Reklama

čtvrtek 4. června 2015

"Michail jako dirigent" - Co říkají o gubernátorovi Saakašvilim ukrajinští, ruští a gruzínští politici

4. 6. 2015    zdroj (zkráceno)
Jmenování Saakašviliho vyvolalo celou řadu komentářů ruských, ukrajinských a gruzínských politiků - i ostře negativních, i nadšených.
Igor Ševčenko - ministr ekologie a přírodních zdrojů Ukrajiny: "Správné a včasné rozhodnutí prezidenta! Oděsa má štěstí!...

Kdybych nebyl ministrem, šel bych pracovat za Michailem do Oděsy jako dobrovolník .V každém případě mu budu pomáhat dělat pořádek v Oděské oblasti a měnit Oděsu na ekologický čisté, prosperující hlavní město Černého moře.

Hodně štěstí a inspirace, příteli Michaile !!!!...
... Seznámil jsem se s Michailem Saakašvilim v roce 2006 v Davosu. Byli jsme členy Fóra mladých světových lídrů Světového ekonomického fóra (WEF Forum of Young Global Leaders). Následně se on a Lee Kuan Yew stali mými politickými idoly naší doby, protože tito lidé přijali za základ své politiky meritokracii*) a dosáhli významných úspěchů v rozvoji svých zemí, Singapuru a Gruzie. Bez ohledu na to, co říkají jejich kritici, výsledky jsou zřejmé. Jsem přesvědčen, že velmi brzy pocítí Oděská oblast pozitivní změny v důsledku provádění [politiky] meritokracie."

Nikolaj Skorik - poslanec Nejvyšší rady, gubernátor Oděské oblasti v letech 2013-2014.

"Je zvláštní, že z více než 40 milionů obyvatel Ukrajiny nebylo možno vybrat osobu do tak významné funkce, a pro tak strategicky významný region byl jmenován člověk, po kterém je v jeho vlasti, v Gruzii, vyhlášeno pátrání v souvislosti s řadou zločinů. Toto jmenování je také podivné proto, že stoupenci Saakašviliho již pracují v ukrajinské vládě nějakou dobu, ale zatím se nijak neprojevili. Toto jmenování nebude schopno upevnit politické kruhy, ale naopak - přispěje k ještě většímu rozkolu."

Anton Geraščenko - poslanec Nejvyšší rady, poradce ministra vnitra Ukrajiny

"Proč je jmenování Michaila Saakašviliho pro Ukrajinu dobré?

1. Michail bude jako dirigent udávat tón reformám na regionální úrovni všem ostatním hlavám oblastních správ.

2. Michail sám, svým příkladem, ukáže, jak je nutné nemilosrdně odbourávat prohnilou, na kmotrovství a korupci založenou strukturu místní moci, spočívající na základech souručenství.

3. Michail nebude mlčet, když nebude souhlasit s nesprávnými nebo majícími znaky sabotáže rozhodnutími ústředních a místních orgánů. On se nenechá sklonit ani zastrašit!

Nyní se Oděsa stane lokomotivou regionálních reforem na Ukrajině.

Stejně jako je ministerstvo vnitra lokomotivou strukturálních reforem ústředních orgánů."

Vitalij Barviněnko - poslanec Nejvyšší rady:

"V Oděse byli různí vůdcové, nyní je to bývalý gruzínský prezident.

No a co? Také volba! Je nutno říci, že ani v jiných oblastech není situace lepší. Jsou i expati, i bývalí poslanci, i podnikatelé. Obecně platí, že kdokoli, jenom ne lidé, kteří se vyznají v regionální politice. Mimochodem, po projevu Saakašviliho vznikl dojem, že si plete funkce hlavy oblasti a starosty Oděsy....

Gruzínští odborníci - to je Ukrajině vnucený mýtus. Během celé této doby nebyla ani jedna z jimi slibovaných reforem realizována. Stačí se podívat na stav zdravotnictví a na činnost Alexandra Kvitašviliho (ministr zdravotnictví Ukrajiny, v letech 2008-2010 - ministr zdravotnictví Gruzie - poznámka"Meduzy"), abychom se už konečně rozloučili s iluzemi..." 


