Reklama

sobota 6. června 2015

Konec jedné myšlenkové posvátné krávy sudetů

Dr. O. Tuleškov
6.6.2015  České národní listy

Jedním z článků vyznání sudetoněmecké víry je "vyhnání z vlasti“.
Pokud jde o termín vyhnání, pak jde o německý produkt. Místo pojmů užívaných v mezinárodních smlouvách, zvláště v pak v Postupimské dohodě, jako např. přesídlení, transfer, odsun, Němci postupně si vytvořili obrat vyhnání. A to je fundamentální článek sudetoněmecké víry, kterého se stále drží, v rozporu s uvedenými pojmy. I obyčejný člověk cítí znatelný rozdíl mezi přesídlením, kdy spolupracují zúčastněné státy na přesídlení části obyvatelstva z jednoho do druhého, a vyhnáním, kdy jeden stát čí více států samostatně o své vůli neoprávněně vyhání část svého obyvatelstva do jiného státu bez dohody s ním. Vůči sudetům však jakákoliv racionální argumentace se po celá desetiletí míjí účinkem.

K dalším fundamentálním článkům sudetoněmecké víry je vyhnání „na základě kolektivní viny.“ Jde o další ničím nepodložené tvrzení, které je v rozporu s fakty. Lorenz Knorr jasné píše, a my to víme i z mnohých dalších spolehlivých údajů, že němečtí antifašisté odcházeli z Československa dobrovolně. Samozřejmě za zcela jiných podmínek než znacizovaní Němci.

Nešli do prázdna. Byli vyzváni, aby v Německu pomohli při vybudování nového německého, tehdy především správního aparátu. Odjížděli nejen do sovětské zóny, ale také i do americké.

Z republiky jich odešlo, včetně jejich rodinných příslušníků, asi až 90.000.

Po odsunu zbylo v ČSR téměř 250.000 Němců. Když k tomu připočteme dobrovolně vysídlené německé antifašisty, dostaneme číslo 340.000. A to je mnohem více než 10% z celkového počtu odsunutých Němců. Nezapomínejme, že z nich (tzv. sudetských Němců - pozn. red. NR) padlo v boji za vládu panského národa téměř 200.000. Tisíce z nich byly v zajetí, v tom sovětském ještě pět až deset let po válce. Zapátrejme trochu v paměti. Jistě si vzpomeneme, že znacizovaná Sudetoněmecká strana dostala ve volbách koncem 30. let téměř 90% všech německých hlasů.

L. Knorr píše o tom, že asi 80% Němců v republice se nějakým způsobem podílelo na zločinech vůči nám. A dejme si tyto údaje dohromady a pak můžeme říci, že Němci z ČSR nebyli vysídleni na základě kolektivní viny, poněvadž hodně z nich, více než 10% fakticky v republice zůstalo. Další z nich ani zůstat nemohli. Měli zkrvavené ruce českou krví.

Naše vláda byla vůči německým zločincům velkomyslná. Když Němec, který byl ve vazbě, se nedopustil trestného činu se sazbou nad deset let, byl z vazby propuštěn rovnou do odsunu a tak odcházel i se svou rodinou. Nevím, že by některý z nich poděkoval za toto dobrodiní naší vlády.

Tento fakt je sudety zamlčovaný. Nehodí se jim do pohádky o zlých Češích a nevinných Němcích. Proto je důležité, abychom my o něm mluvili, aby se ním mohli seznámit i další. A také pro úplnost je třeba dodat, že tisíce Němců z republiky odešly ještě před koncem války. Věděly proč. Viníci se báli zasloužených trestů za zločiny, které spáchali.

Jako zločinci byli postiženi v porevoluční době nejen Němci, ale i čeští kolaboranti. Byli soudy odsuzováni k vysokým trestům. Mnozí z nich, stejně jako někteří Němci, byli popraveni. Ztratili nejen život, ale i majetky, které získali hlavně kolaborací s Němci.

 A tak hlavní dělící čára již tehdy neprobíhala mezi Čechy a Němci, ale mezi fašisty a antifašisty. Toto dělení dnes jako by opět ožívalo. Budou se dějiny opakovat?

96 komentářů :

 1. Obyčejný člověk vidí, že je donucen se přestěhovat. Je mu upřímně jedno, jak tomu kdo říká. Vidí jen násilí, dost možná i za něco, co neudělal. Oblasti, ze kterých byli Němci odsunuti/vyhnáni, ekonomicky značně utrpěly. Násilí prostě není řešení.

  Ovšem stále více mě zaráží, že někteří mají pořád potřebu vytahovat staré křivdy, i po tak dlouhé době. Přitom samo sdružení sudetských Němců letos ustoupilo od požadavku na odškodnění a záležitost se začíná považovat za uzavřenou. Možná by obhájci odsunu měli udělat podobný vstřícný krok a přestat obhajovat aplikaci kolektivní viny.

  Jak by se autor cítil, kdyby někdo rozhodl, že se má přestěhovat? Že přijde o dům, kde žila jeho rodina třeba i stovky let? Ale možná hážu hrách na stěnu a žádnou empatii v autorovi článku nevyvolám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě doplním, že těch 80 % je silně nadhodnocené číslo a v podstatě se rovná kolektivní vině. Ano, leckdo volil Hitlera, Henleina apod. Týká se to však i malých dětí? Týká se to i pozdějšího zpytování svědomí?

   Kdybyste chtěli na základně kolektivní viny vyhánět všechny rodiny, z nichž někdo volil Babiše, budete to považovat za správné?

   Smazat
  2. Je hodně těžké soudit dnes o této otázce, ale je potřeba si uvědomit jaká byla tehdy nálada (všeobecná). Bylo po válce a protože to už byla druhá taková válka brzy po sobě, tak se lidem chtělo odstranit příčina toho všeho zla, které je potkalo. Lidské pokolení na osvobozených územích ovládly emoce a to nejen zde, ale úplně všude, kde skončila II. Světová válka. Na rozlišování nebyl čas. Jen pryč se vším, co by mohlo být další příčinou války. Je to ale pochopitelné, bez ohledu co si o tom myslíme dnes - přejedení hamburgry, vydovolenkovaní ve Středomoří a v Alpách (ale to jen ta lůza tady, ostatní samozřejmě Karibik a Colorado). To se nám to ale soudí, co ??? Ten dobový kontext je na tom totiž nejdůležitější a měl by tak být i brán. Víc k tomu snad ani není co dodat.

   Smazat
  3. kdepak , o odsunu se uvazovalo dlouho .

   Smazat
  4. http://liberec.idnes.cz/masakr-genocida-vrazda-odsun-civilista-poprava-ruda-armada-po0-/liberec-zpravy.aspx?c=A150514_103615_liberec-zpravy_ddt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6..... en malý pomníček s nápisem
   en malý pomníček s nápisem „Obětem druhé světové války“ připomíná jeden z nejhorších válečných zločinů na severu Čech. Nejde totiž o masakr na Češích, ale na Němcích. Těch nechali v Rovensku pod Troskami dva dny

   Jen malý pomníček s nápisem „Obětem druhé světové války“ připomíná jeden z nejhorších válečných zločinů na severu Čech. Nejde totiž o masakr na Češích, ale na Němcích. Těch nechali v Rovensku pod Troskami dva dny po skončení války Sověti spolu s obyvateli města bez soudu postřílet rovných 365.

   Zdroj: http://liberec.idnes.cz/masakr-genocida-vrazda-odsun-civilista-poprava-ruda-armada-po0-/liberec-zpravy.aspx?c=A150514_103615_liberec-zpravy_ddt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6


   Smazat
  5. http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/odsun-stara-pravda-nerezavi.html

   Smazat
  6. A co spáchali, o tom už nepíšete!!!

   Smazat
  7. temer vsechno co je v clanku vydavano jako fakta jsou nesmysly. diletanska demagogie

   Smazat
  8. NE(!)věřím, že by Sudeťáci od nějakých požadavků ustoupili. Někteří nás při rozhovoru mezi sebou nazývají českými prasaty a podobně. Jsme pro Západ pořád jen podřadní Slované. Není to tak dávno, co si zřídili, po dlouholetém úsilí, v Praze detašované pracoviště. Potomci válečných Němců jsou radikálnější, než jejich otcové, protože hrůzy války nezažili.
   My nejsme zcela suverénním státem, jako je třeba Rakousko, Polsko nebo Francie. Při vzniku Československa, působením zejména našeho zednáře a největšího separatisty Masaryka, a pod vlivem vítězství našich vojsk na Sibiři, byly podepsány dohody, kde je to uvedeno jinak. Žel přesněji si to již nepamatuji. Možná proto nám Německo nechce zaplatit za nuceně nasazené v Německu. V roce 1938 naši vojáci sami nastupovali ke svým jednotkám, aby bránili svou zem (naši), jak si mysleli. Ale tak to žel dle smlouvy, a dosud, není. Pořád jakoby jsme byli, z právního hlediska, jen něčí protektorát, i když při běžném styku se o tom nehovoří. Ve smlouvě o státní hranici mezi námi a Německem Němci používají jiný termín: Stávající hranice. V jejich učebnicích se děti učí o hranicích Německa včetně Sudet, takže věc německá exekutiva stále přiživuje a nevzdává se svých teritoriálních snů. Teritoriální ambice však vyčítá Rusku v souvislosti s Ukrajinou.
   Německo také není suverénní zemí, když každý nový kancléř musí podepsat světovému kurvítku, že jim bude poslušný, když byli kurvítkem poraženi.

