Reklama

pondělí 29. června 2015

Aféra Kramný - názorný příklad pokrytectví a věrolomnosti evropské demokracie a jejího právního prostředí, v daném případě v ČR.

Luděk Prokop
Podle evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, se považuje za nevinného, dokud jeho vina nebyla prokázána zákonným způsobem.“ Kramný je v médiích, potažmo ve společnosti, považován a vydáván za takřka jasného viníka, již delší dobu, ještě před rozhodnutím soudu. Aby toho nebylo málo, tak ještě dříve, než bylo prokázáno, zda vůbec a jakým způsobem byl zločin spáchán.


V první fázi vyšetřování zločinu byl vrahem, který otrávil manželku i dceru. Policie v Egyptě, dle souvisejících okolností zřejmě absolutně neschopná, v záležitosti vyšetřování takřka negramotná, v místě šetření zločinu - případ odložila. Na místo zločinu se tudíž musel dostavit, (ze vzdáleného, mrňavého, ve světe málo známého a v EU vzorně poslušného státečku), geniální vyšetřovací tým jasnozřivě vědoucí nejen to, že byla vykonána vražda ale i to, že vraždy spáchal manžel zavražděné manželky a otec zavražděné dcery. V původní verzi se jevilo, že vraždy spáchal jedem, (mediální úvahy o snadném přístupu předem označeného vraha, k jedu na jeho pracovišti, nebyly od věci). Nicméně po pečlivějším šetření bylo zjištěno, že zločin byl spáchán nikoli jedem ale elektrickým proudem. Otázka pachatele byla předem naprosto jasná, bez jakýchkoli pochyb. I ve druhé verzi, (stejně jako v první verzi - snadná dostupnost k jedu na pracovišti), existují přitěžující okolnosti z pracoviště obviněného - a sice -absolvoval svářečské zkoušky elektrickým obloukem (již na škole) a také zkoušky na vysokozdvižný vozík.

Dalších, byť nepřímých přitěžujících okolností, je ve světě sdělovacích prostředků našeho teritoria neomezené svobody slova, osočování a urážek, celá škála. Místy sebevědomé vystupování, místy vystupování zase nejisté, neznalost množství tekutiny, té co mu brali v nemocnici z žaludku, podezřelé chování -například zcela nedostačující projevy lítosti, nebo - po tragédii se údajně zajímal, kdy bude moci odjet. Dle řady diskutujících čtenářů jeho zjev i chování jsou vysoce podezřelé.

Při výslechu u soudu když hovořil o chvílích, kdy zjistil, že manželka nežije, se rozplakal a nemohl pokračovat. Těžko předvídat, zda tohle bude patřit mezi polehčující, nebo přitěžující okolnosti.

Domnívám se, že naše sdělovací prostředky a především ty bulvární, rozhodně nepřistupují v záležitosti Kramného, podle evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, se považuje za nevinného, dokud jeho vina nebyla prokázána zákonným způsobem.“ - a mnohé zdánlivě nasvědčuje tomu, že prokázání viny se bude nejen opírat, ale bude celé postaveno na nedostačujícím prokázání neviny v obhajobě Kramného. Velice zajímavým se jeví způsob, respektive konstrukce o způsobu vraždy elektrickým proudem dvou osob naráz, aniž by byla vzbuzena hlukem (nebo jakýmikoli jinými doprovodnými „efekty“) pozornost kohokoli z osazenstva hotelu. A sice ať již při přípravě zločinu nebo v průběhu jeho páchání, či po jeho ukončení - v průběhu zakrývání stop.

Tato úvaha nemá být o tom, zda je, nebo není Kramný pachatelem. Nikoli, je pouze o přístupu a dodržování platných právních norem a souvisejících pochybách o celém tom procesu, kdy v diskuzích najdeme ve značném množství razantní stanoviska neomylných vševědů, opírající se o „důkazy“ spočívající ve vzhledu a „podivném vystupování“ Petra Kramného.

Pozn. red. I.D. Je velmi těžké čelit zájmu - poptávce veřejnosti po vzrušení - kdekoli na světě... Bez cenzury tumu nelze zabránit. Nemyslím, že by vyšetřovatelé měli bez dostatečného důvodu příliš jasno. Přibližně totéž jsem řekl redaktorovi TV Prima.

