Reklama

pátek 15. května 2015

Zeman před lidmi znovu a ještě více nakopl Českou televizi


15. 5. 2015  Parlamentní listy

"Pane prezidente, zůstaňte! Odejdete bez hůlky,“ přesvědčovali lidé ve Velkých Losinách hlavu státu. Ten ale musel odmítnout: „Mí spolupracovníci mě pohánějí k dalším a dalším akcím, takže si někdy připadám jako veverka ve šlapacím mlýně.“ Také ve známých lázních, které navštívil prezident v rámci třídenní návštěvy Olomouckého kraje, čekaly davy příznivců. Lidé se zajímali o problematiku zachování praktických škol a ptali se i na situaci v České televizi.

Prezident převzal ve Velkých Losinách obraz, na kterém zlomil svou hůl
„Chtěl bych ocenit lidi, kteří budují. Pojem se diskreditoval za minulého režimu, ale má svůj smysl. Za každým člověkem něco musí zůstat, aby se na konci života za sebe ohlédl a říkal: 'Tohle po mně zůstalo',“ uvedl na začátek svého proslovu na setkání s klienty a zaměstnanci lázni Velké Losiny prezident Zeman. Pochválil místní management a popsal, že byl už také seznámen s přípravou stavby nového pavilonu. Ujistil, že bude propagovat české lázně a snažit se lákat turisty.

Z publika: Pane prezidente, prosím, aby byly zachovány praktické školy

„Pane prezidente, chtěla bych vás poprosit, aby nebyly rušeny školy praktické,“ žádala pak v průběhu debaty s hlavou státu jedna z dam z publika. „Na naší škole máme kompletní rehabilitaci, logopedii, máme vše, co děti potřebují. Svážíme děti z několika okresů. Tyto školy jsou moc potřeba a velice prosím, aby byly zachovány,“ vysvětlovala. Prezident reagoval: „Velice děkuji za tento názor. Chtěl bych vás informovat, že i celé zastupitelstvo, nebo přinejmenším rada, se přidalo k mému názoru, který se týká inkluze. Jak víte, podpořil jsem zachování praktických a speciálních tříd mimo jiné i proto, že je tam počet žáků na učitele dvojnásobně nižší než v tzv. normálních školách.“ Dál pak pokračoval: „Moje maminka, učitelka na základní škole, mi říkala: ‚Dětská krutost je větší než krutost dospělých.‘ To znamená, že tyto děti, pokud jsou umístěny v normální třídě, trpí šikanou, posměchem a samozřejmě že je to svým způsobem deformuje. To byl jeden ze základních důvodů, proč jsem se postavil na stranu těch, kteří byli proti neuvážené inkluzi.“

Zeman: Jednou se naštvu a přijedu se k vám léčit

Lidé, kteří se shromáždili ve vile Eliška, vyjádřili Zemanovi své sympatie: „Pane prezidente, škoda že nezůstanete alespoň týden. Máme tady zázračnou vodu, odjel byste bez hůlčičky.“ Zeman zmínil, že by velmi rád na dovolenou jel, ale má plno pracovních povinností: „Nedá mi to. Mí spolupracovníci mě pohánějí k dalším a dalším akcím, takže si někdy připadám jako veverka ve šlapacím mlýně. Mohu vás ale ujistit, že jednoho dne se naštvu a přijedu si k vám léčit vaší zázračnou vodou svou cukrovkářskou neuropatii,“ reagoval Zeman a následoval potlesk. „Škoda že nemůžete zůstat. To by byla velká reklama a nával lidí,“ upozornila ještě s díky tazatelka.

Ministr zahraničí USA John Kerry je také agent Kremlu?


