Reklama

středa 3. června 2015

Five Eyes a barevné revoluce

Wayne Madsen
3.6.2015   Zvědavec
Nedávné uveřejnění tajných powerpointových prezentací NSA, poskytnutých Edwardem Snowdenem, poskytuje dosti podrobný popis toho, jak aliance signálových rozvědek Spojených států, Británie, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu Five Eyes konspirovala s organizátory revolucí postavených na sociálních médiích, jako „arabské jaro“, aby přivodila kolaps demokraticky zvolených či jinak stabilních vlád. Nicméně powerpointové folie byly v klíčových oblastech částečně upraveny pochybnými censory First Look Media, financované zakladatelem e-Bay a multimiliardářem Pierre Omidyarem.


Powerpointové folie ilustrují, jak v listopadu 2011 NSA, kanadská Organizace pro bezpečnost komunikace (CSE), nyní CSEC, Direktoriát obranného vysílání (DSD) z Austrálie, nyní ASD, Úřad bezpečnosti komunikací novozélandské vlády (GCSB) a britské Sídlo vládní komunikace (GCHQ) vyvinuly metodu nejen pro monitorování, ale i pro převzetí kontroly nad sítěmi mobilních telefonů a sociálních médií, a jejich použití pro sociálně-politická povstání. Program, známý jako „Synergizing Network Analysis Tradecraft“, byl vyvinutý Zlepšovacím týmem síťových technik Five Eyes, či „NTAT“.

Snaha NTAT byla namířena proti jednotlivým zařízením, kde „vzájemně reagují hlasové a datové služby“. K těmto zařízením patří chytré telefony a další přenosná datová a hlasová zařízení. V listopadu 2011 byla povstání arabského jara v plném proudu, kdy byly tuniská vláda Zine El Abidine Ben Aliho, egyptská vláda Hosni Mubaraka a libyjská vláda Muammara Kaddáfího svrženy a protivládní nepokoje započaly v Sýrii, Jemenu, Ománu a Maroku. Five Eyes se sešlo na pracovním semináři, kde se probíralo, jak by bylo možné použít tajné operace s kódovým označením Irritant Horn v budoucích „arabských jarech“, jen v „jiných zemích“. Experti na signálovou rozvědku vypracovali plány na použití zkušeností získaných v arabském jaru pří cílení na servery v „zemích mimo Five Eyes“, pro takové využití, jako operace „prostředník“ či MITM, a ke „sklízení“ dat „ve zbytku“ a v „tranzitu“. Související operaci na využití sítí mobilních telefonů bylo přiřazeno kódové označení Crafty Shack.

Folie ukazují, že k zemím, jejichž servery mobilních aplikací se staly cílem PĚTÍ OČÍ, patří Francie, Kuba, Senegal, Maroko, Švýcarsko, Bahamy a Rusko. K informacím, po kterých západní signálové rozvědky jdou, patří „geolokace a vlastnictví síťových informací pro každou IP adresu“, tvořené „jménem vlastníka sítě, jménem provozovatele, ASN, kontinentem, zemí, regionem, městem, zeměpisnou délkou a šířkou a všemi ostatními relevantními detaily“. Five Eyes nijak nezajímaly takové aplikace, jako Google, mobilní bankovnictví a iTunes.

Stojí za zmínku, že podle powerpointové folie označené přísně tajné/zvláštní tajné informace, byl systém Five Eyes, s kódovým označením EONBLUE, použit k útoku na uživatele Blackberry v Saúdské Arábii. Ze všech zemí, kde začaly demonstrace arabského jara, to byla Saúdská Arábie, která jednala rychle a skoncovala se svými pouličními protesty brutální silou. Zájem Five Eyes o saúdskoarabskou mobilní komunikaci během operací Irritant Horn může naznačovat, že toto šmírování mělo dvojí účel. NSA a její partneři, v rámci „útočné informační války“, mohly řídit protestující v Egyptě, Libyi, Sýrii a dalších zemích a nasměrovávat je k protivládním povstáním prostřednictvím operací MITM, zatímco informovaly vládu v Saúdské Arábii o plánech zorganizovat protivládní demonstrace v této zemi.

Dalším cílem operace PĚTÍ OČÍ byli Samsung, Nokia a další uživatelé mobilních telekomunikací v mobilní sítí Warid-Congo v Republice Kongo. CSE se na jedné powerpointové folii chlubila, že má „seznam nejoblíbenějších chytrých telefonů pro zákazníky Warid-Congo a jejich mezinárodní mobilní identifikační účastnická čísla (IMSI)“. IMSI je přidělováno každému uživateli GSM. Warid, která je vlastněna šejkem Nahayanem bin Mubarak Al Nahayanem, ministrem pro kulturu, mládež a sociální rozvoj Spojených arabských emirátů, a sídlí v Abu Dhabi, poskytuje mobilní služby také v Ugandě, Gruzii, Pobřeží slonoviny a Pákistánu.