   Smazat
  9. Pro anonyma 23:06. V případě že v článku jsou nepravdy prosím, uveď na pravou míru. Rád si přečtu tvůj názor podloženy konkrétními fakty.

   Smazat
  10. DONEKONEČNA PŘIPOMÍNÁ OSV,ŽE NĚMECKO ZA HITLERA UZAVČELO POUZE BEZODMÍNEČNOU KAPITULACI A ŽÁDNOU MÍROVOU SMLOUVU

   bohužel naši ubozí politici se dělají hloupí a prý neví,že to znamená jedno.Německo se nepoučilo z minulosti,zůstalo vazalem mocnosti,které mu dluží TISÍCE TUN ZLATA,To by totiž muselo být použito na REPARACE a ty by musely v termínech uvedených na papíře MÁROVÉ SMLOUVY DODRŽENY.Ono se proto vyplatí raději držet Němce v záloze,aby splnili svou historickou úlohu potřetí a rozflákalli celý globus na pokyn nenažraných boháčů z NWO a ani uzenáč OBAMA by jim v tom nezabránil,protože je ve vleku korporací,které by znovu na horách našich mrtvol vydělali.Tedy chcípáckému CR tisku se musí za každou cenu zabránit napsat,že DEUTSCHES REICH v důsledku neexistence Mírové smlouvy nezanikl,ale existuje v hranicích Sudetenlandu DE JURE na což sadí i spolky,které budou brzy požadovat po ČR odškodnění před soudy EU,KTERÉ UZNAJÍ VYHNÁNÍ UBOHÝCH HENLAJNOVCŮ..

   Jak to je ve skutečnosti ;píšou jenom pravdoví a odvážní jedinci

   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/kdy-nam-nemecko-zaplati-reparace.html TO DELA 3,6 bilionu dnesnich korun

   Smazat
 2. Předchozí Anonym lže jako když tiskne. Nedávno bylo na OM uveřejněno video s otázkami pro Tomáše Pecinu, který založil sudetoněmeckou stranu v ČR. Česky nám všem vysvětluje, že německý majetek musí být vrácen. Vinu nesou i Češi, kteří se narodili po válce. Peci nova prohlášení si měla všimnout policie. Nic se nestalo. Vlastzrádci zase zvedají hlavu, jak je zřejmé z prvního komentáře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale on nemusí lhát, jen na to má jiný názor (a nebo se dívá z opačné strany). Každý jsme jiný. Patrně zde přišel o své blízké a nebo o majetek a to ho může motivovat k takovým výrokům.

   Smazat
  2. Toto je věc, na kterou Neexistuje opačný nebo jiný názor. Výsledky druhé světové války a text dohod z Postupimi, byly až dosud přijímány a chápány v celé Evropě jednotně.

   Smazat
  3. V roce 1919 vyšla knížka Československý stát v mezinárodním právu a styku, jejíž text vznikl z větší části v roce 1918 pro „obhájení našeho práva“ na pařížské mírové konferenci, a jejímž autorem byl právník Ladislav Stěhule, velký vlastenec a masarykovec, publikující již dlouhou dobu předtím v oboru práva a národnostní politiky. Jeho text je ideologické zdůvodnění pro mezinárodní uznání československých hranic a zapojení národnostních menšin do československého státu. Jeho názor nebyl v české společnosti a mezi politiky po první světové válce vůbec ojedinělý, sdílel ho i Masaryk.
   Stěhule píše, že německý národ zůstal i po první světové válce Herrenvolkem, a pro tento národní charakter nemůže být přijat do rodiny národů a nemůže pro sebe uplatňovat právo na národní sebeurčení. Je vůbec otázka, zda může být Německo uznáno jako stát. Naopak, státy sousedící s Německem musí vytvářet silnou hráz spočívající v silném Slovanstvu. Poněmčená území musí být navrácena jazyku svých otců, neboť lidé žijící na těchto územích jsou většinou slovanského původu.
   Dále požaduje teritoriální úpravy ve formě koridoru k Jaderskému moři podél rakousko-maďarské hranice, ideální hranice československého státu dosahují na jihu po Dunaj k dolnorakouské Kremži (Krems a. d. Donau) a na východě až po maďarský Vácov (Vác), na severu nárokoval Stěhule části Slezska a Kladsko. Se zvýšeným počtem Němců v důsledku připojení dalších oblastí s německy mluvícím obyvatelstvem si nedělal starosti, neboť „vyšší slovanská porodnost
   Asimilaci Maďarů vidí snazší než u Němců. Maďarský národ si prostě uvědomí, že „on sám značnou částí svého ethnického složení je původu slovanského a že jeho veřejné i soukromé instituce právní, jakož i zvyky jeho jsou v základě slovanské“. Maďaři se prostě přeorientují, „převezmou jazyk československý a vůbec stanou se součástí kultury československé“.
   Jeho názory podpořil Tomáš Masaryk v listu Corriere della Sera prohlášením, že český stát je nucen si přivlastnit území obývaná Němci, Poláky a Rusíny, aby „splnil ten účel, ve spojení s Jugoslávií a Rumunskem, vytvořit nezlomný obranný řetěz proti orientálním (východním) choutkám Německa“. Český stát vzniká jako francouzský četník na východní hranici Německa. To mělo později za následek, že s rozpadem versailleského mírového systému byla zpochybněna i existence Československa.
   Stěhule dále píše, že německý národ je nejprve třeba „vyloučit z principu sebeurčení“ a „být přijat v rodinu národů teprve, až změní svoji nynější mentalitu. To znamená ale přepracování celé psychy německé, tak jak se složila as od polovice minulého věku... v příznačném pro Němce organismu národním.“ Je-li stát výrazem sebeurčovací vůle národa a Německo takovou vůli mít nesmí, pak „Německo není státem“. Národ československý, „pověřený všelidstvem tak velkým úkolem“, nesmí zůstat omezen pouze na své území etnické, musí se mu přiznat nové, vyšší právo teritoriální.
   Masaryk ve shodě s jeho názory v rozhovoru s korespondentem Times 12. 1. 1919 říká: „Nesmí se přehlédnout, že naše země jest pro to, co Čtyřdohoda chce podnikat ve střední a východní Evropě, přírodní základnou“. Stěhule popisuje onu přírodní základnu takto: „Vůle lidstva jest zdrojem jedině správného práva mezinárodního, jehož součástkou jest také teritoriální právo státu československého, které potřebuje být rozšířeno o celý severní břeh Dunaje od Kremže po Vácov, tedy o Dolní Rakousy; náš stát tím získá teritorium zvláštního jednotného rázu, na kterém bude možno uskutečňovat jednotný velkolepý hospodářský plán... zde vznikne pak jistě velký centr obchodní, kterým nemůže být jiné místo nežli město Požuň, (Pozsony, Pressburg, později Bratislava) která zaměstí tak Vídeň, jejíž význam pak bystro upadne“.

   Prameny: [Groulík], [Jaksch 1970], [Kosatík], [Kalvoda 1995-98, 1998], [Kučera, R.], [Kuffner], [Peroutka], [Stěhule], [Zídek] T.K.

   Smazat
  4. Nelhal jsem. Vycházel jsem z vyjádření sudetoněmeckého sdružení, ale ne té Pecinovy srandaparty, která je čistým trollingem, nýbrž skutečného sdružení v Němcku, kterému šéfuje Posselt.

   Smazat
 3. Anonymní6. června 2015 17:34
  "A ještě doplním, že těch 80 % je silně nadhodnocené číslo a v podstatě se rovná kolektivní vině. Ano, leckdo volil Hitlera, Henleina apod. Týká se to však i malých dětí?"

  A jak byste to řešil vy ? Rodiče kteří se provinili vystěhovat a jejich děcka tady nechat na převýchovu ? Osobně jsem znal několik Němců, kteří zůstali zde. Jeden z nich jako příslušník Wermachtu bojoval u Stalingradu. Jak to že se na něj nevztahovala "vaše" kolektivní vina ?
  Sudetští Němci/většinově/ byli Hitlerovou 5. kolonou u nás před válkou řvali, že chtějí zpět do Říše. Měli obrovské štěstí, že jim bylo vyhověno. Za ta sviňstva kterých byli spolutvůrci mohli také zbytek života strávit tady v táborech podobných jako budovali pro pod-lidi. To by potom byla ta správná odveta i s úroky. Ani to by je neopravňovalo stěžovat si na české bestie to by bylo oko za oko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak především je docela výrazný podraz rámovat podobné debaty tím, že šlo o české nebo československé rozhodnutí. Jednalo se o realizaci opatření postupimské konference.

   Smazat
  2. Odsun – stará pravda nerezaví -

   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/odsun-stara-pravda-nerezavi.html

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267494151-zabijeni-po-cesku/

   http://e-republika.cz/article2076-Debatni-klub-o-česko-německych-vztazich-Tomaš-Krystlik-Přemysl-Janyr
   Prokop Drtina
   v červenci 1944 tlumočil domů Benešův rozsáhlý vzkaz, bylo v něm mimo jiné: „Nelze však dnes definitivně říci, že by celé více než tři miliony Němců mohlo být transferováno na základě nějaké mezinárodní úpravy. Touto cestou bude možno snad se jich zbavit jen z části, snad maximálně asi dvou milionů... Je třeba, abychom si mnoho vyřídili sami hned v prvních dnech po osvobození..........................................
   .tedy pozabijet asi milion nemcu? nebo jak to minil?

