Reklama

neděle 21. června 2015

Ministerstvo zahraničí USA doporučilo velvyslanectví v Estonsku učit se ruštinu, ne estonštinu

21. 6. 2015    zdroj
Vedení ministerstva zahraničí USA poukázalo na nízkou úroveň znalostí ruského jazyka na svém velvyslanectví v Tallinnu a navrhuje zavést povinnou zkoušku z ruštiny a z estonštiny ji zrušit.
Americký velvyslanec v Estonsku obdržel od svého vedení z ministerstva zahraničí seznam 35 připomínek a podnětů k práci podřízeného rezortu. O výsledcích kontroly inspektorů informovala agentura RIA Novosti.


V první řadě se instrukce od Washingtonu týkají pracovníků, kteří jsou zodpovědni za rozvoj hospodářských a politických vztahů v zemi. Doporučení pro zlepšení úrovně znalostí ruštiiny se týkají pracovníků oddělení, odpovědného za komunikaci s médii a veřejností. Kurátoři z ústředí jsou přesvědčeni, že bez ruského jazyka nemohou pracovníci komunikovat s "nejskeptičtěji naladěnou" části republiky, jíž je rusky mluvící část.
Specialisté poukazují na to, že rusky mluvící obyvatelé tvoří významnou část populace Estonska. V souvislosti s tím diplomaté jednoduše nemohou plnit své úkoly, když neznají na odpovídající úrovni ruský jazyk.

Pro změnu současné praxe na velvyslanectví plánují inspektoři vyčlenit tři roky.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Je to pochopitelné - Rusko je světová velmoc a ruština je světový jazyk.

  OdpovědětSmazat
 2. Ve všech státech, které tvořily bývalý SSSR dosud převládá ruskojazyčné obyvatelstvo. Jak by se někdo chtěl domluvit estonskou nebo litevskou či lotyšskou hatmatilkou? Rozložení SSSR na tyto státní pidižvíky byla celonárodní tragedie jednoho velkého a významného národa. Rozdrobil se na řadu bezvýznamných státních prdíků. Co to komu přineslo,kromě vznešené fráze "svoboda" za kterou nestojí vůbec nic?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Suhlasim s tebou. Obavam sa ze to teraz zasiahne aj nas.
   Stvu nas proti rusom ako psov na medveda a ked sa macko nastve tak sa nam budu spoza mlaky smiat ako sme lietali...

   Smazat
  2. An.21:49
   Doufam, ze Cesi a Slovaci jsou natolik rozumni, ze se proti Rusku nepostavi, ale pripoji se k nemu.Jaris

   Smazat
  3. Estonsko je navíc úplně nejvíce závislé na Rusku, tak bych to bral jako rozumný nápad, pokud tam chci k něčemu být užitečný.

   Smazat
 3. Občané USA by se měli začít učit RUSKY, budou to potřebovat!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.