Reklama

pátek 26. června 2015

Nový prohlížeč Chrome vám do PC nainstaluje sledovací pomůcku. Zapne mikrofon a začně odposlouchávat


26. 6. 2015 AC 24

Google je jedinou obrovitou datovou a datově zpravodajskou a zpravodajství sbírající operací. Toto poslední odhalení o browseru (viz celá záležitost níže) pouze potvrzuje to, na co jsme měli vždy podezření. Už jako soukromý nováček mezi technickými společnostmi dostával Google částečné rozběhové financování jak od NSA, tak od CIA, a mezi tím byl už úplně začleněn do US zpravodajství, aby tak bylo zachováno to, co technokraté a špionážní šéfové ve Washingtonu DC nazývají ‚informační převahou‘.

Salon referoval o pouze jediném skrytém společném podniku Google-NSA „Turbína a turbulence“:


Není jasné, co NSA s Googlem po čínském hacknutí postavili. Ale mluvčí této agentury činila v době, kdy se ta dohoda psala, narážky: „NSA obecně jako součást mise informačního ujištění vypracovává širokou škálu komerčních partnerství a výzkumných sdružení k zajištění přístupu k bezpečným na míru střiženým řešením pro ministerstvo obrany a zákazníky z národně bezpečnostního systému,“ tvrdila.

Podle činitelů, kteří jsou obeznámeni s podrobnostmi rámce spolupráce Googlu s NSA, tato společnost souhlasila poskytovat informace o provozu na svých sítích výměnou za zpravodajství od NSA ohledně jejích znalostí o zahraničních hackerech. Bylo to něco za něco, informace za informace.
„Aby Turbína a turbulence fungovala, potřebuje NSA informace, zvláště o datech proudících sítí. Google je s jeho miliony zákazníků po celém světě v podstatě adresářem lidí používajících Internet. Má jejich e-mailové adresy. Ví, kde jsou fyzicky umístěni, kdy se připojují. Ví, co na webu hledají. Vláda může této společnosti nařídit, aby jí ty informace vydala, a to jako součást NSA programu Prism také dělá, a na tom Google rok za rokem spolupracuje už od doby, kdy s NSA podepsal dohodu o spolupráci. Ale tohoto nástroje se používá k vyšetřování lidí, které vláda podezírá z terorismu a špionáže.“

Podle článku v RT.com nadepsaném: Není to OK, Google! Skryté informace o 'odposlouchávací pomůcce‘ vyvolaly poplach.


Vývojáři open source aplikací a kampanisté za soukromí projevují obavy ohledně automatické instalace zastřené „odposlouchávací pomůcky“ konstruované, aby umožnila funkcionalitu „OK Google‘, ale potenciálně je schopná šmírovat veškerou konverzaci poblíž počítače.

Ukázalo se, že když si člověk nainstaluje open source prohlížeč Chrom, tak si „stáhne cosi“, po čem následují hlášky o stavu říkající „Mikrofon: Ano‘ a „Povoleno zachycování audia: Ano,“ uvádí článek Ricka Falkvinge, zakladatele švédské Pirátské strany, vydaný na webové stránce Privacy Online News.

Zatímco prohlížeč Googlu Chrom na bázi open source přinejmenším ukazuje kód a umožňuje uživateli si toho všimnout a vypnout to, tak je ta samá instalace v tom nejpopulárnějším prohlížeči Chrom, používaném více než 300 miliony lidmi, zahrnutá defaultně.

Byl navržen takový kód, aby umožnil novému „OK, Google“ detekci horkých slov, která počítači umožní věci jako hledat nebo vytvářet v reakci na lidský hlas připomínky. Ovšem někteří uživatelé mají obavy, že tato služba by se mohla aktivovat i bez povolení a eventuálně posílat Googlu datové záznamy.

Znepokojení uživatelé popsali Chrome Hotword Shared Module jako „černou skříňku“ k audio-šmírování, kde jen tato korporace, která to tam zabudovala, si je plně vědomá, čeho je ten vsunutý předkompilovaný kód vlastně schopen.

