Reklama

neděle 17. května 2015

V hlavním městě Lotyšska je zájemcům umožněno zatlouci hřebík do ukřižovaného Vladimíra Putina17. 5. 2015    zdroj
Ministr zahraničních věcí Lotyšska a starosta Rigy nepřikládají význam urážce hlavy sousedního státu. V centru Rigy se objevila "atrakce"- každý, kdo chce, má možnost přibít hřebík do obrazu na kříži ukřižovaného ruského prezidenta Vladimíra Putina. Podle zpravodajství televizního kanálu TV5 si autor instalace přál zůstat v anonymitě.


Ve dvoře bývalé budovy KGB Lotyšské SSR se objevila socha s ukřižovaným Putinem na kříži. Zatlouct hřebík do něho mohou všichni zájemci. "Skutečnost, že tento exponát se nachází v centru Rigy a právě v této budově, je zákonité. On sám v takových institucích působil a zaslouží si, aby byl do něho zatlučen hřebík. Je na správném místě ve správnou dobu," řekl televiznímu reportérovi návštěvník "atrakce" Ronalds.
В столице Латвии желающим предлагают вбить гвоздь в распятого Путина
Ukřižovaný "Putin" se stal jedním z exponátů výstavy, otevřené na nádvoří budovy, a bude tam do konce května. Návštěvníci se rozdělili do dvou skupin: na ty, kteří zatloukají hřebíky, a ty, kdo je vytahují. Bezplatná expozice má 10 děl, včetně převráceného a krvácejícího automobilu, uvnitř kterého začala o Muzejní noci tryskat fontána. Podle autora této instalace Andrise Maračkovskise to symbolizuje fakt, že se lidé v rámusu města přestali navzájem slyšet a vidět. "Baví mě práce s mnoha materiály, které produkují intenzivní příběh. Líbí se mi, když se člověk ponoří do exponátu, začne v něm něco hledat, vytahovat symboly ze své osobní zkušenosti," řekl Maračkovskis.

Řada rozhořčených návštěvníků výstavy oslovila oficiální orgány s protestem. Starosta Rigy Nil Ušakov ("Souhlas") však žádosti zapůsobit na "umělce" okamžitě odmítl s vysvětlením, že nemá odpovídající pravomoci: "Výstava se koná v budově, za níž zodpovídá ministerstvo kultury. Oni nic se samosprávou nekoordinují, protože výstava se koná na nádvoří budovy, ne na ulici. Takový je zákon. A Duma nemůže zasahovat. Při pohledu na výstavu pochopíte, že v Rize je ještě někde možné koupit trávu."

Zástupce ministerstva zahraničních věcí země Ivar Lasis zase v rádiu Baltkom prohlásil: "Je to umělecké dílo a není to v naší kompetenci, posuzovat instalaci musí profesionálové a teoretici umění. Na ně se doporučujeme obrátit. Domníváme se, že se tam těžko postihne nějaká podobnost s nějakou reálně existující osobou."

Bývalý ministr zahraničí Janis Jurkans se však domnívá: "Z politického hlediska je to zatloukání hřebíků do politické rakve Lotyšska. Je to velmi špatný politický signál, na který musí reagovat lotyšské ministerstvo zahraničních věcí, a možná i prezident. Za takové věci následují obvykle omluvy." Dodal: "Jsem pobouřen. Je to hrozná věc. Nevím, kam jsme se to dostali. Někteří mohou říct Ježíšovými slovy: Pane, odpusť jim, neboť nevědí, co činí. Ale nikdo nebude zapomenut a nic nebude zapomenuto. Je to velmi, velmi nepřátelský krok proti vlastnímu státu a proti svému sousedovi."

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Valdimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. V rámci ochrany utalčované ruské menšiny bych navrhoval poslat tam pár ruských vojáků na dovolenou.