Pak už se z publika ozvala další otázka: „Byl jste teď v Polsku, v Rusku. Máte nějaké nové informace o tom, zda je možné řešit mírovou cestou situaci na Ukrajině? A mám i druhou otázku. Četl jsem rozhovor s ředitelem zpravodajství České televize, který o vás a panu Velebovi prohlásil, že jste agenti Kremlu a že nechápete liberálně-demokratické principy ČT, a proto chcete jejich změnu.“ Prezident reagoval: „Bylo zajímavé, že i John Kerry, který navštívil prezidenta Putina dva dny po mně, prohlásil přesně to, co jsem řekl já. To znamená, že sankce mohou být zrušeny, pokud se budou dodržovat minské dohody. Na rozdíl ode mě kritizoval ukrajinského prezidenta Porošenka, že brání mírovému řešení ukrajinské krize. To je od amerického představitele docela zajímavé prohlášení, a tím přecházím ke druhé části vaší otázky.“ K vyjádření ředitele zpravodajství České televize pak prezident uvedl: „Pan Šámal by i amerického ministra zahraničí se stejnou logikou mohl označit za agenta Kremlu, kdyby ovšem měl tu odvahu, kterou nemá.“

Zeman: Komerčním televizím neplatíme nic a České televizi dohromady asi šest nebo sedm miliard korun

Prezident pak shrnul svůj názor na Českou televizi: „Všichni platíme 135 korun měsíčního poplatku, takzvaného koncesionářského poplatku. Přitom nevidím podstatný rozdíl mezi Českou televizí a komerčními televizemi. Dokonce jsem jednou řekl, že Česká televize je špatná komerční televize. Její seriály jsou například o něco horší,“ konstatoval prezident a dál pokračoval: „Z toho logicky vyplývá, že když komerčním televizím neplatíme nic a České televizi dohromady asi šest nebo sedm miliard korun, tak ať mají všichni koncesionáři rovné podmínky, a navrhli jsme i kompromis. Místo zrušení poplatků umožnit koncesionáři, aby si sám rozhodl, na co těch 135 korun měsíčně dá, jestli na televizi, zdravotnictví, školství, kulturu či sport. To je poctivá hra.“ Prezident dále zhodnotil, že ČT platíme ze svých peněz, zatímco Nova, Prima, Barrandov a další si na sebe musejí vydělat samy, přitom mají vyšší sledovanost než Česká televize. „Poslední věc. Pan ředitel Dvořák, generální ředitel České televize, mě jednou naštval výrokem, že koncesionářský poplatek by měl platit i ten, kdo televizi nemá. To už je taková absurdita, že jsem se rozzuřil a řekl jsem o České televizi to, co jsem řekl,“ uvedl také Zeman.

Zeman: Vypadám na tom portrétu jako Zdeněk Škromach v bazénku

S ohledem na to, že jednatel lázní došel s nadsázkou k závěru, že po absolvování procedur by mohl prezident zlomit svou hůl a být naprosto zdráv, odpovídal tomu i připravený dar. Hlavě státu věnoval stylový obraz, na kterém Zeman hůl zlomil. „Vypadám na tom portrétu jako Zdeněk Škromach v bazénku,“ reagoval prezident, když přijímal obraz, a ozval se potlesk a smích. Zároveň ujistil, že hůl, kterou vlastní, je z pevnějšího materiálu než dřevo: „Přelomit ji přes koleno by znamenalo zlomit si koleno,“ zmínil také Zeman a s díky a za potlesku ukončil návštěvu v lázních.


Foto: Daniela Černá

36 komentářů :

 1. V některých záležitostech prostě nelze Zemanovi oponovat, pokud chci uplatňovat racionální a střízlivý názor. Ovšem jinak skrze svá vyjádření a postoje Zeman již dostatečně odhalil svoji duši, takže je dobře zřetelná jeho stále prohlubující se umíněnost, nebo také sociopatie a nedostatek empatie vůči nejchudším a nejbezbrannějším lidem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jste na to přišel, koumáku? Nehodil vám kačku do klobouku, když jste muzicíroval na ulici?

   Vymazat
  2. Pane, vážně?
   Nějaký Havel nikdy neprojevil účast, nenavrhl opatření ke zlepšení situace lidí v tíživé životní situaci, něco pro sociálně potřebné. Sám však ukradl Lucernu, své bližní z disentu nelitoval, nedával jim peníze z doslova penězi nabitých zásuvek ve svých skříních. Vždy to byl jen spratek.
   A Klaus - cituji: "Kapitalismus bez přívlastků". Tím myslel sociální přívlastek.
   Takže váš příspěvek je demagogický a trpíte, zcela jistě, nedomykavostí politických mozkových chlopní.