   Jiří Simek
   Nynější Němec je dobrý pouze tehdy, když je - mrtvý. Jestliže pak někteří Němci sloužili v naší zahraniční armádě, nemáme námitek, aby naše vláda majetek rodin těchto Němců řádně zaplatila... avšak na našem území zůstat nemohou“.

   Prokop Drtina
   v červenci 1944 tlumočil domů Benešův rozsáhlý vzkaz, bylo v něm mimo jiné: „Nelze však dnes definitivně říci, že by celé více než tři miliony Němců mohlo být transferováno na základě nějaké mezinárodní úpravy. Touto cestou bude možno snad se jich zbavit jen z části, snad maximálně asi dvou milionů... Je třeba, abychom si mnoho vyřídili sami hned v prvních dnech po osvobození...“ Vysvětlil pak, co se tím míní: „Aby bylo v revoluci

   Adolf Hoffmeister
   psal v květnu 1939 Hubertu Ripkovi: „Nikdy už nechceme nekrvavou revoluci. Nikdy neočekávaná slova krutosti a pomstychtivosti jsem slyšel od lidí, od kterých jsem prostě nemohl očekávat tak jednoznačný výraz přesvědčení. Věšet! Neodpouštět.“
   Politické ústředí (PÚ) v listopadu 1939 v depeši do Londýna: „Národ dnes žije nadějí jen na pomstu a tu si nedá vzít, své staré účty si musí vypořádat

   Československý vojenský a letecký atašé v Londýně pplk. Josef Kalla v memorandu z ledna 1940 sice považoval za bláhovou naději, „že Češi vyvraždí a vyženou Němce z ČSR dříve, nežli my se vrátíme do vlasti“, za reálné pokládal snížení počtu Němců méně než o 10 %, ale navrhoval: „A přesto potřebujeme, aby v Sudetech teklo hodně krve, a to ze dvou důvodů: (a) aby si Němci po celé generace pamatovali, jaké hrozné následky měl jejich hřích, spáchaný na Československu a na Evropě zapříčiněním války. Hrůzy musí být tak veliké, aby strašily sudetské Němce po desítky let, (b) aby se opravdu německá minorita zdecimovala co nejvíce.“

   Smazat
  3. Postoj Moskvy vyvolával u čs. vlády dojem, že k vyhnání může dojít i bez souhlasu západních mocností. Z jednání s vrchním velitelem Rudé armády v Německu, maršálem Žukovem vyplynulo (zpráva Clementise vládě 10. 7. 1945), ž
   „je ochoten přijmout milion, popřípadě též dva miliony Němců z Československa“

   Spojenecká kontrolní rada také zmařila starší české plány poslat mladší ročníky čs. Němců na nucené práce do SSSR. První zprávu o této dohodě mezi ČR a SSSR přinesl list Yorkshire Post již 16. 9. 1944. Později, 29. 6. 1945, City and East London Observer upřesnil, že se jedná o muže mezi 18 a 38 lety.

   t3. 11. 1944 z BBC vyzýval obyvatelstvo obsazené ČSR ministr národní obrany generál
   Sergej Ingr: „Až přijde náš den, tak celým národem zazní bojový pokřik husitů: bijte je, zabíjejte, nenechte nikoho naživu! Každý musí sáhnout po vhodné zbrani, aby zasáhl Němce. A když nebude po ruce střelná zbraň, pak jakákoliv, která bodne nebo zasáhne.” Výzva člena československé exilové vlády k zabíjení byla navýsost odporná a odsouzeníhodná, zejména když směřovala proti ženám, dětem a starým lidem – muži byli na frontě nebo v zajetí.
   Beneš v květnu 1945 v Československém rozhlasu vyzývá: „Ničte Němce na potkání, všude, kde je naleznete!“
   H. Koželuhová (lidová strana) říká: „máme oprávněný důvod nepovažovat Němce za lidi“. Tisk národně socialistické strany píše: „každý Němec, ať byl od nacistů zavřen nebo nikoliv, nebyl za první republiky ničím jiným než germanizátorem naší země

   Beneš se několikrát zmiňoval: „chceme vybít a vyhnat ty Němce, kteří se provinili“.

   nejen nemci
   První deportace Chorvatů proběhly v letech 1946-47. Byly jim zkonfiskovány statky a pobytem přikázáni do okresů Olomouc a Vyškov. Nevyhnaný zbytek byl sestěhován do tří vesnic v mikulovském okresu. V polovině roku 1948 přišla řada i na ně. Alespoň už měli možnost směny nemovitého majetku za majetek v místě přesídlení. Byli ale „rozptýleni“ do 118 obcí. Zásah do jejich života to byl značný – ve svých původních domovech na jižní Moravě pěstovali kukuřici a vinnou révu, v novém bydlišti byli konfrontováni se zcela jinými, podstatně drsnějšími klimatickými podmínkami

   Mnohé z těch, kteří takto vyzývali k teroru později postihl teror stalinistický
   ==================================================================================

   Smazat
  4. Sudetští Němci jen sklidili to, co s Hitlerem zaseli. Teror, nenávist, dělení lidí na podlidi a nadlidi, atd. Stalo se tak se všemi německými menšinami na Balkáně (Jugoslávie, Rumunsko, Maďarsko), stalo se tak i v Polsku. Nevím, proč o tom máme do zblbnutí diskutovat, když věc je tak jasná. Majetek Sudet. Němců byl součástí válečných reparací.

   Smazat
  5. No, ještě že máte jasno. Vážně bych Vám nepřál být Němcem, nebo třeba malým dítětem, který prostě musel být odsunut. Násilí je vždycky špatné. Ovšem oni jej nerozpoutali. Byli zmanipulováni Henleinem, Hitlerem, ale i naštváni politikou vlád první republiky, která Němce přehlížela. Pak už se bohužel jen vezli. Máte představu, že si sami vymysleli, že budou zlí? Sami jen tak, všech těch 80 % (které reálně na kusy vidím tak na 10 %, zbytek byly děti, ženy...), že by bylo kořenem zla?

   Smazat
 4. Vyhnáni byli především Češi ze svého historického území po mnichovské dohodě. Že by se zrovna s nima Němci patlali, nevím. Navíc mnoho těchto vyhnanců i díky Sudeťákům skončilo v koncentračních táborech, kde nezřítka i s rodinami
  zahynuly. Každá akce vyvolává reakci a ti co jsou na straně vítězů proti agresorovi, většinou moc velkorysí nejsou. Buďme rádi, že to tak dopadlo
  a už se v tom nepatlejme. To už je problém Němců.
  Poláci, jednou provždy řekli, že toto všechno je pase a už o tom s nikým nediskutují. Kdyby Němci
  vyhráli válku tak by tu Sudeťáci určitě zůstali a mi by jsme někde na Sibiři sbírali borůvky(viz vyčištění
  české kotliny od českého živlu dle Heidricha). Howgh. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cesi, az na vyjimky nebyli vyhnani ze sudet

   Smazat
  2. Vážený, můj otec mi vyprávěl jak do našeho městečka přišel ,,konvoj" Čechů vyhnaných ze Sudet. Někteří si stačili vzít na malou kárku akorát peřinu a několik svršků. Většinou chudí lidé, i můj děda si je brali do rodin než se pro ně našlo ubytování. A to bylo jen jedno malé městečko. Věřte, že mne osudem Sudeťáků vůbec ale vůbec nedojímá. Jak píšu, každá akce vyvolá reakci. A vůbec, přejte jim to, vždyť se tam mají dobře, asi by se jim v tom našem bordelu dnes moc ani nelíbilo.

   Smazat
  3. „...My Američané, jsme šli do války, aby už nikde na světě nebyly ani Buchenwaldy, ani japonské mučírny. Nešli jsme do války proto, aby Češi, třeba ve spravedlivém hněvu, dělali nové Buchenwaldy...

   http://cs.wikipedia.org/wiki/Postoloprtský_masakr...postoloprtsky masakr

   V období divokého odsunu uprchlo či bylo vysídleno podle převažujících odhadů 600 000 Němců,

   ...Partyzáni si tyto dny užívali. Skandovali a stříleli kolem sebe jako smyslů zbavení. Bili Němce do pohlavních orgánů, plivali na ně a nutili je plazit se před nimi po kolenou. Lidé byli pro sebemenší odpor vhazováni do vodní nádrže, věšeni na pouličních plynových lampách a nebo zastřeleni u stěny radnice. Ke stolu soudců museli přilézt po kolenou a nést nad hlavou obraz Adolfa Hitlera, na který partyzáni plivali. Podobiznu pak museli slízat a hleny pozřít. Téměř každý, kdo předstoupil před tribunál, byl odsouzen k trestu smrti nebo minimálně i výprasku. Výprask probíhal tak, že oběti byly vysvlečeny donaha, položeny na dubový sud a bity dřevěnými tyčemi. Trest se pohyboval od 10 do 100 ran.

