Reklama

pátek 5. června 2015

Friday Edition: Chcete-li se vyhnout americké justici, pozor na dolary

Eric Best
5. 6. 2015            zdroj
V Evropě je každý odborník na fotbal, ale ne každý chápe, proč zrovna Američané zasáhli do zatčení členů organizace FIFA, k němuž došlo minulý týden. Podle Johna Gappera, uznávaného autora sloupků pro Financial Times a dvou napínavých románů z finančnického prostředí, mají Spojené státy právo zasáhnout, když „se globální organizace stanou útočištěm pro úplatkářství a korupci... protože je nelze nechat kvasit jen proto, že prosazování spravedlnosti je příliš obtížné.“


Dále citoval americkou Ústavu, která dává Kongresu moc „definovat a trestat pirátství a zločiny spáchané na širém moři a jiná provinění proti mezinárodnímu právu.“ Otcové zakladatelé sice neměli na mysli fotbal, podotkl Gapper, ale je to dostatečně široká formulace.

Ruské ministerstvo zahraničí Spojené státy za postup v kauze FIFA kritizovalo a celou situaci označilo za „další jasný příklad extrateritoriálního svévolného vynucování amerického práva.“ V tomto duchu se vyjádřil i Vladimir Putin.

Podobné argumenty byly použity i vloni ve Francii, když dostala BNP Paribas od Spojených států pokutu v hodnotě deseti miliard dolarů. Její zločiny byly v Evropě evidentně legální, ale provedla několik clearingových transakcí v Americe.

To je hlavní poselství kauzy FIFA, i když Johnu Gapperovi to nejspíš uniklo: jestliže provozujete nelegální obchody v dolarech, nezáleží na tom, kde to děláte. Strýček Sam si na vás stejně může došlápnout, protože zúčtování transakcí v dolarech se provádí v New Yorku. To proto jsou obvinění v kauze FIFA zejména finančního rázu: opakované korupční praktiky (tzv. „racketeering“), podvody v převodech a konspirace ohledně praní peněz.

Nejasnosti začínají v okamžiku, kdy americká ministryně spravedlnosti Loretta E. Lynch hovoří v jedné větě o zneužívání amerického finančního systému a v další působí dojmem, že stojí v čele světových policejních sborů. Pokud by mluvila pouze o specifickém porušování amerických zákonů, dokonce ani Rusové by neměli mnoho příležitostí si stěžovat.

Článek původně vyšel v anglickém znění v placeném zpravodaji Friday Edition.

68 komentářů :

 1. Sice mě to lahodí,podchytit dolarové podvodníky,ale značí to i něco jiného.Mají přehled o všech dolarových kontech,po celém světě a můžu z klidem říci,že i o dalších měnových kontech.Proč ale s tím přišli USA až teď v tom i něco jiného.
  Jak se proslýchá,jde o odvolání MS ve fotbale v Moskvě.Mám obavu,že se v USA pracuje na nějakém zásahu proti Rusku,už vědí,že válka na Ukrajině nekončí a neskončí.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klasicke Bestovo odvadeni pozornosti. Tentokrat od Ruska k dolarovym uctum. Tento sofistikovany US troll vnasi jemne pochybnosti a chaos tam, kde se rodi nezadouci uvahy. To je jeho hlavni ukol na nasi medialni scene. Aby byl verohodny, musi vetsina jeho vyjadreni mit hlavu a patu. A vcelku se mu to dari. Best to je uz vyssi divci americke propagandy. Stavi se v mnoha vecech i proti oficialnim postojum,aby v pravy cas podsunul konstrukci,ktera vypada verohodne.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 14:31

   Souhlas s tím, že v tomto ohledu jde o pouze Rusko, jinak by muselo již mnohem dříve "vyplavat na povrch" i spousta jiných a daleko větších malérů. A to by o sportu nebylo, ale například o farmacii a sociálních službách.

   Smazat
  4. Pro Anonymní 10:23
   Teď se skutečně jedná jen o Rusko,ale na všech frontách,ani ten sport to nemine.Dokud to vyhovuje USA,nechají v klidu probíhat finanční transakce,ale už to popisovali,že přes SWAB,mají přehled o všem.Jen se zeptám,kde jsou Kadáffiho mld.Husejnove a dalších ropných magnátů,když je potřeba,buď je zablokují,nebo přímo zabaví.Proto jinde píší,co nejdřív banka BRIC.
   zemedelec.