   Vymazat
  3. Už zase ve službě, 10 minut po uveřejnění článku, ty jsi pilný, trošku se šetři, běž na echo 24, tam si budeš notovat se svými, tady vypadáš jako blbec.

   Vymazat
 2. Zeman některými svými aktivitami a poněkud nevhodnými verbálními projevy častokrát nahrává na smeč svým zuřivým protivníkům, resp. oponentům, kteří se nemusí ani moc snažit v dehonestaci Zemana, jenž ztrácí vztah k nejchudším a nejbezbrannějším. Ze Zemana se vyklubal sociopat, nemá rád nejchudší lidi, už se vnitřně ztotožnil s drábkovsko-nečasovskými tezemi o tom, že na chudý lid musí být přísnost, a tak Zeman horuje za obnovu drábkovských nucených prací pro nejchudší lidi a další zvěrstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou mi ale úvahy chytrolína přechytralého. Proč má člověk brát dávky jen tak, když je zdravý a může pracovat, například pro zvelebení obce.

   Vymazat
  2. Pav je troll - jiná taktika, stejná líheň.

   Vymazat
  3. On je to sebestředný a namyšlený hulvát, kterému bedra hloupé lůzy (jíž je bohužel v Česku většina), slouží jako výtah k moci. Je to skoro beznadějné, ale častokrát si říkám, jestli není nakonec lepší, že tuto lůzu vodí za nos on než třeba komunisté. A to by bylo opravdu nebezpečné. Takto je z toho nanejvýš mezinárodní ostuda.

   Vymazat
  4. Anonymní15. května 2015 21:39
   Helemese, zase troll a zase je sprostej. Leze, sem pořád leze i když je zraněnej. "Trolle, trolle, ty starej vole, máš asi v prdely vražený voje." :-)

   Vymazat
  5. Opakuješ se, nebo trpíš ztrátou paměti, už jsi to psal před chvílí.

   Vymazat
 3. Českou televizi je třeba nakopnout tak,aby to bylo účinné. Zatím je to pořád málo. Například otázka od té moderátorské kreatury ( nebo je to hlasatelka? čert aby se v tom vyznal) položená včera Chovancovi, proč se naše vláda staví tak svěřepě proti kvótám utečenců, že přece musíme chápat, že těm lidem je třeba pomáhat... a bla bla bla -prostě namodralá protekční svině od samého začátku. Z huby jim kape inkoust a nesnaží se to zakrývat.Škoda že oslovení politici nedávají těmto kreaturám odpovědi jak se patří a bez servítků- se mnou by například nepochodila. Takže takové nestačí nakopnout,nýbrž vykopnout. Lidi dost sočili proti tý Tvarůžkový ( taky erc svině),sice ji stáhli ze zpravodajství, ale někde se tam pořád vyskytuje, protože v přehledu ksichtů těch zpravodajských kreatur je uváděná. Nechápu,jak se může kdokoliv stát až takovouhle bezectnou onucí,určitě si čtou různé diskuze, nebo na facebooku jim určitě lidi nadávají - ale oni za dobrý prachy žvaní a žvaní furt dokola ty jejich manipulace a propagandu. Takže - vykopnout, a nabrat jiné, pěkně z pracáku, bez protekce, nezpotvořené disidentskými zmetky, lidi ze slušných obyčejných rodin by si práce více vážili, nemuseli by jim tolik platit, a hlavně by nezapatlávali obrazovky takovými sračkami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejvíc se mi líbí, když se argumentuje, že musíme přijmout emigranty, protože od nás taky prchali a jinde je brali. Proč já mám platit za to, že nějací chytrolíni utekli v 68, ať je tedy platí ti emigranti, kterým bylo kdysi pomoženo,
   a všichni byli velice úspěšní a nevrátili se, měli by platit nějakou 10ti procentní daň na další uprchlíky a bude pokoj.

