Reklama

.

.

středa 6. května 2015

Ukrajinský národ se zrodil při upalování Rusů

6. 5. 2015  zdroj
Ukrajinský národ se 2.5.2014 definoval - "my jsme ti, kteří upálili Rusy, my jsme ti, kteří jásali a vychutnávali si vůni spáleného ruského masa", napsal na své stránce ve Facebooku publicista Konstantin Krylov. Poté byl zablokován správcem webu.

Krylov uvažuje v sociální síti o tom, že národ může vzniknout, jen když zažije totální nadšení. Nicméně, soudí autor, "v srdcích Ukrajinců tento pocit momentálního jásavého poznávání se nevznikal" až do 2. května loňského roku – do dne, kdy se podle něj zrodil ukrajinský národ. "Ale vytoužená událost se přece jenom uskutečnila, píše na Facebooku. A stalo se to právě 2. května, kdy se Ukrajincům podařilo upálit zaživa čtyřicet šest lidí. To způsobilo všeobecné nadšení celého ukrajinského národa. Ne, dokonce ani tak ne - jen ti, kteří jásali v tento den a vytvořili ukrajinský národ, stali se jeho součástí. Stali se součástí tohoto nového společenství".

Publicista detailně a barvitě líčí požitek, který vrahům poskytla podívaná na zaživa hořící lidi v Domě odborových svazů : "Tato jistota, tedy absolutní nemožnost zabíjených lidí alespoň plivnout na vrahy, vyvolávala obzvlášť silné nadšení. Ne, není to opojení z bitvy, kde má nepřítel šance - je to přímo extáze sadisty, který trýzní bezmocné oběti a sám je v naprostém bezpečí. A nakonec možnost dobíjet zmrzačené a ohořelé lidi, již neschopné k žádnému odporu, dokonce modlících se o pomoc - to je poslední, nejsladší nóta, která se dotýká nitra ukrajinské duše".

Podle Krylova se toho dne ukrajinský národ definoval - "my jsme ti, kteří upálili Rusy, my jsme ti, kteří jásali a vychutnávali si vůni spáleného ruského masa". To znamená, že ukrajinský národ, který byl před událostmi v Oděse podle novináře "pronárodem", zažil totální nadšení z upalování Rusů, se změnil "velmi úspěšně v jediný celek." Autor je také ochoten zahrnout do národa, který vznikl 2.5.2014, "ruské zaukrajince", které nazývá "druhořadou" částí národa.

Za tuto publikaci správa Facebooku zablokovala Krylova na sedm dní. Tento projev "do očí bijící cenzury" v sociální síti vyvolal bouři nevole u příznivců Krylova.
Kyjev, 6. května

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Obyčejný fašismus
  Обыкновенный фашизм

  ZEMĚ: Rusko
  ROK: 2014
  DÉLKA: 50 minut
  REŽIE: Andrej Karaulov
  JAZYK: ruština
  TITULKY: české
  Dokumentární film o událostech, které se uskutečnily před a během války na Ukrajině, před událostmi v Oděse. Několik výpovědí přibližuje tehdejší nárůst antiruských nálad a činů, které byly často páchané na lidech proruské názory. Výpovědi s videi se snaží dokázat fašistické nálady ve společnosti, které měly být v mnohém hlavními ukrajinskými a tzv. západními médii přehlíženy.

  Ke shlédnutí online:
  Přehrát film Obyčejný fašismus

  OdpovědětVymazat
 2. To musí být ale zrůda, to je skutečně sadistický nacista. Něco tak hrozného se hned tak nevidí a neslyší. Měl by být ve vězení, až by zčernal. To snad není ani člověk, prostě nemám slov.

  OdpovědětVymazat
 3. Ne, to je až neuvěřitelné. Taková hovada podporujeme! To není národ, to je smečka vzteklých psů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšeš stejný sračky jako ten Ukrajinec, jseš stejný hovado jako on. Pokud to tedy vůbec napsal a není to zase jen další ruská propaganda.