   Doupov a Tocov
   Po exodu místního německého obyvatelstva, při němž se uvádí i hromadné hroby na místním školním hřišti či kruté mučení a následné
   zazdění jednoho příslušníka SS za živa
   chomutov
   Němci podezřelí z členství v SS a nacistických organizacích byly následně mučeni a týráni - zemřelo asi 12 - 13 osob ( mlácení tyčemi, vypichovaní očí, uražení přirození holí, pálení na nahých tělech

   Masakr na Švédských šancích

   Naprostou většinu povražděných tvořily ženy a děti
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_na_Švédských_šancích

   Ústecký masakr –

   http://cs.wikipedia.org/wiki/Ústecký_masakr
   Při průjezdu ustupujících německých vojsk obcí Leština (okres Šumperk) vystřelil neznámý český občan po projíždějící koloně bojové jednotky zbraní SS a zabil jednoho z vojáků. Němci sebrali pět Čechů jako rukojmí a požadovali v obci vydání pachatele. Vzhledem k tomu, že se nikdo nepřihlásil, odjeli do polí u obce Stavenice, nejprve muže surově mučili - vyřízli jim jazyky a vypíchali oči a nakonec je postříleli. Česká msta pokračovala v podobě etnické čistky šestnácti německých obyvatel Vitošova a Leštiny. Znetvořená těla obětí české komando dobíjelo železnými tyčemi. Jejich těla nechal na druhý den major Rudé armády na poli zahrabat.

   „...My Američané, jsme šli do války, aby už nikde na světě nebyly ani Buchenwaldy, ani japonské mučírny. Nešli jsme do války proto, aby Češi, třeba ve spravedlivém hněvu, dělali nové Buchenwaldy...“

   Smazat
  4. Jsem anonym z prvního příspěvku v diskusi. Ano, vyhnání Čechů ze Sudet bylo stejné svinstvo. Ale Češi se do Sudet po válce vrátili. Kdy se vrátí Němci?

   Smazat
  5. Obhájci sudet.Němců schválně vytrhávají události ze souvislostí. Postřílet si zasloužili už za rozpoutanou válku, za 360 000 Čechoslováků, kteří v ní našli smrt, za desetititíce českých Židů, kteří se nevrátili z vyhlazovacích táborů, za Lidice, Ležáky, Javoříčko a další. Škody, které způsobil české společnosti byly nedozírné a dodnes nám je nikdo neuhradil.

   Smazat
  6. 22:40: To je přesně to, co je špatně. Uvažujete v intencích kolektivní viny, přitom viníky byli vždy konkrétní lidé, ostatní jen neměli dost síly se vzepřít manipulaci. Dále zcela přehlížíte lidi, kteří tehdy prostě nic moc dělat nemohli, děti, starce... zkuste se vžít do kůží těch Němců. Drtivá většina o vyhlazování Židů nevěděla; těžko by mohli cítit vinu, to se mohlo dostavit až po prozření, tedy po válce. Lidice, Ležáky, Javoříčko... jsou zločiny konkrétních jedinců, konkrétních esesáků, konkrétních velitelů.

   Ano, je pozdě napravovat staré křivdy, ale nikdy není pozdě si připustit, že k nim došlo.

   Smazat
  7. Tady se jeden chytrolín ptal, kdy se mohou vrátit či vrátí sudetští Němci. Ale na to je docela jednoduchá odpověď - až se vrátí všichni čeští a moravští Židé, které nechali 'odtransportovat'.

   Smazat
  8. „Excesy, ke kterým při něm (vyhnání) docházelo“

   Násilí na Němcích českých zemích v souvislosti s jejich vyháněním neměly charakter výstřelků, byla to genocida, což je realizace odsouhlaseného plánu, který směřuje k částečnému nebo plnému vyhlazení národní, etnické, rasové, náboženské skupiny nebo skupiny stanovené podle nějakého svévolného kritéria Zvrhlost české historiografie

   Smazat
  9. A není to náhodou ono biblické - Oko za oko ... ? Kde je ten 'odsouhlasený plán' , dobrý muži? Kdo ho odsouhlasil? Prosím o pramen.

   Smazat
 5. Šustáček Lubomír6. června 2015 19:15

  Hlavně to bylo rozhodnutí vítězných mocností USA,VB, Francie a SSSR. Takže všem co se to nelíbí bych doporučoval se obrátit na tyto státy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. benesovy plany tomu predchazely

   Smazat
  2. " Odpovědět

   Šustáček Lubomír6. června 2015 19:15

   Hlavně to bylo rozhodnutí vítězných mocností"
   my nic , my muzikanti

   Smazat
  3. zvanite- zvanite nepravdy - o tom nerozhodovaly vitezne mocnosti

   Smazat
  4. Kdo připravoval odsun Němců z Polska? No, já to fakt nevím.

   Smazat
  5. No tak jsme si o svém osudu rozhodovali my sami. No a co? Kdyby byli mocnosti proti, tak by asi zakročily. jaký rozdíl? my byli na straně vítězů. V té době byl našim prezidentem Beneš ne K.H.Frank(jinak tak bestialně popravený jak jsem někde čtetl) skoro jako Canaris.

   Smazat
  6. Šustáček Lubomír6. června 2015 20:35

   Vítězné mocnosti rozhodovaly o poválečném uspořádání Evropy a hlavně Německa. Až poté byl brán zřetel na názory ostatních států. To je neodiskutovatelné. Je také zajímavé, že USA nikdo neotravuje pořád s touto problematikou. To jenom nás s touto věcí někdo pořád krmí a rozeštvává.

   Smazat
  7. Je tu mazi námi 5. kolona, která byla vždy protičeská - nejen sudeťáci, ale i katolická církev (Graubner jim tam do Bavorska jezdí na každý sjezd fandit), pak někteří 'novináři' a 'umělci' co za sudetské a německé granty jsou ochotni jakékoli protinárodní špinavosti a lži.

   Smazat
  8. Jak si vysvětlujete, že s transferem Němců souhlasili demokratičtí vůdci Spojených států a Velké Británie?

   Kdepak, nesouhlasili. Spíš byli postaveni před hotovou věc a ustoupili Stalinovi. V době Postupimské konference Stalin velmi dobře věděl, že v Československu již probíhá brutální divoký odsun německého obyvatelstva. Přesto tuto otázku oddaloval. Když se ho poslední den jednání Truman a Eden zeptali, co se vlastně s vysídlením Němců děje, tak se jim vysmál: "Jako byste podávali hořčici po jídle. Odsun je skončen." Samotný Truman později prohlásil, že v Postupimi byli donuceni ustupovat velmi nedůstojným způsobem. http://www.comrad.cz/vol20025.htm

   Smazat
 6. Otázka sudetských Němců je trvale pod tlakem hysterických dezinformačních kampaní. Mnoho Čechů podlehlo těmto dezinformačním kampaním. Sudetští Němci jako dozorci v koncentrácích byli daleko horší jak jejich kolegové z Německa. Sudetští Němci se svojí participací na rozbíjení republiky dopustili vlastizrady, za kterou podle tehdejších zákonů platil trest smrti. Mohou být rádi, že byli z rozhodnutí vítězných mocností jen odsunuti do Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Idioti- koncentraky byly jiz zrizeny pred valkou a lzete, ze
   z nich byli vybirani dozorci.Lzete take, ze se dopustili vlastizrady- ze nechteli poslouchat ceske nadrizene v jazyku, kterem nerozumely- a odpovezte proc od nas chteli pryc Slovaci - to nebyla vlastizrada, kdyz se zridili vlastni stat a vyslali svoji armadu po boku wehrmachtu proti Rude armade?

   Smazat
  2. an2009:
   Máte pravdu, že koncentrák Talerhof (dnes je v těch místech letště Gratz) byl zřízen již před válkou pro inteligenci z Haliče, kterou vybrala policie pro podezření z nedostatečné loajality s Rakouskem. A o Češích se vyjádřil srozumitelně saský důstojník Johann Woldemar Streubel: ,,Tihle Češi jsou jako hmyz Germánstva.Kdo je má, ten se musí škrábat" citováno z knihy Evy Hahnové Od Palackého k Benešovi, str.36.O vlastizradě v počtu desetitisíců případů se můžete dočíst v knize Františka Moravce Špión, jemuž nevěřii.

   Smazat
  3. Pan Anonym 20.09 se dopouští sprostoty jen proto, že je špatně informován. Vyměňte faráře, člověče. Koncentráky v Německu sice byly zřízeny již před válkou, ale např. Terezín až během okupace, stejně jako vyhlazovací tábory v Polsku. Sudeťáci byli páteří gestapa v Čechách a na Moravě. Němčina byla na celém území tzv. Sudet úředním jazykem, Němci nemuseli poslouchat nařízení v jim cizím jazyce. V pohraničí byla drtivá převaha německých škol, po nástupu Hitlera Sudeťáci v obchodech nechtěli rozumět češtině, přestali se stýkat se svými českými přáteli a spolužáky. Prostě Hitler Sudeťáky zblbnul - byli proti Čechům nadrasou, nadlidmi. Slováci si zradu svých katolíků (Tiso, Hlinka a spol.) 'odpracovali' ve Svobodově a Klapálkově armádě, u ukrajinských partyzánů a nakonec masově v národním povstání. Měl byste se trochu doučit historii a bez přípravy nechodit do diskusí.

   Smazat
  4. bývalý mluvčí Sudetoněmeckého spolku Franz Neubauer říkal od počátku devadesátých let: "Nechceme nahradit staré vyhánění jiným. Dejte nám jako náhradu neobydlené plochy v bývalých Sudetech, jako je například celý okres kolem Doupovských hor. My vám ho zkultivujeme, přineseme vám kapitál a práci." Bohužel, česká vláda jen opakovala: "My se sudetskými Němci o ničem jednat nebudeme."

   Vítezové se mstili metodou poražených -Mlynárik

   http://www.comrad.cz/vol20025.htm

   Smazat
 7. A usa je do roku 2099 protektorem německa.. a slovenský štát je pořád ve válečném stavu z ussa....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blázne, Slovenský štát už dávno není. Měl byste si o tom prostudovat např. nějakou právnickou literaturu, než vstoupíte do diskuse. Takhle vypadáte jako neználek a jste směšný.

