Reklama

.

.

čtvrtek 7. května 2015

Vždyť je to tak prosté, páni rektoři (určeno též poslancům a senátorům)


Oldřich Průša
7. 5. 2015
Z mnohaleté zkušenosti lze u prezidenta Miloše Zemana vypozorovat, že nedělá věci bez příčiny. Natož bez rozmyslu. Někdo mu jeho tahy vyčítá, jiní je obdivují. On však nepohrdl v minulosti ani skleničkou, ani šachovnicí. V souvislosti s aktuální „profesorskou aférou“ je třeba problém posoudit v širších souvislostech.


Napadá mne několik otázek:

Měl být přijat Zákon č. 451/1991 Sb. kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky ze dne 5. 11. 1991?

Jak dlouho měl být uvedený „lustrační zákon“ platný?

Jak byla jeho platnost prodlužována?

Byl Miloš Zeman stoupencem tohoto zákona?

Dokázal, že mu na uvedeném zákoně záleží?

Respektoval jej v minulosti?

Hledá cestu jak donutit stoupence zákona, aby se „chytili za nos?“

„Skočili mu na špek“ všichni ti dnes křičící?

Nestala se prezidentovi zmiňovaná tři jména pouze záminkou pro něco jiného?

Záleží hlavě státu na atmosféře ve společnosti?

Budou ti tři uvedení pánové jmenováni profesory?

A finále. Bude po jejich jmenování ještě onen zmíněný zákon součástí právního řádu ČR?Pozn.: podrobnosti viz.: http://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?r=1991&cz=451

16 komentářů :

 1. Myslím, že otázky sedí, s prominutím, jako pověstná "prdel na hrnci". Jen bych možná přidal ještě jednu.
  Jste, "akademická obci", dost svobodní a svéprávní na to, aby jste si své profesory laskavě jmenovali sami? A ručili za jejich odbornou a mravní inegritu? Bez patronace prezidenta?

  Jsem zvědav, kam ta diskuse vyústí. Třeba se už konečně něco pohne.J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To oni nikdy nedopustí, protože by si je museli platit sami ze svého a hlavně by to byli profesoři jenom určité university, takhle jsou to doživotní potentáti s velmi pěkným příjmem.

   Vymazat
 2. Ti toho naserou! To už bylo s tím hnusným Putnou buznou - toho bych nejmenoval profesorem ani po smrti - a taky tolik tahanic! Kdyby o něco šlo, a muselo by jít o absolutně perfektní lidi po všech stránkách, kteří něco dokázali, vypadal by tenhle formální proces úplně jinak. Jde o prd. A když prezident viděl ten masakr na plzeňských právech, a kolik vší a nýmandů si honem pořizovalo tituly,( včetně ministra Chovance, jinak vyučeného prodavače, nebo plzeňský primátor Zrzavecký byl vyloučen se střední školy pro nekázeň a jinou školu nemá ) a když denně slyší jaký masakr je v titulech i jinde, a že je český společenský i vědecký potenciál jen bečka úplatného hnoje od a až do zet - jak se k tomu má stavět? Tak, že je to vlastně jedno? Tady si prezidentuju, jde mi plat, tak co bych se šprajcoval? Odkejvám a podepíšu všechno, co mi ti úplatní a všiví grázlové, kterých je kolem mně jako vší v hlavě, podstrčí, mám pokoj od mediálních vší, a nikdo se nebude do mně srát? Ale prezident má určitou hrdost - i když ten náš ještě malou, protože já bych všechny ty šašky kolem sebe vykopal na pracák, poslance a všechny vládní parazity bych ostře napadal za jejich mastný huby a platy, vysral bych se na vládní ceremoniál, jezdil bych s obyčejnejma lidma, a mediální zhovadilce bych úplně ignoroval. Svůj plat bych odmítl - ať si to posílají kam chtějí, a neustále bych té nenažrané smečce dával najevo, jak hluboce pohrdám šupáky a šmejdy, kteří se handrkují o pár tisícovek k těm svejm přes sto a více NA MĚSÍC, kteří "vládnou" lidem, co si musí měsíčně vystačit tak s desetinou toho. Včetně mediálních sráčů - a vždycky bych všude zdůrazňoval, že dokud lidi,jichž celé generace nedělají nic, jen lžou a žvaní, budou mít takovéhle obří příjmy, a lidi, kteří makají dvanáctky denně jen desetinu toho, budou takové poměry považovat za normální, nelze hovořit o vyrovnané společnosti, tak na co si pořád hrajou? Kladení věnců, tryzny, okázalosti,novodobé modly a kulty osobností - neprospívá ničemu.Nikdy to obyčejní lidé neocení, a parazitickými šašky pohrdají. Upozorňoval bych, aby si laskavě všimli, jak hluboce a právem je lidi nenávidí, a přestali si hrát na nadlidi. Nebyl bych dobrý prezident - nebyl. Nebyl bych šašek, přizdisráč, ani režimní slouha. Zeman je ještě málo razantní - dnešní poměry by potřebovaly jako prase drbání takového Mao-ce-tunga - To by vládní šaškové jinak poskakovali a pištěli hrůzou jako myši. Ten by jim dal zvyšování platů a vymýšlení hovadin. To by bylo šibenic!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane,s tím Mao-cetungem s vámi souhlasí,a nejen já ,ale i