   Smazat
 2. Co by se asi tak ve světě dělo, kdyby takovým způsobem postupovalo Rusko? Nic v této otázce nehledejte, je to jen úvaha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No co asi. Lanšáglová by vyrazila do jaderné války a spolu s Kalouskem by drželi Knížete na koni, aby jim ve spánku nespadl. :-D

   P.S. Kalouska by ale také někdo musel podpírat, jinak by z toho pak byla jen hromada trusu - až by to napadalo na sebe..

   Smazat
 3. Od začátku to smrdí USáckým hegemonem, který nesnese, že by mohlo být MS ve fotbale v Rusku. Mám za to, že jsou to takové hyeny, že jim není nic svaté a ani MS. Půjdou i přes "mrtvoly", když bude třeba. Tak jako jsme obelháváni doposud s dvojčaty, s Bim Ladinem a podobnými keci. Propaganda a lež se stalo v USA jediným možným a dorozumívacím prostředkem. Pod záminkou korupce a kdejakých keců se snaží za jakoukoliv cenu jen škodit. Toto už jim žere jen pár vypatlaných a sfetovaných blbečků. Tak jako se snažili pošpinit Olompiádu v Soči ,tak je to stejné i nyní. Je třeba je vykopat s Evropy hezky rychle, nebo to odnese celá zem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Anonymní 15:08
   Výborně napsané.
   Nejvyšší čas,aby to Čína spustila,společně ze zeměmi,které se chtějí vyvlíknout z dolaru.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Taky si myslím, že má pravdu. To MS by US nepřekously.

   Smazat
  3. Ano, to by sice nejlepší bylo, jenže to nebude tak snadné, nezapomínejme, že zde v ČR také máme signatáře "Bildeberg Group", dnes už jich asi bude více, ale podepsal například Havel, Vondra, Schwarzenberg, Švejnar. V ostatních zemích Evropy i světa existují další signatáři "Bilderberg Group" a tím je celé vládnutí pod kontrolou. Další proč to nebude snadné je EURO, které je "nasáklé" USD a bez něj to už dnes také nejde - nakonec EURO bylo vytvořeno právě jako záložní měna pro USD. Celý systém by se zhroutil a hned a sním i my všichni. Spějeme spíše někam k té bezedné propasti a malér z toho bude a velký.

   Smazat
 4. Zda se, ze Putin je kamos nejen se svymi vlastnimi oligarchy, ale se zlocinci a korupcniky na celem svete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:44
   Ze jsi (dnes se říká troll), já říkám vůl, je všem okoličně známo. Ale korunovaný ,to je i pro mne novinka. Není co dodat, zase jedem usacký sráč.

   Smazat
  2. Už ti skončila směna, tak to tady zase budeš zavánět až do pěti do rána, co? Že si nedáš pauzu, to může vydržet jenom vůl.

   Smazat
  3. Putin je samozřejmě globálním hráčem a jeho oligarchové jsou jako neposlušné šachové figurky, které už jednou za snah Berezovského málem Rusko prodaly. Za Jelcina měl Clinton velmi těžkou volbu a zvolil z našeho pohledu správně. Z pohledu US dnes ale velmi špatně - mohlo být totiž už po všem. Naštěstí i ten Jelcin nakonec Rusko zachránil tím, že za premiéra vybral právě Putina. A my Rusko potřebujeme silné (celá Evropa ho potřebuje silné), jinak skončíme v ještě větším otroctví, než by nás čekalo po vítězství Hitlera ve II. světové válce.

   Smazat
 5. škoda že ty nejseš kámoš se svým mozkem.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten je natolik blbý, že s ním není kámoš vůbec nikdo a hovořit s ním je obtížné i pro jeho rodiče, kteří jej v mámá hotelu živí a živit budou. Nikdo takového vypatlance nezaměstná, tak zabíjí čas běžně určený pro spánek zde na webu v diskuzi a má falešný pocit, že přeci jen alespoň někdo se najde, kdo na výplody jeho chorého mozku zareaguje. Jinak s ním není ochoten se bavit vůbec nikdo .