   Smazat
  2. Já jsem blázen a vy modrý bolševik z topu.....

   Smazat
 8. Anonymní6. června 2015 18:52

  "Tak především je docela výrazný podraz rámovat podobné debaty tím, že šlo o české nebo československé rozhodnutí. Jednalo se o realizaci opatření postupimské konference."

  Podraz ?? Pane v tom je totiž ta potíž. Neustále se vymlouvat na to, že my Češi/holubičí povahy/ nic, to mocnosti. A proč nás tedy Němci neustále otravují se svýmy požadavky ? Proč se neobrátí Na Washington, Moskvu a Londýn ??
  Ono by bylo lepší si přiznat a Němcům naznačit, že nejsme žádné holubičí povahy, ale dokážeme se pozásluze pomstít. Co je na tom špatného. Dle mého je to férovější než to naše neustálé sebemrskačtví jak jsme "hajzlovi" nechtěně šlápli na kuří oko, když to nejmíň čekal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šlo o rozhodnutí Postupimské konference. Byli odsunuti z Československa, Polska, Rumunska, Maďarska, Jugoslávie ... Sudetští Němci útočí především na nás, protože si myslí, že mají šansi dostat zpět majetek, o který při odsunu přišli a protože politici jako Havel a spol. jim k tomu dali naději. Sudetský majetek byl zahrnut do válečných reparací a byly to snad jediné reparace, které jsme na Německu uplatnili. To, že si tu sudeťáci dovolili otevřít svoji kancelář je jen naše vina, my (resp. naši zlotřilí politici) to připustili. Až vypráskáme naši 5. kolonu, už si to sudeťáci netroufnou.

   Smazat
  2. Dokument režiséra Davida Vondráčka – stejně jako autorův starší snímek Zabíjení po česku – pátrá po zločinech během takzvaného divokého odsunu Němců v době těsně po skončení druhé světové války.

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267494151-zabijeni-po-cesku/
   http://e-republika.cz/article2076-Debatni-klub-o-česko-německych-vztazich-Tomaš-Krystlik-Přemysl-Janyr   Když Ceši zabíjeli Nemce z Brna: „Krev jsme museli slízat z podlahy"

   http://technet.idnes.cz/brno-zabijeni-nemcu-likvidace-d2o-/vojenstvi.aspx?c=A150526_132202_vojenstvi_kuz#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10311528596-rekni-kde-ti-mrtvi-jsou/211452801380001/diskuse/5 ale jen lidská zrůda může obhajovat zabíjeni po česku, kde jsme jako jediní ze všech jednali jako zrůdy.

   Smazat
  3. odsun, Sudety 1945: Partyzánský lidový soud v Lanškroune -
   watch?v=BI0AN4kR8WQ========

   Josef Š., prímý úcastník „brnenského pochodu smrti".
   https://www.youtube.com/watch?v=axmL35OihwQ

   Václav Cejpek o poválecném vyhnání Nemcu, Cesty pameti

   https://www.youtube.com/watch?v=XjXgxfuZtRw

   Sudety - protrhnout vrstvu lhostejnosti

   https://www.youtube.com/watch?v=Nfs0fevAXuwJosef Š., prímý úcastník „brnenského pochodu smrti".
   https://www.youtube.com/watch?v=axmL35OihwQ

   Václav Cejpek o poválecném vyhnání Nemcu, Cesty pameti

   https://www.youtube.com/watch?v=XjXgxfuZtRw

   Sudety - protrhnout vrstvu lhostejnosti

   https://www.youtube.com/watch?v=Nfs0fevAXuwJosef Š., prímý úcastník „brnenského pochodu smrti".
   https://www.youtube.com/watch?v=axmL35OihwQ

   Václav Cejpek o poválecném vyhnání Nemcu, Cesty pameti

   https://www.youtube.com/watch?v=XjXgxfuZtRw

   Sudety - protrhnout vrstvu lhostejnosti

   https://www.youtube.com/watch?v=Nfs0fevAXuwJosef Š., prímý úcastník „brnenského pochodu smrti".
   https://www.youtube.com/watch?v=axmL35OihwQ

   Václav Cejpek o poválecném vyhnání Nemcu, Cesty pameti

   https://www.youtube.com/watch?v=XjXgxfuZtRw

   Sudety - protrhnout vrstvu lhostejnosti

   https://www.youtube.com/watch?v=Nfs0fevAXuwJosef Š., prímý úcastník „brnenského pochodu smrti".
   https://www.youtube.com/watch?v=axmL35OihwQ

   Václav Cejpek o poválecném vyhnání Nemcu, Cesty pameti

   https://www.youtube.com/watch?v=XjXgxfuZtRw

   Sudety - protrhnout vrstvu lhostejnosti

   https://www.youtube.com/watch?v=Nfs0fevAXuwJosef Š., prímý úcastník „brnenského pochodu smrti".
   https://www.youtube.com/watch?v=axmL35OihwQ

   Václav Cejpek o poválecném vyhnání Nemcu, Cesty pameti   Smazat
  4. Pan režisér Vondráček David natáčí svá jednostranná dílka díky německým a sudetoněmeckým grantům a díky 5. koloně v ČT.

   Smazat
  5. k veci ne k vondrackovi. je pravdive o cem natacol filmy nebo se to nestalo?

   Smazat
 9. Ano může se kolem toho nalejt tuny citátů a vyjádření z doby války a jednoduše se vynechají soudobá odpovídající vyjádření říšských a protektorátních institucí o české populaci. To je potom podraz na druhou. Protože to vypadá, jako by Češi usilovali o vyhubení Němců a sudetských Němců a sami s tím dokonce začali. Ale vše je jen otázka rámování. Beneš neměl nejmenší nárok ovlivnit jednání v Postupimi a prosadit své myšlenky do hlav zástupců vítězných velmocí tím způsobem, aby je tito představitelé podle Benešova pokynu vtělili do textu dokumentů z Postupimi. To je prostě nesmysl. Takže vše zůstává stále stejné - Tak především je docela výrazný podraz rámovat podobné debaty tím, že šlo o české nebo československé rozhodnutí. Jednalo se o realizaci opatření postupimské konference.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tzn. může být hodnocen způsob provedení těch opatření, tzn. včetně odsunu, ale nemůže být zpochybňován odsun jako takový. To bylo rozhodnutí velmocí.

   Smazat
  2. benes to mel v planu davno a mluvil o tom

   Smazat
  3. Benes to měl v planu,no a co? Velmoci také.
   Snad si nemyslíte, že je Beneš řídil!!!???

   Smazat
 10. Zásadní otázka zní: Proč se po nás, Češích , zase a opakovaně, chce, abychom se omlouvali, "hledali v sobě empatii", přiznávali vinu či viny? Odsun byl schválen jako jedno z opatření pro eliminaci německé rozpínavosti, vrozeného militarismu, česky válkychtivosti, neskrývaného pocitu rasové nadřazenosti, zkrátka opatření pro zajištění míru. To, že se odsun nekonnal právě v rukavičkách bylo dáno právě skončeným válečným utrpením. Pokaždé, když se někdo chce ptát na to proč jste je (nás) odsunuli, musí na věky zaznít věta: Protože jste rozpoutali nejstrašnější válku v historii lidstva, protože jste vraždili, loupili, vypalovali celá města a vesnice, zabírali státy a jejich obyvatele vykořisťovali jako otroky. Včetně tehdejšího Československa, ze kterého jste nejprve urvali kus státu, a pak jste z něj udělali Protektorát, s konečným cílem eliminace Čechů jako národa a rasy. Odsun byl pouze jedním z opatření, která takovým choutkám měla do budoucna zabránit. A také zabránila do současné doby. Byla to spravedlnost vítězů, vítězů války, kterou jste spravedlivě prohráli. Jinou spravedlnost nemáte právo ani žádat, ani uplatňovat. Nikdo dnes už nechce vaše omluvy, jsou zbytečné. A nikdo se nebude omlouvat vám, protože není za co. Jediné co má smysl, je společně pracovat na tom, aby se to už nikdy neopakovalo. A nikdy nezapomenout, co byla příčina a co následek, a nedovolit nikomu to obracet. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J.B. O.K. !!!

   Smazat
  2. Nechce se po Vás omluva, žádá se jen empatie a uznání faktu vyhnání, které proběhlo na základě dost nesmyslné kolektivní viny a z hlediska ekonomické prosperity těch oblastí se daný krok ukázal jako chybný. Budoucí choutky? Ale kdeže, Němci byli zpacifikováni totální vojenskou porážkou - a odhalení existence koncentráků by ty choutky dále umrtvilo.

   Empatie v tom smyslu, že se to mohlo stát každému; za nic nemoct, ale být prostě na špatné straně války. Může se to stát i nám - prohrajeme nějakou válku (s muslimáky, s Američany, s Rusy...), dost možná aniž bychom se jí aktivně účastnili, nebo přesvědčeni o správnosti věci a neznalí skutečnosti (stejně jako mnozí nevěděli o koncentrácích), bez jakéhokoliv pocitu viny... a stejně přijdeme o střechu nad hlavou, pod nátlakem, násilím... je to správné?

   Je příliš pozdě na omluvu. Ale zastáváním kategorických protiněmeckých postojů lze těžko dojít k nějaké normalizaci vztahů.

