Reklama

úterý 19. května 2015

Winston Churchil: „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval“. Pavel Janeček,zastupitel města Náchoda
19. 5. 2015   Czechfreepress
ČNB znehodnotila vklady na stáří
Naše země je zemí exportní a velmi tedy záleží na kurzu koruny k zahraničním měnám. A tak je ČNB reguluje. Její poslední zásahy však způsobily znehodnocení vkladů občanů, kteří si šetřili na stáří. Hodnota jejich uspořených peněz klesla, ale zboží se zdražilo. To nutí stále více lidí kupovat nekvalitní potraviny, navzdory riziku, že si způsobí zdravotní problémy.

Ani několik dekád od přechodu k oslavovanému tržnímu hospodářství se naše mzdy zdaleka nepřiblížily platům, za něž lidé za západ od naší hranice pracují ve stejných oborech a profesích. Podle aktuálních údajů Eurostatu tak čeští pracovníci v průmyslu a ve službách minulý rok vydělali průměrně asi 190 korun na hodinu, což netvoří ani třicet procent úrovně v Německu. Jedná se v podstatě jen o statistiku, ale obrázek o rozdílu si můžeme snadno udělat. 
Pokud jde o zázračný růst našeho blahobytu, tak se držme životní zkušenosti Winstona Churchilla, který řekl: „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval“.
Ing. Pavel Janeček, zastupitel za KSČM města Náchoda www.janecekpavel.cz

6 komentářů :

 1. Možná by si mohl Ing. Pavel Janeček, zastupitel za KSČM, zjistit, jak to vlastně s tím citátem bylo.

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Ing. Janeček z Náchoda je výborný a chytrý politik, který myslí na lidi. Ve všem má vždycky pravdu. Jen víc takových !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad se to dá léčit, mít vždycky ve všem pravdu není normální. M.J.

   Smazat
  2. Ano, u vás to M.J. platí dvojnásob.

   Smazat
 3. Ale notak, pane M.J., to už je jenom okopávání kotníků bez znalosti faktů!
  Příště lépe, prosím, Pavla

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak ! Pan Janeček na rozdíl od jiných myslí na lidi

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.