Reklama

úterý 19. května 2015

Ztráta pamětiPavel Letko
19.5. 2015  E-republika
Naše pýcha nás tak oslepuje, že jsme šokováni. Obyvatelé Krymu a jihovýchodní Ukrajiny nesouhlasí se státním převratem v Kyjevě, který jsme podporovali!Jsme svědky neuvěřitelné ztráty paměti. Historie je představována ve fragmentech bez souvislostí. Komu se neotevřely oči za války proti Jugoslávii, operaci pod falešnou vlajkou 9. 11. 2001, či přepadení Iráku a Afghánistánu, má dost možná poslední šanci probudit se. Pěstování nenávisti našimi sdělovacími prostředky v souladu s politikou našich spojenců největších, Spojených států amerických, je nejen skandálním útokem proti míru, ale i proti zdravému rozumu. Pěstování nenávisti nemá žádný racionální podklad, válku proti islámu nelze vyhrát, neboť islám je idea, myšlenka. Stejně tak válku proti Rusku nelze vyhrát, aniž bychom shořeli v atomovém pekle.


Kořeny násilí

Kořenem této nenávisti je pocit nadřazenosti, pocit, že my patříme k jakési vyvolené bílé rase plné demokracie, lidských práv a vůbec všeho ušlechtilého, co je třeba i násilím nutné vnutit jiným. Je to pohrdání lidstvím, podobné tomu, které je prezentováno v nedávno uvedeném americkém filmu American sniper. Hlavní hrdina tohoto v USA, veleúspěšného filmu natočeného podle skutečných událostí, nemá výčitky ze zabíjení, protože lidi, které zabíjí, považuje za barbary. Nelituje zabíjení, lituje jen toho, že jich zabil tak málo. Americký rekordman v počtu zabitých Iráčanů je hnán touhou zabíjet a zabíjet daleko nad rámec svých vojenských povinností i s nasazením vlastního života.

To samozřejmě v době dronů není tak samozřejmé, jak tomu vždy bývalo. Dnes se učí vraždit živé lidi jako figurky v nějaké počítačové hře. Vraždy po celém světě jsou řízeny pomocí joysticku v pohodlí slunné Kalifornie .

Jak je taková glorifikace násilí možná?

Jednou z příčin jsou názory amerických konzervativců, kteří považují svou zemi za jakýsi Bohem seslanýNový Jeruzalém, očekávají poslední bitvu amerických vojsk u Armagedonu a v tomto duchu také vymývají svým dětem mozky. Více k tomuto tématu je možné shlédnout ve filmu Jesus camp.  Kořenem pěstování nenávisti je pýcha a pocit vlastní nadřazenosti nad „těmi druhými“.

Ano, jsou to právě „oni“, které je třeba ztrestat, uvalit na ně sankce, protože se nechovají podle našich představ a podle pokynů otrokářů. Jenže těmi otroky jsme my sami. A protože jsme porobeni, vyžadujeme porobení i „těch druhých“. Ztratili jsme paměť a už nevíme, že podobný přístup nikdy nevedl ke štěstí. Tak bylo sankcionováno Británií a Francií po 1. světové válce Německo, stejně tak bylo sankcionováno Spojenými státy Japonsko a výsledkem byl zatím nejstrašnější konflikt v dějinách lidstva.

Vládu zlodějů nahradila vláda vrahů

Naše pýcha nás tak oslepuje, že jsme šokováni, když obyvatelé Krymu a jihovýchodní Ukrajiny nesouhlasí se státním převratem v Kyjevě, který jsme podporovali. Divíme se, že tamní Rusové chtějí mluvit svým rodným jazykem i na úřadech. Zapomněli jsme, jak se naši předkové stavěli k „poněmčování“. Česko podporovalo společně s USA a EU státní převrat, jehož výsledkem je rozpad Ukrajiny. Kdo to nevidí, je buď slepec, nebo blbec. Státní hranice nejsou totiž jaksi Bohem dané, naopak jsou lidským výmyslem sloužícím k mírovému soužití. Existují pro lidskou nedokonalost, a pro lidskou nedokonalost jsou také měněny. Odhozením principů demokracie událostmi na Majdanu došlo k teroru a válce na Ukrajině. Navzdory politickým dohodám garantovaným ministry zahraničí EU zvítězilo násilné svržení demokratického, byť zkorumpovaného režimu a nastolení loutkové diktatury. Vládu zlodějů nahradila na Ukrajině vláda vrahů.

Státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily

Je možné znovusjednocení Ukrajiny? Ano, je to možné, leč za současné konstelace nepravděpodobné. Jak řekl Masaryk: "Státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily“. Ideál demokratické Ukrajiny vzal za své na Majdanu, zejména mezi 22. a 23. únorem 2014. Politické dohody byly nahrazeny násilím, které bylo za podpory EU a USA následně stupňováno až k občanské válce. Té se vyhnuli jen obyvatelé Krymu, a to i díky přítomnému dvacetitisícovému kontingentu ruské armády. Ukrajina samotná vždy trpěla násilím a rozpolceností mezi Polskem a Ruskem a zájmy dalších velmocí. Ideou ukrajinského státu tak mohla být demokracie, společenská smlouva o řešení národnostních, rasových a ideových rozporů politickou, mírovou cestou. Místo toho zvítězila síla vůle, moc násilí – a Ukrajina se rozpadla. Síly Majdanu a jejich protektoři z EU a USA tuto „mírovou“ smlouvu roztrhali a zahodili.

Smlouva nová je v nedohlednu, zasetá nedůvěra se bude jen velmi těžko překonávat a za současné situace, kdy jsou odpůrci Kyjevského režimu stříleni jako spisovatel Oles Buzina nebo upalováni jako v Oděse, viz  článek Po masakru v Oděse již není cesty zpět se jeví cesta ke smíření velmi dlouhá. Přitom řešení je v rukou těch, kteří celou záležitost vyvolali. Stačí, když přestane mezinárodní podpora současnému Kyjevskému režimu, a naopak jeho hlavní protagonisté stanou před mezinárodním soudem.

Jestliže jsou souzeni lidé za vraždy jednotlivců, o to více by měli být souzení lidé, kteří poslali armádu proti vlastnímu lidu a „kárnou operací“ zavraždili několik tisíc nevinných dětí, žen a starců. To se ovšem samozřejmě nestane, dokud budeme toto násilí podporovat a stejně s naším hrdinou Velké listopadové revoluce Václavem Bartuškou chválit masakr v Oděse a vůbec násilné řešení. Připomeňme jeho větu, viz naše krátké zprávy.

V. Bartuška napsal(a):

Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.

Bartuška se jistě nestydí, ale my bychom se za tyto lidi stydět měli, protože nás reprezentují v zahraničí,
dokonce za naše daně. Jeho větu si budou jistě opakovat další generace, protože už nyní je virtuálně vytesána do černé knihy svědomí našeho národa. Podobně jako meziválečná chvála fašismu a „vítězství vůle“ z úst Karla Kramáře či F. X. Šaldy. Po pravdě řečeno, za Bartuškou všichni zaostávají, jeho výrokům se vyrovná jen schvalování vypálení Lidic. Tragikomické je, že místo aby stanul před soudem za schvalování terorismu a podněcování k násilí, dostal od našeho ministra zahraničí Zaorálka důtku! A příště bude bez večerníčku!

Každý svým veřejným rozhodnutím dělá společnost ke svému obrazu

Dalším naším výtečníkem je vlivný lobbista Tomáš Klvaňa. Zatím si jej najali Američané za neúspěšný lobbing na US-radar, bůh ví, za koho, nebo za co se bude profesionálně angažovat příště. Svůj vliv si nevydobyl ani tak svou výřečností či charismatem, jako svou nestydatostí. Podle něj nás Rudá armáda v roce 1945 neosvobodila, nýbrž dobyla!Rozhovor zde. No, samozřejmě záleží na úhlu pohledu. Pro tisíce a miliony Čechů šlo o osvobození. Pro K. H. Franka, Karla Čurdu, Emanuela Moravce a Tomáše Klvaňu šlo o dobytí. Inu, každý si z živých i mrtvých volíme společnost, ve které je nám dobře.

dokonce za naše daně. Jeho větu si budou jistě opakovat další generace, protože už nyní je virtuálně vytesána do černé knihy svědomí našeho národa. Podobně jako meziválečná chvála fašismu a „vítězství vůle“ z úst Karla Kramáře či F. X. Šaldy. Po pravdě řečeno, za Bartuškou všichni zaostávají, jeho výrokům se vyrovná jen schvalování vypálení Lidic. Tragikomické je, že místo aby stanul před soudem za schvalování terorismu a podněcování k násilí, dostal od našeho ministra zahraničí Zaorálka důtku! A příště bude bez večerníčku!
Každý svým veřejným rozhodnutím dělá společnost ke svému obrazu

19 komentářů :

