Reklama

pondělí 22. června 2015

Bratislavou pochodovalo tisíce odpůrců islamizace a přistěhovalectví


22. 6. 2015   Svobodné noviny
Ulicemi Bratislavy se ozývalo „Slovensko Slovákům!“
Prostřednictvím sociální sítě Facebook potvrdilo svoji účast na sobotní demonstraci více než třinách tisíc účastníků. Slováci se tak rozhodli protestovat proti kvótám, které chce členským zemím určit Brusel. Vyjádřili také i svůj nesouhlas s islamizací Slovenska.


Odhady počtu účastníků se liší. Organizátoři uvádějí 10,000, většina médií se shoduje na pěti tisících, slovenský deník Sme dokonce píše jen o 2 tisících protestujících. V davu byla většina běžných občanů, k překvapení bylo vidět i starší osoby. V žádném případě se nedá tvrdit, že by demonstraci tvořili jen příslušníci extremní pravice, i když bylo vidět i vlajky SHO, Pospolitosti a Kotlebové strany.


Odpůrci islamizace na demonstraci v Bratislavě Foto: Hlavnespravy.sk

Dav doprovázela policie. Lidé postupně přešli od hlavního vlakového nádraží až na ulici Štefaníkovou, kde je zastavila policie a skandovali hesla jako „Vlastizrada!“. Dokonce vykřikovali hanlivé hesla na margo europoslankyně Moniky Flašíkové-Beňové. Demonstranti drželi v rukách i transparenty, kterými se hlásili k hnutí Vzdor.Zastánci přijímání imigrantů zorganizovali protiakci na Hodžovém náměstí. Policie je ale ke shromáždění nepustila. Bylo ale slyšet jejich křik. Sešlo se jich na tomto protestu asi 20 převážně mladých lidí, kteří drželi plakáty s přeškrtnutými hákovými kříži. Skupinku uvedl Robert Mihály a protestu se zúčastnil i Michal Havran lídr skupiny Para Lasky.


Na náměstí SNP se mezi řečníky, kteří vystoupili na pódiu, objevil i předseda Bánskobystřického kraje Marián Kotleba. Nejprve všem popřál „pěkný bílý den“, za což si vysloužil velký potlesk. Během proslovu označil poslance v parlamentu na zrádce a připomněl účastníkům protestu, že pro kvóty hlasovali i slovenští europoslanci. „Oběsit, oběsit,“ skandoval dav.

Za příliv uprchlíků do Evropy můžou podle řečníků především USA, protože bombardují Sýrii a Libyi, kritizovali ale i Izrael, vládu,Roberta Fica, kapitalismus, nebo vysokou nezaměstnanost.

Další výraznou osobností na protestní akci byl bývalý městský policajt Marián Mišun. Ten měl v minulosti problémy za to, že spálil vlajku Evropské unie. Tentokrát dav vlajku roztrhal.

Marián Kotleba nakonec vyzval přítomné, aby se přemístili na Úřad vlády, přičemž poznamenal, že jej Robert Fico nepřijal jako banskobystřického župana, a tak by si chtěl úřad vlády prohlídnout takovým způsobem.
dPřed Úřadem vlády se začalo přesouvat podle organizátorů asi 3 až 5 tisíc lidí.

Kotleba před Úřadem vlády rozpustil shromáždění.Zatímco do 17.00 h zadržela policie v souvislosti se sobotními protestními akcemi v Bratislavě deset osob, po tomto čase se počet zadržených výrazně zvýšil.

Policie zasahovala nejprve proti skupině přibližně 300 osob, která na nádvoří Bratislavského hradu narušila průběh cyklistických závodů, dopouštěla se výtržnosti a napadala ostatní. „Policie okamžitě zakročila a skupinu výtržníků začala vytlačovat, přičemž zadržela celkem 25 osob,“ informovala Kurucová.

