AA

Reklama

bb

středa 10. června 2015

Bankéři neví, že kravský hnůj smrdí

Květa Pohlhammer Lauterbachová
10.6.2015 zdroj

Goldík vsází na vlastní ekonomickou realitu zemědělství bez krav. Takto jde okrádat státy a kontinenty. Ale na rakouské místní pastvě jsou neexistující krávy soudní problém.


Kam s tolika penězi, které jim spadly tak snadno do klína? To je velkou starostí mnoha investičních bankéřů. Co je doma, se počítá. Koupě farmy nebo statku s polnostmi ve Švýcarsku nebo v Rakousku, je dobrým nápadem v rámci řízení rizik a rozložení portfolia.

Nyní však bývalý šéf banky Goldman Sachs pro Německo a nejbližší poradce Angely Merkelové Alexander Dibelius tvrdě narazil v Rakousku. Zatoužil po idylických alpských pastvinách v Tyrolsku. Avšak místní úřady s ním, známost neznámost, pěkně vyběhly. Prodej byl zablokován. Pastviny bez krav? Sedlákům zbyl zdravý rozum, na rozdíl od politiků a bankéřů. Proto nic takového nepřipustí. O události referuje deník Tiroler Zeitung zde.

Dibelius se zřejmě domnívá, že triky, které uplatňoval u Goldman Sachs, lze uplatnit i v reálné ekonomice. Tento chytrák si založil ještě s jedním párem kapitálovou společnost Aschauer Alpe KG za účelem podnikání v zemědělství a lesnictví. Díky tomuto nástroji, tzv. „investment vehicles“ získal selský dvorec ve Westendorfu. Měl to být jakýsi Dibeliusový vedlejšák. Tak si představoval bankéř chov vysokohorského skotu. Goldík vsází na svou vlastní realitu zemědělství bez krav. Kdo nevěří nechť si klikne na vtipný článek Světová ekonomika a chov krav a podívá se, jak funguje Dibelius.

Jenže tyrolské úřady jsou neúprosné. Živnosťák platí jen tehdy, když bude majitel farmy sám zemědělskou činnost provádět. A navíc jsou zdejší zatím nezávislé úřady tak drzé, že trvají na tom, aby měl Dibelius trvalý pobyt ve Westendorfu. Bankéř však nevyhnal doposud na pastvu jedinou krávu, dělá zemědělství bankovním stylem Goldíka. A to místní pěkně rozzuřilo. Stáj i stavení jsou prázdné. To konstatoval i soud, na který se místní obrátili pro porušení pravidel hospodaření.

Dibelius zaplatil za statek s 28,6 hektary půdy půl milionu eur. Ale vůbec se neobtěžuje pár krav koupit, a dodržet tak „podnikatelský záměr“, bez něhož by koupě statku nebyla možná. Nadutý bankéř jde s býčí zatvrzelostí proti sedlákům i proti úředníkům. Okresní hejtmanství velká jména a čachry kouzelníků finančního trhu ale nezajímají. Trvá na svém.

Rozhodnutí okresního hejtmanství v Kitzbühelu zablokovat zápis do listu vlastnictví pak ještě potvrdil jako správné i příslušný soud. Peníze nesmrdí, ale kravský hnůj ano. A v Tyrolsku platí: Podle zdravého smradu poznáš je. Místní sedláci si už pohlídají, kolik krav má Dibelius ve stáji. K povzbuzení naší chmurné nálady po summitu G7, která se rozhodla řídit arogantně celý svět, podobný příběh potěší. Nezbývá než říci:“Tyroláci, držte se!“

 
Související články:

18 komentářů :

 1. Aneb, jak se dá o úplně bezvýznamné kravině napsat ještě větší kravina. Díky Květo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak, dovedete si představit, že by tady u nás bylo něco takového možné? Třebaže by pole, koupené panem XY, kamarádem pana starosty Z, jako pole nebylo převedeno na stavební pozemek? Že by se panu K. nedovolilo zdemolovat hotel, který si koupil jako hotel a nikoli jako stavební pozemek, a povolení k demolici mu bylo vydáno, protože je hotel moc velký? A současně bylo témuž panu K. dáno povolení postavit si jiný velký barák na náměstí, přestože by tam velký barák stát neměl? Začíná to krávama a končí to mrakodrapem na Václaváku.

   Smazat
  2. ... někteří lidé jsou prostě patologicky fixovaní na loayalitu systému, asi to mají v genech nebo co.

   Smazat
  3. Ačkoliv důvod bude pravděpodobně jednoduše v sexualitě ... vzrušuje je, když je někdo mučí a trápí... nevzruší se bez pocitu intenzívní bolesti, a je-li to bolest z bezmoci před tyranem, potom nachází to pravé uspokojení.