   Smazat
 6. Lidská závist je všude. Ale blbost a naivita vládne. A dolar jde přes mrtvoli. A o tom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dolar jde pres mrtvoli ale dvouhlavy rusky rubl vydavany zememi BRICS ho brzi porazi a pyvo bude zase za 2 Kcs. Huraaaa !

   Smazat
  2. No vzhledem k €uroizaci tak leda za 2€. A je vcelku jedno, kdo fandí ruskému a kdo americkému kapitalismu. V obou jde o vládu miliardářů nad chudinou. Pro Morgany, Sorose, Rottschildy, Gatese, .. jsme socky úplně všichni. Tak si jděte na střelnici zastřílet, ať jste připraveni na § 13 a 14 a trefíte mozek nebo 3. knoflík na košili. Mrtví nejenom že nekoušou, ale hlavně nesvědčí proti vám s pomocí diskriminácié. A Erythrejci z Afriky, rozuměj Somálska, kteří nastupují do invazních člunů za cenu 2000 dolarů/osobu, už se na vaše manželky, milenky a dcery těší...
   Martin von Brünn

   Smazat
 7. vlast vás (15:44,18:26, 18 43, 18:54) potřebuje: "A Pepkové, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdete a řeknete nám, kdo to povídal. Rozuměli jste? Teď sborem zamečte a vyskočte !"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslel, že to máš někde zálohované a jen to pokaždé zkopíruješ a ty tu tvoji dementní kokotinu přitom ťukáš do klávesnice pokaždé znova a znova písmenko po písmenku :-D Chudáčku postiženej, retardovanej...

   Smazat
  2. Někdy si přečti "Osudy dobrého vojáka Švejka". Pak pochopíš, že to není kokotina. Dojde ti, jakou úlohu hraješ.

   Smazat
 8. Myslím, že byste (určitě uhádnete koho mám na mysli) měli z těchto diskuzí odejít a nevyhledávat je. Vraťte se zpět na server Novinky.cz - to je špinavý kanál,odkud sem lezete. Články jsou tam účelově zbulvarizované, a hlavně je to celé prolezlé reklamou. Takzvaní novináři se nestydí napsat článek o tragickém úmrtí nebo o uhořelých lidech a pod ním a vedle něho skáčou reklamy na přípravky na erekci a půjčky, a hned pod tím je server Super cz. kde extrovní zmrdi vedle ňader a rozkroků umělých šašků a paňáců představují zestárlé "celebrity" s " koukejte co z něj nebo z ní dneska je" a podobně. Těmto pisálkům snad nikdy nebude padesát? Tak sprosté novináře má asi jen ČR. A denně schválně píšou články, jak si protekční zmetci a různí bezvýznamní šašci užívají a bužírujou -asi se tím pisálci snaží lidi rozlítostnit,ale už je to omleté a trapné.Není třeba popírat, že mnohým lidem přijde líto, když celý život poctivě dřeli pro tuhle společnost a z jejich práce teď profituje politická a jiná bezcenná havěť, šašci, kteří se vždy jen vezli a nikdy neudělali nic. Ale nejsmutnější je, že se v naší společnosti vyskytují skety, které lidem přejou zbídačení a genocidu, které se pošklebují, když někteří nemají peníze ani na obědy pro své děti ve škole. Jsem nikdy nečekal takové mravní bahno. Vy tady píšete, že s"komunisty" je větší sranda a proto sem lezete a urážíte sprostě lidi,které neznáte, kteří vám nikdy neublížili. Nadáváte komunistů lidem, kteří komunisté nejsou. Předvádíte mentalitu šupáků, co se pošklebují ( taky se pošklebujete nevyléčitelně nemocným a postiženým?) a lezou na diskuze mezi lidi, kteří své příspěvky píší poctivě, a mnohým to, že si takto postěžují, třeba duchovně pomáhá - důvod proč zde sprostě urážíte je jaký? Je jedno, jesti jste cucáci, nebo lidi,kteří už by měli mít rozum, ale zcela určitě jste chudáci s neukojenými ambicemi. Mysleli jste si, bůhvíkam se po zádech druhých vyšplháte, ale pro politické grázly a zmetky, kteří naši společnost ovládli, jste slabý kalibr. Ti měli a mají všechny pozice a trafiky pro jinší protekční šíbry, a vám nevyšlo nic. Ani podvody, ani všelijaké fígle, protože určitě nepracujete, a ani vaše osobní pozice není nic moc.Kdyby ano, nelozili byste na diskuzích s cílem sprostě urážet ostatní lidi a ještě psát, že je to pro vás sranda. Ukájíte se svou vlastní ubohostí a takové grázly nenechá ten nahoře bez povšimnutí. Možná už brzy vás potká smrtelná nehoda, nebo se zmrzačíte, nebo onemocníte (rakovina chřtánu by vám zvlášť slušela) a jiní nevychovaní chudáci se budou pošklebovat vám. Že se nestydíte.Myslíte, že takto vedené diskuze mají smysl? Proč provokujete, a podněcujete bezduché šarvátky? Máte asi o sobě hodně vysoké mínění a zatím jste jen ubožáci.