„Od Googlu si bez svolení stahujete kód černí skříňky, který – podle něj samotného – zapne mikrofon a aktivně odposlouchává váš pokoj,“ napsal Falkvinge.Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

47 komentářů :

 1. Jednoduchá rada. Nepoužívejte vyhledávač Google z USA a jeho další služby, nepoužívejte Youtube z USA, nepoužívejte OS Windows z USA, nepoužívejte procesory Intel z USA, nejlépe bude když přestanete požívat i internet který vznikl v USA a konec konců i PC které vyvinuli v USA. Vyřešeno :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tyto technologie byly vymyšleny japonci usáci se jen svezli

   Smazat
  2. Pro 21.12 a ostatní: děláte si z toho srandu, ale je to tak. Holt milovník USfašismu. Přejděte na OS Zorin nebo další jiné od Linuxu. Šmíráci to pak mají mnohem těžší a linuxová komunita si už svůj systém hlídá a brání. Pavel.

   Smazat
  3. Jenže, to musí člověk ovládat alespoň základy programování. Já jsem si nainstalovala na notebook UBUNTU. Dva měsíce všechno fungovalo k naprosté spokojenosti, ale pak se mi nainstalovala aktualizace, která vyžadovala heslo. Já jsem ho pochopitelně dala, neb tomu nerozumím. Ve výsledku se mi poškodily dva právě otevřené soubory překladů. Libre Office vůbec nereaguje. A psát do nějaké diskuze, aby se mi tam posmívali, že jsem blbá, se mi nechce. Koupila jsem si nový počítač s Windows 8.1 a jsem zase zpátky u Microsoftu, kam se musím přihlásit při každém zapnutí počítače.
   Je mi 62 let a asi už tu techniku nedohoním. Opravdu už na sobě pozoruju, že blbnu, tak už mi to vy ostatní nepište. Vím o tom!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Linux se postupně přibližuje komfortem pro uživatele k Widlím. Zůstává ale možnost si upravovat a ohlídat některé procesy a aplikace.
   UBUNTU jsem měl a přešel jsem na Limux MINT (Máta), který nezatěžuje tak PC a je hodně podobný Win prostředí. Aktualizace potvrzuji heslem A VŽDY si přečtu komentář, než si něco nainstaluji...

   Smazat
 2. Kéž by byla na demenci nějaká pilulka, třeba v podobě burského oříšku nebo lupínku čipsů, aby se blbcovi dala v krajním případě nenápadně podstrčit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Z IQ 156 se dá docela solidně zblbnout, ale jen velice obtížně zcela.

   Smazat
  3. Ondrášku, a jak se to tvoje údajné IQ 156 konkrétně projevuje v tvém reálném životě? Musíš být úžasně úspěšný člověk.

   Smazat
  4. Nijak zvlášť, pokud vás zrovna nezajímá řešení Fermatovy věty v neeuklidovském prostoru. :-)

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 3. Navíc Skype dává nové smlouvy, protože půjde ruku v ruce s Googlem. Mně je to fuck, protože co si vyprávím jsou hovadiny a když je to baví proč ne. Jinak nadávám na Americkou zlotřilost i pana ambasadora, tak ať si to poslechnou. To já jen, že RF nás tak straší a zatím ono je to uSA

  OdpovědětSmazat
 4. Americti imperialaiste sleduji kazdy vas krok, soudruzi. Dvorak ma mikrofon i v zachodove mise.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, NSA utrácí ty nehorázné prachy na to aby čuměla na youtube blbe :D

   Smazat
  2. Zlehčování šmírovací agendy NSA provádějí na internetu převážně externisté téže agentury! Pavel

   Smazat
 5. Není nad to používat ruskou kompilaci:
  https://browser.yandex.ru
  Sám velký VVP kontroluje mé kroky a pokud narazím na nějakou propagandu nebo špionáž tak mě komponetka FSBwatcher sama upozorní.
  Furt nechápu proč si někdo cpe do kompu americký špionážní soft.
  PS: pro toho debila nahoře, až bude použitelný ruský procesor tak si ho samozřejmě koupím. Nebudu troškařit a dělat věci jen napůl ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, lidé podceňují odposlechy. Na průmyslovou špionáž by si měli dát pozor hlavně v našem aplikovaném výzkumu, v konstrukcích, ale i správci účetnictví, seznamů odběratelů a dodavatelů a organizačních a osobních dokladů. To vše je předmětem šmírování a to nejen našich Velkých bratří za oceánem, ale i našich švabachových sousedů a azbukových bratrů. Lucka

   Smazat
  2. Velký bratr nás vidí a nejen On, ale ještě spousta malých bratříčků-šmíráčků. Švabaši jsou také naši bratři.