   Smazat
  4. Když je nemá kdo mučit, spokojí se i s alternativou, že si "vypůjčí" roli sadisty a mučí ostatní, ve snaze probudit v nich stejné touhy a sexuální podněty, které mají sami.

   Smazat
  5. Pisatel 8:58 to pravděpodobně psal s připnutými kolíčky na bradavkách, staženými gumičkou.

   Smazat
  6. 10:21

   Moc se díváš na filmy pro úchyláky, blbečku.

   Smazat
  7. Takže trefa.

   Smazat
  8. Léčí se to jako závislost, nejlépe navštívit odborníka.

   Smazat
  9. 10:32

   A ten odborník máš být zřejmě ty, ty úchyle.

   Smazat
 2. Krásný článek, díky. Tenhle princip se dá snadno aplikovat na celou privatizaci, ve které šlo čistě o spekulativní hodnotu nabývaného majetku, účel udržení podnikání nebyl podmínkou, kdo by se takovými margninalitami zdržoval, že?! Když kapitalismus tak co nejdřív, jinak bychom to Rakousko do 15ti let nedohnali, ani za zlaté tele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebýt 40 let budování šťastných zítřkú, nemuseli bychom nic dohánět.

   Smazat
  2. Nebýt 40-ti let budování šťastných zítřků, neměli bychom co prodávat.
   Ivana

   Smazat
 3. Neumím si představit, že bych si jako bezvýznamný občan nebankéř zažádal o dotaci na chov mléčného a jatečního skotu, vzal půjčku, zakoupil obrovské pastviny, dostal dotaci a pak nekoupil mléčný ani jatečný dobytek. Kdybych se zachoval sám jako správný český dobytek a pozemek bych přepustil např. developerům na výstavbu baráků, nebo na golfový hřiště pro smetánku, výstavbu horského hotelu a lyžařského vleku -prostě nějak tak, jak je to zde obvyké,když se podobných činů dopouští nadlidi a hlavy pomazané. Jak dlouho by to trvalo, než by mně všechno zabavil státní exekutor a já pro podvod putoval do basy? Myslím že dlouho ne - hlavy nepomazané maj holt smůlu a hlavy pomazané se zase neštítí ničeho,protože vždy dojdou pochopení. Bohužel - i u prostých občanů, kteří se vždy klaněli zlatému teleti. To už je takový sklon - těm dole nadávat a pošklebovat se, kolem těch nahoře skotačit, a zmízat se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď mi ty závistivý troubo pověz, kde se v článku píše cokoli o nějakých dotacích, půjčce, výstavbě hřiště či hotelu...
   Kdybys tu energii co vynakládáš na fabulování, vymýšlení kravin a lkaní nad nespravedlností světa věnoval raději do nějaké smysluplné práce, nemusel bys být takový frustrovaný chudák.

   Smazat
 4. Hnůj nesmrdí!!!
  Co je pro jednoho tvora odpadem, je pro druhého pokrmem!

  OdpovědětSmazat
 5. Anonyme 12.02 - mám daleko od toho, abych lkal nad zkažeností světa -ale článek o pastvinách bez krav je o tom, že pastviny si někdo pořídil za účelem chovu krav které nakonec nezakoupil. Na pastviny za účelem chovu skotu dostalo dotaci řada lidí - nebo na chov koní, ovcí apod. Tak nemel hloupě - když si pořídím pastviny tak za účelem, že se budu na nich pást sám? Jsi správný pako. Nevím, proč mi nadáváš závistivců, když se mi nelíbí ta strašná spousta podvodů,která šmejdům a šupákům vychází, zatímco já bych se prostě podvodu nedopustil - z vyššího principu mravního - ne že bych na to neměl. Takže bych podvodníkům měl závidět úspěšné podvody, lumpům úspěšné lumpárny a vrahům úspěšné vraždy? O mé práci víš úplné hovno a nevím proč ji shazuješ, ale co taky lze očekávat od drzých duševních mrzáků? Naopak - ty vykazuješ všechny příznaky duševní frustrovanosti, tak to nepodsouvej jiným a vyhledej odbornou pomoc. O tvé práci mám reálnou představu - jak to, že v tuto dobu, kdy už bys měl bejt udřenej, opruzuješ u klávesnice nad psaním urážek?

  OdpovědětSmazat
 6. Tohle není kravina. Například jak často fňukají v televizi různí obecní činitelé, že někdo koupil barák a nechává ho chátrat a oni nic chudáci nezmůžou, ani tu ruinu nemůžou odkoupit zpátky! Vždyť existuje stavební úřad,který může majiteli nařídit ruinu opravit, a to v určitém termínu. Neuděláš - následuje pokuta a další termín. A další pokuta a další termín. Tímto způsobem se v poměrně slušné době lze dopracovat ceny nemovitosti, následuje exekutor a převod na obec či stát.
  Docela prosté, milý Watsone!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.