21 komentářů :

 1. Novotný. Vážený pane Prokope, nevím, jestli na to pamatuje direktiva EU nebo jiný předpis či úmluva, a upřímně, je mi to fuk. Důrazně Vás napomínám, abyste lépe volil slova. Sarkasticky se otírejte o koho chcete a kdo Vám to dovolí, pokud se bez toho nemůžete obejít, ale o mou vlast a náš společný stát se prosím neotírejte svými expresivními nadávkami (mrňavý, ve světe málo známý a v EU vzorně poslušný státeček). To jsem si místo NR mohl otevřít rovnou Čulíka. Obyvatelé ČR nemohou za to, že se zde urodilo tolik hulvátů a že kálení do vlastního hnízda je tu "trendy". Že dokonce jejich vážený a ctěný prezident o nich mluvil jako o vyčůraných čecháčcích. Zkuste najít něco podobného v jiném jazyku, u jiného národu. Hlavně nezapomeňte prověřit ty velikánské, ve světe nejznámější a v EU vzorně neposlušné státy. Pak nám o tom třeba napište úvahu. Nazdar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pane?novotny-samozrejme ma Pan Prokop naprostou pravdu ve vsem,co je v clanku napsano /bohuzel/ bylo by na case aby se ovcani konecne probudili a prozreli...Cest..

   Smazat
 2. To důrazné napomenutí mne fakt hrozně bolí. Dobře, jsme tedy veliký stát, který si například v USA nepletou ani s Jugoslávií, ani s Rakouskem, nikdy jsme jako poslušný satelit většího státu, či jako ukázněný lokaj EU, nebyli papežštější než papež a podlézavější než Hujer. V každém případě jste ukázněnějším občanem oddaným ČR, dříve ČSSR, na rozdíl ode mne jak dříve, tak i dnes neuvědomělého kverulanta. Když vás to až tolik bere, fakt, že nikdo vás nemůže nutit mé články číst i když kontrola a napomínání neuvědomělých občanů těmi uvědomělými, vždy měla a má i dnes něco typicky národového do sebe, v čemž jsme vždy vynikali. SMEKÁM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Prokope, proč publikujete, když neunesete výtku? Myslel jsem, že jste jinačí formát. Pracně jste přepsal obsah své původní přezíravé závorky a podsunul mi něco jiného, abyste se mohl stejně sprostě a ironicky otřít i o mne. Jen pro informaci (můj „profil“ nikde nevisí): jsme vrstevníci, já o necelý rok starší, čtyři děti, nikdy v žádné straně, technické vzdělání. Ta Vaše sžíravá ironie se Vám nějak vysmekla a kouzlem nechtěného jste jí předhodil sám sebe. Vy „neuvědomělý kverulante“, jak jste se sám lichotivě označil, co to do Vás vjelo, že jste jako absolvent Vojenské školy Jana Žižky, bývalý člen KSČ, potřeboval cizímu člověku sdělit, jak jste jiný, lepší, a se zjevným despektem o něm blábolit jako o „ukázněném uvědomělém občanu, dříve oddaném ČSSR s národoveckým sklonem napomínání vás, neuvědomělých“. Vnímáte vůbec, jak z té Vaší terminologie ční politická indoktrinace, v níž jste vyrostl? Ke všemu je ten Váš článek jako protest proti „neomezené svobodě slova, osočování a urážek“, jak jej na našem teritoriu nacházíte, také jen plný osočování a urážek. Jen kvůli nim jsem Váš, jinak nezajímavý, článek komentoval. Hrabete se v drbech, jejichž původem jsou nejspíš úniky ze spisu a la Slonková, mudrujete nad nimi a trousíte ironické poznámky o českých vyšetřovacích orgánech, které se zřejmě neměly těm egyptským motat do práce, načež si dovolujete vznášet pochybnosti o procesu. Nemusím ten případ sledovat, stejně se mu nedá vyhnout. Skutkovou podstatu známe asi všichni. Nejen v ČR, ale i v ČSSR by po náhlém úmrtí byla vždy provedena pitva a další vyšetřování za účelem stanovení příčiny smrti. Stejně samozřejmě by příslušné orgány zjišťovaly případné zavinění, ať už nedbalostní, neúmyslné nebo úmyslné. Jak říkám, nesleduji to. Když Vy to máte tak nastudované, sdělte nám, jestli Vám ten pán připadá jako člověk, kterému v Egyptě ukradli kufry nebo jako manžel a otec, kterému něco, nebo dokonce někdo, zabil ženu a dítě. Stačil by jen nějaký odkaz na zprávu, jak se choval, když to egyptská policie „odložila“. Taková věc se z pohledu toho přeživšího přece nedá odložit.
   Mrzí mne, že jste neustoupil a vedete si svou. Opravdu si myslíte, že tohle kálení do vlastního hnízda provozují ještě někde jinde? Když jedu v Praze Resslovkou, nebo přes křižovatku, tehdy zatáčku, Na Vychovatelně, vím, co se tam stalo ve dvaačtyřicátém. Ti kluci, kteří se o generaci před Vámi taky dali na vojnu, odešli do Británie, vrátili se jako parašutisté a padli za naši státnost. Novotný