  OdpovědětSmazat
 9. V USA se korumpovalo, korupčníci mají ... SSA si nasraly znovu do hnízda - hňupi viz Pjatkin http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-01-06-2015/

  OdpovědětSmazat
 10. Dostal se mně do ruky kreslený film "Americký sen" a tam posluhovači Putina tvrdí, že když soukromá banka v USA tiskne dolary, že je to protiústavní.

  OdpovědětSmazat
 11. Bohužel, náš svět je celý zkorumpovaný. Pokud někdo chce vůbec existovat, musí na to přistoupit. Viz např. placení rozhodčím, aby alespoň „pískali rovinu“. Takže platí každý, Rusko, jako Amerika, ostatní státy tuplem.
  A nyní se opět vytáhnul pověstný americký „dvojí metr“. Účelově a s jasným cílem, sebrat Rusku mistrovství.
  V tom je ta špína, v tom „dvojím metru“. Pouze očernit vytipovaného aktéra a přitom korupční systém zachovat. Správně by se mělo systémově a veřejně řešit, jak zaběhlé zvyklosti odstranit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Korupce existuje vsude, ale zemim byvaleho komunistickeho bloku (prvni v rade je Rusko) se nikdo nevyrovna.

   Smazat
  2. Znáte to z vlastní zkušenosti a nebo jste o tom pouze slyšel?

   Smazat
  3. Znam to z vlastni zkusenosti i z doslechu. V civilizovanych zemich jsou organizovany zlocin a stat nepratele, v Rusku dela zlocinec a mafian prezidenta a tak je zlocin a stat jedno a to same.
   Tim se stava Rusko horsim, nez bylo nacisticke Nemecko.

   Smazat
  4. Proč do taháte Putina? V Rusku je také vláda a tu řídí Medveděv. Ten je O.K.?

   Smazat
  5. Vy chytrolíne, co jste tu napsal ten nesmysl v 9.12, že 'V civilizovanych zemich jsou organizovany zlocin a stat nepratele...' uvědomte si, že ty vaše 'civilizované země' daly organizovanému zločinu celou zemi! - Kosovo! - odkud teď i Albánci utíkají, protože pod gangstery a obchodníky s lidskými orgány nemají žádnou perspektivu. Za letošní školní rok z Kosova zmizelo se svými rodiči i 6000 (!) školáků. A bylo by dobré si koupit klávesnici s diakritikou, nevypadal byste jako neoliberální stráč, co neumí česky, ale jen jako neoliberální sráč.

   Smazat
  6. Medvedev je zcela bezmocna loutka v rukou cara Putlera.