   Smazat
  3. O jaké normalizaci vztahů pořád melete? Copak se snad s Němci nebavíme, nebo sem nesmí, nebo je tu někdo napadá? Naše město má partnerský vztah s německým. Starousedlíci a jejich potomci sem normálně jezdí.Někteří si tady i postavili nový domek. My jezdíme tam. Tak o co vám vlastně jde? Ale konkrétně? Abychom naplivali na památku těch, co se, podle vaší filosofie, jenom!! ocitli na té nesprávné straně války a skončili v plynových komorách nebo pod sutinami vybombatdovaných domů? Abychom se sami ponížili opět do pozice podlidí a méněcenné rasy a uznali, že jsme vlastně ti hajzlové byli my? Tak o co vám proboha pořád jde? Víte co? Jděte s vaší empatií už do prdele! Je šedesát let po válce, a vy to pořád taháte mezi nás, slušné Čechy a Němce. Co chcete? Zase abychom se rvali? Zase válku? J.B.

   Smazat
  4. Vážený pane (22:55),
   litujete osudu lidí, kteří, dle Vás, za nic nemohli a jen stáli na špatné straně války. Přečtěte si dílo Otázka viny od Karla Jasperse. Je to útlé dílko, tak to za odpoledne zvládnete, také si něco z historie nastudujte a také trochu přemýšlejte.
   Není pravda, že Vámi litovaní lidé jen stáli na špatné straně války. Oni si mohli vybrat, zda budou občany Velkoněmecké říše. Zvolili si je, tak museli po válce jít do svého státu, nebyli občany ČSR. Že to bylo kruté? To je zodpovědnost občanů, voličů za politickou špičku svého státu. Zlu k vítězství stačí, když ti slušní nebudou nic dělat, pravil více než dvěma sty lety Edmund Burke (1729-1797). Lidé - občané, voliči - si neuvědomují, jakou politickou zodpovědnost nesou, zejména ve státě s demokratickými strukturami - a to výmarská republika byla. Pak se sice při následích mohou divit, ale mělo by to být především jejich vlastní blbosti. Zejména, když dávají politickým špičkám možnosti nebývalých benefitů (moci a majetku) při poměrně malém dopadů následků (poprava či doživotí za smrt tisíců nevinných lidí).
   Při pohledu na minulost je vhodné se zamyslet nad následností zel a nad jejich kvantitou a kvalitou. Násilí při odsunu neantifašistických Němců z ČSR z toho sice vychází jako vysvětlitelné, pochopitelné a v míře významně nižší, ale i tak je neomluvitelné. Část našich předků tím klesla na úroveň německých fašistů, naštěstí se ale násilí při odsunu nestalo státní politikou, jakou se násilí stalo státní politikou hitlerovského Německa, a šlo o selhání jedinců a skupin. Hanbou Čechoslováků je i pozdější zákon, který viníky "excesů" vyvinil. Česko-německá deklarace problém války a následného odsunu, včetně tzv. divoké části, jakž takž postihla. Rámec je dán, stálo by za to se zaobírat individuálními prohřešky a hrdinstvím - českých a německých fašistů a kolaborantů, českých a německých antifašistů. Je třeba dosáhnout správné míry hodnocení viny na obou stranách. K tomu nevede zapomínání na agresi německých a sudetoněmeckých fašistů a jejich státu a zveličování odpovědi českých násilníků a stejně tak zapomínání na německé antifašisty a zveličování či nedoceňování podílu jak kterých Spojenců atd.
   KR

   Smazat
 11. prof. Vaclav Cerny
  "Prijel jsem domu a zvedel jsem, co se stalo na opacnem konci rodneho
  obzoru, v Teplicich-Weckersdorfu, na nejhorejsi Metuji. I z te k ceskemu
  Nachodsku prilehle krajiny Broumovska odesli po Mnichovu vsichni Cesi,
  starousedlici i ti novi, republikansti, do vnitrozemi. A v kvetnu 45 se
  houfne vratili a udelali si "poradek", vsechny Nemce proste z Teplic
  vyhnali, a to jeste nez vysly zakonne a statni reglementy o odsunu,
  tahnete, kam chcete! A za cas se jim dav vyhnancu z hranic vratil, nikde
  je, bezprizorne a bez pruvodnich dokumentu, nechteli a neprijali. Jenomze v Teplicich uz byli "odepsani", jejich domy obsazeny, majetky rozdeleny, v
  jejich kozisich chodily uz RG-damy. A tak nezbylo nez "poradek" obnovit
  podruhe. Vyvedli ty Nemce do skal a tam je v lese postrileli a zahrabali.
  Za casek se zahranicni nemecti pribuzni pocali po nezvestnych shanet,
  sverili patrani Mezinarodnimu Cervenemu krizi, autority viteznych mocnosti
  se obratily na Prahu a tak doslo az na prekopany okraj te vrazedne sachty - divka na vrsku hromady mrtvol v ni dosud spinala smrti ztuhle ruce a
  zkrouceni jejiho tela prozrazovalo, ze zemrela klecic v prosbe o milost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už jsem také slyšel očitá svědectví o německých vojácích upálených na ulici zaživa a sám jsem viděl průvod německých žen ostříhaných dohola a hnaných na veřejné práce. Gestapismus český se na vlásek podobal nacistickému, oč jsme pak chtěli opírat pýchu své mravní nadřazenosti? Přiběhl za mnou domů soused s vytřeštěnýma očima: jeho patnáctiletý synek, nadšený český student, se přihlásil do občanské gardy k strážní službě, ale dali těm dětem hole, aby šli po libosti mlátit pozavírané německé civilisty, uvězněné ve sklepích místní školy (Praha 6).

   Smazat
  2. Beneš a jeho dekrety

   http://www.blisty.cz/art/53079.html

   http://www.blisty.cz/art/53099.html

   Vítezové se mstili metodou poražených -Mlynárik

   http://www.comrad.cz/vol20025.htm

   Jan Mlynárik samizdatové Teze o vysídlení sudetských Němců, k -

   Smazat
  3. „Excesy, ke kterým při něm (vyhnání) docházelo“

   Násilí na Němcích českých zemích v souvislosti s jejich vyháněním neměly charakter výstřelků, byla to genocida, což je realizace odsouhlaseného plánu, který směřuje k částečnému nebo plnému vyhlazení národní, etnické, rasové, náboženské skupiny nebo skupiny stanovené podle nějakého svévolného kritéria Zvrhlost české historiografie

   Smazat
  4. Ve dnech, kdy válka byla rozhodnuta a Němcům již nešlo o nic jiného než přežít, začali někteří lidé budovat poválečnou kariéru a projevovat hrdinství, kterého se jim v době okupace nedostávalo. Někteří zahlazovali stopy své kolaborace a našli se i bojovníci, kteří se s pomocí ukořistěného majetku obohacovali,“ svěřuje se v knize Peklo v ráji.
   Zdroj: http://liberec.idnes.cz/masakr-genocida-vrazda-odsun-civilista-poprava-ruda-armada-po0-/liberec-zpravy.aspx?c=A150514_103615_liberec-zpravy_ddt

   ttp://archiv.ihned.cz/c1-11218100-rozhovor-prilohy-vikend-vitezove-se-mstili-metodou-porazenych

   Smazat
  5. Okupační moc po exekucích v Lidicích a Ležácích nechtěla stupňovat teror, bernartické obyvatelstvo nebylo za skrývání dvou skupin parašutistů z Velké Británie již en bloc prezekvováno. Obdobně tomu bylo i v Rovensku pod Troskami. Gestapo v lednu 1943 zjistilo, že v blízkosti Rovenska se skrývají dva parašutisté z Anglie. Obersturmbannführer Wilhelm Friedrich Leimer z pražského gestapa dal přes tajné kontakty české policie domácímu odporu na vědomí, že Rovensko potká osud Lidic, nevydají-li je. Gestapo uzavřelo s Rovenskými písemnou smlouvu podepsanou z rovenské strany učitelem Karlem Hlaváčkem a z německé vedoucím služebny gestapa v Jičíně, Fischerem a 16. 1. 1943 měli být oba parašutisté gestapu předáni. Ti unikli zatčení spolknutím cyankáli. Do rukou gestapa padl i Vladimír Krajina skrývající se v okolí Rovenska. Obec zůstala ušetřena.http://tomaskrystlik.blogspot.com.br/search?updated-min=2015-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&updated-max=2016-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&max-results=38

   Smazat
 12. I dnes, kdy se u nás až do nejvyšší politiky vloudila nacionalistická nota, působí Mlynárikovy výzvy Čechům, aby odsoudili Benešovu politiku "vylikvidování Němců", tak trochu jako z jiného světa......................Co si myslíte o tvrzení Miloše Zemana, že odsun sudetských Němců byl ještě mírným trestem za jejich podporu Hitlerovi a rozbití republiky?

  Co jsou diletantské výroky. Když přišel Hitler k moci, mezi československými Němci měl přívrženců pramálo. Dokonce i Henlein byl ještě v roce 1935 pro aktivistickou německou politiku v Československu, byl pro udržení Československa. Němci, žijící v ČSR, byli prvními vězni nacistického Německa po vpádu do Čech a Moravy. Desetitisíce německých sociálních demokratů, komunistů, agrárníků, křesťanů šly do koncentráků nebo emigrovaly. ;;;;......v roce 1937 ministr spravedlnosti Ivan Dérer předložil na popud žádosti premiéra Hodži vládě návrh autonomie v podobě zřízení dvou velkých sudetoněmeckých žup. Všemi českými ministry byl odmítnut.

  Jenže v roce 1937 už asi stejně bylo pozdě.