   Smazat
  2. Prokop je komunisticky hlupak plny nenavisti kvuli prohrane studene valce. Tihle chudaci budou muset vychcipat, teprve potom bude lepe.

   Smazat
  3. Pane Novotný, jste nějak mimo. O jakém neunesení výtky tu vlastně blábolíte? Vy jste mi udělil nikoli výtku ale důrazné napomenutí. Otázkou je, z jaké pozice si osobujete právo, kohokoli důrazně napomínat a komukoli přikazovat, aby používal lépe volená slova? To jste tak nějak opomněl uvést. I když z textu lze usuzovat, že nejspíš z pozice vysoce uvědomělého vlastence s láskou k našemu korupcí, nechutnými aférami, tunelováním a bezprávím prolezlému, společnému státu, který se svatým zaujetím vlastence, poměrně nekonkrétně bráníte, aby se o něj nikdo neotíral. Vy jste fakt borec. Žel neuvedl jste ani, v čem jsou ony výroky (mrňavý, ve světe málo známý a v EU vzorně poslušný státeček), v čem jsou nepravdivé. Takhle to vypadá, že vás iritují jakékoli nelichotivé výroky, bez ohledu na to, zda a nakolik se liší od reality. Možná by vám vyhovovalo zákonem zakázat jakákoli vyjádření méně lichotivého typu. V kontextu s výše uvedeným, jsem si dovolil reagovat na vaše důrazné napomenutí a příkaz, abych používal lépe volená slova. Mimochodem označení „neuvědomělý kverulant“ rozhodně nepatří mezi označení lichotivá, jak se mylně domníváte. Politickou indoktrinaci, v mé terminologii, (v daných souvislostech s naší „diskuzí“), skutečně nevnímám. Věřte nevěřte ale žádná potřeba sdělovat cizímu člověku, jak jsem jiný a lepší než on, mne k mé reakci na vás, určitě nevedla. Můj despekt jste si získal především neodbytnou potřebou udělovat důrazné napomenutí a přikazovat volbu lepších slov. Na závěr. Nic moc nastudovaného k aféře Kramného nemám, pouze mne na tom všem popudilo množství razantních odsudků vševědoucně a nekompromisně vyřčených v souvislosti s řadou nejasností, především ještě před vynesením rozsudku, při absenci jakéhokoli povědomí o důkazech. Aniž bych mohl a mínil vydávat, třeba jen náznakem, jakékoli vyjádření k vině či nevině.

   Smazat
 3. Odpovědi
  1. Vida, vele slušný moderní inteligent se nezapře. Zní to nesporně lépe,než taková dětinská pitomost jakou je důrazné napomenutí. Nicméně nápodobně.

   Smazat
 4. Hlavnē že se našel ten článek od Peroutky, soudruzi ! Dnes se bude na Hradē i v redakci Nové republiky oslavovat.
  Sláva soudruhu prezidentovi! Sláva soudruhu Ovčáčkovi!

  OdpovědětSmazat
 5. Kájínek, Ráth a teď i Kramný. Že mají něco společného? U všech jsou nějaké pochybnosti. Dodaných důkazů mnoho, jen je otázka, kolik jich je skutečně pravdivých a ne teoretických.

  OdpovědětSmazat
 6. Anonymní30. června 2015 6:22
  co vím, tak to bylo prozatím označeno jako fake. Nevím, co se tu snažíte za provokaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakej fake ? Prece by hradní ožrala nelhal !

   Smazat
  2. Který, ten zvolený komunisty, co se válel ožralý jak zákon káže po koberci s Vondrou, nebo president kterého zvolili občané v přímé volbě a dělá nám radost.