Dalších 25 lidí policie zadržela na Staroměstské ulici, kde měli pachatelé poškodit šest služebních policejních vozidel. „Krátce před 18.00 h tam došlo i k útoku na policajte, kterého hozená dlažební kostka zasáhla do stehna,“ uvedla Kurucová.

K útoku na policajty došlo i během pochodu demonstrantů proti islamizaci Evropy. Dva policejní příslušníci byli zasaženi slzným plynem. „Z podezření z útoku na veřejného činitele předvedli na policejní oddělení 28letého Bratislavana.

Sobotní protestní shromáždění v Bratislavě si vyžádaly operativní opatření Dopravního podniku Bratislava (DPB). Týkaly se objížďkových tras a náhradních spojů.

Jak informovala Zuzana Vachová z DPB TASR, od 15:35 h nefungovala tramvajová doprava na Obchodní ulici, Nám. SNP a Kapucínské ulici. „Všechny tramvaje jezdí odkloněnou trasou přes Nábřeží arm. gen. L. Svobody a následně přes Jesenskou ulici na Špitálskou,“ uvedla Vachová.

29 komentářů :

 1. Bravo bratři Slováci .Jen houšt a větší kapky !

  OdpovědětVymazat
 2. Výborně bratři Slováci " VÝBORNĚ"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ja som si stále myslel, že my sme väčšie sračky než vy. Ale v poslednej dobe od vás stále častejšie čítam "Výborně bratři Slováci " VÝBORNĚ" .
   Tak isto to bolo keď prišli na Slavín Noční vlci a rovnako tak, keď Fico buchol po stole.
   Nejde mi teraz o to, aby sme si merali kto z nás má väčšie "péro", ale hreje to pri srdci, keď spoza Moravy takto napíšete.

   Vymazat
  2. Slovensko a Slováky jsem měl vždy v ústě a rád jsem tam jezdíval jako malý kluk. Rozdělení našeho státu jsem těžce nesl. Do dnes mě mrzí,co s námi ti křiváci provedli. No a to péro si měřit nemusíme. Myslím si, že to bude asi tak všude stejné. Sledoval jsem i ze zájmem Slavín. Přeji mír a hodně úspěchů Vám i celému Slovensku.

   Vymazat
  3. Dík. Ja mám zas pre zmenu otca Moraváka. Od Moravského Krumlova. Takže nápodobne "brácho".

   Vymazat
 3. A kdy se konečně probudí Češi a Moraváci . Nebo se čeká na Blanické rytíře ?

  OdpovědětVymazat
 4. Je třeba protestovat proti zbraním, které jim zabíjí děti a jejich matky, proti těm co zbraně dodávají.

  Je třeba odstranit příčinu a nemuset tak řešit její důsledky.

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel Češi jsou opět vystrašeni a čekají zda je nebude bránit někdo jiný.Bohužel nebude,ten bordel je organizovaný režimem USA a jeho sluhy ze zemí EU.

  OdpovědětVymazat
 6. Je třeba zmeniť politikov, vystúpiť z EU a NATO, prijať neutralitu a spolupracovať so štátmi BRICS. Upevniť štátnu suverenitu a uzatvoriť hranice voči africkým bežencom..

  OdpovědětVymazat
 7. Podle současné terminologie byli partyzáni teroristé, neboť bojovali proti našim novým bratrům Němcům. Rudé armádě, která nám přinesla svobodu někteří zmetci říkají, že se jednalo o dobyvatele a dokonce zločinné Američany, kteří nám zlomyslně na konci války rozbombardovali Plzeň někteří pomatenci nazývají osvoboditeli. Dějiny prostě píší vítězové a dnes máme stejné nepřátele, jako měl Hitler: komunisty, odbory, soc. demokraty a především Rusko. Lidé probuďte se, máte-li stejné nepřátele, jako Hitler a zamyslete se nad tím, jak vám vymyli hlavu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu .Perfektně napsáno. Dějiny jsou deformovány tak aby to vyhovovalo těm ,co jsou u moci.
   Nejhorší je, že tyto lži jsou vtloukány do hlavy dětem ve školách již od první třídy.

