Reklama

úterý 19. května 2015

Washington vážně ohrožuje Svět


Dana Visalli
19. 5. 2015     zdroj
"Naším problémem není občanská neposlušnost. Naším problémem je občanská poslušnost. To, že lidé na celém světě se podvolovali rozkazům svých vůdců a odcházeli do válek, ve kterých jich miliony byly zabity, je výsledkem právě této poslušnosti."      Howard Zinn
Citátem amerického historika Howarda Zinna (1922-201o), uvádí na serveru P:C: Robertse jako host svoji stať známý americký ekolog Dana Visalli. Píše v ní:

Jedině člověk dokáže ztrávit tu skutečnost, že jsme spáchali genocidu na 3,5 milionů Vietnamců a že jsme navíc zničili i jejich životní prostředí. A vezmeme-li při tom v úvahu i skutečnost, že jsme k rozpoutání těchto činů neměli absolutně žádný důvod, uvědomí si člověk, jak disfunkční a destruktivní lidské myšlení, nevyjímaje pochopitelně myšlení lidí z tak zvaného vedení státu, může být. Při čemž je důležité vzpomenout, že vietnamská válka vůbec nebyla izolovaným jevem. Před zničením Vietnamu jsme „vylidnili“ severní Koreu, patnáct let po Vietnamu jsme vybombardovali Irák a dnes bombardujeme už pět zemí současně. Největším nebezpečím pro ekologickou udržitenost světa a posvátnost lidského života je vláda USA a masy nemyslících amerických mladých mužů, kteří vycházejí vstříc nabídce této vlády, protože nemyslí, a ve své vykořenosti hledají právě ve vojenské uniformě cestu zpět k identifikaci s národním celkem. Dalším naším problémem je pověrčivá, téměř až nábožná úcta k vnějším autoritám. Víme, že moc korumpuje, ale setrváváme v tom, že pouhé smrtelníky umisťujeme do pozic nadaných naprosto extrémní moci. V této situaci lze globální situaci zlepšit jedině za předpokladu, že my sami převezmeme odpovědnost za naše životy a nenecháme se už dále vodit za nosy tak zvanými vůdci korumpovánými pozicemi moci, do kterých jsme je my sami posadili.

Přeložil Lubomír Man

15 komentářů :

 1. Špičky světového zla: S + R + R musí poznat pomstu na vlastní kůži, musí bídně zahynout, jinak bude opět většina vláčena do konfliktů, vydírání, manipulací, menšinou. Však také proto má být v rámci Agendy 21 a Nového světového řádu demokracie a svoboda odstraněna. Nahrazena otroctvím, nevolnictvím a destrukcí základních lidských hodnot. Přesto jednoho takového představitele menšiny - Khárla z Rakous, někteří političtí impotenti chtěli za presidenta. Jsem spokojen s tím naším prezidentem, i přes jeho některé chyby. Jeho rozhled, bonmoty, nebojácnost, 2x odstranění zločinné vlády ČR, českost, furiantství, mám rád. Jen kdyby ještě nechtěl přijmout euro a neříkal nás, že všichni jsme židé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše tomu nasvědčuje, že tito 3 králové S+R+R se finančně podílí na barevných revolucích, permanentním chaosu, rozvracováním neposlušných států-nedostatečná loajalita, probíhající asi nekonečná islamizace Evropy.Jsme jako Evropa, nebezpečným konkurentem USA, na seznamu oslabení a likvidace zemí a původního obyvatelstva.Naši politici to musí velmi prokazatelně vidět a vědět.Vzhledem k nenažranosti, těchto 3 králů a jim přisluhujících nenažraných politiků, budou sílit i represe vůči obyvatelstvu, ustanovování represívních zákonů a nařízení.Výsledkem je donucení a zkrocení neposlušných osob a likvidace revolty i za cenu násilí.Vše se globalizuje k tomuto NWO řádu.TTIP. které se vyjednává 2 roky a předpoklad schválení koncem tohoto roku, není jen o obchodu, ale o ustanovení US nařízení a předpisů, které mají být nadřazeny předpisům EU, a mají ovlivnit každého jedince až po komunální politiku obcí, takže totální likvidace všeho, co se zde tvořilo staletí, či desetiletí.Zde se o TTIP nesmí v médiích mluvit, když už ano, tak jedině výhody.Na to, že Dlouhý tvrdí, že to ovlivní každého jedince, mělo být vyhlášeno referendum a nikoliv tajné vyjednávání.Ďábel je skrytý v detailu.Dobro došli.

