Reklama

sobota 6. června 2015

Bojovníci "Pravého sektoru" jsou vyzváni k návratu k bojovým jednotkám


6. 6. 2015   zdroj
Členové ukrajinské radikální organizace "Pravý sektor" (PS) jsou vyzváni k návratu z dovolené a k přípravě k odeslání na Donbas. Informuje o tom vydání "Korrespondent" s odkazem na prohlášení velitele dobrovolnického sboru PS Andreje Stěmpického.


"Ti, kteří jsou na dovolené nebo dočasně odjeli domů během klidu na frontě, se musí připravit na návrat ke svým bojovým jednotkám. Velitelé záložních praporů musí obnovit úplnou mobilizaci a připravit lidi k odeslání k bojovým jednotkám nebo na cvičiště", řekl Stěmpický a zdůraznil, že "nehledě na odpor zastánců příměří, budeme bojovat."
  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr., Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Na včerejší "venkovní" tiskovce Porošenko přiznal, že vydal pokyn k "vyčišťění" Marinky... znovu to působí strašidelně, jako před rokem

  OdpovědětSmazat
 2. Ten Poroš by se hodil za ředitele Helsinského výboru, Červeného kříže nebo Dětí země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už má zajištěné místo v Člověku v tísni, prostě mezi svými.

   Smazat
  2. A neříkal náhodou náš pan prezident, že Porošenko je prezidentem míru? Zajímalo by mě, jestli si to pořád myslí. I když si některých jeho kroků vážím, tímto prohlášením u mě nebodoval. Dagmar

   Smazat
 3. No právě, u Marinky (ve středu) to zase byl pro Ukrajince asi dost velký průšvih. Zase jich tam bylo mnohem více, zase měli mnohem více techniky a vedle sebe cvičitele 173. US výsadkového praporu a přesto se jim nepodařilo prorazit..... Prý asi 400 mrtvých na místě a asi 1000 raněných na Ukrajinské straně (povstalci přiznali asi 15 mrtvých a 30 raněných). Kdo se z těch raněných dožil dneška se také asi nedozvíme. Povstalci tvrdí, že byly plné mrazáky ukrajinských vojáků v masokombinátech v okolí (že ty informace mají od rozvědky).
  No ale vzhledem k reakci oficiálních představitelů Ukrajiny, které mělo zpoždění cca 2 dny a nic se z něj nedozvíte se dá předpokládat, že o tom moc dobře vědí a jen tají skutečnosti. Stejně jako dříve. Asi tam dostali Ukrajinský hoši pořádně do "zad"...

  OdpovědětSmazat
 4. Marinka byla ukrajinska a zautocili Rusove, ty chytraku. A protoze byli odrazeni, tak se tomu da jen sotva rikat vitezstvi.
  Ty z toho Sputniku uz blbnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ti ještě maminka nekoupila pořádnou klávesnici vědátore? Má tě na háku, co?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.