 1. K 15: 41.Když někdo napíše dobrý, logický článek obsahující přísná, nevyvratitelná fakta s argumenty, tu se probudí nekonečná hloupost, a její nositel úspěšně zabojuje snůškou plejády absurdit, pospojuje zcela nesouvisející nesmyslné hovadiny z mainstreamu a vloží své vlastní stupidnosti aby je přivlastnil je autorovi. Jako správný omezený zabedněnec překryje snůškou zhovadilostí solidní článek bez chyby. Nikterak nechápe jak hloupé hovádko ze sebe nechal demokratickým politickým bulvárem stvořit. V podvědomí možná vnímá, pokud vůbec je nějakého vnímání schopen, že jako anonym může vystupovat jako omezené pako, aniž by si uřízl ostudu přináležící jeho pomatenosti. Libuje si na straně čirého zla, aniž by se v zajetí tendenčních zpráv a lživých informací pokoušel nad tím zamyslet, což se zřejmě vymyká jeho schopnostem.Jeho jasný postoj - když to tak psali v novinách, nebo dali do ČT, tak to musí být pravda. Má tedy jasno, jak už to u jednodušších jedinců bývá.

  OdpovědětSmazat
 2. jo .a abych nezapomněl,kde máš oficiální zprávy o nějakých popravách.No a ta sborná,lepší odejít,než udělat škodu za několik tisíc ,co,ty chytrolíne.Akurát by mě zajímalo,kolik máš let,že jsi tak blbý a vlezdoprdelkovský.No a s tím oběšením bych trochu počkal.

  OdpovědětSmazat
 3. Komentář toho idiota nahoře (15:41) lze spatřit i pod dalšími články. Jde o kopírovanou blbost. Jaká ubohost. Vřele mu doporučuji vyslechnout si na Novinkách telefonický rozhovor jeho soukmenovce Nečase s primitivní Nagyovou nyní Nečasovou. To je úžasná ilustrace toho jací šmejdi o nás chtějí rozhodovat a poučovat nás o demokracii.

  OdpovědětSmazat
 4. K 15 :41 Meleš tady, jako kolovrátek jedny a ty samý hovadiny, protože tě nikdo neposlouchá a lidé z okolí se ti raději zdaleka vyhnou, aby nemuseli poslouchat ty tvé oslintané slátaniny. No, nemáš to lehké, tak se alespoň odreaguj tady a buď šťasten, že je ti to umožněno. Proč asi tak tebe nemá nikdo normální rád ??? Nemusíš odpovídat, čtenáři zde, to zajisté vědí.

  OdpovědětSmazat
 5. Stačí dočíst ke žvástům o "operaci pod falešnou vlajkou 9/11" a člověk už ví s kým má tu čest a že dál ty blivajzy číst nemusí.

  OdpovědětSmazat
 6. k 15:41... Tráva je modrá, slunce je zelený, kdo tomu nevěří, ať si to ověří... :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Anonym 15:41
  Děkuji redakci za možnost lepit zde oslintaný výplod mého chorého mozku pod každý solidnější článek. Zároveň se omlouvám čtenářům jak to zde vylepuji, jako nějaký nemocný blbec a děkuji za jejich reakce s vysvětlením, že se cítím být sám, jak kůl v plotě. Nikdo, dokonce ani doma, se mnou nechce vůbec hovořit, takže mi žádná jiná zábava nezbývá a nemám komu dávat svá moudra. Lidi mne prostě nemají rádi, dokonce mne mnozí přímo nesnášejí a opovrhují mnou.Děkuji za vaše nesmírné pochopení,
  váš anonym (viz15:41).

  OdpovědětSmazat
 8. Výrok pana Václava Bartušky by se dal vzít i jako schvalování krutého vraždění Islámského státu. Když jsem to četla, tak jsem získala dojem, že by to chtěl zavést i tady proti nám, kteří bychom měli být před podobnými zločinci chráněni.

  OdpovědětSmazat
 9. 15:41 bravo. Je zábava číst jak zdejší rudohnědí prskají. Jejich vnímání reality je zcela převrácené.

  OdpovědětSmazat
 10. Nic nového pod sluncem. Jde o opakování známých skutečností. Ukrajina má nyní ve strategii USA specifický úkol - stát se beranidlem proti neposlušnému Rusku. Stávající ukrajinský establishment vzorově plní úlohu páté kolony pracující v prospěch zájmů USA a zároveň se tvrdě angažující proti zájmům ukrajinských občanů.

  OdpovědětSmazat
 11. Pro 15:41
  Asi by ses měl jít skutečně oběsit ! Vždyť to musí být strašné se takhle trápit. Musí to být utrpení mít jako zaměstnání šíření pomluv, nenávisti a sprostoty vůči každému kdo má jiný názor než zločinci vládnoucí v současné době v USA. I když, možná už máš tak vypatlaný mozek že už to nevnímáš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úkolem toho provokatéra 15:41 bylo na sebe strhnout pozornost a vyprovokovat protireakci ostatních diskutérů, což se mu povedlo dokonale. Jen se podívejte, kolik vás mu sedlo na lep. Nadáváte mu do blbců, vypatlanců atd, ale kdo je asi tím opravdovým vypatlancem? Ten kdo za peníze provokuje anebo ten co mu na ty provokace skočí? Pořád tu všem dokola opakuji, vykašlete se na provokatéry, ignorujte je a to úplně, ale to ne. Vždycky se najde celá horda hlupáků, co provokatérovi sednou na lep.