   Smazat
  2. Sorosz + Rockefeller + Rothschild = 3 židé ... chybjejí ti ješte 4 další

   Smazat
  3. Líbí se mi hodnocení pana presidenta a mohu s ním souhlasit. Jenom s tou poslední větou bych ne úplně souhlasil. Kdyby například vystupoval proti EU jako expresident Klaus, tak dostane nálepku euroskeptika a nikdo se sním nebude bavit. Je chytřejší nejít přímo proti proudu a případnou kritiku nechat jiným. Myslím, že jeho bohaté životní skušenosti,vrozená inteligence a pár roků na Vysočině vykonalo své. Je zřejmé, že havloidi s pěnou u huby to již pochopili a proto tolik při jakémkoliv jeho činu trojčí. Notoricky známé také je, že když se objeví někdo nadprůměrně chytřejší a nedá si to toho mluvit, tak se všichni pitomci proti němu okamžitě spiknou, příkladů je přehršle.

   Smazat
  4. Ano, ještě, že tam máme tohoto NAŠEHO Zemana. Nedovedu si představit v tomto postu Khárla. Nevím zda by to bylo skutečné, ale při jeho " představě", Stropnický poslal pomoc " fašounům" na ukrajinu a co by přišlo za pomoc z německa, taky uniformy. Možná hnědé. Každý má chyby a má jich i NÁŠ prezident. Je to ale lidské. Jen by potřeboval více pravomocí, aby naučil poskakovat tu naši vládu podle české písničky. Né podle bubnů USA a toho falešného Shapira prostřednictvím protektorátu EU. Dáma Merkel je v poslední době v" tranzu". Jenže se jí to "sere" kde se podívá.
   Jen houšť a větší kapky. Samu ju ten hegemon moci zahubí.

   Smazat
 2. K tomu není co dodat.
  Stejné je to v ČR a jinde v tzv vyspělé části světa. Nadstavba kulhá na obě nohy, vzdělanost záměrně je mocnými snižována na absenci logického myšlení - viz nechuť studovat přírodovědné a technické obory. To vše směřuje k pádu nynější civilizace, příklady pádu Egypta, Říma atd. známe.
  Autor mně mluví z duše.
  Řešení? Tan tj problém, pokud necháme upadat vzdělanost národa, jeho široký rozhled. Internet to neřeší!

  OdpovědětSmazat
 3. Ten Zídek je ještě větší blb než jsem myslela. Diskuse je výživná.)))
  Stejný názor jako já má většina diskutérů.


  http://www.lidovky.cz/ln-nase-uprchlicke-selhani-dc9-/nazory.aspx?c=A150519_155503_ln_nazory_ELE

  OdpovědětSmazat
 4. Ať si v americe žijou podle svýho a do Evropy se neserou, kdyby to bylo na mě, tak bych do země žádnýho američana nevpustil a byl by klid.

  OdpovědětSmazat
 5. Po 300 letech diktátu kapitalismu jsou tam všichni zmagořený až na půdu. Podívejte se na nás, stačilo 25 let a je to tu zkurvený jak hampejz.

  OdpovědětSmazat
 6. Všichni se můžou z ameriky posrat kokoti. Tam si s Evropou vytíraj prdel, nějaká Evropa je nezajímá, jen prachy je zajímaj. Ty zmrdi ani neměli ve zprávách, že USA v Evropě vyhrálo bronzový medaile v MS. Proč? Protože je to tam banda ignorantskejch kryplů, kterým by ušly peníze z NHL a různejch soukromejch lig a sportovních událostí. Ani mrdka o MS v Hokeji ... Zavřel bych oponu, a o Americe byste tu prostě nevěděli, a hotovo.

  OdpovědětSmazat
 7. Každej kokot evropskej se prodá jak děvka aby ho tam v americe vomrdali do prdele.

  OdpovědětSmazat
 8. Tam přijedete a budou si o vás myslet, že jste mongolové.

  OdpovědětSmazat
 9. Protože dvě třetiny američanů už mongolové jsou...

  OdpovědětSmazat
 10. Tvrdě napsané, ale pravda. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 11. 2/3 jsou již v US mongoloidní!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.