   Vymazat
 4. Panebože "pav" co vás vede k tomu psát takové kraviny? Jak jak jste přišel na to, že je Zeman proti chudým lidem? Když byl na Vysočině ve svý boudě, neměl víc než dvanáct tisíc důchodu, a stačilo mu to,a určitě dobře ví co to je, živit se z takového mála peněz, jeho žena je velmi skromná, a nic nenasvědčuje tomu, že by předváděl naboba, snoba, a nadčlověka, polovinu výplaty dává na dluh, tedy platí to,co rozfrcali modří zločinci. Jak se potom díval na chudý lidi takový Topolánek s jeho extrémně uměle zvýšenými nájmy ( "chápeme že to bude bolet. bla bla bla....") a poplatky u lékařů, nebo Nečas - mrcha, která dávala peníze sebrané chudým lidem svý metrese? A vůbec - všichni ti zmetci s jejich platy, spoustou kámošů parazitů a vyhryzů - co ti vědí o chudých lidech? Vždyť s nimi už pětadvacet let bojují. Na Zemana ten váš žvást o chudých nesedí, to se nezlobte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kriminální živel Nečas - jen doplním: Vždy, vždy když mluvil o boji s nezaměstnaností, tak ve 2. větě uvedl, že je to proto, že nás každý z nich stojí ročně 100 nebo 120 tisíc korun. Tak pravicová zločinná spodina umí jen přepočítávat na peníze lidské neštěstí, často způsobené státem - v důsledku likvidace pracovních míst, až feudální Zákoník práce a tak podobně. Nejde jim o lidi. Dále stejný zločinec vždy, vždy když mluvil o mandatorních výdajích, uváděl, že to jsou projedené peníze. Tak tedy i v Německu projídají peníze. Při krizi 2x zvedli DPH. Nebudu se rozepisovat dál. Jen píšu: Jsou to jen a jen zločinci. Kdyby existovala odpovědnost za své činy, činy politiků, pak odsoudit na 20 let do 1. nápravné skupiny, ne po půlce propustit, ale dále zkonfiskovat jim majetek a bez nároku na odměnu ve vězení pracovat a pracovat. Dopoledne jámu vykopat, odpoledne zasypat, a tak pořád dokola. V televizi bych jim pouštěl jen vojenské úspěchy Ruska, kačera Donalda, Pipi černou punčochu, Práče a Čtyři z tanku a pes.

   Vymazat
  2. Ve svém příspěvku uvádíš pravdu. I když tato pravda není vyčerpávajícím způsobem obsažná, což je pochopitelné, jelikož vlády Klause, Topolánka a Nečase se napáchaly kurevstev opravdu požehnaně. Pokud píšeš o projídání peněz, pak si dovolím jen doplnit, že právě ono projídání, což je zlovolný eufemismus spotřeby, je motorem ekonomiky, která bez spotřeby silně zadrhává a krachuje. Tyto vlády braly nejchudší a nejbezbrannější lidi jako obtížný hmyz, se kterým je třeba příkladně zatočit. Občany pojímaly jako pracovní jednotky, které jsou tu pro jimi diletantsky řízenou ekonomiku. Ve skutečnosti je tu ekonomika pro lidi. Též pacienti byli julínkovskými zhoubnými reformami přeměněni na zdroje zisku, ze kterých je zapotřebí vyždímat maximum peněz, lékařská etika a Hippokratova přísaha byly zavrženíhodným balastem. Proto se donekonečna propagandisticky omílalo zvyšování spoluúčasti pacienta na lékařské péči.Svatým grálem byla maximalizace zisku za jakýchkoliv okolností, tedy i s vyloučením morálních imperativů. Stát měl být vytunelován až by z něj zbyla prázdná skořápka. Lidé mají být hodnoceni podle výše jejich konta atd. Obzvlášť enormně Nečasova vláda generovala jako na běžícím pásu bezdomovce, zadlužené a zoufalé lidi a lidi, kteří každodenně zápasili s tíživými existenčními starostmi. Mozky lidí typu Marka Ulejváka Bendy či Drábka horečnatě pracovaly, aby vymyslely další a další omezující opatření pro lidi tam dole, aby měli ještě svízelnější už beztak těžký život. A tak by se daly popsat ještě desítky stránek...