   Vymazat
  2. Máš pravdu, nechal jsem se vytočit... Platí však, že ten Krylov je naprostý psychopat.

   Vymazat
  3. Ukrajinu do EU ne. To už radš Turecko, které by proto k nám nepouštěli mohamedány - ale rozdělovací kvóta nám sama nějaké dodá. Svinský kapitalismus.
   Lépe, kdyby jsme my z EU vystoupili a také nepřijímali euro.
   Ukrajinu podporujeme zaměstnáváním Ukrajinců a prostituují se u nás Ukrajinky. Jsme pro ně servisní stát.
   Znám několik Ukrajinců - děkuji, nemusím, neslučitelné mentality.

   Vymazat
  4. Ano přesně tak, takováto hovada podporuje naše vláda, pan Kocáb, Trautenberg, Zadolárek a jiní. Když nic jiného tak boží soud je asi nemine. To nejsou normální lidi. Hanba jim. Styďte se nenávistní Havloidi s pěnou u huby. Fuj!

   Vymazat
 4. Vlkodlaci a Upíři. Bestiální svoloč. Poutá se to stříbrnými řetězy do kozelce a utahuje na poslední očko.

  OdpovědětVymazat
 5. Tyhle stranky nic jineho nez lhat, zatajovat pravdu a provokovat nenavist neumi. Jste soudruzi peknej hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Ukrajině vládnou náckové a krvelačný mafiánský gauneři a zločinci, jedním slovem Banderovci. Smiř se s tím jako s faktem.

   Vymazat
  2. Já s vámi souhlasím, protože je upalovali humanitárně a upálení Rusové se vzájemně polévali hořlavinami, což zjistila demokratická prokuratura Ukrajiny.

   Vymazat
  3. Nejhloupější jsou tyhle retardi co maj každýho kdo řekne pravdu, za komunistua protože jim chybí argumenty, tak takhle imbecilně opruzují. Nejde o to kdo to říká, ale co říká. V čem je síla bratře V PRAVDĚ. A tu neumlčíš i když se ji snaží upálit.

   Vymazat
  4. V pravde? Ukaz me jedinou ze svych oblibenych diktatur kde nevladne nebo nevladla cenzura, komunisticky osle.

   Vymazat
  5. Za urážky slušných lidí píšících v dobrém úmyslu poučit, vzdělat, kultivovat, by měla být kulka nebo oprátka. Viděli byste, že by už během několika týdnů by se tu žilo jako v Ráji.

   Vymazat
  6. odpověď blbečkovi 0.17 . antikomunistický hlupáčku. kdybys dával ve škole pozor, tak bys věděl a ve své ubohé nechápavé lavičce uchoval informaci, že v ČSSR od roku 1968 cenzurní úřad n e e x i s t o v a l !!! Byla v redakcích novin, rozhlasu a v televizi řádila a u t o c e n z u r a , čili redaktorská předposranost. Ta ostatně řádí i dnes v dnešní naší demokratůře.

   Vymazat
  7. Anonymní7. května 2015 3:12

   Jo, zkuste někde protlačit tahle videa ... cenzura má nyní úplně nové "dimenze" ... cenzoři totiž ani neví, že cenzurují, mají určitá mozková centra neutralizovaná stejně efektivně, jako kdyby jim do hlavy zatloukli hřebíky 220ky. Některé věci se prostě nezveřejňují, protože i kdyby byly pravda, tak pravda být nemohou, a přece se noviny a časopisy neznemožní jako nějací lovci UFO nebo ještě něco horšího, kupříkladu fantastové o střelbu v Newtonu přeživších dětech.

   Vymazat
  8. vlast tě (23:22) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 6. Kdo někdy viděl psychopata "v akci" tak ví, že se na to dá leda hodit síť nebo zastřelit na místě.