   analytik Chelemdik:viz jeho citace z Parlamentních listů.
   Já osobně se pokojně dívám na slovo diktátor a vůbec si myslím, že čím víc ve světě stoupá chaos, tím víc bude všude stoupat poptávka po diktátorech a svět možná zachrání nějaký tajný klub velmi moudrých a velmi osvícených diktátorů. Dokonce si myslím, že takovýto klub je už načase pomaličku zakládat.

   Vymazat
 3. I Buchert z Reflexu má občas pravdu. V tomto případě rovněž nechápu, proč Zeman nepostupoval stejně i u Babiše. Ti odmítnutí profesoři byli orpavdu stbáci, co na tom, že mají negativní lustraci. Takoví lidé nemají na vysoké škole co dělat, ale jak je vidět, akademické obci to vůbec nevadí. A to má pořád plnou hubu morálky.

  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/63943/i-zeman-ma-nekdy-pravdu-v-pripade-odmitnuti-profesoru-ale-proc-to-neuplatnil-i-u-babise.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy si nepamatujete jaká vlna "rozhořčení" se zvedla, když pan prezident Zeman si "dovolil" kritizovat návrh pana Sobotky na složení současné vlády ? Za Babišem, Dienstbierem, Stropnickým a Zaorálkem přece, dle našich politiků, médií, umělců a pod., přece stáli "všichni" občané. Kde jste tehdy byl ?

   Vymazat
 4. Jsi úplný magor a blb - asi žvaníš z hladu. Tady vůbec nejde o Stb, tady už dlouho a hodně dlouho nejde o to, co bylo. Kdyby o to šlo, ani jedna z vládních kreatur od roku 1989 by nemohla být u vesel. Tady jde o to,aby profesor byl opravdu profesor, a na poli vědeckém či jiném za ním bylo něco jiného, než že ho na tuto pozici nějaká protekční kreatura dosazuje - jako Putnu. Putna dělá všude ostudu, a celý svět si jistě říká, co jsme za pitomce, když máme takového opičáka za profesora.No ale když může být kdejaký pitomec dnes Mgr nebo Bc - tak proč ne profesor? FUJ! Jsme hnusná země, ze své dřívější pověsti a solidnosti jsme hodně ztratili a klesli až na nulu a ještě i pod nulu. A ti co tady žvaní o estébé jsou stejní blbci, čtenáři blesků a prásků - vědí úplné a totální hovno - vědí jen to,co se dočtou v prásku, ubohé domovnické drbny. Koho z těch lidí znáš? Koho jsi potkal v souvislosti s jeho údajnou prací u estébé? Nic. Opakuji - úplné hovno! Nemyslíte, jen čtete prásky a blbě žvaníte. Zrovna ty bys měl rozhodovat, kdo by měl být profesorem? To jest úplný blb a třeba pedofil, jen když se o něm nepíše, že má estébáckou minulost? Tu tady měli asi všichni jak to tak vypadá - teda všichni kteří nalezli do ODS, všichni dolistopadoví komouši, kteří si uspořádali partajní převrat jako národní veselici, a začli krást a drancovat státní majetek. O koho z nich jsi se zajímal z hlediska jeho minulostií? Lidi jako jsi ty, demagogové, tupci, a ubožáci vždycky všechno poserou těm schopným, chytrým a vzdělaným - díky takovým jako jsi ty, všichni ostatní působí jako blbečci ovládaní mediální žumpou-protože zrovna tupci s domovnickými sklony - lezou logicky všude. A blbě žvaní všude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě se nám zde objevil "génius - spasitel". Už na něho skoro všichni netrpělivě "čekáme" .....

   Vymazat
  2. No tak ujá jsem byl také "dolistopadový komouš", přičemž s žádnou StB jsem nespolupracoval a po listopadu jsem si nakradl tolik, že dnes 25 let od té slavné revoluce mám družstevní 3+1 v paneláku (který jsem dostal ještě za té strašné totality), před barákem mi stojí 17 let stará pastička, ale zato mám 3 kluky, jednoho vnuka, dvě vnučky a dvě pravnučky. A myslím, že takových jako jsem já jsou v tomto státě další desítky tisíc - obyčejných lidí.