   Vymazat
  2. Ale jedno podstatné etnikum ve výčtu schází a vo něm to [url=http://www.theoccidentalobserver.net/category/jewish-support-for-multiculturalism/ ]je[/url] ... www.youtube.com/watch?v=doKQBUXZ51g

   Vymazat
 8. Slovákům tleskám.
  Doufám,že se i Češi zmotoří na odpor.
  Fuck EU!

  OdpovědětVymazat
 9. No tak to teda potěš koště. Myslím ty komenty, co tomu tleskají nebo dokonce volají po opakování něčeho podobného v ČR. To už antiimigrační hysterie tak dokonale vymývá mozky, že tu tleskáte neonacistům, chuligánům a podobným individuím? A nechoďte na mě s tím, že v davu bylo lze spatřit nějaké starší osoby, "nevyholené" apod. Výjimka pouze potvrzuje pravidlo. Neonacismus věští příležitost vyvést se na antiimigrační vlně zpět na výsluní a bohužel, jak vidno, s podporou značné části veřejnosti, které stačí, že "oni jsou proti tomu stejnému co my", se mu to začíná dařit. Ale potkat je takhle kolem půlnoci při cestě z hospody byste nechtěli, že jo? Nebo od nich dostat přes hubu jen proto, že jste na fotbale nedostatečně nahlas křičeli, že rozhodčí je 3,14ča?
  Lidi proboha, vzpamatujte se! Furt dokola tady melete o vymezování se vůči systému o alternativách atd. až nakonec tleskáte něčemu, co naopak tento systém pomáhá udržovat v chodu (tím, že odvádí pozornost jinam) a "alternativu" v jejich podání byste si rozhodně v reálu zažít nepřáli. Ti vaši "hrdinové" se projevili jako zvěř, když nejenže bezdůvodně napadli diváky na cyklistickém závodě, ale zaútočili i na arabskou rodinu. Včera o tom někdo dal video na internet. Jedním slovem strašné. Lidi stojí, baví se závodem a pak tam do nich zničehonic naběhnou vyholenci, vyvrátí zábrany, zastaví závod, kameramana tam snad kdosi přímo inzultoval. A to jako považujete za ten kýžený vzdor? Za něco hodné následování?
  Bajky o provokatérech, kteří měli za úkol "rozklížit" jinak vcelku bohumilou a pokojnou demonstraci si vetkněte za klobouk. A ty, že to vůbec, ale vůbec nebyla akce krajní pravice rovněž. Na téměř jakékoliv fotce je vidět, koho tam byla velká většina.
  Ještě na závěr a doufám, že se k tomu někdo kompetentní vyjádří.
  Rád bych znal názor redakce webu Nová Republika na akce jako byl zmíněný protest, nebo obecněji na téma imigrace, případně názor na uchopení tohoto tématu ultrapravicí. Článků na toto téma zde přibývá geometrickou řadou, ale většina (nebo snad vše?) je převzato odjinud. Iniciativa Nová Republika se zpočátku prezentovala a i dle znění svého manifestu se stále prezentuje jako levicová. Mnohé články, které se k tomuto tématu váží a především pak diskuze pod nimi jsou však ukázkově pravicové až krajně pravicové. K tak závažnému tématu, které dnes rezonuje společností snad více než domácí či zahraniční politika, bych očekával, že iniciativa NR nejenže vyjádří svůj postoj v samostatném článku, ale zapojí se dle možností i do diskuzí, které stále více sklouzávají na úplné dno.
  Jako pravidelný čtenář, diskutér i sympatizant a propagátor webu a iniciativy NR stále doufám, že její demokratický a sociální rámec je stále týž, jako býval tehdy, kdy web Nové Republiky začaly plnit první řádky textu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na hrubý pytel, hrubá záplata.
   Podívejte se na ten dobytek, jak se chová v Calais.
   Už je i o život tudy jenom projet. Napadají i řidiče kamionů.
   A to jsou tady chvíli a nejsou ještě v přesile.