Zájem Five Eyes na vyvolání na sociálních médiích postaveného povstání v Republice Kongo je zajímavý. Tato země byla od r. 1997 vedena autoritářským prezidentem Denisem Sassou-Nguesso, který je považován za člověka pevně ukotveného v pro-francouzském táboře. Republika Kongo je velkým producentem ropy v regionu a anglofonní aliance Five Eyes by zcela jistě měla zájem o nahrazení autoritářského prezidenta jiným, více napojeným na Spojené státy a Británii. Cílení na Kongo poskytuje další důkazy, že vojenští a civilní analytici NSA, kteří tráví dlouhé hodiny pozorováním, věnují svůj život a kariéru více hlavním cílům amerických a britských ropných společností, než americké národní bezpečnosti.

Pouhé čtyři měsíce po setkání Five Eyes a lidí z NTAT vypukly masové protesty iniciované částečně sociálními médii ve čtvrti Talangai v Brazzaville, hlavním městě Konga. 26. března 2012 v telegramu odeslaném americkým velvyslanectvím v Brazzaville stálo: „Protestující jsou nespokojeni s vládou Republiky Kongo kvůli jejímu přístupu k výplatě odškodnění lidem, kteří přišli o svůj domov při výbuchu muničního skladu Regiment Blinde 4. března. Zdroje velvyslanectví uvedly, že slyšely výstřely na místě protestů na třídě Marien Ngouabi, poblíž trhu Talangai. Očekává se, že protestující budou pochodovat k prezidentskému paláci. Radíme americkým občanům, aby se během dne vyhýbali čtvrti Talangai a oblasti kolem prezidentského paláce.“ Vypadalo to, že velvyslanectví zná plány protestujících, zřejmě díky výzvědným informacím poskytnutým jak Irritant Horn, tak Crafty Shack.

V lednu 2012, jen dva měsíce po setkání NTAT, vypukly protivládní protesty v Senegalu, další zemi, která byla cílem Irritant Horn/Crafty Shack, poté, co prezident Abdoulaye Wade, stoupenec „Spojených států afrických“ Muammara Kaddáfího, oznámil, že bude kandidovat na třetí funkční období. Tehdejší mluvčí ministerstva zahraničí, Victoria Nuland z odpornosti „euromajdan“, vyzvala 85letého Wadea, aby předal moc „další generaci“. Wade přišel o možnost být znovu zvolen měsíc po vypuknutí násilných nepokojů v Dakaru, senegalském hlavním městě. Sorosova OSI a Mezinárodní krizová skupina, která je též silně placena Sorosem, poskytly významnou podporu protestům jak v Brazzaville, tak v Dakaru.

Powerpointové folie také popisují, jak bylo analytikem GCHQ odhaleno, že čínský mobilní internetový prohlížeč „pouští“ IMSI; MSISDN (mezinárodní účastnická katalogová čísla mobilních stanic), která jsou navázána na SIM karty; identifikaci vybavení mezinárodní mobilní stanice (IMEI), jedinečnou pro každé mobilní zařízení, a používanou, mimo jiné, ke sledování ukradených nebo „odemčených“ telefonů; a další informace specifické každému zařízení.

Ačkoliv byl částečně zcenzurován, poslední materiál NSA potvrzuje spojitost a vztah mezi šmírováním signálové rozvědky Five Eyes a aktivními opatřeními na podporu svržení vlád na Středním východě a jinde. Tyto informace potvrzují konvergenci mezi aktivitami „barevných revolucí“ sítě Institutu otevřené společnosti George Sorose (OSI) a americkou Národní nadací pro demokracii (NED) a šmírovacími aktivitami partnerů Five Eyes.

Rovněž existuje zjevná korelace mezi operací Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) „falešný Twitter“ na Kubě, známou jako „Zun Zuneo“, a Irritant Horn. Zun Zuneo, či „Proyecto ZZ“, měla za cíl vytvořit „chytré gangy“ po celé Kubě, které měly protestovat proti kubánské vládě, a svrhnout ji v rámci „kubánského jara“. Je důležité poznamenat, že Irritant Horn se na Kubě zaměřil na šmírování mobilních a sociálních médií a operace MITM.

Zun Zuneo použila dva kontraktory v Kostarice, Contractor Creative Associates International a Mobile Accord of Denver. Tyto firmy obdržely 400,000 čísel mobilních telefonů CubaCel, což, jak se nyní jeví, se stalo programem Irritant Horn Five Eyes, a začaly posílat Kubáncům textové zprávy jakoby z Twitteru, mající údajně původ ve Španělsku. Součástí Zun Zuneo byla také nastrčená společnost na Kajmanských ostrovech, MovilChat, která používala bankovní účet na Kajmanských ostrovech, aby se tajně financovala Zun Zuneo. Finance USAID pro Zun Zuneo byly tajně přesměrovány z neznámého projektu USAID v Pákistánu. Bankovní účet používaný USAID a MovilChat byl veden na pobočce na Bermudách sídlící banky N. T. Butterfield and Son Ltd. na Kajmanských ostrovech. Carlyle Group, spolu s kanadskou Imperial Bank of Commerce (CIBC), jsou významnými akcionáři této banky.