   Vymazat
 5. vlast tě (19:30) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 6. Pro pav: tohle je snůška nehorázných keců, co jste tady předvedl. Je tomu právě naopak, ani Havel ani Klaus neměli k lidem vůbec dobrý vztah, ten první měl v krvi zadřené elitářské myšlení zděděné po předcích a určitě nikdy netřel bídu s nouzí, ten druhý byl prostě Uko Ješita. Kolikrát vyjeli mezi lidi a absolvovali tolik návštěv, tolik debat s občany? Sám těm blbostem nevěříš, jenom kydáš špínu. A že pan prezident provokuje blbečky z novin a televize, to je jedině správné - a co hysterických reakcí na to vždycky je! Každej z těchto slouhů se odkopal, pamatujme si je! Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je legrační. Prezident má reprezentovat stát a ne "klábosit" s občany, kdy stejně nic nemůže změnit. Dává jen zmateným falešný pocit, že měli tu čest setkat se "s monarchou". Takovéto poníženecko-lokajské myšlení je tu hluboce zakořeněno. Občané mají debatovat se svými poslanci, jak v parlamentu tak v obecním zastupitelstvu. Jedině tak lze vůbec něco změnit a zlepšit.

   Vymazat
  2. A co je ti po tom, že se někdo někde s něký vykecává, když chodí kníže po hospodách, tak taky není nikdo pohoršen, že kecá blbosti a slibuje nesplnitelné.

   Vymazat
  3. Jeho lidový přístup a konkrétní kroky pro ekonomické zakázky například, potřebujeme jako sůl, zvláště v kontrastu s předešlými asociály Havlem a Klausem.

   Vymazat
 7. Na inkluzi je již napsána spousta teoretické litertury, ale neexistují podrobné metodické příručky pro jednotlivé předměty, jak vyučovat konkrétní jev či problematiku v "jednotřídce", ve které má učitel např. 2 naprůměrně nadané žáky, většinu průměrně nadaných, několik podprůměrných a jednoho integrovaného žáka s asistentem, který mu během výkladu učitele dovysvětlovává látku šeptem či pološeptem. Pozornost ostatních žáků je tak permanentně narušována nějakým šeptem či hlukem. Vše je ponecháno na pedagogickém nadání, energii a umu učitele. Nedovedu si to představit. Všichni učitelé by tak měli být vystudovanými speciálními pedagogy. Zajímalo by mne, kdo by chtěl mít dítě v takové třídě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je to stejně zvláštní, na jedné straně chtějí, aby byly nestačící děti zapojeny do běžných tříd, na druhé straně se dšělají výběrová gymnázia a navíc dokonce chtějí teďka aby stát dotoval školy pro extranadané děti. A proč teda ty extranadané děti nejsou naopak rozmisťovány mezi ty hodně nestačící, aby se navzájem obohacovaly.

   Vymazat
 8. Jednooký se šedým zákalem mezi slepými král.

  OdpovědětVymazat
 9. Zeman nakopl ČT, a kdo nakopne ZEMANA?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:53 Zkus to ty, určitě ti odpoví nějakým vtipným bonmotem :-)

   Vymazat
  2. V USA se chystá Justiční vražda, už je to odklepnuté.

   Důkaz 1
   Důkaz 2

   Vymazat
 10. Jakmile Zeman (kterého jsem nevolil) něco prohlásí, havloidi začnou hned ječet. A to, že takové duňky, jako filipovské a němcové, nebo kocábové apod., a navíc parta presstitutů v mediích a ČT, ječí, znamená, že dělá svoji práci vcelku dobře.