   Smazat
  3. Ale proč mít před bratry nějaké tajnosti?! Správnější je se s nimi rozdělit.

   Smazat
  4. Jirzino,

   zjistil jsem, že čím větší je někdo zcela bezvýznamá nula která naprosto nikoho nezajímá, tím větším stihomamem a paranoiou trpí.

   Smazat
  5. To jsem nepsala pro hloupé nuly, ale pro zodpovědné a odpovědné lidi ve firmách, kde jim Velký bratr může krást nápady a řešení. Nechceme být pořád chudí a montovnou Evropy. Chceme řece také něco dokázat, ne?! Lucka

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. 7:18

   Ale Lucko, to už přece neuhlídáš, vždy totiž najdeš nespokojené zaměstnance, kteří to vynesou ven. Zvláště bych si dával pozor na studující v US, ale i někde v EU, zvláště v Británii. To bývají ti nejlepší - co prodávají interní informace "ven". Už jsem to zažil.

   Smazat
 6. Používejte TOR,VPN-ky a už je k dispozici protonmail.Já navíc používám skype potrable upravené ruskými hackery,které obchází cloud microsoftu.Víc už asi pro osobní bezpečnost udělat nejde.
  roman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Romane, najdeme k tomu někde nějaké detailnější čtení? Pavel

   Smazat
  2. Ještě můžete vše šifrovat, pokud jste dostatečně paranoidní.
   Martin von Brünn

   Smazat
 7. Za 2-3 měsíce kupuju nový počítač s Windows 10 a procesorem i7 Skylake. Google běžně používám, stejně tak jako Skype, Youtube. Jen Facebook tedy nemám. A vše v pohodě, naprostá spokojenost, nějaký linux si strčte někam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobě odposlechy nevadí, šťastný to bloud.

   Smazat
 8. Dobrá rada nad zlato - nepoužívejte nic.Moji prarodiče ani rodiče nepoužívali žádnou z těchto sraček,když začala vysílat televize, dívali se jen na filmy a večerníček,chodili ven povídat si se sousedy,na plesy a zábavy, zpívali při dechovce, sázeli sportku a jásali když jim vyšla čísla třeba na čtvrtou a dostali třicet korun. Dřív se v každé hospodě tancovalo, nemluvím o hotelích, tělocvičnách, klubech - tancovalo se všude, v létě i na koupalištích na plážích a u řek. Nikdo za pohodou a zábavou nemusel rajdat tisíce kilometrů k nějakému moři a do nějakých "cizin"- Dnes je ve srovnání s životem dříve, úplný hovno. Každý dřepí doma s psíkem u bedny a nikdo už ani nemá zájem jít někam mezi lidi. Moji prarodiče i rodiče vařili doma, ze zdravých potravin a jedli zdravě, noviny nečetli vůbec. Pravda nám sice chodila poštou, ale protože byla na měkkém papíře, děda ji vždycky hned rozřezal na čtverečky na záchod- bylo to levnější než klozetový papír. V životě nikdy jsem neslyšel, že by byli debatili o politice, znali vždycky jen prezidenta ale žádné ministry okolo. K volbám museli, a vždycky hodili do urny to,co jim dali do ruky. Prarodiče se dožili v pohodě přes devadesát, do osmdesátky, nikdy neměli artrozu ani nic s kostma, chodili vzpřímeně, vypadali mladě, děda nebyl u lékaře nikdy, babička jen v porodnici se dvěma dětmi- pak už také nikdy. Nebrali žádné léky. Neměli šedivé vlasy a skoro všechny zdravé zuby. Důchod jim pravidelně nosil pošťák, přesně na den a hodinu, na úspory měli zelenou spořitelní knížku - vždycky všechno makalo spolehlivě, nikdy žádný zádrhel nikde a v ničem. Děda byl v aktivním životě "ajzipoňák" babi nepracovala nikdy, až když si usmysleli, že musím na vejšku aby ze mně "něco bylo" šla babi uklízet do jednoho hotelu. Život byl zlatej, nikdo nás nikdy neotravoval, neobtěžoval, nebuzeroval, nikdy jsme neviděli v poštovní schránce dopis s nějakým pruhem. Moji prarodiče nebyli nikdy na žádném úřadě. V dětství jsem si neuměl představit, že by bylo reálně možné trávit většinu času a ubíjet život čuměním do nějaké bedny. Měl jsem úžasné dětství, úžasné mládí, ačkoliv jsem neměl drahé hračky, a nikdy jsme nebyli u moře, stavení mých prarodičů bylo u obrovského rybníka, čistého a krásného, kde bylo ticho, nikdo tam nepořádal mejdany a nejezdily tam řvát hvězdy jako dnes a neplatilo se tam vstupné, když jsme se šli koupat. Perfektně plavat jsme uměli všichni z okolí, a nikdo nás to neučil, mně ještě nebylo ani pět, a u vody nás nikdy nikdo nehlídal, a nikdy se nikdo z nás neutopil. Všude byla jen pohoda, radost a naprostý klid k životu. Obrovské prostory pro sny a představy. To všechno vzalo úplně najednou za své - jakoby v devadesátém projel světem nějaký šílenec a zanechal za sebou morální, mravní, i věcnou spoušť. Z lidí udělal štvance tak ustrašené, že se mezi sebou zabíjí, jako zabíjí zvíře, když je trýzněné hladem a rve se o žvanec s ostatními zvířaty, nebo je zahnané do kouta kde piští strachem a útočí na všechno co se kmitá okolo. Tak se teď chová celé lidstvo,každý čumí do bedny jako magor - ničíme se a zničili jsme se sami. Pro mnohé lidi je odchod ze světa vlastně vysvobozením od duchovního i věcného světského zotročení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prostě v krátkosti shrnuto - měl jste hezké dětství, ale stal se z vás postupem času zapšklej dědej nasranej na celý svět.