   Smazat
 12. A ty jsi mizernej posranej šašek i se svýma nadávkama komunistických hoven ty jedna špíno špinavá.Rakovina chřtánu by byla pro tebe slabá odplata, potřeboval bys, aby tě někdo chytil za tvojí špinavou nactiutrhačskou držku, vymlátil ti z ní všechny zuby a pak zpřelámat hnáty a kopancema zlomit páteř. Skončil bys jako odpornej chromajzl na kriplkáře, a každej kolemjdoucí by tě pochcal. Věřil jsem, když jsem slušně vysvětlil proč je odporné co tady děláš, že přestaneš, ale když cítíš potřebu ještě reagovat sprostýma nadávkama, jsi odpornější než jsem odhadl. Odporný, všivý smradlavý lidský hovno - ne komunistický, to bys být nemohl, mezi sebe by takový hnůj nepustili. Doufám a věřím, že tě už brzy chytnou ještě odpornější smradi než jsi ty sám, ukopou tě a nakonec zapálí. To dnešní smradlavá břečka, ke které se hrdě hlásíš, dělá s oblibou. Taky by se hodilo strčit tě do kontejneru, a pak pod ním rozdělat oheň - upéci tě zaživa ty zmetku - to bys jinak skřehotal než že tady sprostě nadáváš neznámým lidem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste nechodil do Skautu, ze ? :-)

   Smazat
  2. Já ano, ale jmenoval se v 1980 jinak, ČSTV, odbor turistiky. A jako ilegální skaut jsem se naučil něco málo o fungování mezilidských vztahů a jejich transcendentálním působení: Každá akce vyvolává reakci => zákon karmy, který platí bez výjimky!
   Na hrubý pytel patří hrubá záplata, jinak vznikne díra.
   Vynadat člověku lze i slušně bez urážek a vulgarizmů - jenom je to pro některé jedince příliš obtížné.
   Člověk se chová jako elektrický proud: Jde cestou nejmenšího odporu. Čest výjimkám!
   Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly!
   Pomocnou ruku hledej na konci vlastní paže. Biblicky řečeno, "na moři se za bouře modli. Ale HLAVNĚ VESLUJ KE BŘEHU!"
   Doufej v nejlepší, ale připravuj se na nejhorší.
   Kdo má uši ke slyšení, slyš. Martin von Brünn

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tato země měla možnost své volby, ale byla zaprodána ještě dříve, než se mohla rozhodnout a korunu tomu nasadila většina lidí při hlasování o vstupu do EU. Teď jsme bohužel - ale to už víte asi všichni kde.

   Smazat
  5. Omyl, EU se změnila Lisabonskou smlouvou. Díky ní jsou jiná pravidla, my jsme přišli o dva hlasy při rozhodování atd. - o tom u nás žádné referendum nebylo!!! Takže chtějme referendum k této věci. Pozdě? Nikdy není pozdě z EU vystoupit!

   Smazat
 13. Nevyplachuj si smradlavej prasečí rypák Ruskem - už je to omletý a nudný ty páchnoucí fašírko. To je jasný, že s takovým šuntem jako leze sem diskutovat a sprostě urážet, nemůžeme docílit ničeho pro život dobrýho. Nejdřív bude nutno zbavit se takovýho šuntu a to všemi prostředky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja proti Rusku ani tak nic moc nemam. Treba Car Kolokol je krasny vyrobek, i kdyz ho ti ozralci zfusovali tak, ze nikdy nezvonil. Akorat si myslim, ze lide kteri mohou mit konecne, poprve v dejinach svobodu a kteri si misto toho zvoli byvaleho kagebaka musi mit v hlavach nasrano.

   Smazat
  2. Svoboda je takové slovo, pod kterým si každý může představovat něco jiného. Můžete upřesnit, jakou že to mohli mít svobodu? Jako v Kosovu, nebo jako na Ukrajině, nebo jako v Libyi? Tyto všechny státy, přijali Americkou svobodu. Nyní ji stále ještě přijímá Irák a Syrie.

   Smazat
  3. Svoboda je svoboda. Lide v Libyji kvuli ni svrhli zvrhleho diktatora a jednou si ji snad vybojuji. Ukrajinci ji uz maji, ale tezce o ni musi proti ruskemu agresorovi bojovat.
   To plati i o nas, ale my se dostali vcas do NATO, tak jsme prozatim za vodou.

   Smazat
  4. Nechte lidi emoce stranou a přemýšlejte. Se tu hádáte zbytečně. Jen z toho vyplývá, že ani jeden z Vás nemá dostatek informací o tom, co se ve skutečnosti děje a hned si oblékáte "trička" tu s jedněmi a tu s druhými symboly. Přidat se na jednu ze stran přece neznamená vítězství - nejlepší je jít za zdravým rozumem a chtít prospěch své vlastní země - ne někoho jiného. Jsme sice malý národ, ale tím, že se tu budeme hádat, na čí stranu se dát,, se dostáváme do role nesvéprávného národa, který si neví rady sám se sebou. Přestaňte se buzerovat a začněte přemýšlet.

