Reklama

čtvrtek 4. června 2015

DLR: Ukrajinští vojáci začali střílet na celé linii fronty

4.6.2015  zdroj

Příslušníci ukrajinských silových složek zahájili ve středu palbu na celé frontové linii, 15 domobranců bylo zabito, prohlásil ministr obrany Doněcké lidové republiky Vladimir Kononov.
Ministr obrany upřesnil, že jsou to celkové ztráty, do kterých jsou zahrnuti jak domobranci, tak i civilní obyvatelé.

Dříve už na ministerstvu informovali o bojových střetech nedaleko města Marjinka (Doněcká oblast). V DLR pokládají ostřelování Marjinky za provokaci ukrajinských silových složek, která může vyústit ve válku a skončit zmařením minských dohod, řekl Kononov.

Zástupce velitele sboru ministerstva obrany republiky Eduard Basurin dnes prohlásil, že DLR hájí mírové řešení konfliktu na Donbasu, v případě vyhrocení situace ale může učinit odvetná opatření.


foto - © REUTERS/ Marko Djurica 

27 komentářů :

 1. A teď, Anonymní 4. června 2015 22:49 tro(t)lle, zameč a vyskoč :-)))

  OdpovědětSmazat
 2. Hmmm, Anonymní 4. června 2015 22:49 svůj hnusný příspěvek smazal :-)))

  OdpovědětSmazat
 3. Doněčtí a Luhanští by měli oficiálně požádat Rusko o vojenskou pomoc proti agresorům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to dělají už dlouho a stále marně

   Smazat
  2. no to je mi pěkný spojenec a soused, když je nechá ve štychu

   Smazat
  3. Nevim proc by to delali, kdyz je Rusko podporuje od prvni chvile.

   Smazat
  4. Právě, že je nepodporuje jak by mělo, vojensky. Sranda končí.

   Smazat
  5. Pohonne hmoty, tanky, dela, rakety a vojaci nejsou vojenska pomoc? Nechte se vysetrit......

   Smazat
  6. Ale oni by chtěly už zase k Rusku, jenže Putin je nechce, nemůže si to dovolit, protože by to už nebylo bez výstřelu. Navíc na samém počátku konfliktu byl Zacharčenko naštvaný na Putina za to, že jejich území nepřipojil k Rusku. Pak se Putin asi Zacharčenka začal bát, protože po Debalceve začal Zacharčenko veřejně prohlašovat, že klidně i silou dobude bývalé území Novoruska. Putin se teď navíc má proč bát s Podněstřím. Těžko říct jak tam to chce vyřešit - jsou tam de facto v blokádě a i když mají dostatek zbraní i munice a tvrdí že do týdne mají cca 50 tisíc plně vyzbrojených vojáků, tak pořád nikdo neví co tam budou jíst. Nikdo tam nepustí ani letadlo a ani auto.

   Smazat
  7. Co je s Kerym,který zakázal Porošenkovi po jednání s Lavrovem útok na Doněck! /úraz Keryho postřelením ve Francii/ Proč by mělo Rusko Financovat obnovení úmyslnně rozbombardované vých.Ukrajiny?Proto USA a spol.šílí !!!

   Smazat
 4. Vzhledem k tomu , že ukrajinští fašisté byli zeměmi NATO nově vyzbrojeni,
  mělo by Rusko pokud nechce dopustit masakr co nejdříve zahájit dodávky zbraní DLR a LLR. Kyjevská zločinecká vláda řízená USA zcela jistě novou válku vyvolá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj odhad je takový : ,,,ten masakr civilního obyvatelstva na Donbasu je nutný proto, aby byl důvod nepředat hranici s DLR a LNR Ukrajině. Bude to prezentováno jako nedodržení dohod Minsk II.. ,,,. Nějak takhle to cítím. Ale do té doby to tam bude asi peklo. Na Donbasu. Mnohem horší než předtím.

   Smazat
  2. Cítiš to dobre,sú vrahovia bez zábran.
   https://www.youtube.com/watch?v=JQ9b-Lq6QAE&feature=youtu.be

   Smazat
  3. Cítiš to dobre,sú vrahovia bez zábran.
   https://www.youtube.com/watch?v=JQ9b-Lq6QAE&feature=youtu.be

   Smazat
 5. Pane Dvořáku , bylo by možné opět pravidelněji informovat o situaci na Donbasu ? Takhle je člověk odkázán pouze na lži a dezinformace našich sdělovacích prostředků .Od nich se dovíme že se něco děje ale pravdu
  určitě ne.Něco je uváděno na Sputniku ale je toho málo. Děkuji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nenahradím pana Dvořáka, ale mohu sdělit jak to dělám já. Sleduji propagandu obou stran. O dezinformace není nouze ani u jedné ze stran. Je třeba sledovat nepřetržitě i náš "tisk". On ten scénář je totiž stále podobný - a po čase na ten "klíč" přijdete také.

   Smazat
  2. Nebojte. O lzi a spinu kterou siri propaganda ruskeho diktatora zde nebude nikdy nouze.
   Pokud se rad hrabete v lejnech od rana do vecera, muzete pribrat jeste Sputnik.ru.

   Smazat
  3. Už jsi skončil v obchoďáku, tak tu budeš smrdět až do časného našeho rána, viď, proč si nenajdeš holku nebo kluka, je to zdravější, než smrdět po cestě.

   Smazat
 6. Rusko nemůže otevřeně vojensky zakročit, protože na to "západní demokraté" čekají, aby konečně mohli za všeho obvinit Putina a ospravedlnit tím zahájení třetí světové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Nemůže si to dovolit (Rusko) a proto teď nechají nějaký čas krvácet Donbas, aby nemuselo vrátit hranice Ukrajině pod kontrolu a bude to prezentováno jako nedodržení Minských dohod. Donbas zaplatí civilními obětmi, ale konflikt pak nabere zase jiný směr.

   Smazat
  2. Naopak zrdrženlivost Rusů bude nutná, protože Ukrajina počítá s příjezdem dalších vojenských jednotek NATO a jiných států - viz zákon № 2953 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55337)

   Smazat
  3. USA a US miliardáři, co tenhle bordel financují, se již nemohou dočkat po vyprovokování prvního, čistě ruského výstřelu akce Bagration II

   Smazat
  4. Co na to ministr války se svými hromadnými odvody a masívním povinným zbrojením na sekeru?

   Smazat
 7. Украинские силовики понесли в боях в Марьинке огромные потери. Такое заявление сделал глава ДНР Александр Захарченко, сообщает РИА Новости. По его словам, было убито около 400 украинских военных и уничтожено 60 единиц техники.

  http://politikus.ru/events/51559-400-ukrainskih-silovikov-ubity-v-marinke-zaharchenko.html

  OdpovědětSmazat
 8. No, to jsem také četl, ale když si poslechnete Basurina, tak to zase vyzní trošku jinak. Marinka je opět Ukrajinská. Jaké byly ztráty se nám tu těžko hodnotí. Šlo tedy pravděpodobně jen o nějaké "očuchávání" z obou stran. Alespoň tak si vykládám Basurinovo prohlášení k Marince.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnešní tiskovka Basurina a včerejší "venkovní" tiskovka Porošenka se ve faktech neliší. Porošenko před novináři přiznal, že vydal pokyn k "vyčištění" Marinky za použití vojáků i těžké techniky.

   Smazat
 9. A tohle video z článku je zablokované. Co tam říká Zacharčenko je v textu. Co si o tom myslet ? Myslete sami.

  http://rusvesna.su/news/1433538936

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.