Reklama

.

.

úterý 2. června 2015

Haagský soud pro bývalou Jugoslávii se opět vyznamenal – padělal listiny


Sentá ICTY při 'práci'
Alena Svobodová-Jovanović

2.6.2015 

Propagandistický nástroj nového světového řádu – ICTY čili Tribunál pro zločiny spáchané na území bývalé Jugoslávie se opat vyznamenal. A není náhodou, že opět v kauze dr. Vojislav Šešelj. 


Nejprve před 12 lety na dr. Šešelje, jednoho z vůdců bosenských Srbů, vydal tajný zatykač. Že to byl zatykač ničím nepodložený se ukázalo později. Že šlo o politickou objednávku tehdejšího srbského vedení, kterému dr. Šešelj, předseda Srbské radikální strany, velmi vadil, vyšlo najevo ještě za vlády premiéra Djindjiće. Právě on tehdy řekl žalobcům ICTY doslova, „Seberte ho a zavřete ho, aby se už do Srbska nemohl nevrátit!“ Žalobci ICTY poslechli nejen své americké a německé loutkovodiče, ale i hlas srbského prozápadního politika, který se rozhodl svému náropdu ohnout hřbet a uvést Srbsko na cestu do NATO a EU. Dr. Šešelj v domnění, že v Haagu byl zřízen standardní soud, sedl na nejbližší letadlo a vydal se do Haagu očistit svoje jméno.
Dr.Vojislav Šešelj se brání před soudem ICTY

Ale soud ICTY nebyl vytvořen, aby hájil právo a hledal spravedlnost. ICTY je nástroj pokračující protijugoslávské a protisrbské kampaně, je propagandistickým pokračováním imperiální politiky na Balkánu, které existence socialistické Jugoslávie byla velkou překážkou. Srbové byli takříkajíc tmel Jugoslávie, a tak když vedení NATO hledalo obětního beránka, na kterého svedou rozpoutání bratrovražedné občansko-etnicko-náboženské války na západním Balkánu (1991-99), padl jejich los na Srby, svobodomilovný, nepoddajný národ, který ve dvou posledních světových válkách pustil pangermánskému tažení na východ silně žilou. Srbští radikálové byli stranou, která pomáhala formovat tradiční srbský odpor a jejich předseda Šešelj nezůstal v 90. letech této tradici nic dlužen. Válečných zločinů se však nedopustil a proto s čistým svědomím stanul dobrovolně před Tribunálem v Haagu.

Byl zatčen, vsazen do vězení, pardon – do vazby, a přes dva roky čekal (!), než tým paní žalobkyně Del Ponte sesmolí žalobu. Pak začala kalvárie. Soud ICTY měl úkol Šešelje odsoudit, ale žádný jeho soudce, byť sebezaprodanější, nemohl na základě chabé obžaloby vynést rozsudek. Šešelj se prý měl podle haagských žalobců během války dopouštěl 'verbálních zločinů'. Proces s Šešeljem se vlekl 12 let(!), a bez výsledku. Soudci se střídali, mnozí si u ICTY vyseděli hezké peníze a pak pro zachování vlastní reputace rezignovali, aby na jejich místa nastoupili další. Většinou byli vybíráni z řad soudních dvorů či diplomatických misí zemí tzv. třetího světa. Šešelj se jako právník hájil sám, odmítal obhájce ex offo, občas mu ze soudní šikany a zmanipulovaných postupů ujely nervy. Jednou dokonce prohlásil, že soud a jeho předseda osobně mu mohou „pušit kurac“, za což se mu dostalo trestu dvou let za pohrdání soudem. Ono 'pohrdání soudem' se ještě jednou v poněkud jiné podobě opakovalo. Na udělení obou trestů však podle vlastních zakládacích listi soud neměl pravomoc. Při zřizování soudu jeho iniciátoři asi ve spěchu zapomněli do stanov institut 'pohrdání soudem' začlenit. Přesto se stalo, že za tyto 'zločiny' byl doktor Šešelj odsouzen. Ale to už víme, že u ICTY zákony a předpisy neplatí. Platí jen to, co si dirigenti v zákulisí usmyslí.
Přesto, jak vidět, soud nebyl za 12 let schopen Vojislava Šešelje pravomocně odsoudit. Nepřetržitě porušoval jeho lidská práva, právo na nezaujetý a řádný proces, právo na proces v přiměřené lhůtě atd. atd. Pak přišla choroba, podotkněme že za velmi podivných okolností, a dr. Šešelj onemocněl rakovinou tlustého střeva. Soud v celkem bezvýchodné a dost ostudné situaci, o kterou se konečně začala zajímat i světová média, Šešelje propustil do domácího ošetření v Srbsku. U ICTY se domnívali, že jeho choroba je takového charakteru a v tak pokročilém stádiu, že se za několik měsíců obžalovaného konečně a nadobro zbaví a proces se zastaví, jak se říká „bez ztráty květinky“.
Plakát Srbské radikální strany - "Necheme do EU!"