   Smazat
  5. Reakce na 16.28 - v Libyi je 'svoboda americana', chaos, sektářské násilí, plundrování nerostného bohatství, okrádání lidí ve velkém. Zvrhlý diktátor zvedl nebývale životní úroveň lidí v Libyi, proto byl asi stvržen.
   Na Ukrajině právě probíhá 'svoboda americana' - 1 milion běženců v Rusku, státní bankrot, cizí žoldáci drží armádu nad vodou, cenzura médií, honičky na lidi, popravy bez rozsudků. Docela bych byl rád, kdyby sem do diskuse nelezli lidé chorého uvažování a nelidských stupnic hodnot - pane Pazderko, paní Petro Procházková, pane Mitrofanove, pánové Fištejne, Palato, Romancove, paní Víchová - choďte si prosím do diskusí tam, kde vás obdivují. Na Nové republice pro vás místo není. Vy patříte do staré propagandistické veteše.

   Smazat
  6. Anonym 16:28
   Sdílím Váš optimismus, že si lidé v Libyi svobodu opět vybojují, ale buďme realisty, USA a Francie jsou houževnatí soupeři.
   Správně říkáte, že Ukrajinci ji už mají, ale zatím jenom ti v Novorusku. Ještě je třeba ji prosadit proti odporu USA, ve zbytku Ukrajiny.

   Smazat
 14. A helemese, zavšivenej prasáckej troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze i když o něj nikdo nestojí. „
  Trolle, trolle ty si vůl, z prdele ti čouhá hůl.
  Z Americké ambasády cpali ti tam asi klády.
  V makovici místo mozku máš jen asi z hoven kostku.
  Co tu plodíš, samé sračky, bereš za to asi kačky (dolary?).
  A hrdlem je proleješ a tady se vysereš". :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. SUPER!!!! piste vice takovych basnicek...

   Smazat
 15. Občané žádného státu a společenství, pokud jim prostřednictvím vymyšlených zákonů a norem, soustavně kdosi krade jejich vydělané peníze, a pak jim je přiděluje na věci, o nichž rozhoduje někdo jiný, svobodu nemají a mít nemohou. Tu má jen člověk, který nikomu nemusí nic platit, nikdo ho neokrádá, nikdo ho neotravuje, nekontroluje, a nebuzeruje desítkami různých byrokratických výmyslů - tedy jen člověk sociálně vyřazený, žijící na okraji takové společnosti. Plnohodnotný řadový občan svobodu nemá do té doby, než ho hlavy pomazané okradou o všechno co dokáže vydělat, pak ho sociálně vyřadí a pak má od všech pokoj.Ale pocit svobody může zažívat a užívat si také duševně neplnohodnotný člověk, který se ze společnosti vyřadil sám, protože si je vědom své duchovní křivosti a společenské nepřijatelnosti. Jeho svoboda začíná a končí tím, že je mu umožněno beztrestně a anonymně sprostě nadávat a urážet neznámé občany. Dřepí u počítače v přítmí a smradu svého - nejspíš nevzhledného a páchnoucího - příbytku, protože kdyby se sprostými nadávkami a urážkami vystrčil hubu ven, bylo by jeho počínání trestné, nebo by mu ji někdo našlapal - to duševní křiváci instinktivně cítí. Dřepějí proto doma jak pavouci ve špinavé pavučině a nadávají prostřednictvím klávesnic. To je pro takové typy pocit svobody- ve skutečnosti je to naopak, dokud se nedokážou osvobodit od své vlastní duševní špinavosti a nenávisti k ostatním, nemohou mluvit o svobodě. Jsou totálně a navždy přikováni ke své počítačové špíně,a žádné vnější životní radosti už pro ně nepřichází v úvahu. A tomu říkají svoboda. A vy, když nemáte klávesnici s interpunkčními znaménky, nebo je neumíte používat, nevyjadřujete se řádnou češtinou, byste na českých diskuzích vůbec býti neměl. Od první věty je jasné co jste, a pokud se považujete za duševně zdravého,pak jste na provokace, urážky, nadávky a diskuzní špinavou práci účelově kýmsi najat a placen. A tomu říkáte svoboda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi mizernej posranej šašek i se svýma nadávkama komunistických hoven ty jedna špíno špinavá.Rakovina chřtánu by byla pro tebe slabá odplata, potřeboval bys, aby tě někdo chytil za tvojí špinavou nactiutrhačskou držku, vymlátil ti z ní všechny zuby a pak zpřelámat hnáty a kopancema zlomit páteř. Skončil bys jako odpornej chromajzl na kriplkáře, a každej kolemjdoucí by tě pochcal. Věřil jsem, když jsem slušně vysvětlil proč je odporné co tady děláš, že přestaneš, ale když cítíš potřebu ještě reagovat sprostýma nadávkama, jsi odpornější než jsem odhadl. Odporný, všivý smradlavý lidský hovno - ne komunistický, to bys být nemohl, mezi sebe by takový hnůj nepustili. Doufám a věřím, že tě už brzy chytnou ještě odpornější smradi než jsi ty sám, ukopou tě a nakonec zapálí. To dnešní smradlavá břečka, ke které se hrdě hlásíš, dělá s oblibou. Taky by se hodilo strčit tě do kontejneru, a pak pod ním rozdělat oheň - upéci tě zaživa ty zmetku - to bys jinak skřehotal než že tady sprostě nadáváš neznámým lidem.

