Reklama

sobota 6. června 2015

Goskino Ukrajiny zakázalo 162 ruských filmů a seriálů


6. 6. 2015    zdroj
Státní agentura Ukrajiny pro film (Goskino) zakázala promítání 162 filmů a televizních seriálů, které byly natočeny v Rusku od 1. ledna 2014. Ve čtvrtek to řekl předseda Goskina Filip Iljenko. Informovala o tom agentura TASS .


"Rušíme 207 licencí pronájmu, ale podle počtu filmů a televizních seriálů je to 162 titulů," vysvětlil.

Předseda Goskina poznamenal, že pronájem licencí je zrušen v rámci realizace zákona, jehož cílem je ochrana informačního televizního a rozhlasového prostoru Ukrajiny. Dokument nabyl platnost 4. června. V souladu s kritérii výběru je zakázána veškerá ruská informační produkce, vytvořená po 1. lednu 2014. Omezení však neplatí pro filmy, které byly natočeny v Rusku společně s dalšími zeměmi.

Co se týče filmů a televizních seriálů, natočených před rokem 2014, bude je zkoumat zvláštní expertní rada ve věci propagace ruských silových struktur.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr., Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Totalitární tvář banderovské Ukrajiny se ukazuje v mnoha valérech barvy hnědé a černé. Nejsou to náhodou heraldické barvy Schwarzenbergů, Bursíků, Pazderků a Karasů, Fuleho, Štětiny a pražské lumpenkavárny?

  OdpovědětSmazat
 2. Tuskymi fasisty napadena Ukrajina se brani, kde jen muze. To je jako vycitat spojencum, ze za 2. svetove valky nedovolili promitat filmy natocene nacisty.
  Ostatne - Rusko na ktere nikdo neutoci nedavno zakazalo (mimo jine) film Child 44 jen proto, ze ukazuje hruzy Stalinismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvam se za preklep. Patrilo tam "ruskymi fasisty".

   Smazat
  2. Neomlouvej se, ve druhý třídě tě naučí psát správně. Myslet, myslet tě asi nenaučí, ale háčky a čárky, ty bys zvládnout mohl.

   Smazat
  3. 23:17 Ty provokatérská špíno, vyinkasuj si dolárky a táhni už konečně do prdele. Nikdo tady na ty tvoje vylhané kydy není zvědavý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  4. Zadam editora, aby namisto slusnych komentaru zastancu demokracie a svobody zacal konecne mazat nadavky komunistickych a nacistickych prasat.

   Smazat
  5. Slusnych komentaru zastancu demokracie a svobody - zacal mazat - komunistickych a nacistickych prasat - nemyslím, že si komunistický nebo nacistický prase. Je fajn, že si schopen introspektivního poznávání sebe sama. Jen trochu přibrzdi, prase nejsi - hlupák, to jistě ano, demokrat, to jistě ne, ale prase - to ne, to je užitečné a vykazuje jistou dávku inteligence.

   Smazat
 3. Ten film byl natočený dvakrát..Jednou do původní doby po druhé ho emeričti soudruzi přenesli do stalinový doby ..proč...Jinak ve skutečnosti se to stalo na ukrajině v 70 letecha film první byl natáčen v Maďarsku a hlavní roli hrál Donald Sunderland starší....

  OdpovědětSmazat
 4. Ó, ta demokracie, to je ale něco- demokraticky vám zakážeme filmy a co na to naše kavárna? To přeci byli bojovníci za svobodu slova, nebo se mýlím? A co tak místo zákazů ruských filmů dělat něco pro lidi, Ukrajino? Včera kromě buzipochodu tam byla demonstrace proti vládě - hesla:" máme hlad, zvedněte důchody, pryč s Porošenkem..."Dagmar

  OdpovědětSmazat
 5. Tak to už se Ukrajina přiblížila nám - protektorátu. Protektorát vždycky zakazuje filmy,literaturu a kulturu toho režimu, který chce vygumovat lidem z paměti ( i pamětníkům) Pamětníkům vymazávali paměť z hlav často i krumpáčem, protože použití nové propagandy i zákazů bylo příliš zdlouhavé. Za nadvlády SSSR jsme ale viděli stovky -tisíce filmů z USA, Anglie, Francie, Itálie, spoustu westernů i klasiky, teď za nadvlády USA a EU jsou přísně zakázané ruské filmy a nevidíme nic z ruské kultury, třeba aby nám bylo umožněno udělat si názor samostatně. To nesmíme -. to nám protektor zakazuje. Zato amerických krváků a dalšího pakulturního západního humusu vidíme denně už pětadvacet let spoustu, a pokud jde o jinou podívanou, pak tu, která nejvíce imituje americkou humusoidní tvorbu. Příšerný dabing, nečeské výrazy - prostě potlačit, utlačit, zatlačit, zničit! To je vždycky snaha každého protektora s cílem co nejrychleji přetvořit protektorát z čistého národa na fašírku. Kavárně je to jedno, protože každý režim vždycky vyznamenával své panské slouhy a ze zvlášť oddaných a nadšených služebníků vytvářel dokonce i kulty osobnosti. Jsou to panští slouhové a budou nadšeně sloužit každému panstvu. Jde o to, proč se zakazují filmy - to jsem nepochopil nikdy. Když začnu o nějakém režimu hlásat, jak šíleně byl zločinný, není lepší důkaz než jeho filmy, kultura, hudba apod.ne? Aby si lidé mohli sami udělat o tom úsudek. Jinak se má za to, že hlášky a řeči o zločinnosti jsou lživé - a nejlepší důkaz o tom je třeba vidět právě v zákazech všeho minulého, nebo toho, co se začalo nazývat zločinným. Nezměnilo se za celých spoustu let vůbec -ale vůbec nic. Každý režim lže svým občanům, a ideologicky je podvádí. Ale to, co se děje v současnosti, nemá ani v historii režimních lží a podvodů obdoby. Je to to nejhorší, co svět a národy potkalo. Režimy včetně orgánů justičních a policie - se zakládají na nenávisti, lžích, demagogii a podvodech, přičemž se ale žvaní o svobodě a demokracii. Proč se prokrista pána každý režim stydí za svoji režimní totalitu? Taky by to lidi museli umět přijmout - šlechta se taky demokraticky nepitvořila a nehrála divadlo -prostě to byla šlechta, tudíž urození, což znamená nadlidi, no a každý se musel naučit s tím žít a žilo se tak stovky let. Proč dnešní nadlidi lžou a pivtoří se? Protože je to mnohem a mnohem horší než monarchie a šlechta?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.