   Pokud to půjdou řezat náckové, tak se řídím oním pravdivým heslem - nepřítel mého nepřítele je můj přítel.
   Bližší košile než kabát.

   Vymazat
  2. 21:11 To je tedy logika. Tak že, kdyby tam protestovali pěkní uhlazení a načesaní mládenci v sakách, tak to by se vám líbilo? Opět ta česká připosranost a neustálá obava z něčeho. Jenže pane, tady už nejde o ho.no, tady jde o ŽIVOT !!!!!

   Vymazat
  3. Pre an. 21:11 vážený pánko, neviem, či máte niečo ešte v hlave, čím má človek premýšľať, alebo to máte už tak zmagorené, že píšete piate cez deviate. Ja sám som sa pochodu nemohol zúčastniť, ale bol tam môj brat s partiou, takže mám info a tiež videá z prvej ruky. To čo tu píšete, je zrejme z protištátneho denníka N, alebo od SMEtiarov. Celý pochod sa niesol v pokojnom duchu a keďže sa nebolo čoho chytiť, tak sa po skončení pochodu pripravila False flag na mieste, o ktorom demonštranti nemali ani šajnu, teda, že sa konajú nejaké cyklistické preteky. Pozrite viac youtube, kde sú odfotení agenti-provokatéri a nežerte už mainstrímové sračky. Vôbec sa nedivím, že pochod žiadna TV nedala v priamom prenose, zrejme preto, aby sa ovčania nedozvedeli info, bez ich účelového skreslenia. Už sa aj objavili info, že to ruská tajná služba. Tak to ma podrž, škoda reči. Najviac treba počúvať tých, ktorým zakazujú hovoriť....

   Vymazat
  4. 21:11 A vás třeba nenapadlo, že by se mohlo jednat např. o provokatéry na něčí popud? Podívejte se na dnešní nezávislou televizi, tam se o tom mluví. A přesně takovéto odsouzení u lidí chtějí vyvolat. Trošku více používejte hlavu.

   Vymazat
  5. Více podrobností k demonstraci v Informační vojne dnes v 21.hod.http://aac.slobodnyvysielac.sk/

   Vymazat
  6. Vy jste dokonalou ukázkou vymývání mozků prozápadní propagandou. Dalo se čekat, že každá demonstrace, která se nehodí současným elitám do krámů, bude označena za nacistickou. A neoblbujte vy tady lidi pohádkami současných presstitutek, že se demonstrací zúčastnili pouze náckové. Podívejte se na video na youtube a na souhlasné vzkazy z mnoha zemí Evropy. Podle vás bude většina Evropanů nácky stejně jako většina Čechů je označována za rasisty jen proto, že má velmi špatné zkušenosti s pozitivní diskriminací jistá naší menšiny. A nedělějte z lidí blbce, většina z nich a bylo to prezentováno i na demonstraci chápe příčiny tohoto masového exodu z Afriky, proto také doporučují, aby se imigrantů ujali především USA, Velká Británie a Francie. Zvláštní jen je, že hlavní vlna těchto tzv. chudáky přichází z Ghany a Eritreje, ne hlavně z Lýbie a Sýrie a ze Srbska se to valí z Kosova. Opravdu si myslíte, že bychom na politiku evropských elit měli doplácet i my tady? Opravdu si myslíte, že tito lidé potřebují azyl?