   Vymazat
 5. NO a vy se zase vraťte na novinky, odkud sem většina z vás přilezla. Tam vám to slušelo. Taky se tam žvanilo něco o spasitelovi. Jenže nikdy z příspěvků nevylezlo, o co vám jde.Jen štěkat a žvanit. Jak baby na schodech.

  OdpovědětVymazat
 6. Přečtěte si a podpořte petici za zachování míru : http://www.zjednotenizamier.sk/zjednoteni-za-mier/

  OdpovědětVymazat
 7. No, obávám se, že lustrační zákon si borci ponechají pro strýčka příhodu, to spíš Zemanovi odeberou tuto a možná i další pravomoci, případně nám odeberou přímou volbu prezidenta. A možná obojí...

  OdpovědětVymazat
 8. Odmítnutím jmenovat některé profesory a hlavně zdůvodněním tohoto rozhodnutí nejspíše ztratil Zeman důvěru u velké částí členů akademické obce. Naštěstí moc čtenářů z kruhu akademiků nová republika mít nebude. Motivem prezidenta bude velmi pravděpodobně závist a msta, aspoň v případě fyzika Ošťádala je to na 100%. Toho člověka osobně vůbec neznám, podíval jsem se jen na internetové stránky katedry, kde pracuje. Podle fotografií z laboratoří nejde o žádnou béčkovou katedru. Zarážející je to, že v argumentaci se nezpochybňuje nic z toho, co se pro zahájení jmenovacího řízení vyžaduje. Nikdo se neobtěžoval zjistit, co odmítnutí profesoři napsali a ani jak jsou dobré katedry, kde kandidáti na profesuru pracují. Například, jak jsou vybaveny laboratoře katedry, kde fyzik Ošťádal pracuje. Profesor je vědeckopedagogická hodnost. Není to funkce, jak se mylně domnívá autor textu. Lustrační osvědčení není zpravidla požadováno. Lustrace osobně považuji za špinavost, kterou se zbabělci chtěli pojistit a odrovnat konkurenci. Zemanovo rozhodnutí vyvolá souhlasný povyk odborných nul, kterých je na univerzitách také dost a není je kým nahradit. Povykující nuly mimo univerzity nemají na to, aby univerzitní nuly nahradily. Ošťádal není pro Zemana konkurentem, a proto nechápu, proč mu na jeho profesuře tolik záleží. Před převratem se před obhajobou kandidátské práce (CSc.) posílal dotaz na OV KSČ s žádosti o povolení obhajoby. Odtud putoval dotaz na organizaci KSČ v místě bydliště. Vím, bylo to nesmyslné. Chová se však Zeman jinak když si pořizuje kádrové materiály kdoví odkud? Na hradě se baví listováním v Cibulkových seznamech nebo Cibulku zvou na konzultace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud si prohlédnete žebříček hodnocení VŠ ve světě, tak jsem našel Karlovu universitu na 351 až 400 místě. Má smysl se bavit o profesorech této školy.

   Vymazat
  2. Pořadí univerzit si určují univerzity samy. Chtějí přitáhnout movité studenty, kteří ochotně platí. Nemají žádný zájem vybírat ve východní Evropě. Ruské nebo sovětské univerzity vyprodukovaly odborníky, kteří zkonstruovali atomovou a vodíkovou bombu a rakety, které první vynesly družice a člověka na oběžnou dráhu kolem Země. Kde jsou ve světovém žebříčku univerzit? Místo toho na čelních místech budou univerzity v zapadákově, kde nikdy nikdo opravdu proslavený nepracoval.
   Milý kolego, když už pohrdáte UK, proč jste se nezasadil o to, aby čeští profesoři mohli cestovat stejně často jako jejich kolegové ze Západu? Víte, jak se pozvedává hodnocení univerzit? To se musíte seznámit s důležitými lidmi odtamtud a přátelství dotáhnout do stavu tykání a svou odbornou prací dosáhnout pozývání na key lectures konferencí. Samozřejmě musíte předvést, že něco umíte. Pak vás budou znát a vaše pracoviště uznávat. Češi na tom nejsou svou odborností vůbec zle, přesto je nikdo nezná. Nejezdí, anglicky mluví špatně, jen čtou.
   Česko je pro hlupáky ze Západu dojnou krávou a kolonii, kterou vykrádají a krmí jen tak, aby jim nepřerostla přes hlavu. Ve vašem případě milý kolrgo vidím, že jste při přednáškách nedával pozor nebo na ně nechodil a studium flinkal. Cvička a semináře jste si odseděl. Nedivte se, že vám schází rozhled. S takovým materiálem, jako jste vy, se zlepšení dosáhnout nedá.

   Vymazat
 9. Doktor Jedno z nejnebezpečnějších zvířat na světě je - hroch. Není hloupý a má dobrou paměť..... (slon je proti němu ořezávátko).No a hroch mně někoho připomíná a to nejenom lepou stavbou těla.

  OdpovědětVymazat