Reklama

středa 24. června 2015

Francouzský prezident zuří: Američané špiclovali Hollanda, Sarkozyho a Chiraca


24.6.2015  zdroj

Americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) vedla špionáž proti třem francouzským prezidentům včetně Françoise Hollanda a to jen pár dní poté, co nastoupil do úřadu v roce 2012. Vyplývá to z dokumentu, který byl dnes v noci zveřejněn na sajtu WikiLeaks.

WikiLeaks zveřejnily hlášení NSA ze dne 22. května 2012, tedy pár dní poté, co Hollande nastoupil do úřadu prezidenta Francie, o tom, že "schválil tajná setkání v Paříži, na kterých by se měla diskutovat krize eurozóny, zejména pokud jde o důsledky řeckého odchodu z eurozóny," uvedla firma.

Zpráva rovněž uvádí, že Holland po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, řekl, že "dala ruce od Řecka a nebyla ochotna slevit."

"To u Hollanda vzbudilo velké starosti o Řecko a řecký lid, který by mohl reagovat hlasováním ve prospěch extremistických stran," uvádí se ve stejném dokumentu zveřejněném na WikiLeaks.

Dokument dále uvádí, že francouzský prezident naplánoval setkání Merkelové s německými sociálními demokraty - členy hlavní německé opoziční strany - v Paříži.

AFP připomíná, že ačkoli veřejnost nevěděla o odposleších Hollanda, francouzský prezident během své návštěvy Washingtonu v únoru 2014 řekl, že "dva spojenci překonali své spory týkající se amerických digitálních odposlechů."

"Vzájemná důvěra byla obnovena," řekl pak Holland.

Dalším dokumentem z roku 2008 na téma dalšího bývalého francouzského prezidenta uvádí, že "Sarkozy vidí sám sebe jako jediného, kdo může vyřešit globální finanční krizi," a tvrdí, že mnohé ekonomické problémy "jsou výsledkem chyb vlády USA, ale domnívá se, že Washington začal naslouchat některým jeho radám."

Terčem odposlechů byl i prezident Chirac v roce 2006. Uvádí se, že ho tehdy francouzský ministr zahraničí Philippe Douste-Blazy popsal jako "někoho, kdo má tendenci ... k vyslovování nevhodných či nepřesných poznámek".

Při příležitosti zveřejňování webu WikiLeaks, že bezpečnostní služby USA šmírovaly Jacquesa Chiraca, Nicolase Sarkozyho a současného prezidenta Francoise Hollanda, prostřednictvím odposlechů jejich telefonních rozhovorů a zachycování jejich elektronické (e-mailové) korespondence, francouzský velvyslanec ve Spojených státech Gerard Aroud prohlásil na Twitteru, že "každý diplomat žije s nevyhnutelností, že jeho komunikace jsou odposlouchávány a nikoli jen z jedné země."

"To je realita. Ale důležité, důvěrné rozhovory se konají prostřednictvím bezpečných způsobů komunikace," dodal Aroud .

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange řekl, že francouzští občané mají právo vědět, že jejich vláda "podléhá dohledu údajného spojence" a slíbil "aktuálnější a důležité (informace)".

Francouzský prezident Francois Hollande dnes řekl, že údajná americká špionáž tří francouzských prezidentů je nepřijatelná.

"Francie nebude tolerovat akce, které ohrožují bezpečnost a ochranu jejich zájmů," uvádí se v prohlášení Hollandova kabinetu.15 komentářů :

 1. Francúzsko si nemôže uplatňovať ochranu svojich záujmov, lebo čierny bača im to nedovolí, ale svoju zlosť si uplatní na ruskych sankciách, chudák

  OdpovědětSmazat
 2. A jak si asi amíci počínají v naší republice ? To ani nechci vědět ! To jsme to dopracovali, z bláta do louže. Co lidi chtěli, to mají. Nic se s tím nedá dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,dříve se muselo SSSR všechno vyklopit,v současnosti USA.Jako spojenci,jim to musíme dodat,ani nemusí odposlouchávat,když to zařídí naše služby.To je podmínka politiky USA,vědět co se kde šustne a podle toho,manévrují s politiky i médii.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Jaképak špiclování? To je přece demokracie. Každý si může dělat co chce, tak si Všemocný hlídá své ovce.

   Smazat
 3. Nejvíce je třeba hlídat a kontrolovat spojence právě proto, aby se dalo zjistit, jestli příkazy plní do puntíku, jestli je neplní jenom polovičatě. To snad u těch českých loutek není nutné, oni splní, co na očích velitele vidí. To jsou kabrňáci, pracují samostatně v proaktivním módu !