  Myslím, že nebylo pozdě. Ještě se dalo leccos zachránit. Jenže čeští politici byli v tom sváru s Němci strašne neracionální
  Německé úřady totiž nepovažovaly české Němce za spolehlivé. Protože, jak jsem říkal, existoval v Sudetech rozsáhlý odboj. Aktivní spolupracovníci z řad sudetských Němců se objevili na subalterních postech. Ale vedoucí místa služeben gestapa byla obsazována z Německa. ===================Násilné vyhnání třímiliónové civilizace, která zde žila takřka tisíc let, není menším zlem. Československá politika proti Němcům byla podstatně ostřejší než v ostatních státech. Páté kolony nacistů přece působily ve více západoevropských zemích, jež se staly obětí hitlerovské agrese. A přece k vyhnání Němců z Belgie, Holandska, Norska, Dánska anebo z Francie nedošlo. Tyto země si za první úkol uložily odgestapizování, zbavení se onoho nánosu špíny, který nacismus do těchto států přinesl.
  ===================My se musíme vyrovnat se zločiny odsunu, na něž životem doplatilo kolem čtvrt miliónu Němců. Vždyť v těch vagónech ze Sudet zahynuly při transportu tisíce dětí. Nebo si vezměte brněnský pochod smrti. Kolik dětí tam bylo povražděno, dokonce nemluvňat. My se musíme vyrovnat s tím, že tehdy spodina okopírovala nacistické metody a dokonce je ještě vylepšila. Vítěz se mstil metodami poraženého.
  ===============================================================================================Prokop Drtina v Lucerně prohlásil - začněme s vyháněním hned, použijme všechny prostředky, před ničím se nezastavme. Takto přece nemluví zodpovědný politik, ale mafián, vůdce tlupy. A toto bylo vysíláno rozhlasem. Lze bez přehánění říci, že zločiny lůzy, její gestapismus, se v Sudetech šířily z moci úřední. =====================Beneš od začátku vinil sudetské Němce z rozbití Československa a právě v nich viděl příčinu své abdikace. Nikdo ho nemusel tlačit k prosazování jejich vysídlení. Když mluvil v prosinci roce 1943 s Molotovem, řekl mu: "Jestli nám pomůžete vyhnat sudetské Němce, jejich zkonfiskovaný majetek bude základem socializace Československa." A na Molotovovu otázku, co uděláte s českou velkoburžoazií, Beneš odpověděl: "Donutíme ji, aby socializovala." Jen aby se Němců zbavil nadobro, zavázal se československý exilový prezident bezvýhradnou příklonností Československa k Sovětskému svazu. ===================

  http://www.comrad.cz/vol20025.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, lidé i jejich politici chtěli, aby Němci co nejdřív z Československa odešli. Po těch hrůzách okupace se ani nedivte! Beneš viděl, že fyzickou existenci českého národa zajistí jen přátelstvím se velkou slovanskou říší - SSSR. A měl pravdu.

   Smazat
 13. též je nutné zmiňovat eminentní zájem prezidenta Beneše na záboru ČSR Rudou armádou – Britům totiž slíbil, že po překročení československých hranic okamžitě abdikuje i s vládou a neprodleně vypíše parlamentní a prezidentské volby. A on chtěl za každou cenu zůstat i nadále na prezidentském stolci, což by nebylo zaručeno, tomu byl nakloněn jen Stalin. Beneš též věděl, že by britská vláda, pokud by ČSR osvobodila anglo–americká vojska, trvala s USA na plebiscitu, zda národnostní menšiny (včetně Slováků) hodlají žít s Čechy v jednom státě. A oba státy by mu nedovolily zahájit odsun Němců. Českým svévolným vyháněním byli v Postupimi postaveni před hotovou věc rozdělených německých rodin, kdy části mnohých rodin již byly za hranicemi a některé ještě v ČSR.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cesi-privlastnili-jste-si-uzemi-ktere-nebylo-vase-Az-se-omluvite-Nemcum-pak-teprve-budete-civilizovany-narod-Zijete-v-pohadkach-o-sve-velike-minulosti-rika-historik-376163

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane,
   autor. na jěhož článek v Parlamentních listech odkazujete, tvrdí, že 2. světová válka vypukla 3. září 1939 vyhlášením války Velkou Británií Německu.
   Zjistěte si, co se dělo od 1. do 3. září 1939 v Polsku a pak se - budete-li mít náladu a argumenty - vraťte do diskuse.
   Bylo by vhodné si též zjistit, kdo a kdy během 2. světové války navrhl odsun Němců z ČSR a případně si něco zjistit o mezinárodním řešení sporů myslím že v Turecku na přelomu desátých a dvacátých let 20. stol. Dobrým čtením je též nález Ústavního soudu ČR publikovaný ve Sb. zákonů pod č. 55/1995.
   KR

   Smazat
 14. Vlastenka


  Docela by mě zajímalo, proč se mluví jen o odsunu Němců z Československa.
  Odjinud je snad nevykopali? A možná ještě méně v rukavičkách?!
  My jsme holt takoví evropští flagelanti a rádi se sebemrskáme do krve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí ne všichni, určitě ne většina. Jen pár prodejných sviní se z mrzkých důvodů snaží, jako už mnohokrát v historii naší země, líbat botu, která jim šlapala po krku a kopala do zadku. Zhovadilá argumentace o kolektivní vině v situaci po právě skončené strašné světové válce má posloužit k ospravedlnění, nebo alespoň umenšení viny německého národa.
   A proč zrovna u nás? U nás se pořád najdou ochotní neřádi, kteří pod praporem "pravdy a lásky" kdykoliv ochotně naplivou na vlastní zem.
   Znovu se opakuji, vztahy s Německem jsou normální a dobré. Obnovují se hroby a památníky padlých ve válce, i německých. V Lubech jsem viděl obnovený hrob "sudetského němce", který padl jako pilot Luftwafe na Kubáni. No dobrá, jako připomínka válečného šílenství, dejme tomu. Ale pořád platí: Vy jste vraždili ve jménu rasové nadřazenosti, tak jste jako rasa, národ byli potrestáni. Zničili jste takřka celou Evropu, povraždili miliony jejích obyvatel, musíte nést následky. Morální až na věky. A za to, že jste to odskákali i někteří opravdu nevinní, můžete a musíte vinit pouze a jen své soukmenovce, kteří to všechno způsobili. Nikoliv jejich oběti. J.B.

   Smazat
  2. Ano. velmi dobře napsáno. Je to jejich vina, ne naše!

   Smazat
 15. Ale my jsme prasata a máme psí povahu - co se rozčilujete? Ano, němci nám nadávali Böhmische Hundes -čeští psi - zcela právem. V každé bouřlivé historické době to dokazujeme. Čecháček jak cítí s penězi váček, začne slintat a vyvádět jak nemocné psisko utržené ze řetězu. V každém změněném režimu, byť našemu národu jako takovému sebevíce ublížil, se najde spousta dobrovolných režimních slouhů, podržtašek a leštičů panských klik, protože za tím právě cítí s penězi váček, a jsou ochotni zradit krále, matku, děti, národ, - všechno a všechny. Zaprodat, zamordovat. Jak šílenci bez morálních hodnot. To jsme zatím předvedli a stále předvádíme vždy a všude.Čech - jak poslední pes - líže ruku pána, který ho mlátí a kope, jen když v ní drží taky ten pověstný váček, který čecháčky tak fascinuje. Jsme mravně a morálně snad nejvíc z celého světa uťápnuté plemeno, které je možno zneužít ke všemu. Je to prostě pravda - proč se nad tím vztekat. Asi za to nemůžeme - za tuto národní vlastnost. Ano, zpívali jsme ..bývali Čechové statní jonáci"... ale ve skutečnosti jsme to nebyli nikdy, a každá snaha včetně vzpoury a podobně byla vždycky rozložena zevnitř. Proto také žádná lidová vzpoura v Čechách nebyla úspěšná, stačilo zachrastit penězi a vždy se našli zrádci nejlepších kamarádů. Proto si nás ve světě nikdo neváží.Právem. Německé civilisty odsud odsouvat neměli - české pohraničí vypadalo tehdy úplně jinak než dnes. Už sedmdesát let je zaneřáděné a vyplundrované. Čeho jsme tedy dosáhli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený byl jste teď někdy v ,,Sudetech" ? Spousta vesnic uklizena, řekl bych výstavních, opravené fasády domů, na úrovni penziony, možnosti rekreace a relaxace. Turistické trasy atd.atd. Bordel jsem viděl osobně(!) ,když tam rakouští popeláři zajeli do lesa a vysypali tam svůj obsah. Pane , pane, zatřepte si hlavou, třeba se probudíte...

   Smazat
  2. Proč je pán anonym 13.18 takový sebemrskač - flageland? To, co píše přece není vlastnost nějakého národa,maximálně nějakých lidí. Ať v Rakousku, Německu nebo u nás.