   Smazat
 16. Video: http://politikus.ru/video/51574-istoriya-mirovogo-parazita.html

  OdpovědětSmazat
 17. Zemřel Vinnetou.
  To byl rudý gentleman. Na rozdíl od zdejších rudých kokotů.
  Čest jeho památce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo "Vinnetou" a Lex Barker k němu a to nemělo chybu. Ale dožil se dobrého věku (86 let). V dnešní době by se tato postava hodila, i když nakonec (byť ve vysněném světě Karla Maye) také doplatil na svou "mírnost". Je vidět jak už tehdy i Karel May asi tušil, kam se člověk s mírovými myšlenkami dostane.

   Smazat
 18. Takže všechny mistrovství světa ve fotbale byly uplacený ha ha..i to v ussa...96 ...už řeší i poslední německé mistrovství světa...tak to se amicí střelili do vlastní nohy..a až Blater promluví tak to bude nářez...a budou vracet poháry duráci....a clinton opět bude rozbijet zrcadla k vůli ms 2022...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže právě proto, že oni jediní mají k dispozici všechny informace za desetiletí fízlování po světě, tak se do té nohy sami nestřelí - o tom je to ale přece celé a nejen ve sportu. Proč asi vládnou světu ??? Mají nashromážděno tolik informací o každém a o všem, že jim v tomto ohledu nikdo konkurovat nemůže. Vše provádějí přes agentury, aby pokud by bylo nejhůře, vláda měla stále čistý štít. Je to tak snadné na pochopení. A nebo ne ?

   Smazat
  2. http://www.telegraph.co.uk/sport/football/world-cup/10871114/Qatar-World-Cup-2022-scandal-Bill-Clintons-fury-at-vote-triggered-global-search-for-truth.html
   Clinton ......

   Smazat
 19. http://www.globalresearch.ca/report-reveals-8-5-trillion-missing-from-pentagon-budget-2/5453618 a tady modrým soudruhům USSA v pentagonu chybí penízky...kampak je dali...uplatky na nákup techniky....
  že by i soudruhovi Burešovi po jeho návštěvě za oceánem....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úplatky na nákup vlastní techniky... :-D Ty jseš ale blbísek, viď?

   Smazat
  2. A firma ,aby prodala letadla ,tanky atd....je platí z jakých peněz viď modrý pražáčku z top a novinek ...

   Smazat
 20. http://www.trueactivist.com/mcdonalds-new-policy-bans-customers-from-buying-food-for-homeless/
  Takže už ani pracujíci a bezdomovci nesmí kupovat kvalitní potraviny od mcdonaldu... asi mají smůlu...