USAID použila technologii podobnou Zun Zuneo k mobilizaci „chytrých gangů“ v Moldávii, na Filipínách a na Ukrajině. 1. května 2014 byly protivládní masové protesty v Kambodži, které se zdají být také vyvolány twitterovou operací „chytrý gang“ USAID/CIA. Po zdokonalení svých „síťových technik“ v arabských zemích a na Kubě bylo Five Eyes dobře připravených na podporu povstání na náměstí Majdan v Kyjevě na počátku roku 2014. Projekt Irritant Horn odhaluje, že mezi operacemi „demokratických manipulátorů“ Sorose a Nuland a šmírovateli sociálních médií z aliance Five Eyes není příliš velká mezera.

3 komentáře :

 1. A k tomu ještě falešný humanismus s mohamedány. Ne však v Holandsku:
  Holandsko, které má 6 % muslimského obyvatelstva, je od ledna nuceno utlumit svůj program “multikulturalismu”. Holandská vláda má po krk toho, jak je hanobena muslimy a proto opouští zmíněný model soužití. Po dlouhém období "multikulturalismu", které nepřineslo nic, kromě povzbuzení muslimské imigrace a vytvoření paralelní společnosti, která škodí zemi, objevuje se teď nový projekt, který předložil parlamentu ministr vnitra Piet Hein Donner 16. června loňského roku a říká: «Vláda sdílí nespokojenost holandského lidu s modelem multikulturní společnosti v Nizozemsku a vyjadřuje svůj záměr zaměřit své priority na základní hodnoty holandského národa. V novém systému integrace budou hrát holandské hodnoty hlavní roli a proto vláda nebude dále trvat na modelu multikulturní společnosti. Následuje poznámka: "Přísnější integrace je nyní naprosto oprávněná. Proto se musí říci vládě a všemu lidu, že taková orientace je absolutně nutná, protože holandská společnost je v bodu rozkladu holandské identity a holanďané se už necítí “jako ve vlastním domě”. Nová integrační politika bude pro přistěhovalce mnohem náročnější. Na příklad, přistěhovalci se povinně budou muset naučit holandsky a vláda bude mít účinné donucovací prostředky proti přistěhovalcům, kteří ignorují hodnoty země
  a neuposlechnou nizozemského práva ". Nizozemská vláda také zastaví poskytování zvláštních dotací pro integraci muslimů (kteří ji tak jak tak ignorují). Podle Donnera, "není možné, aby se vláda nebo lid přizpůsobovali imigrantům ". Tento projekt počítá s vytvořením dvou zákonů, které za prvé zamezí fingovaným sňatkům a za druhé zavedou přísná opatření k muslimským přistěhovalcům, kteří snižují možnost
  najít si práci tím, že nechtějí ustoupit do svých zvyků v oblékání.
  Obzvláště se vláda chystá zakázat používání všech druhů oblečení, které zakrývají tvář, jako jsou velo, burka a džiháb a to vše od ledna 2015.
  Holandsko si uvědomilo, možná trochu pozdě, že by její multikulturní liberalismus mohl proměnit jejich zemi v teritorium “muslimských kmenů “,
  jejichž hlavním cílem je zničit národ, který jim poskytl přístřeší a jeho vlastní holandskou identitu. Budoucnost světa, jak jej známe, je ve vážném nebezpečí a z tohoto důvodu je velmi žádoucí, aby Austrálie,
  Spojené Království, Kanada, Belgie, Francie a USA přijaly tuto iniciativu
  a učinily konec světovému bujení muslimstva, které nerespektuje nic a nikoho. Toto opatření je velmi potřebné, jinak za dvacet let náš západní způsob života přestane existovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně činí ti Holanďané...,lepší pozdě,než nikdy....

   Ty dobráky nešťastný z Afriky by si měli mezi sebou rozebrat na byt signtáři toho otevřeného opisu Sobotkovi,jsou to samí dobře živení a odpočatí intelektuálové a umělci a jim podobní lehkoživkové a můžou se navzájem obohacovat a pokud bez "exotiky" opravdu nemůžou být a dovolená jim k tomu nestačí,nechť se odstěhují do míst,odkud ten proud imigrantů vyvěrá a pomáhají jim tam namístě odstraňovat následky demokratizace made in "USA/EU/IZRAEL",kterou tak vehementně podporují....

   Techn.připomínka:u toho článku je místo fotky Wayna Madsena vyobrazen Thierry Meyssan....

   Smazat
 2. Přivítali bychom,kdyby naše vláda zaujala stejné postoje jako vláda holandská.A to dřív,než bude pozdě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.