  OdpovědětVymazat
 11. Včera jsem kratince slyšel na čt24, jak vtipně reagovali, že Zeman říkal, že se ho nikdo na besedách na Peroutku neptá, tak že zase televize zo bude vytahovat, tak oni hnedka vtipně že teda vytáhnou a citovali něco z roku 53, kdy Peroutka snad napsal, že ti co mysleli, že je Hitler gentleman se pletli, nebo tak něco, ve smyslu, že to Peroutka popřel. Ale Zeman řekl, že ten článek byl z války, nikoli po válce. To je jako tvrdit, že když někdo řekne, že Kohout psal oslavné články na Stalina po válce, tak to není pravda, protože v 60 letech napsal, že Stalin byl tyran.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve věci Peroutka je pro mne podstatné, že se angažoval ve sráčkometu lží a pomluv Svobodná Evropa a to dlouhodobě. Musel vědět, na jakém svinstvu má spoluúčast. V době druhé republiky a protektorátu možná kličkoval, aby odvedl pozornost. Nikdo nevěděl, jak se události vyvinou.

   Vymazat
 12. Tebe ty chudinko nakopli nejspíš už dávno. Jsi zaživa pohřbenej u počítače, opuštěnej a sám, a sprostě skučíš jako vlk samotář. Už ani nemáš do čeho kousat, tak zkoušíš očuchávat starého pana prezidenta - taky u těch pitomých urážek slintáš?

  OdpovědětVymazat
 13. Uboze se ukrýváš ve své anonymní ulitě, ze které evidentně ani nevylézáš, protože nevíš nic o dění kolem sebe. Zeman má mnoho chyb, ale z polistopadových špatných prezidentů je tím nejméně špatným, tedy, jinak řečeno, je nejlepším. To ale neznamená, že je nekritizovatelný. Tvé samolibé a slaboduché resultáty o mé osobnosti jsou mi lhostejné. Reaguji na tvůj příspěvek proto, aby jsi se ve svém vlastním zájmu probral z letargie ješitnosti a něco začal dělat se svým zbytnělým egem, které ti jinak pohltí i poslední zbytky soudnosti. Takže hodně štěstí !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane pav s tečkou, samozřejmě máte pravdu a vaše charakteristika Zemana je výstižná. Dal jsem Zemanovi ve druhém kole svůj hlas a vůbec jsem nepomyslel, že volím samolibého monarchu, který se mstí jako v případě dvou profesorů (Eichler a Ošťáhal) ze tří, kterým odmítl podepsat jmenovací dekret. Předpokládal jsem, že volím prvního úředníka ve státě, jehož prvotní zájem je starost o blaho lidí. Místo kauzy Paroutka mohl rozvířit kauzu nízkých mezd v ČR, které představují rabování a krádež hodnot, které se u nás vytvoří a které by tady měly zůstat. Nevím, co nekritičtí obdivovatelé Zemana sledují. Nedochází jim základní souvislosti. Přece řetězec, Porošenko, president míru, Porošenko zodpovědný za upalování za živa v Oděse a Porošenko velitel armády, který nechá střílet těžkými zbraněmi do nespokojených obyvatel východní Ukrajiny, nasvědčuje něco nenormálního v jeho povaze. Nechal by také nás takto Zeman trestat? Zeman je budovatel kapitalismu v Česku se všemi jeho neduhy, jako je vykořisťování a vydírání nezaměstnaností. Musí mít v sobě dost cynismu, aby v Jeseníkách sliboval těžbu zlata. Podle všech zvyklostí do Jeseníků přijde zřejmě cizí společnosti, která bude otrokům z Česka platit málo a nechá po sobě poškozené životní prostředí. Někdo mne obviní, že tohle neřekl, ale jak jinak se k vlastnímu obyvatelstvu chová?

   Vymazat
 14. vlast tě (22:53) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek a nebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 15. Čtu co Zeman napsal , poslouchám co Zeman říká, nečtu a neposlouchám pomluvy, a .... Zeman je výborný.

  I to slovo výborný je velmi slabé, když uvážíme jaké politiky dnes jinak máme.
  Děda.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.