  OdpovědětVymazat
 7. ░░░░░░░░░░░░▄▐
  ░░░░░░▄▄▄░░▄██▄
  ░░░░░▐▀█▀▌░░░░▀█▄
  ░░░░░▐█▄█▌░░░░░░▀█▄
  ░░░░░░▀▄▀░░░▄▄▄▄▄▀▀
  ░░░░▄▄▄██▀▀▀▀
  ░░░█▀▄▄▄█░▀▀
  ░░░▌░▄▄▄▐▌▀▀▀
  ▄░▐░░░▄▄░█░▀▀ U HAVE BEEN SPOOKED
  ▀█▌░░░▄░▀█▀░▀
  ░░░░░░░▄▄▐▌▄▄ BY THE
  ░░░░░░░▀███▀█░▄
  ░░░░░░▐▌▀▄▀▄▀▐▄ SPOOKY SKELETON
  ░░░░░░▐▀░░░░░░▐▌
  ░░░░░░█░░░░░░░░█
  ░░░░░▐▌░░░░░░░░░█
  ░░░░░█░░░░░░░░░░▐▌SEND THIS TO 6 PPL OR SKELETONS WILL EAT YOU

  OdpovědětVymazat
 8. Oděsa - "minuta po minutě" - video (české titulky)
  -------------------------------
  Odpoví pan Zaorálek??? viz.:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/05/02/k-vyroci-odeske-grilovacky-abychom-nezapomneli-my-a-ani-ti-co-by-zapomneli-radi/

  OdpovědětVymazat
 9. Tomu Krylovi by bolo potrebné dopriať podobné potešenie na vlastnej koži aké on schvaľuje v Odese.Potom by sa spamätal,fašista.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím, nehanobte jméno Kryl. Ten by byl dnes v první řadě protestů proti nacistické špíně na Ukrajině a v našem mediálním mainstreamu.

   Vymazat
  2. A zpíval by o nově i o "zabitých" dětech v Sandy Hook ...

   "zmrzlinářovi děti zabili" ...

   Vymazat
 10. Ten článek je s prominutím pitomost. Nový ukrajinský národ vznikl nikoliv upalováním v Oděse ale svým přihlášením se k Banderovi a pak na Majdanu, když byl pučem neústavně svržen proruský prezident Janukovyč a těsně po puči, když neústavní nedemokratická fašistická vláda přijala fašistické zákony potlačující ruskojazyční menšinu a levicovou opozici. Tím byl původní ukrajinský - slovanský - národ, ve kterém žili na společném území se společným jazykem jeho dvě původní části uměle a záměrně rozdělen a postaven proti sobě.

  OdpovědětVymazat
 11. ukrainsky národ - no - v mysliach tých čo sa tak sami definujú, ale v rámci samotnej ukrainy - nie, tam je toľko národností a deliacich čiar, veľa, ukrainu mala spojiť nenávisť, oni totiž ani nevedia žiť bez nenávisti, k susedovi, k židom, k slovákom, poliakom, je im to jedno, motorom bytia ukraincov je zloba, a tá vážení je živená Rímom, a podobne ako chorváti, aj oni idú na omšu a zabíjať, a tešiť sa zo smrti človeka pretože bol iný ...tak to funguje na ukraine, nie v Rusku, nie na Podkarpatii, nie Donecku, nie inde, len v mysliach tých, čo veria v čistú Ukrainu ... a čo vám to pripomína ????

  OdpovědětVymazat
 12. Nechce se mi věřit , že jsou všichni Ukrajinci stejní . Jsou tam jistě tací , kteří s tou krvelačnou Kyjevskou smečkou nechtějí mít nic společného . Musí to ale dokázat svými činy . Tuto hordu hrdlořezů řízenou z USA musí odstranit . Jinak budou navždy házeni do jednoho pytle s nimi . Dokáží to ? Pokud ano zachrání tím i nás !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě je tam spousta normálních lidí, minimálně těch, kteří mají příbuzné na obou stranách. Ale ti jsou teď k smrti vyděšení a chtějí hlavně přežít. Jsme mnohem menší země, ale dobře víme, jak je pro nás téměř nemožné se sjednotit proti společnému zlu. A tak jenom mrmláme a...snažíme se přežít. Ale současný stav je časovaná bomba, ustupováním se problémy vyřešit nedají. Dříve či později se jim my a tím spíše Ukrajinci budeme muset postavit čelem a říci dost. Čím dříve, tím lépe pro nás pro všechny.