   Smazat
 7. Připadá mi to jako hon na člověka. Vzpomínám na 50tá léta, kdy se soudila Horáková, tak ještě scházejí petice dělníků z ČKD, občanů z ulice, souhlas uliční báby, kteří v něm vidí též vraha jenom proto, že vypadá prý nějak divně - pravila do televize místní blondatá kráva. Ve světě se dějí tak hrozné věci, které ohrožují bezprostředně i nás, ale naše média včetně Novy dávají 10 minutový prostor soudnímu případu, a hlavně hrabání se v jeho soukromí. Já takovýhle zprávy nechci a nezajímá mi to. Jestli to udělal či ne, od toho máme soudy a ne aby nějaká koza v TV nás tím krmila celý večer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato doba je dobou svobodnou ve všem. Hrabání se,sprosté slídění v ryze soukromých intimnostech, uveřejňování toho s pomlouváním a nactiutrháním, včetně předběžného vynášení rozsudků a odsudků, je vysoce žádaná činnost formující vyspělou demokratickou morálku vševědoucí veřejnosti.

   Smazat
  2. Ano tato doba je DEMONKRACIE !!!!!!
   Václav

   Smazat
  3. Představte si, kdyby nějaká taková dnešní Horáková byla našimi kontráši objevena, že má úzké kontakty s Rusama a že ta skupina chce udělat státní převrat (na dnešní poměry nic tak moc fantazie)

   Jak asi by se naše spravedlivá veřejnost okamžitě k tomu postavila?

   Smazat
  4. Nestalo bu se ji nic. Tento web je plny takovych zmrdu. kteri jsou nadale na svobode.
   A pritom narozdil od pani Horakove nechteji demokracii, ale jeji pravy opak.

   Smazat
  5. Jo, atomovou válku za svobodu.

   Smazat
 8. Až na to,že Kramný není Horáková, ale sprostý vrah, slaboch, žárlivec,psychopat, nectí ženu a dceru ani po smrti, když dokázal říci, že přišla k nim s nahou prdelí a s nahou prdelí taky odejde. Tak by NIKDY- ZA NIC NA SVĚTĚ nepromluvil zdrcený člověk, milující manžel a otec, který za podivných okolností přišel o krásnou mladou ženu a dceru. Nikdy by nebyl schopen balit jiné ženy a šoustat s nimi - sakra dlouho by to trvalo než by na utrpení ze ztráty nejbližších ( a to se považuje za utrpení největší) zapoměl.Je to mizera, manipulant, zmetek non plus ultra a vrah. Je třeba také pustit ke slovu psychiatry - jistě ho okvalifikují jako psychopatickou, nevyrovnanou osobnost, ješitného žárlivce.Dává si záležet, aby na jednání soudu přicházel dokonale vystříhaný a upravený - co si o sobě tento zmetek myslí?Že bude osvobozenej, slavnej, holky se o něj přetrhnou, a jeho ženu a dceru holt zabil asi blesk - ne? Připravovat něco tak úděsného, jako je zabití bezbranných a nic netušících lidí el.proudem,může jen humusák a to on je na první, druhej i třetí pohled. Ano, existuje presumpce neviny, ale tohle je vrah. Chtěl zabít všechny tři včetně sebe, ale pak se bál vlastního bebíčka posera jeden, a pak předváděl divadlo pro TV NOVA,prodával svůj příběh a teď je slavnej pro všechna media obyčejnej nýmand, a teď je slavnej jak filmová hvězda,to ho asi hodně bere - i ta pouta na rukou nosí s gracií a šarmem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soud vaří z vody. Soud zatím jen bádá nad spoustou pofidérních svědectví, k nimž vede usilovně řízení, v úrovni pavlačových drbů a pokleslého bulváru,vzdálených důkazům na tisíc honů. Stále není jasné, na základě jakých důkazů byl Kramný obviněn. Nikdo nevíme, jak bychom se tvářili na místě Kramného a jak bychom si počínali. Kdyby byl skutečně psychopat, sehrál by nám a soudu tak srdcervoucí divadýlko, že by jej všichni vševědové jen litovali. Z vlastní zkušenosti vím, že není samozřejmé - jednoduše se obrátit na lékaře v Egyptě, že se člověk upne k naději a vlastní vsugerované přání, že příznaky odeznějí bez následků a komplikací, přijme jako hotovou věc. Dopadne-li to dobře, snadno se zapomene. Manželka nezapomene a když vylíčí, jak jsem se tehdy vyděšeně choval a co by mne pak (jak vidno) čekalo, děti z toho mají ještě prču. Tahle aféra - děs a běs.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.