Konstantin Dolgov - zmocněnec ministerstva zahraničí Ruska pro lidská práva, demokracii a svrchovanost práva:

"Saakašvili, který je obviněn z četných zločinů proti gruzínskému národu, je jmenován gubernátorem Oděsy, kde neonacisté beztrestně upálili lidi. Je v tom hluboká symbolika "kyjevské demokracie", která je jako dříve s plachou benevolencí sledovaná Západem! Místo směřování k národnímu usmíření i nadále plodí kyjevská moc protiprávní zvůli a prohlubuje propast mezi miliony občanů. Saakašvili, který utrpěl fiasko v Gruzii, doplnil řady těch zkrachovalých u moci na Ukrajině. Výsledek bude stejný."

Georgij Margvelašvili - prezident Gruzie

"Nerozumím jeho nedůstojnému chování. Tímto rozhodnutím Saakašvili urazil náš stát a institut prezidenta. Důležitější než kariéra musí být hodnoty a mezi nimi občanství vlastní země."
Dmitrij Medveděv - předseda vlády Ruska

"Saakašvili je hlava Oděské oblasti. Chapito-show pokračuje. Nešťastná Ukrajina ...."

*) meritokracie: systém, který umožňuje vládu nejschopnějších

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. At se Rusaci staraji sami o sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zločinec židovského původu Michael Saakašvili je pod přímým vedením Mosadu a CIA.Gruzii chtěl dostat pod jejich diktát ale neuspěl, tak to šel napravit na Ukrajinu, uvidíme jak mu meritokracie bude v Oděse fungovat.Mám za to,že moc ne,naopak bude region nenápadně destabilizovat až na to dojede.Je to škod ná a také tak dopadne.

   Smazat
  2. Ano, enem bude víc mrtvých... hladem, bez lékařské péče... Toť vaše vroucí přání křesťanské?!

   Smazat
  3. No ale oni se právě o sebe starají a to je dobře.

   Smazat
 2. Psychopata Sakašviliho zavřít , posadit na samotku .Nechat mu kravatu aby se mohl na ní oběsit !

  OdpovědětSmazat
 3. To je ukázková sbírka sviní a zaprodanců na té Ukrajině. No až na ně dojde řada a opravdu tam vstoupí ruská armáda tak pokuď rychle neutečou bude alespoň co sbírat a pak bude veliká legrace jak budou žrát vlastní kravaty u soudu. Ten pitomec prosral jeden konflikt, tak je teď odborník na to jak to má prosrat i Ukrajina. Bravo. S takovými vojevůdci jako je Poserenko, Jacehńup, Posraloš, Kolomenko a Šaškilenko nemám strach o Donbas. Takové sračky a blázny sfackují Rusáci kdy si zamanou. Ještě tam poslat nějaké americké negříky a hlavně poradce aby byla pořádná sranda až tu pakáž poženou. Všichni vidíme jací hrdinové to jsou v Iráku, Afghanistánu, Sýrii a jak dávají tomu Islámskému státu na zadek. Akorát, že nějak pořád vítězí. Asi je Američani humanitárně bombardují banánama.

  OdpovědětSmazat
 4. Saakašvili se dostal na Ukrajinu a rychle získal Ukrajinské občanství. Za co asi ? Není zase tak těžké zjistit komu už posloužil a kdo ho na Ukrajině prosadil jako podmínku. Ještě jedna dáma (ale teď už nevím jméno - musela dostat Ukrajinské občanství - myslím že byla z Pobaltí) aby sloužila "říši zla" stejně jako ostatní. Takhle si pak budou vypomáhat, až na Ukrajině skončí, půjdou "sloužit" zase jinam. Lituju jen ty obyčejné Ukrajince, ti se nechali tak podvést, že už toho sami i litují myslím. Ale dělat s tím už nic nelze, alespoň ne hned, jejich země je na kolenou a bude ještě hůře.

  OdpovědětSmazat
 5. Meritokraice je jenom jiný název pro elitářství. A elitářství je jedním z nesporných rysů fašismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže elity, tedy ti skutečně schopní, existují. A právě o nich by měla být řeč. Nikoli o tzv. schopných, většinou ve skutečnosti neschopných politiků a ekonomů, které tak označují a propagují proradná média.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.