Reklama

pátek 22. května 2015

Kyjev uctívá skupiny, které za druhé světové války vyvražďovaly Židy


22.5.2015         Haaretz
Nový ukrajinský zákon zakazuje zobrazování nacistických a komunistických symbolů, ale jiný ukrajinský zákon vyžaduje, aby byly ctěny nacionalistické skupiny zapojené do zabíjení Židů a Poláků.

Nové ukrajinské zákony, které nabyly účinnosti v průběhu posledních dvou měsíců zakazují zobrazování objektů a jmen z komunistické minulosti země, avšak ctí skupiny, které spolupracovaly s nacisty při vyhlazení ukrajinského židovstva, uvádí zpráva agentury Bloomberg.
Prezident Porošenko u památníku v Babij Jar u Kyjeva
Zákon podepsaný minulý týden ukrajinským prezidentem Petro Porošenkem zakazuje všechny sovětské a nacistické symboly, včetně názvů ulic a měst.
Očekává se, že to povede k přejmenování regionálních centr, jakými jsou Dněpropetrovsk (dosud pojmenován po Grigoriji Petrovském, který vládl na Ukrajině ve 20tých a 30tých letech) a Kirovograd (nesoucí jméno Sergeje Kirova, bolševického vůdce, kterého údajně nechal zabít Stalin), jakož i desítky dalších měst a stovek ulic.

Další návrh zákona podepsal Porošenko v dubnu. Ten stanoví, že Ukrajinci budou ctít řadu nacionalistických organizací, z nichž některé - jako například Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) či Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) - bojovaly za druhé světové války po boku nacistů.

Proti zákonu protestovalo v otevřeném dopise adresovaném Porošenkovi a ukrajinským zákonodárcům 40 historiků z hlavních západních univerzit.

"Nejenže bude zločinem zpochybňovat legitimitu organizace (UPA), která povraždila desítky tisíc Poláků během jedné z nejodpornějších etnických čistek v historii Ukrajiny," historici psali, "ale také zapoví kritiku OUN, jedné z nejextrémnějších politických skupin na západní Ukrajině mezi válkami, která spolupracovala s nacistickým Německem na začátku invaze v roce 1941. Rovněž se zúčastnila protižidovských pogromů na Ukrajině a v případě frakce Melnyk se spojila s okupačním režimu po celou dobu války."
Vraždění židovských spoluobčanů se po bohu SS zúčasnily i jednotky ukrajinských nacionalistů
Zákony také kritizuje Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

"Zákon psaný široce a vágně definovaným jazykem omezuje jednotlivce ve vyjadřování názorů na minulé události a osoby a může snadno vést k potlačení politických, podnětných a kritických projevů, zejména ve sdělovacích prostředcích," napsala v dubnu Dunja Mijatović, zástupkyně OBSE pro svobodu sdělovacích prostředků.

V rokli Babij Jar 3 km za Kyjevem ve dnech 29.-30.9.1941 povraždili jednotky SS a ukrajinských nacionalistických milicí přes 33 000(!) ukrajinských Židů.
"Při postupu Ukrajiny na obtížné cestě k úplné demokracii důrazně žádáme její národní vládu, aby se zdržela jakýchkoli opatření, která předjímají nebo cenzurují diskusi či politizují studium historie," praví se v prohlášení Amerického muzea holokaustu (Memorial Museum US Holocaust).


Překlad vd.

17 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ano hrůza, ale miliony rusů které vyvraždili židovské komitety za bolševismu je také hrůza, židovští kati, kteří brutálně zavraždili rodinu cara i s dětmi je také hrůza, statisíce nevinných Palestinců které hebrejci vraždí dodnes je také hrůza, mohl bych pokračovat dále a dalo by to na několik knih. O tom ale nikde nepíšou proč asi???

   Smazat
 2. Pod neomylným vedením amerických, evropských a českých elit vybudujeme brzy stejně vzornou neonacistskou společnost i v ČR. Ukrajinských pomocníků tu už dnes máme statisíce, nic nebrání mít jich zde milióny. Stačí zavést bezvízový styk Ukrajiny s EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč naše média mlčí ? Vrah 300 lidí v malajzijském letadle je známý, "on jen vykonával rozkazy". Prezident Porošenko ho osobně odměnil, aby mohl zdrhnout k Saudům do emirátů...JMÉNO MASOVÉHO VRAHA nevinných lidí je:
   DMITRIJ JAKACUD, Ukrajinský SU-25, který sestřelil "Boeing", pilotoval Dmitrij Jakacud. Generální štáb Ukrajinské armády vytrvale popíral přítomnost svého letadla na obloze na Doněckem, když byl sestřelen malajsijský boeing. Nicméně v průběhu nezávislého vyšetřování získali experti důkazy o přítomnosti 4 stihaček SU-2 5, čísla na trupu 06,07,08 a 38, z 299. perutě letectva Ukrajiny dne 17. července 2014 ve vzdušném prostoru Ukrajiny. O tom je nový dokumentární film žurnalisty Andreje Kuraulova "Jak zemřel ,Boeing´?".