  OdpovědětSmazat
 2. To už je opravdu pod jakoukoliv úrovní.Debilizace světa úspěšně pokročila - že by v Lotyšsku také nadšeně sledovali televizní reality šou, kde je možné vidět neuvěřitelné hovadiny - a přišlo to samozřejmě - jak jinak - ze západu. Kdybych byl Putin, měl bych z takové kokotiny srandu, protože Lotyšský národ tím dokazuje svou primitivnost. Dokud bylo Lotyšskou součástí SSSR, byla to inteligentní společnost- jak je možné, že se za pár let z národů a lidí stane něco takového viz ukázka? Američané ¨prezidenty cizích států zabíjí a mučí,tihle pitomci se alespoň rajcují zatloukáním hřebíků do kříže, ale kdyby někdo napadl je, a tekla jim voda do prdele - lezli by ke křížku k Putinovi, aby je chránil. Ach bože.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svoji primitivností se mohou dostat lehce do průs !Jen houšť a větší kapky.

   Smazat
  2. když to vezmete kolem a kolem, tak Putin může bejt jedině rád. Postavili ho na stejnou úroven jako Krista.

   Aby se za pár ty blbečci nemodlili: pochválen bud Pán Vladimír Vladimirovič Putin :-)

   Smazat
 3. Ubohost a primitivismus. Na to se doplácí.

  OdpovědětSmazat
 4. No prosím, a slovo "soudruzi" na sebe nenechalo dlouho čekat! Ten provokatér snad číhá za bukem......nebo je placen za každý plk...

  OdpovědětSmazat
 5. Mongolové s obřími hlavami začínají šílet, lepší doporučení nemohl Putin dostat.

  OdpovědětSmazat
 6. Lotyši budou brzy tahat hřebíky rychle zpět.Nejsou ničím pro šmejdy USA a EU,s nimi se počítá jen krátkodobě pro lepší dosažení idiotských utopistických cílů... Pak náraz hlavou do zdi probere Lotyšské blbečky,ale to jim asi dnes ještě hlavičky neberou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V linii dotyku jako nárazník, jsou všechny slavanské země,od severu na jih, včetně nás!

   Smazat
 7. jen dokazují svoji vypatlanost a zaostalost dobře že se jich Rusko zbavilo

  OdpovědětSmazat
 8. http://www.zvedavec.org/komentare/2015/01/6285-konec-lotysska.htm

  OdpovědětSmazat
 9. Soudruhům urazili modlu, jejich mesiáše, spasitele, geniálního šachisu, hokejistu, potápěče, rogalistu, judistu, poslední naději jejich mrzkých životů. A to se nedělá. Puťka je pro soudruhy stejně nedotknutelný jako pro muslimy Mohamed. Zničte je, spalte je, vyšlete nové tanky na dovolenou. Komouši si žádají krev! :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale že Putin těm zlodějským kurvám zatnul típec:)))

   Smazat
  2. 0:31

   Ale jdi ty brepto. V Rusku žije cca 100 dolarových miliardářů a kšefty jen kvetou :-D

   Smazat
  3. Neřeklabych,že by si "komouši" žádali krev;to spíš ti ubožáci,kteři tuto ohyzdnost podporují jsou
   svými" hřebíky do putina" jasní psychopaté...
   Kam až může dojít vztek bezmoci a kdo je ten "umělec" s woodooistickým podpisem se můžeme domnívat...Zajímalo by mně docela ,kdy studoval a za čí prostředky...už to,že neudal své jméno mluví za vše...
   jituš

   Smazat
  4. Přesně tak, neškodilo by trochu popřemyšlet než něco napíšu

   Smazat
 10. http://www.lidovky.cz/boeing-znicili-separatiste-system-buk-privezli-z-moskvy-tvrdi-studie-1zf-/zpravy-svet.aspx?c=A150516_214917_ln_zahranici_ELE

  Už se vyjasňuje a do pár měsíců bude vše jasné. Ale místní rudé úderce to bude stejně jedno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no když je to v lidovkách,tak je to určitě pravda!!!
   j.

   Smazat
  2. Jen ubožák bez mozku se může odkazovat na lidovky. Navíc, tu informaci přinesla tzv. opozice a to mluví za vše. Blahoslavení chudí duchem.

   Smazat
  3. Vlastenka   Jasně a ty trosky prohlídli nezávislí odborníci, nezainteresovaní v kauze, že?)))))))))))))

   Smazat
  4. Psala to Procházková a ta ví všecko nejlíp a je objektivní. Určitě má cenu Peroutky.

