petro Porošenka. Extatická reakce Washingtonu, když byl prohlášen za vítěze, a jeho neochvějná podpora navzdory jeho probíhajícímu útoku proti civilistům na východě daly jasně najevo, že byl vyvoleným, ale papírová stopa nebyla okamžitě zjevná.

Jak se ukazuje, důkazy, že Porošenko je na výplatní listině amerického ministerstva zahraničí, byly dostupné po celou dobu, jen jste museli vědět, kde hledat. V tajném diplomatickém telegramu z r. 2006 zveřejněném Wikileaks.org mluví americký představitel o Porošenkovi jako o „našem ukrajinském (OU) insideru Petro Porošenkovi“.

Další telegram, rovněž zveřejněný Wikileaks, činí jasným, že americká vláda považovala Porošenka za úplatného.
„Porošenko byl poskvrněn věrohodnými obviněními z korupce, ale měl na OU výraznou moc; Porošenkova cena musela být zaplacena.“

Americká vláda věděla, že je Porošenko špinavý, ale byl vlivný, a údajně byl jejím nejspolehlivějším krtkem.

Možná nejzajímavější odhalení přichází z telegramu z roku 2009, kde Porošenko sdělil tehdejší ministryni zahraničí Hitlary Clinton, že podporuje „otevření americké diplomatické přítomnosti na Krymu“ a „zdůrazňoval význam Krymu, a řekl, že přítomnost amerického zastoupení tam by byla pro Ukrajinu užitečná“. Porošenkova role coby informátora americké vlády pokračovala rovněž v telegramech z roku 2010.

Při čtení telegramů se musím zamyslet, jestli Porošenko skutečně porušoval ukrajinské zákony tím, že se dělil o strategické informace, jak činil. Vzhledem k tomu, že tyto informace byly zcela jistě použity při plánování puče proti Janukovičovi, lze tvrdit, že se dopustil vlastizrady.

Porošenko však není jediným zmíněným ukrajinským politikem. Například telegramy zmiňují i skandál kolem Oleksandera Turčynova, který zničil dokumenty SBU dávající Julii Tymošenkovou do souvislosti s organizovaným zločinem, a poznamenávají, že obvinění, že Tymošenková chtěla, aby Turčynov dostal post ministra vnitra, aby mohl shromažďovat poškozující informace na její nepřátele, jsou „nepřehnaná“. Turčynov byl dosazen jako úřadující prezident v prozatímní vládě.

Abychom pochopili rozsah fušování americké vlády na Ukrajině, stojí za to si dokument přečíst celý.

Wikileak Cables: Ukrainian President Petro Poroshenko in Washington's Pocket Since 2006 zdroj:http://zvedavec.org/komentare/2014/09/6130-porosenko-v-hrsti-washingtonu-jiz-od-r-2006.htm

7 komentářů :

 1. A vědí toto všechno v Bruselu ? A jak dlouho to už vědí ? O našem "politickém cirkusu" se raději nezmiňuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Porošenko-Waltzman buduje na Ukrajině novou zemi zaslíbenou pro své americké souvěrce. Názor Bruselu je zde zcela irelevantní.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale to se ví, že to vědí v Bruselu. Ví to Brusel,ví to Fašington,jediní kdo to neví, jsou moulové všech zemí ( spojte se konečně a přestaňte žvanit a nenávidět jeden druhého) Ono se ví věcí o politické špíně a světové mafii, věděla se taky fůra věcí o druhé světové, jenže se všechno utajuje a tají desítky let. Pak to vytahují ven jen jako zajímavé bulvární sousto. Když už jsou dvě generace pamětníků po smrti.

  OdpovědětSmazat
 4. Že by? Kolombus nič neobjavil, iba zotročil!

  OdpovědětSmazat
 5. Kolumbus to nebyl, ktery zotrocil Ameriku. Byli to a jsou zidi. Je dulezite precist si knihu H. Forda 'Mezinarodni Zid' . I on se zminuje o Kolumbovi. Je to tusim i v cestine na internetu.jaris

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.