   Vymazat
 13. ČT nám ve svém bohulibém zápalu ukázat Rusy jako největší zlosyny světa, zapomněla říci, že Ukrouši a Poláci byli proslulí svými krutými pogromy na židy, z nichž se dělalo špatně i nacistům.
  Samozřejmě nám taky zapomněla sdělit, že do Moskvy jede místo Kima tajemník OSN (Kim jako Kim, hodinky nebo holinky) , a že Noční vlci měli doprovod stovek polských motorkářů a na českém krchově je pár desítek lidí taky očekávalo.
  Jako za bolševika...

  OdpovědětVymazat
 14. je mi z toho článku smutno a z Vás diskutéři také. Kampak se podělo prach obyčejné lidství? Soudržnost? Spolupráce? Copak nechápete co se tu děje? Oč tu běží? Štvát lidi proti sobě, vyvolávat zlé duchy, podněcovat nenávíst a čím hůř, tím líp! Je nás na světě moc a tak spodina se musí eliminovat, tak nás rozdštvávají a my se pozabíjíme sami mezi sebou! Smutné, že nepoužíváme svůj mozek, a seskupujem se do stád jako ovce na porážku. Jsme neskutečně nepoučitelní, kolik lidských obětí muselo padnout, aby na čas fašizmus byl potlačen, nyní je na rozkvětu a budou další oběti. Bůh s námi lidičky zlatí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štvaní lidí proti sobě a vyvolávání nenávisti je jediný pravý smysl tohohle webu. 90% článků zde slouží k tomuto účelu. To jste ještě nepochopil?

   Vymazat
  2. Anonymnímu (7. května 2015 9:03)
   Ale právě naopak!, pochopil jsem, že tento web sice vyvolává odpor, ale jen proti lžím a polopravdám šířeným většinou prodejných médií. A to stoprocentně ...

   Vymazat
  3. 9:30

   Za lež označíte cokoli se vám nelíbí a nezapadá do vašeho vidění světa. Za pravdu přijmete cokoli je s ním v souladu. Jak prosté.

   Vymazat
  4. 10:08, mě připadáte ale úplně na vlas stejný!!! Moralizovat umí kde kdo ale krumpáč či lopatu jen tak někdo již neudrží. Takže tento web rozeštvává, tak je lepší jej zrušit a následovat stádo do propasti spolu s většinovým názorem??? Aby jsme se nehádali??? To bych osobně nikdy neudělal, jelikož bych si nemohl vážit ani sám sebe, což je podstata pouhé existence.

   Vymazat
 15. No, pokud se nějaký národ zformuje na takovémto základě a s takovýmto étosem, potěš pán_bu. Je to národ nacistů!

  OdpovědětVymazat
 16. Ukrajinský národ je neexistující paskvil bez skutečné historie. Je to jen účelově založený stát z území, která dříve patřila Polsku, Rusku a Uhersku. Ti co dnes tak vehementně mávají žlutomodrým hadrem jsou jen pohrobci vrahů z období 1. sv. války, kdy zločinně a z pouhé lidské hamiždnosti vraždili své sousedy Rusy, Poláky a židy. Ve 2.sv. válce se titíž zločinci znovu přidali k fašistům, protože si nedokázali přiznat dřívější zločiny, chtěli je zahladit a dopustili se ještě větších zvěrstev. No a nyní vnoučkové heroizují své krvavé dědy a jedou ve stejném duchu. To neni ukázka národa, to neni národní svébytnost ani boj za vlast a národ. To je jen sprostá kriminální verbež. Němci se dokázali smířit se svou národní tragedií i když ne třeba sudetáci a dokázali pochopit hroznost a memento těchto událostí. Ti tzv. Ukrajinci to prostě nedokázali a podle toho dopadnou. Holý zadek, rozvrácené hospodářství, dluhy a budou se mlátit mezi sebou. Dnes je nikdo nechce, nikdo je nepotřebuje a nemají co nabídnout, až dohrají svoji úlohu pro USA proti Rusku budou největší lůzou Evropy. Až procitnou, zapláčí nad svou hloupostí a budou se cpát k nám, na Slovensko, do Polska a do Ruska. Budou mít plnou hubu národní vzájemnosti a keců o bratrství. Nakopat je do prdele stejně jako muslimáče. Kdo je tu chce a potřebuje? Máme dost svých sociálně slabých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako bych četl nacistickou předválečnou propagandu ohledně Čechů, fašoune jeden.