   V dokumentu jsou soustředěny a presentovány všechny nejnovější informace o zničení "Boeingu" ve vzdušném prostoru Ukrajiny.Nezávislé vyšetřování
   expertní skupiny dokázalo, že v onen osudný den bylo malajsijské letadlo sestřeleno ukrajinskou stíhačkou SU-25 s palubním číslem 08, kterou pilotoval podplukovník ukrajinského letectva Dmitrij Jakacud. Pravdepodobne
   došlo k omylu s letadlem, kterým se vracel Putin z cesty po Jižní Americe v tom čase a v té jisté letové trase, ale před krajinskými hranicemi byl jeho let odkloněn na Bělorusko…

   I o těchto přípravách atentátu na Putina Rusi věděli a omunikace na vojenské frekvenci to potvrzovala…Atentát připravovala Ukrajina a USA, s přímým souhlasem Obamy…!!!

   Ode dne tragédie až do současnosti původce tohoto zločinu se podle výsledků vyšetřování nachází ve Spojených arabských emirátech. Též zmizela děvočka, která ten den dělala řízeni letového provozu nad Ukrajinou.

   Smazat
  2. Svatá pravda kamaráde

   Smazat
 3. Kyjev uctívá skupiny, které v tom pokračují i dnes: http://aeronet.cz/news/video-ukrajinska-milice-obesila-v-lese-tehotnou-zenu-a-jejiho-manzela-prokuratura-luhanske-republiky-obvinila-ukrajinsky-prapor-donbas/

  OdpovědětSmazat
 4. Docela by mě zajímal názor pana prezidenta, který při návštěvě USA prohlásil "jsem Žid". Při návštěvě Moskvy chválil prezidenta Porošenka za plnění Minských dohod, které nejsou plněny, by naopak. Já jsem Čech a západní Slovan, ale takové hrůzy nás nesmí ponechat klidnými. Je morální nutností veřejně a nahlas tato opakující se zvěrstva neustále odsuzovat. L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Platí, pověz mi, s kým kamarádíš, já ti řeknu, kdo jsi. Teď jde o to, co znamená v Zemanově pojetí „kamarádit“. V tom předstírat nelze, protože pak zůstane nejasným vše, co hlásá a stane se nedůvěryhodný.

   Smazat
 5. Jestliže Kyjevská sionistická elita uctívá vyvražďování židů, tak kdo je pak vlastně antisemita???
  Podle mého názoru je sionismus jedním z nejvíce antisemitských hnutí, protože štve proti většině židů ať již svým pozitivním či negativním rasismem. Obojí je stejně škodlivé. Sionismus je podle mě zástěrka a klacek bankéřské sionistické lobby, ochotný obětovat každého žida (stojícího vně bankéřské lobby) v zájmu svého zisku a své finanční moci. Je to jedna z nejsprostších antisemitských manipulací finančních vyžírků světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je třeba rozlišovat, že liší chazaři sionisté od nativních židů. Jedni chtějí vládnout světu a nevadí jim likvidace původních židů (avšak zákeřně zneužívají antisemitmu ve svůj prospěch) a druzí chtěji jen v klidu žít v Izraeli.

   Smazat
 6. Fašizmus sa šíri z Ukrajiny ďalej do Európy.Fašistická chunta na Ukrajine má aj svojich obdivovateľov a podporovateľov v Európe napríklad na Slovensku.Nikdy som si nemyslel, že na Slovensku bude prezidentom niečo také odporné ako Kiska -mastná hlava.Ten dement otvorene podporuje Porošenka v jeho činnosti a aj tento týždeň bol za ním na Ukrajine. Krym chce Kiska vrátiť Ukrajine, ale Kosove chce nechať američanom a ukradnúť ho bratom Srbom.Koho záujmy vlastne ten zapredanec Kiska vlastne háji? Slovenské určite nie.

  OdpovědětSmazat
 7. Rasija - Srbija - Čechija . Smrt fašizmu ! Chunta buzerantu putna .

  OdpovědětSmazat
 8. Nynější ukrajinský establishment navázal na neslavné tradice a je ostudou ukrajinského národa. Ukrajina má v plánech Washingtonu plnit úlohu jakéhosi beranidla proti neposlušnému Rusku. Ukrajina prožívá období dekadence.

  OdpovědětSmazat
 9. Co to je za blbost, vzdyt tam zidi vladnou!jaris

  OdpovědětSmazat
 10. Co na to říká Polsko, nadšený obhájce současné ukrajinské vlády, když banderovci vyvraždili až 100 tisíc Poláků a teď jsou (i za to, asi) oslavováni?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.