   Smazat
  2. Pro 20:39 (a vsechny ostatni): 20:39 ma naprostou pravdu a pripojuji se k jeho vyzve, kterou jsem tady jiz take nekolikrat uvedl a propaguji: Nereagujte na ne - nechte je at se sami demaskuji a prezentuji jako blbci - proste tim ze placaji hlouposti.

   Out of topic (prosba o pomoc): Nema nekdo link na tzv. oficialni/pravdolaskova/rezimova media kde by bylo uvedeno (alespon castecne pravdive) jak dopadla jednani "f*ck the EU" Nuland a Kerryho v Soci/Moskve s Lavrovem a Putinem? Ja jsem toho uz prohledal dost, ale vsichni ti co jsem proklepl drzi basu! Jestlize to doopravdy nemame vedet a rezim mlci tak se asi doopravdy pohly nejake ty ledy!

   Smazat
 12. Vyjedený jak melouny.

  OdpovědětSmazat
 13. Koho vlastně volí ti trollové?
  Sudetomily a obdivovatele nácků na Ukrajině nebo zloděje z ODS?
  Nebo snad lidovecké prostitutky? Dost by mě to zajímalo.

  OdpovědětSmazat
 14. pořád se podvolujem stranickým zmetkům a potom ve sněmovně vidíme stále stejný zlodějský rypáky co nám tvorbou paskvilů kurví život je na čase říct DOST a volit vybrané jednotlivce odborníky na zastávanou funkci a podle okresů co okres to jeden poslanec pak nebude ta žumpa přeplněná bendama, laudátama a podobným nezodpovědným ksindlem !!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. "Rudohnědý?" .. to mi něco silně připomíná. Aha, už vím.Sprosťáky a hnusáky z diskuzí serveru Novinky.cz - tam se slejzá nejhnusnější smečka českých zmetků převážně seniorského věku a jak jsem zjistil při několika tematech týkajících se novely zákona o právech a povinnostech pronajimatelů a nájemníků, tak diskutující jsou převážně páni a dámy domácí. Restituenti.Hajzlové, kterým modrá smečka dala k dispozici činžovní domy i s nájemníky, bez jakékoliv smlouvy nebo zřízení věcných břemen, jak se svými nájemníky budou smět a muset nakládat. To svět neviděl, takhle převádět nemovitosti i s nájemníky Restituenti - hnusná smečka lidí, kteří se měli za totáče dobře, na základě vykonávané práce, po restituci mohli začít dřít lidi z kůže a vyhazovat je na ulici. Měsíčně se jim doma sejde spousta peněz, aniž by museli hrábnout haksnou. Dnes už jsou staří, mají k tomuto hrabání a vydírání nájemníků i důchody. Proto tak nadávají - za totáče tohle nemohli, a systém, který jim to umožnil, považují za svatý - no aby ne. Když jsem viděl v TV, jak paní domácí vyhodila na ulici sedmdesátiletou slušnou paní, jen pro přechodné problémy, a doslova jí vyházela nábytek a věci na ulici, to se zničilo a ta paní o všechno přišla, myslel jsem, že se vzteky poseru. Kdyby ta paní byla moje matka, našel bych tu restituentskou svini, mlátil bych ji dokud by nechcípla, a zašlapal bych ji do země. Bylo by mně fuk, jestli mně zavřou. Takoví zmetci nemají právo žít. Z takových se staly svině, které na diskuzích sprostě nadávají a uráží - šíleně se bojí, že jim jejich baráky někdo zase sebere a oni budou muset žít jen z důchodů jako žijí statisíce ostatních lidí. Tyto hajzlové a mrchy nalezli teď na tento server a obhajují tady pravici do roztrhání smrdutých, nenažraných hub.Logicky - nikdo jiný, rozumný a soudný, živící se poctivě, by pravici obhajovat nemohl. Jen hajzlové a darebáci, což vystihuje celý problém. Přistrč čecháčkovi peníze, a až na čestné výjimky, se z něj stane nenažraný prase a ksindl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, vystihuješ pravdu svými slovy, ale sděluješ ryzí pravdu. ODS a TOP 09 jsou politické subjekty, jenž svojí zhoubnou činností zastřešují zvěrstva pravice.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.