Ale chyba. Šešelj po návratu domů měl jedno politické prohlášení za druhým. Haagský soud mu sice 'politikum' zakázal, ale dr. Šešelj si z toho samozřejmě nic nedělal, mohou mu přece 'pušit kurac'. Navíc publikoval utajované dokumenty ICTY, podle kterých se prý dá vydedukovat identita utajených svědků z jeho procesu. A tak jsme se dostali od situace, která nastala v květnu letošního roku.

V Haagu, ve Washingtonu, v Londýně a v Berlíně došla režisérům trpělivost a soudce Gay Delvoy přivezl do Bělehradu žádost, ve které je srbská vláda žádána, aby vydala dr. Vojislava Šešelje zpět do Haagu. Ale to by ani nebyl Tribunál ICTY, aby se nedopustil podvodu a nezákonnosti.

Soudce Gay Delvoy 26. května předložil žádost podepsanou čtyřmi soudci. Hlasování v senátu soudu ale dopadlo 2:2 (viz foto – levá část), tedy nerozhodně pro ZRUŠENÍ ČI NEZRUŠENÍ Šešeljova DOČASNÉHO PROPUŠTĚNÍ. To samozřejmě srbské vládě oficiálně stačit nemohlo a tak druhý den (27.5.2015) soudce Delvoy předložil 'opravenou' žádost o vydání, pod kterou je podepsáno již 5 soudců (viz pravá část fotodokumentace). A hle, poměr se převážil pro předání dr. Śešelje zpět do věznice v Haagu-Scheveningenu.
Vlevo žádost z 26.5.2015 se čtyřmi jmény a vpravo žádost z 27.5.2015 s 5 jmény soudců

A představte si, že se ještě dnes u nás najdou všelijací novináři a politici, kteří považují ICTY v Haagu za spravedlivý a řádný soud. Přes zkušenosti se skandálním osvobozením sadistického vraha Srbů - kosovského Albánce Haradinaje (UČK) tímto soudem, přes skandální propuštění genocidních chorvatských generálů Gotoviny a Čermaka, velitelů jedné z největších etnických čistek v Evropě po 2 světové válce, které tentýž soud také osvobodil a přes osvobozující rozsudek k kauze bosenského muslima Oriče, který se svou dovozí umístěnou ve Srebrenici povraždil v okolních srbských vesnicích v letech 1992-5 přes 3200 Srbů, včetně starců, žen a dětí. Ti samí politici a novináři nám dnes vyprávějí pohádky o 'demokratické Ukrajině'.

zdroje zde a zde
15 komentářů :

 1. Justice je zkorumpována na celém světě - u nás to platí tuplem.Největší problém Srbska byl a stále je albánská menšina žijící na jihu Srbska "kosovo" a právě tam si američani potřebovali zřídit vojenskou základnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tzv. Haggský tribunál není žádný skutečný soud, je to jen nelegitmimní americká zástěrka pro nespravedlivé pronásledování srbských politků.

   Cituji ze serveru Protiproud.cz:
   Vznikl z podnětu Rady bezpečnosti OSN v roce 1993, avšak nezákonně, neboť Rada bezpečnosti k takovému kroku neměla a nemá žádný mandát. I proto o jeho zrušení usiluje Rusko.
   Existují mnohá svědectví o tom, že za nitky tahají americké a britské tajné služby CIA a MI6. Konečným cílem byl definitivní rozklad Jugoslávie a posléze Srbska v souladu se zájmy Spojených států. Nikoli náhodou v Kosovu dnes funguje největší americká vojenská základna mimo území USA.

   Jan Želivský

   Vymazat
 2. Jen škoda, že ani srbové nedokáží otisknout nějaké čitelné kopie. Stěží to pak vypadá věrohodně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fakt. Ale že tam připsali jméno, to je z toho jasné.

   Vymazat
  2. Ano, jedno jméno tam sice připsané je, ale nevíme, jestli je to "Franta z Horní Dolní", který byl doplněn na seznam pytláků a nebo jestli to vůbec není jen seznam hasičů, kteří zasahovali u požáru seníku :-D. Vypadá to každopádně "blbě". Svobodný tisk by měl působit co nejvěrohodněji a v tom případě tam raději žádné snímky neuvádět.