  OdpovědětSmazat
 21. No tedy dámy a pánové, já jsem zvyklý na ledacos. Ale tak sprostou a hulvátskou diskusi bych zde, na tomto webu nikdy nečekal. Je irelevantní, jestli ta slova a výrazy byly použity nějakým trollem, nebo proti němu. Na slušný web nepatří a divím se Adminovi, že to automaticky nemazal. Jestliže Admin připouští diskusi v podobném formátu, pak by bylo vhodné vložit do "motta stránky" něco podobné, jako má web D-FENS:

  * Většina zde publikovaných textů je politicky nekorektní, xenofobní, sexistická, nacionalistická, heterosexuální, rasistická, záštiplná, obsahuje sprostá slova nebo alespoň překlepy a gramatické chyby.
  * Pokud se Vám to nelíbí, nečtěte to!

  BTW - o kauze kolem korupce ve fotbalu perfektně hovoří V.V.Pjakin v posledním vydání Otázek a Odpovědí z 01.06.2015. Kdo má zájem najde ho na http://desitka.org/?p=4482 .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ADMIN se jen snaží dát prostor každému. I zde je vidět, že naše společnost je lidská - přichází sem tedy i více lidí nevzdělaných a bez dostatku informací, kteří při nedostatku argumentace začnou používat "svůj" slovník. Pokud ADMIN začne třídit, jen prokáže službu těm, kteří chtějí manipulovat svobodným vyjádřením, jakkoli se jemu, ale ani mne nelíbí, že s takovými lidmi musím žít v jedné zemi. Kultivovat lidské pokolení je velmi tvrdá práce. ADMINE hlavně nezačni třídit.

   Smazat
  2. Diskutující nemůžeme ovlivnit, nemůžeme jim při psaní říkat, co smí a co ne. Pokud máme čas, vymazáváme trolly, hloupé útoky na naše čtenáře (viz anonym 16.33, kterého tu jako ukázku nekorektnosti teď nechávám), sprosté útoky na autory, překladatele a na členy redakce. Web děláme při své práci a jestli se někomu nelíbí, není nic snazšího, než sem nechodit a nečíst. Zdravím vás.

   Smazat
  3. Vážený pane Dvořáku, děkuji za Vaše vysvětlení, ale nemohu s nim souhlasit. Já, ač nečlen KSČM, jsem adminem blogu OV-KSČM Prahy 10, který jsem jim zdarma postavil a dělám jim tzv. technickou podporu, tedy administrátora a dělám to sám. Dovedu si tedy představit co to znamená. Mně nejde o takové moderování diskuse, aby diskutující byli nějak omezování ve svých příspěvcích. Tam stačí udělat jedinou věc. Udělat malou stránečku s názvem "Podmínky a pravidla diskuse" (viz http://www.desitka.org/pravidla.html ) a do bloku pro "Publikovat" vložit jednoduchý kód se čtverečkem pro zaškrtnutí "Souhlas s pravidly". Bez toho pak nelze komentář odeslat. Prostě říct lidem, ano diskutujte o čem chcete, jak chcete, ale slušně. Jsme společnost slušných lidí a komu se to nelíbí ať nediskutuje. To přeci nemá nic společného s nějakým omezováním diskuse. Neznám systém na kterém jede tento Váš web. Osobně používám všude WordPress blogy. Tam existuje plugin s názvem "Spammer Blocker", který je sice prioritně proti spamování, ale jde do něj vložit IP adresy, které pak automaticky blokuje a neumožní komentář. Samozřejmě, pokud se někdo přihlásí přes proxy server, tak to nefunguje.

   Přejí Vám mnoho úspěchů vere Vaši záslužné práci.

   Smazat
 22. Dvorak maze jen komentare zastancu demokracie. Sproste a oplzle vypady nacisticke a komunisticke luzy necenzuruje.
  Proto je zde takovy odporny hnojnik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebreč a vypadni.

   Smazat
  2. Zastáncem demokracie je právě tento web. Kdo mluví o jiných jako o 'lůze' tak ten demokrat opravdu není. Lidé si sem chodí číst, aby nabrali do plic zdravý vzduch, aby si osvěžili mysl, aby si vyměnili názory., aby si přečetli, co před nimi tají korporátní média a ukradené ČRo a ČT.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.