   Vymazat
  2. Svatá pravda do puntíku.

   Vymazat
  3. hrabě Kocharowski7. května 2015 19:55

   Má pravdu, předseda. Jedině sprostá kriminální verbež se může dopouštět takových neuvěřitelných zločinů a být na to hrdá. Děs a hrůza, odporná svoloč. Těm mrtvým, brutálně umučeným, je šumafuk, že takoví nejsou všichni Ukrajinci.
   Takové horory se mohou odehrát jen tam, kde jsou pro to vhodné podmínky a vhodní "lidé".

   Vymazat
 17. Za tento zlocin v Odese bych vsechny Ukrajince vyhostila z Ceske republiky. Bez pardonu. A zakazala bych jim zaroven vstup do Cech. Neni to jen Odesa, ale vrazdeni deti jak je videt na fotografii u mne vyvolava mrazeni, ze nekdo je neceho takoveho bestialniho schopen. Tech pripadu mrtvych umucenych deti jsou stovky. Ukrajinci si svuj neporadek musi vyresit doma sami. Poslete je vsechny zpet, kam patri a dokud je cas.jaris

  OdpovědětVymazat
 18. Potomci vrahů? Tak proto si tak dobře rozumí s amerikánama - to jsou také potomci vrahů,lupičů, zlodějů a děvek. Stejná krevní skupina. A jsou ukrajinců v ČR nalezlé stovky, samotné české pracovní agentury je sem tahají. Tahají sem tuhle verbež, a jejich akční stanoviště je pražské Staroměstské náměstí, kde bylo popraveno sedmadvacet českých pánů po bitvě na Bílé Hoře. To je nejhorší prznění českého národa, potupa, která nemá obdoby. Tahle vražednická verbež se tady roztahuje, a prosazuje tady svoje etnické defekty a špinavosti.

  OdpovědětVymazat
 19. a já zas na druhou stranu s tímto ohlasem naprosto souhlasím, ano je dnes vše naruby, pravda se nazývá fašounstvem a fašizmus je pravda,...bohužel naše budoucnost je nejistá

  OdpovědětVymazat
 20. Titulek článku by měl být: "Ukrajinský národ zaniká upalováním Rusů", prože ukrajinština vznikla zcela uměle a už přes sto let se ji snaží lidem vtloukat do hlavy a tito nevděční neřádi mezi sebou komunikují stejně Rusky. Potlačováním původního jazyka na svém teritoriu nic nevybudují, akorát vše jenom zničí. Kyjevští banderovci jsou úžasní tupci. Takoví Slováci byli pod Uhrami celých tisíc let a maďarštinu všem do hlavy taky Budapešť nedokázala nacpati !

  OdpovědětVymazat
 21. A taky jsme byli pod Tureckou nadvládou,a tři sta let pod nadvládou německých Habsburků. Na druhou stranu Habsburkové by nikdy nenechali dojít své země k takové cochcárně, které se tady říká svoboda a demokracie, k pěstnímu právu, k rozkrádání majetku státu, a k takovému neřádu, jaký tady panuje teď. Vzorný řád a pořádek bylo odjakživa germánskou doménou, stejně jako je americkou doménou brajgl, podvody, mafiánství, šizuňkovství, lichva,neřád, zákony džungle a pěstní právo. Škoda že naši společnost germáni nepoznamenali více a hlouběji, abychom měli pořádek a řád v krvi a nedopustili to,co tady je teď. Například města a obce zavalené odpadky a posrané od psů? Neexistuje - nikde! Jen v ČR -proč asi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německo už zdaleka není to, co bývalo. Asi je to tím, že jsou jako stále okupovaná země řízení z Washingtonu DC.

