Reklama

středa 3. června 2015

Byzantský katolický (všeobecný) patriarchát: Vyhlášení kněze Jana Husa za Kristova mučedníka pro pravdu a morální hodnoty

3. 6. 2015    zdroj
"...V dnešní době je pravda masově likvidována polopravdami a psychologickými manipulacemi. Dnes jsou morální hodnoty ničeny celosvětovou amoralizací, která vede k morální i fyzické degradaci jedince i společnosti."...

Vyhlášení kněze Jana Husa za Kristova mučedníka pro pravdu a morální hodnoty

Blíží se 600. jubileum mučednické smrti M. Jana Husa. Byzantský katolický (všeobecný) patriarchát tímto vyhlašuje českého kněze Jana Husa za Kristova mučedníka.

Před 600 lety, dne 6. července 1415, byl nespravedlivě a nečestně upálen v Kostnici. Jan Hus byl a je mučedníkem za pravdu a morální hodnoty.

Odůvodnění a vzor k následování:
Jeho smrti předcházel morální a svatý život. Skutečným důvodem jeho smrti bylo, že byl nekonformním karatelem zlořádů i v řadách církevní hierarchie. V dnešní době je pravda masově likvidována polopravdami a psychologickými manipulacemi. Dnes jsou morální hodnoty ničeny
celosvětovou amoralizací, která vede k morální i fyzické degradaci jedince i společnosti.
Bojovníků za pravdu a morální hodnoty, kteří by byli ochotni obětovat i život jako český mučedník Jan, je málo, téměř nejsou. To je tragedie dnešní doby. Kéž je český mučedník Jan na počátku tohoto 3. tisíciletí příkladem boje za pravdu a Boží zákony. Pravda, za níž bojoval, nebyla jen teoretická, byla to Pravda, kterou je samotný Ježíš Kristus (J 14,6). Kéž zvláště v českém národě povstanou Boží bojovníci, kteří budou následovat tohoto světce a hrdinu třeba i mučednickou smrtí.

+ Eliáš
Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

+ Metoděj OSBMr   a  + Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři BKP

Doněck, 31. 5. 2015
Příloha:
1) Jan Hus a reforma (2013) (vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=19057)
2) 600. Výročí mučednické smrti mistra Jana Husa (2014) (vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=28117)
3) 2015 – výročí 600 let od upálení M. Jana Husa (2014) (vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=28290)
4) ČBK a 600 let od upálení Mistra Jana Husa (2015) (vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=29514)

Zveřejnění o vyhlášení bylo dáno:
Představitelům katolické církve ve Vatikánu a v ČR
Jiným křesťanským představitelům v ČR
Prezidentu a vládě ČR
Masmédiím

8 komentářů :

 1. V Nebi to vědí už dávno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zahlušili jej, tak je mučedník. Recipročně se mělia církev vyhlásit za mučící, tedy mučitelskou a adekvátně k tomu zrušit sebe sama. Průběžně se omlouvat za způsobené nenapravitelné škody (ale z obecního rozhlasu stále slyším pozvání na MŠI SVATOU!!!). Z restitucí půl století vyžijí i s partnerskými buznami.

   Smazat
 2. A římsko katoličtí černokněžníci se ne a ne za takové zvěrstvo omluvit ani po 600 letech. Je to další důkaz nelidstkosti Biblické koncepce a její neschopnosti vytvořit lepší příští. Aleš Krejčí / Brno .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to zkrátka mocenská a politická věc, prostě světská, nikomu nejde o duchovno! Nikdo se ani nepozastaví nebo nepouvažuje nad tím, co vůbec ten Hus chtěl tím říct a za co bojoval, je to předem daná věc a bohužel už není nápravy. Bohužel pro lidi:-(((

   Smazat
 3. Samozvaný biskup Antonín Dohnal Eliáš z Hluku a jeho sekta na Ukrajině :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději si překontroluj elektroinstalaci, aby ti v ložnici v noci nepřeskočila jiskra...

   Smazat
  2. A. Dohnal je dobrý demagog a ilustrační obrázek s ním a s článkem jak souvisí?

   Smazat
  3. Divím sa, že ste sa tak obuli do patriracha Eliáša.Poznám ho už dlhé roky. On na rozdiel od gaučových vojsk a špekulantov je ochotný hlásať pravdu, trpieť za ňu a vy???

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.