  OdpovědětSmazat
 4. U nás je to stejné, odposlouchávají nejen našeho prezidenta, ale další politiky, nehledě na to i inernet mají pod kontrolou. Amíci jsou policajti světa, tak všechno musejí mít pod kontrolou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: společnost Amazon je prý dodavatelem datových úložišť pro CIA, proto mě potěšila zpráva, že evropská centrála IT bude zcela náhodou právě v Praze s cca 500 zaměstnanci, alespoň vrátní a ostraha by snad mohli být z Česka

   Smazat
  2. Mně by zajímalo,PROČ si vždycky na každej neřád vyberou Prahu?Proč Nedaj IT třeba do Chorvatska?Proč vždycky do Prahy,sakra?
   j.

   Smazat
  3. P.S.
   Tady je taková spousta amerických podivných firem tzv.consultigů -co to vůbec je?Tady nemaj' češi,leckdy vysokoškoláci práci ,ale hlavně,že je tu plno takových divných, zastřených ,zakuklených firmiček,které krmí rozjařené "světáky" managery odněkud,kde by našinec nikdy práci nedostal!?
   Mně jako umělce žádná bůhvíjaká finanční budoucnost nečeká,na to jsem si už zvykla,ale stát tomuhle bordelu tváří v tvář jako třeba začínající mladý člověk- no neměnila bych...

   Smazat
 5. Za tím vším bordelem stojí akce "Hedvábná stezka" neboli vytvoření Euroasijského hospodářského společenství "volně řečeno". Každá asi ví jaký význam měla železnice pro industrializaci a obchod a něco podobného tvoří Rus a Číňan. Vybudovat transkontinentální obchodní tepnu, která nebude pod jakoukoliv kontrolou USA a GB. Na tepnu se může dále připojit mnoho dalších menších tepen. Pokud si vezmu mapu a podívám se jak tato tepna může ovlivnit světový obchod a já jsem toho názoru, že může zcela fatálně, tak na konci budou z USA a GB jen druhořadé země. Pokud se Evropa nevzpamatuje bude patřit k těmto dvěma zemím. Co je Západní Evropa? - Malý neskutečně zadlužený kousek země na konci kontinentu z pohledu "Hedvábné stezky". Schůzka G7 se dá taky nazvat schůzka dlužníků. Všechny způsoby jak toto překazit v Evropě jsou dobré, jediný reálný z pohledu USA je válka, chaos nebo násilí na území Evropy, která dnes už nemá sílu se bránit vojensky ani politicky. Imigranti nebudou bránit Evropské hodnoty, které nikdo z nich neuznává a pro imigranty a nenalhávejme si, že ne, jsme odporní běloši. Marxisti ustoupili od revolučního tažení 60-tých let a pod pláštíkem lásky a pravdy plánují nové revoluční zítřky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a hlavně, na hedvábnou stezku nezafunguje žádná námořní blokáda, na kterou se Amerika připravuje v Asii proti Číně

   Smazat
  2. Naši kámoši za oceánem přiveeou svým řízením kolonii zvanou EU nebo jak se tenhle spolek dlužníků jmenuje, spolehlivě do kopru.Vivat odposlechy, "spojenci" dobře vědí, jak oslabit a rozvrátit svého konkurenta.Ještě vnutit co nejdříve TTIP a vtrhnout do Ruska, pak z tohoto spolku a z nás nezbyde nic, jen mastné škvarky.BRAVO USA, jen tak dál, když zde vládnou hlupáci!!!

   Smazat
 6. tak to vidite, co delaji Americane svym francouzskym pratelum a co delaji tem ostatnim- na pr. Rusum poslou tam svoje tanky az na ruske hranice.

  OdpovědětSmazat
 7. Hups, žabožrút a teraz sa naparuj. Mistráli v riti, Rafaelle taktiež, ale za to šteníc máš doma plno. No, nech sa páči.

  OdpovědětSmazat
 8. Zas a zase divadélko pro prostý lid. Přece je nad slunce jasné, že zpravodajské služby získávají ty nejdůležitější informace nelegálním způsobem. Za druhé, satelitní země vždycky jsou pod dohledem hegemona a naopak ony se rovněž snaží vyzvídat, co na ně chystá. Takže nějaké emoce jsou v tomto směru jenom tyátrem pro veřejnost a nic víc.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.