   Vymazat
 10. Hodně vtipný článek.))))))))))))

  http://pravyprostor.cz/dobra-zprava-kohout-splnil-slib-a-vzal-si-na-byt-rodinu-imigrantu-z-afriky/

  OdpovědětVymazat
 11. Pro 21.11.-vy asi nic jineho,nez je oficialni nanstreem nesledujete a verite vsemu,to co vam sdeli,ono je to jednodussi chovat se jako ovce,ja nic,ja muzikant.zadna ultrapravice v Bratislave demonstraci neorganizovala a kdyz se nasadi mezi demonstranty par provokateru,coz je normalni taktika,jak a proc nekoho zatykat a postvat proti demonstraci verejne mineni.tak si idealizujte dal svoje levicove idealy,ale takto to v soucasnem svete bohuzel nechodi. A je velkou ostudou trojnasobne vetsi Prahy,ze nic zorganizovat nedokaze,jeste tak cekat jak to dopadne a potom jasat..jako vzdy v dejinach..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tzv. informační underground sleduji již mnoho let. Studiu alternativních zdrojů informací věnuji minimálně několik hodin denně. Čtu rovněž cizojazyčné weby a to jak oficiální, tak tzv. alternativní. Přesto jsem označen za hltače mainstreamu. To o něčem svědčí.
   Nikdy svůj názor neutvářím na základě jednostranných informací nebo pochybných zdrojů. Fotografie, videa a texty pojednávající o "demonstraci" v Bratislavě jsem pročetl/prohlédl jak z oficiálních médií, tak z těch alternativních. Ve světle těchto informací se mi ani trochu nezdá, že bych se ve svých názorech nechal "svést mainstreamem".
   Docela mě baví, když se coby dlouholetý kritik tohoto systému, setkávám v posledku stále častěji s označeními podobnými tomu Vašemu a navíc s nálepkami jako Havloid, Sluníčkář atd. Ačkoliv k pravicové ideologii tzv. havlismu jsem dlouhodobě silně kritický, stejně jako k pravicové politice EU, imperiálním snahám NATO atd.
   Za své "levičáctví" se rozhodně nestydím a myslím si, že je právě nutné tento ideový postoj zbavit stupidních nálepek, které mu přisoudil polistopadový režim s cílem znemožnit vládu kohokoliv jiného než překábátěných "ukomunistů", tj dnešních kovaných pravičáků.
   Toto video pořízené slovenskou televizí zřejmě opět obdrží mnoho kritických ohlasů, neboť nebude v souladu s obecně sdíleným memem, že v Bratislavě se odehrála pokojná demonstrace mírumilovných lidí, kteří vlastně bojují i za nás...
   https://www.youtube.com/watch?v=Mjd_wA4EbeM

   Vymazat
  2. "Fotografie, videa a texty pojednávající o "demonstraci" v Bratislavě jsem pročetl/prohlédl jak z oficiálních médií, tak z těch alternativních....." - takže jsi shlédnul během několikahodinového studia alternativních zdrojů i třeba toto, že sluníčkáři? Ono totiž provokace je provokace, že ano.
   http://medzicas.sk/protest-v-bratislave-na-vlastne...

   Vymazat
 12. Dámy a Pánové.dnes je 22.června a ticho...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zitra, jestli nebude pršet, nezmoknem.

   Vymazat
  2. Jaképak ticho, prodloužili sankce a Babiš skasíruje Kadyrovovi hajtry ... www.novinky.cz/domaci/373044-sankce-proti-rusku-v-praxi-cr-zadrzi-zisky-ze-staji-cecenskeho-prezidenta.html

   Vymazat
 13. Jednoduchý člověk to má lehké.

  OdpovědětVymazat
 14. Je to zákon akcie a reakcie. Do čela Európskej únie a jednotlivých štátov sa derú analníci USA a fašistické živly ako Tusk,Kiska-mastná hlava a pod. Keď bude pokračovať dementná politika Bruselu a USA tak do radov podobných demonštrácií to bude priťahovať aj obyčajných ľudí, ktorí chcú len to jediné a to odstrániť EÚ a NATO zo života Slovákov. Všetkých parlamentné politické strany chcú zostať v EÚ a v teroristickej aliancií NATO, takže musia podporiť nové strany, ktoré chcú vystúpiť z týchto umierajúcich zoskupení.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.