   Vymazat
 3. A ono to u nás je jiné? Například ten hanebný cirkus který předvádějí s Dr Rathem, když darebáků, padouchů, křiváků, šmejdů, lotrů, arcilotrů, zlodějů, a šupáků media představují obrovská hejna - ale nakonec s tím, že k jejich odsouzení nebyl shledán adekvátní důvod ? Když k odsouzení občanského prosťáčka jsou důvody nabiledni okamžitě, a cirkusový proces s Dr Rathem ( jakoby právě jen on byl v tom mumraji hnusu a zločinu něčím vyjímečným asi jako vrah Čikatilo) se vleče proto tak dlouho, že je potřeba utkat, usnovat a vyfabulovat všechny důvody tak, aby se jevily jako adekvátní k odsouzení. Takže nakonec z celého hejna asi tak přes milion gaunerů těžkého, středně těžkého a lehčího kalibru, kteří způsobili, že česká zem je ČR už jen podle jména v nějaké encyklopedii, jinak jako hospodářské těleso už prakticky jako samostatný stát neexistuje - jen jako protektorát, jako nedílná součást nějakého světového celku a to se ještě neví přesně jakého) tedy z celého odporného hejna desperátů a dobrodruhů co už definitivně zruinovali českou zlatou žílu, bude exemplárně odsouzen jen a jedině Dr Rath ( za souhlasného mručení nadšených lidí, kteří v tom spatřují přiměřené zadostiučinění za život v českém vyhlazovacím táboře). Celý svět už je jen trapná šaškárna a mediální předváděčka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 11 08:
   Naprosto s Vámi souhlasím, lépe bych to nedokázal vyjádřit. Naprostý souhlas.
   Pepan

   Vymazat
 4. Dobré zprávy pro Oděsu - Saakashvili - the LOSER - povede celou oblast k tomu, že se odlomí od Ukrainy. Nakonec budeme mít NOVOROSSIA od Charkova až po Oděsu .. Ukraině zůstane jenom nacistický západ a zjev. Vůbe bych se nedivil, kdyby celá oblast od Dněpru na východ a jih se odtrhla od Ukrajiny a pouze západní a centrální oblast kolem Kyjevu zůstala pod kontrolou katolických nacistů ze západní Evropy ....

  Ruské populaci na Ukrajině bych to přál ....

  OdpovědětVymazat
 5. Úsakům, britům, němcům a francouzům a holanďanům a italům přeji aby jim někdo udělal balkanizaci - v tomto případě by to bylo spravedlivé - pouze spravedlivá odplata za to co oni dělali druhým státům. A to co dělali druhým státům bylo pouze zkonstruované ......

  Spravedlivost ........

  OdpovědětVymazat
 6. Samo sebou prvně se musíme zbavit jezuitsko-vatikánské nadvlády ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas, vidím v nich pro nás jeden z velkých problémů, sám bych rád k tomu přispěl, ale bohužel nevím jak Bronislav

   Vymazat
 7. Ale úplný prd se tady stane, a potom, článek je typickou ukázkou zkorumpované justice asi úplně všude, takže jakou má váhu všechno, co si přečteme o nějakých odsouzených zločincích? Žádnou, protože v pozadí určitě budou nějaké pochybnosti, nějaké falzifikáty apod. Takže emancipovaný nepohodlný "zločinec" bude už při svém zatčení a´priori vědět, že bude odsouzen, protože mu bude jasné, že jde o justiční výrobu na zakázku dle konkretního politického zadání, zatímco u skutečných zločinců těšících se sympatiím své politické mafie, se zločiny prostě neprokážou. Je to velice nebezpečný precedens, protože to přechází z politiky i do života občanského, kdy vina nebo nevina bude úplně jedno. Odsouzen bude ten, na kom je větší zájem, aby odsouzen byl. Možná tyto justiční praktiky jsou převzaté ze středověku - tam, když byl soudní proces konán za stavu důkazní nouze, tedy čin nebylo možno prokázat žádnému z účastníků sporu, byl odsouzen ten, který měl nejméně majetku - tedy ten nejchudší, jako určitě vinný, neboť na jeho vinu ukazuje sám bůh. Protože bůh by určitě nedopustil, aby člověk spravedlivý a nevinný byl chudý - a je vymalováno. Je to paradoxní, ale justice je orgán, který se hodně vzdálil pojmu "spravedlnost" i když k průchodu práva a zjednání spravedlnosti byla justice ustavena. No ale ... jako asi všechno si i spravedlnost lidi (zbohatlíci) přizpotvořili podle svých potřeb a představ. Balkanizace, Britové, ani Francouzi nemají nic společného s podvrhy a falzifikáty, předkládanými jako důkazy k výkonům takzvané spravedlnosti, jimž občané ještě věří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, nechci zde torpédovat vaše svaté rozhořčení, ale právě Francouzi a Britové byly vždy v Evropě nejhoršími uzurpátory a právě manipulace soudních procesů s odpůrci jejich mocných byla vždy příkladem pro americké svinstvo. Kdo jsou koečně američané? Potomci těch nejhorších z Britů a Fracouzů, dobrodruzi, odrodilci ta nejhorší pakáž, kterou chtěli i v jejich rodných zemích na potkání oběsit. Tak se prosím vás tady nerozesmutňujte nad zavrženíhodnou balkanizací a skvělými západními hodnotami.
   Jan Želivský

   Vymazat
 8. Nikdo nám neodpáře humanitární bombardování . Odpusťte nám bratři SRBOVÉ .

  OdpovědětVymazat
 9. Haagu nevěřím, Kuala Lumpur ano.

  https://www.youtube.com/watch?v=DkYMs9jcfqY

  OdpovědětVymazat