   Vymazat
 22. Pratele, presneji ti z vas, kteri nenadavate, nemylite se, nectete clanek spatne?! Pokud mohu soudit, nikde se autor s temi zlociny NEidentifikuje, ba dokonce byl na Facebooku za tenhle prispevek zablokovan. Prectete si ten clanek, bez rozcilovani, znova! Ja v nem spis vidim prisernou obzalobu CELEHO ukrajinskeho naroda, ktery vznika tim, ze jeho prislusnici se citi spolecne vinymi za nejaky hrozny zlocin.Napriklad Turci se identifikuji tim, ze popiraji genocidu Armenu, Americani se identifikuji tim, ze (v podstate) popiraji genocidu Indianu, Cesi se definuji svym postojem k sudetskym Nemcum, Izraelci se jako narod definuji obhajobou vrazdeni Palestincu. Proste ve zkratce: narod casto stmeluje traumatizujici zkusenost, presneji pocit viny, narod vznika spolecnou "obhajobou" nejake ohavnosti. Nekdy narod dava dohromady pozitivni zazitky, ale urcite PEVNEJSI narodni vztahy jsou zalozeny na pocitu viny, kterazto vina je vsak "spolecensky" prehodnocovana a tak i obhajovana. Podivejte se na chovani ruznych zlocineckych gangu. Kdo se chce stat clenem, musi nejdriv provest neco hnusneho, napr. zabit nevineho. Tento spachany cin vraha vaze neodvolatelne k dane skupine, k jejimu nacelnikovi. Tohle je znama praxe, zeptejte se nekoho kdo sedel v lochu. Uz to bylo davno popsane v ucebnicich psychologie. Zdravim!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski7. května 2015 20:34

   Cesi se definuji svym postojem k sudetskym Nemcum
   xxxxxxxxx
   My, Češi a Moravané, do toho seznamu nepatříme. Nikterak jsme se na sudetských Němcích neprovinili, nemáme se za co stydět, nebo mít pocit viny. Němci se dopustili násilí na ČSR, a poté 6 let tyranizovali český národ. Měli v plánu český národ po vítězné válce zlikvidovat. Rozpoutali největší válku v historii lidstva, rozvrátili Evropu a zavraždili desítky milionů lidí. Jen hlupák si může myslet, že bezpodmínečnou kapitulací Německa zavládl všude klid a mír, všechny státní instituce začaly 9. 5. 1945 řádně fungovat, všichni ti, kteří přežili nacistická zvěrstva, v rozvrácené Evropě, zapomněli na zvířecí nenávist vůči Němcům, a vše bylo tak, jako kdyby nic nebylo.
   Podívejte se do Iráku, Libye, Afganistánu atd., jak se tam lidé vraždí navzájem. Kdo za to nese vinu? Vždycky ten, kdo zasel
   nenávist a vraždění. Němci pouze sklízeli to, co zaseli. Byli to oni, kdo rozvrátili systém a řád a zavedli do civilizované Evropy barbarství. Je zcela logické, že si nesli následky. Rozvrácená lidská společnost není schopná zabránit excesům.
   Lidé se chovali vůči Němcům stejně v celé Evropě v té době, odsuny se konaly také ve všech zemích, kde měli s Němci své nedobré zkušenosti. Je staré pořekadlo, které říká - nečiň druhým to, co nechceš, aby činili tobě.

   Vymazat
  2. Spravne! A jsou nam navic stale dluzni za valecne reparace. Je na case, aby se nekdo teto dulezite veci konecne ujal a dovedl ji ke zdarnemu konci. Jaris

   Vymazat