   Smazat
 11. Vlastenka


  Je to sice od věci, ale přečtěte si to. Skvělý článek skutečného historika o Peroutkovi a nová fakta. Z toho budou mít havloidi osypky.)))))))))))  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Selhal-Ferdinand-Peroutka-Profesor-Jan-Rataj-nastoluje-nova-fakta-o-muzi-ktery-otrasa-agendou-Milose-Zemana-375533/diskuse?p=2

  OdpovědětSmazat
 12. To už je stejný druh pokleslé podlosti, jak ji svého času předváděl dementní Schwarzenberg s plackou na klopě svého saka a nápisem "Putin, k noze!".
  Tento Rižský výtvor o co je primitivnějším, o to nenávistnějším, nacisticky nenávistým ...

  OdpovědětSmazat
 13. Ono to spíš vypadá, že z něho udělali spasitele, aspoń takto vidím já.

  OdpovědětSmazat
 14. Já bych tu symboliku viděl jinak. Čím víc hřebíků, tím víc se papírový Putin bude stávat železným. Co vy na to Lotyši? (někteří, protože nevěřím, že by byl tupý celý národ).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neurážej ty hňupe. Náš vůdce Putin není železný ale zlatý!

   Smazat
 15. No a ty anonyme 0.26 jsi vypatlanec zaživa pohřbenej u počítače kde urážíš a nadáváš. Jen kripl dokáže dřepět v neděli po půlnoci u klávesnice a urážet ostatní.Jsi osamocenej idiot, bez rodiny a dětí, opuštěnej, počítač je tvoje všecko. Tady onanuješ u porno, tady šíříš svou nenávist kvůli svýmu zpackanýmu životu, který už je o hovně a bude trvat možná ještě dlouho, než tě peklo vysvobodí, protože takový kreatury jako jsi ty, bůh přehlíží. Sere tě život, a nenávidíš ty, které život baví a dokonce věří ve změnu k lepšímu. Myslíš si, že se zase někde přišmrďolíš, a budeš se přátelsky zmízat kolem těch, které teď sprostě urážíš? S tím nepočítej, každej do tebe kopne.

  OdpovědětSmazat
 16. Právě tebe (0:26) vlast potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 17. doktor je to ubohost a odpovídá to úrovni veleumělce Černého.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doktore, úúž jsem chtěla napsat: Že by David Černý? A vy jste mě předběhl!

   Smazat
 18. Svět zešílel,toto mohl udělat jenom šílenec a na takovou stranu a k ukrajinským fašistům se přiklání kavárenští povaleči-umělci,pražská zdrogovaná,homoscéna,novinářský povl a naše proamerická vláda. Je načase říci této sebrance DOST pánové a dámy,kteří chcete válčit,kteří ještě nejsou nasyceni krví ruských ukrajinců,afgánců,syřanů,iráčanů.jemenců-kolik ještě musí zemřít nevinných,kolik lidí je na cestě před smrtí-západ zešílel a sním naši politici,EU,NATO.Je třeba zařvat DOST,vystoupit z EU,vyházet všechny povaleče z evrop. parlamentu a peníze po nich poslat do Afriky pro ty zubožené,lidi,mějte rozum a trochu lidského soucitu-protože pokud se neprobereme,budeme na cestě i my ,protože ELITA nás potřebuje za slouhy jen několik stovek milionů-ostatní vyhladí tak,jak to mají Bilderberg a Svobodní zednáři v programu,který se jim zatím daří naplňovat,protože tady jsou samí hluší a slepí!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš samozřejmě pravdu!
   Ale neboj se,že se lidé neprobírají!Jde to sice pomalu,ale jistě...
   Satan dodělává a chce ssebou strhnout do hlubin co nejvyšší počet nevinných ,chce podpálit svět svou nenávistí ,chce oběti...
   Nelíbí se mu,že spolupráce v kterou doufal,
   se hroutí a že jeho lži a podvody jsou prohlédnuty a odhaleny..
   Jen hlupák anebo úplně lhostejný to nevidí..
   Neboj se a nezoufej- odplata přijde!
   jituš

   Smazat
 19. Je to strasne a utopisticke asi je ludom dneska uz moc dobre ale vojna a hlad ich nauči co to je laska a pochopenie ale ze sa boha neboja nepozerajuc na to kto tam bol ukrizovany ale križ ludia v EU uz asi osprosteli na uroven stredovekeho sedlaka tak asi preto sa deje co sa deje som s toho sklamany

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.