Reklama

sobota 6. června 2015

Kyberberkut: USA zamlčují fakta o porušování Minských dohod kyjevským režimem

6. 6. 2015    zdroj (včetně snímků)
Dnes jsme hacknuli e-mailovou poštu vedoucího týmu ukrajinských expertů ve Společném středisku kontroly a koordinace režimu příměří generálmajora A.Tarana. V jeho korespondenci jsme zjistili družicové snímky, které dokazují mnohonásobné porušení Minských dohod o stažení těžkých zbraní z linie kontaktu mezi stranami v zóně konfliktu kyjevským režimem.


Vaší pozornosti je předložen screenshot dopisu A.Taranovi z ukrajinského ministerstva zahraničí. Je do něj vložen dopis pracovnice velvyslanectví USA T.Podobinské-Štyk:
"... Posílám snímky, které se mohly pro Vás stát vážným problémem. Popřemýšlejte, jak je bude možné vysvětlit, pokud se dostanou do rukou monitorovací mise. Poraďte se s vedoucím odboru a promyslete plán postupu, jak je možné je ospravedlnit nebo je nazvat padělkem ..."
Je tedy zřejmé, že Západ a Kyjev jsou informováni o všech porušení a záměrně je zamlčují.
Dopis také obsahuje výběr kosmických snímků, které jasně dokazují přítomnost těžkého dělostřelectva v blízkosti hranic území mimo kontrolu Kyjeva.

1. V oblasti obce Katěrinovka jsou jsou tři terénní dělostřelecké zbraně ráže více než 100 mm.
Vzdálenost od linie kontaktu je 18 km

2. V oblasti obce Azov-Kolco jsou umístěny čtyři vlečné houfnice ráže 122 mm "D-30".
Vzdálenost od linie kontaktu je 10km

3. Nedaleko osady Tarasovka jsou tři terénní dělostřelecké zbraně v palebných pozicích.
Vzdálenost od linie kontaktu je 13km

4. V oblasti obce Kurďumovka jsou dvě samohybné houfnice ráže 152 mm "Hyacint-C".
Vzdálenost od linie kontaktu je 6 km

5. V okolí obce Galicynovka je šest samohybných houfnic ráže 122 mm "Karafiát".
Vzdálenost od linie kontaktu je 22km

6. V okolí obce Novoselovka jsou dvě stanice raketových systémů "Grad".
Vzdálenost od linie kontaktu je 18 km

7. V oblasti obce Rybinsk jsou dvě stanice raketových systémů "Grad".
Vzdálenost od linie kontaktu je 20km

8. V oblasti obce Kurachovka je stanice raketového systému "Grad".
Vzdálenost od linie kontaktu je 12km

9. V oblasti obce Nikolajevka je samohybná dělostřelecká stanice "Karafiát".
Vzdálenost od linie kontaktu je 23km

10. V oblasti obce Kostantinovka jsou tři samohybné dělostřelecké stanice "Karafiát"
Vzdálenost od linie kontaktu je 12km

11. V oblasti obce Novoselovka První se nacházejí dvě stanice raketového systému "Grad".
Vzdálenost od linie kontaktu je 18 km

12. V oblasti obce Vidrodženňa jsou dvě samohybné houfnice ráže 122 mm "Karafiát".
Vzdálenost od linie kontaktu je 8 km

13. V oblasti obce Kamyševacha jsou tři samohybné houfnice ráže 122 mm "Karafiát".
Vzdálenost od linie kontaktu je 7 km


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr., Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Obávám se, že snaha vyprovokovat Rusko k přímému vojenskému zásahu pořád ještě americké kruhy a jejich ukrajinské posluhy ještě nepřešla. Oni moc dobře chápou, že si Rusko nemůže dovolit nechat ruskojazyčné obyvatelstvo vyvraždit. A náznaky, že Rusku si na myšlenku zásahu začíná zvykat může být m.j. prohlášení Lavrova o "dvojím metru". Když mohlo NATO "humanitárně" zasáhnout v Jugoslávii, bombardováním měst například, proč by to mělo být vyčítáno Rusku v případě Ukrajiny? Snad se mýlím, snad to Rusko ustojí a válka nebude. Ale jist si vůbec nejsem. J.B.

  OdpovědětSmazat
 2. Nic překvapivého. Myslím, že kdo sleduje více zdrojů už o tom ví celou dobu a několik měsíců zpět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď již stačí asi 30 mířených střel na tyto udané cíle, po prvním výstřelu ukrajinských kanónů. A Porošenko může dál vymýšlet vylomeniny o útoku povstalců.
   Pořád píšu - NEvěřit, NEvěřit oficiálním informacím (jak povstalci nedodržují, útočí...). A pořád je to marné, je to marné (ta agresivita Ruska! Teď prý chce Rusko začít válku s NATO).

   Smazat
  2. ,,,jen 30 střel ??? To "řízení palby" jak podle toho a kam zaútočit na cíl, odkud palba přišla a nebo kam to chci poslat podle "značek", které mi tam rozhodí nějací rozvědčíci - to mají obě strany. Pak když mi to "pípne" pošlu tam salvu z gradu a když mám plné nabití, tak to je po 40 raketách (baterie má 4 vozy po 40 raketách). Celá salva 40 raket "vyčistí" 1 km2...ale tam nezůstane vůbec nic ani živého a ani "mrtvého" (ani železo). Obě strany toho mají dostatek na několik let válčení...jde jen o to, kdo zaměřuje a jak zadá souřadnice...na tom dnes závisí většinový úspěch vojenských operací.

   Smazat
 3. Není mi jasné, proč by USA dodávaly ukropům satelitní snímky toho, jak porušují dohody - zde logika této konspirační teorie selhává. Samozřejmě nejde o vyvrácení informací v článku, porušení minských dohod ze strany ukrop je jistě hodně, jde spíš pouze o pochybnosti o historce s kyberberkutem a satelitními snímky v mailu.

  OdpovědětSmazat
 4. 23:16

  Mě to taky není jasné, ale je třeba vyčkat, ono se to nakonec buď někde vyvrbí a nebo ne.Dezinformace na nás útočí z obou stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to, že Vám to není jasné. Velvyslanectví USA na Ukrajině poslalo mail na ministerstvo zahraničí, kde mají dohlížet na plnění minských dohod. V tom mailu velvyslanectví posílá snímky, ze kterách je jasné, že Kyjev minské dohody masivně porušuje a vyjadřuje obavu, že tyhle nebo podobné snímky může získat i druhá strana. Proto apeluje na ministerstvo zahr. Ukrajiny, aby si pro takový případ vymyslelo vhodnou výmluvu. To zní celkem autenticky.

   Smazat
 5. Reaguji na 23 .43
  Obávám se , že dojde k vyčištění celé Evropy tímto způsobem a to už brzy !

  OdpovědětSmazat
 6. já nevím co se kdo diví o porušování minských dohod, vždyť Jaroš otevřeně prohlašoval, že je neuznává hned po podpisu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.