   Smazat
 16. Myslíte tím určitě místa, kam se dostala pražská šlechta, které se pražská pouliční špína už zhnusila? Ano, nalezli a lezou do bývalých "Sudet" - posraní milionáři,ale jen na tzv. atraktivní místa. Na zahradě jim architekti lepí kobercové trávníky, ale své psy pak vyhánějí srát na společné prostory na náves. A nesmějí tam nikomu kdákat slepice,nebo nedejbože kokrhat kohout. Jo -penziony, to by jim šlo, na tom se dá vyrejžovat, zejména v atraktivních místech. Nic mi o této sebrance nepište vážený. Měl jsem na mysli vesnice, kde bylo vzorně uklizeno, vzorné zahrádky - ale ještě v době, kdy tam lidé chovali králíky, slepice, a další užitková zvířata -víme? Je celá řada takových míst, kam si pražská ani jiná masturbační sebranka (masturbují nad úhledně a pravidelně doplňovanými účty) nenašla cestu, a ta místa jsou vyplundrovaná, žijí tam jen staří lidé s důchody, je to bez obchodů, pošty, lékaře, hospod, dopravní obslužnosti apod. Taková místa si český bafuňář nevybere. A ti odsud vyhnaní lidé tam žili a hospodařili řadu generací.Nepsal jsem tady o turistických trasách, ani o atraktivních místech -víte? Samozřejmě že víte, ale musíte být v opozici, tak jste na mně vytasil milionářskou nepracující havěť. Celebrity a tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to bylo jen v příhraničních oblastech, příklady takových obcí, tak bych vám snad dal i za pravdu. Ale není to tak. Opuštěné (státem) obce jsou i ve vnitrozemí v českých i moravských zemích s původními obyvateli. A jsou, tam i tam, obce, které rozkvétají. Ano, je mi líto zbořených památek, mlýnů a usedlostí, které se hromadně a šíleně likvidovali po válce. Dnes by to byla nádherná připomínka práce lidských rukou. Jsou nenávratně pryč. Jenže zrovna tak jsou jsou pryč tradiční výroby a fabriky, které zlikvidovala až tato nová, prý svobodná a demokratická doba. Ale dnes, šedesát let po skončení války už nemá žádný smysl znovu a znovu jitřit staré rány. K ničemu dobrému to nepovede. Můžeme se už jen snažit, aby se to nikdy neopakovalo. Ale snažíme se? To je otázka. J.B.

   Smazat
  2. A víte vy vůbec, že po revoluci jsou takto z vašeho pohledu vyplundrované vesnice i např. ve Středních Čechách a jinde? Vsjo rovno. Ovšem uhýbáte od tématu. Oni ti všichni Němci nežili v Sudetech jen luxusních vilách. Trochu jste se teď do toho zamotal...Prostě za ten současný bordel opravdu ale opravdu nemůže odsun Němců...

   Smazat
 17. Prosím pěkně...stačí nezaměňovat příčinu a následek. Nic jiného v tom není. Je mi jasné, že spousta dnešních multikulti eurohujerů budou mít tendenci do toho vrtat...ale platí a stále platit bude, že každá akce vyvolává určitou reakci. V normální civilizované zemi, platí to, že práva oběti stojí nad nad právy agresora. Jinými slovy, pokud mě někdo napadne, a já ho zastřelím, nemůže se mi nikdo divit! Bohužel, jsou kolem nás i tací Krystlíkové, kteří se nás snaží přesvědčit o tom, že jsme vlastně na zloděje nesmyslně zlí, že bychom se mu měli omluvit a pokorně mu dát všechen jeho lup, aby náhodou nepřišel k úhoně. Historicky se stalo to, že nás lupič několikrát zmlátil, zavraždil naše blízké, sebral nám kus našeho domu, kam se drze nastěhoval...to, že nám v odplatě bouchly saze, a za všechny ty křivdy jsme mu dali extra nakládačku a vyhnali ho ze země, za to se nám nikdo nemůže divit! Taky jsme ho mohli zastřelit na místě.
  A ať už tomu budou říkat odsun, vyhnání nebo jakkoliv jinak, bylo to až jako důsledek. Opakuji, odsun byl důsledkem toho, jak se k čechům chovali němci. Kdyby se chovali korektně, mohl být korektní i odsun.

  OdpovědětSmazat
 18. Sudetoněmeckému Landsmannschaftu, za podpory bavorské a spolkové vlády a se značnými finančními prostředky se podařilo za ta léta nahlodávat historickou pravdu o sudetských Němcích jako páté koloně (podle Norimberského tribunálu), teroru vůči českým obyvatelům pohraničí, hesel Heim ins Reich a nadšení z připojení Sudet k Říši a jejich úloze ve válečné době. Takže i do česko-německé deklarace vpašovali slovo "vyhnání" v rozporu s Postupimskou dohodou, tak to nazývá i německá kancléřka. Štváč Posselt ještě zcela nedávno vyhnání nazval válečným zločinem a zločinem proti lidskosti a genocidou. za což ovšem byli popraveni němečtí představitelé v Norimberku) a osobně se zúčastnil hanebného brněnského pochodu a zřídil si v Praze stálou kancelář. Česká reprezentace tomu nebrání, organizace vyhnaných z pohraničí nikly nedisponovala finančními prostředky. bojovníci za svobodu nemají dost sil tomuto náporu německé propagandy čelit, za stále většího počtu českých kolaborantů, kteří jsou schopni obviňovat český národ co všechno, co chudákům sudeťákům způsobil.

  OdpovědětSmazat
 19. Čeho jsem se tady dočkal? Názorů lidí co papouškují ct24 a Havloidu sudetákum se při odsunutí dostalo luxusního zacházení proti našim brutálně umučenym ženám a mužům, řekněte těm popravenym a nechutně umučenym ženám a mužům, jen za to že byli členy úplně neškodného spolku o kolektivní vině chudinek jejich katu, všichni co se zastávají vrahů českého národa jsou potomci kolaborantu a neskutečný hnůj.ty chudinky sudetský prima vrazi nás jako národ jen chtěli vyhladit, ale to není kolektivní vinna, oni to mysleli ti naši sudetští čtveráci s námi dobře.omlouvám se sudetákum že se museli namáhat když tři dny mučili mého strýce než umřel ten drzoun jeden, pro sudetaky jsme dodneška vhodný jen pro konečné řešení slovanské otázky tak se jich hodně zastávejte.Václav Pražák -vinen slovanskou krví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi je chybou, ze se na takove nazory omezencu, kteri patri ceskemu narodu vubec reaguje.
   Proto jim davam kratkou otazku:
   Ktery narod na svete vyhnal ze svych domovu obycejne,caso i chude, nemocne,starce matky deti a nemluvnata?
   Ti kreteni si neuvedomuji, ze timto zlocinem davame vinu na veky celemu ceskemu narodu.

   Smazat
  2. Ja na to odpovim a vim proc jak muj dedecek vyletel kominem
   v koncentraku a kdyz pak babicka se vratila a dozila se 95, tak vypravovala jak tam zkusila. Museli pit moc po druhych, kdyz meli zizen, tak jim reki at si sni sve hovno. Z druhe babicky udelal z jeji kuze kabelku a ze treti mydlo.
   Ty vlasy, co jim ustrihali si vycpali do perin a vsichni, co se vratili a brzy se odstehovali do Izraele, nebot nemohli zit
   s temi vrahy, co jsme odsunuli.

   Smazat
  3. Který národ nahnal do stodol děti, starce, dospělé a tam je upálil??? Jen v Bělorusku bylo takových vesnic 150!!! A jinak i Poláci, Holanďané, Belgičané... odsunovali celé německé rodiny.

   Smazat
 20. Pokud by Němci nebyli odsunuti ,tak by dnes již neexistovala ani Česká republika ! Dovedete si představit,jaké by dělali potíže hu ,že byli odsunuti !

  OdpovědětSmazat
 21. Kdyby na místě Němců (nejen sudetských) byli Rusové, tyto debaty by se vůbec nekonaly. Rusům my neodpouštíme vůbec nic (ani to co na nás nespáchali).

  Ale Němcům - těm co byli zblblí/pomýlení Hitlerem, Henleinem atd. - těm jsme ty jejich zvěrstva už dávno zapomněli. A teď se jen stydíme, jak jsme se k nim špatně po válce zachovali. Stavíme jim pomníčky, a pomníčky, co jsme postavili Rusům, radši bouráme...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik desetitisíců Čechů se po válce přesídlili do Německa, pod jejich ochranná křídla. Někteří hned v prvních letech po válce, tak rychle se zapomíná A někteří pod německo/americkým velením se stali agenti chodci - proti své vlasti.

   A většinou se stali německými občany. A když měl náhodou německy znějící jméno, tak to šlo velmi rychle a s vydatnou podporou (i když neměli se Sudeťáky žádnou spojitost).

   Anebo to bylo tak snadné proto, že snad jsme (nebo ti utečenci) ani moc pod těma Němcema netrpěli?

   Smazat
 22. do 3. zari se jednalo o nemeckou agresi proti polsku.

  OdpovědětSmazat
 23. Anonymní7. června 2015 16:59

  Asi je chybou, ze se na takove nazory omezencu, kteri patri ceskemu narodu vubec reaguje.
  Proto jim davam kratkou otazku:
  Ktery narod na svete vyhnal ze svych domovu obycejne,caso i chude, nemocne,starce matky deti a nemluvnata?
  Ti kreteni si neuvedomuji, ze timto zlocinem davame vinu na veky celemu ceskemu narodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za zločiny německého, hitlerovského nacismu nelze dávat vinu českému národu. Ani náhodou. To jen hajzlové, nejspíš prodejné svině, se snaží nějakou tu (spolu)vinu na český národ ex-post navalit. Ani excesy jendotlivců se špatným svědomím nedávají nikomu právo špinit českou - československou- republiku, nebo "celý český národ". A už vůbec ne pokrytcům, kteří se ohánějí "kolektivní vinou". Německý nacionalismus, rasizmus, pouze sklidil, co zasel. Nebylo jiné řešení. J.B.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.