   Smazat
 9. A mě to nevadí vůbec:). Mám totiž tak rychlé kabelové připojení, že nelze použít vůbec žádný online komunikátor :).

  OdpovědětSmazat
 10. Vlůbec nejsem nasraný a už vůbec ne dědek, to se moc pletete.A taky mám doma počítač a mobil a tyhle krámy a sračky,protože je bohužel potřebuji k práci, ale dopustil jsem, aby mi ničily život - tím raději a častěji vzpomínám na prarodiče a život dřív, a už si nedovedu představit - jak bez těchhle sraček jsme mohli žít a k tomu tak spokojeně? Moji nynější sousedé v domě jsou vesměs ve věku mých prarodičů, ale ti jsou trosky, a i plno poměrně ještě neseniorů šmachťá o holi, kupují denně kvanta rohlíků, protože na víc nemají, a bědují, že nemají na léky - to jsem NIKDY dřív nezažil tohleto. Na svět nemusím být nasraný, protože to, čemu se dnes říká "svět" už je na prahu svého konce. Ale tady je článek o špízlování soukromí prostřednictvím počítačů,mobilů a hloupých beden a lidi se radí nad pořízením holt chytrých beden -proto jsem napsal o době, která byla perfektní i bez beden a špízlování. Nebyla tak zparchantělá a prašivá, ale když se vám to takhle líbí, je to věc každého. Kdo se tomu nechce podřizovat, i dnes jsou možnosti, jak si zajistit v životě klid a pohodu. Kdo chce, aby mu jednou praskla žilka v mozku u konzumace každodenních porcí šíleného násilí a hrůzostrašných zvěstí, má možnost, ale proč mi nadávat do nasraných dědků proto,že vzpomínám na šťastné dětství když dědek nejsem a tenhle svět mám na háku - jsem nepochopil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože je sám zapšklej a nasranej dědek, kterej tu pravidelně vopruzuje a uvolňuje svá "pnutí". Ostatně "zapšklej dědek" může být hodně mladý člověk.

   Smazat
 11. 10:43

  Chce to klid. Taky se mi všechno nelíbí. V práci mi nedokázali vnutit mobil a ten svůj odkládám hned jak přijdu z práce do místnosti, kde mám i PC. A tak, když v té místnosti nejsem, neslyším mobil a nevím co se kde děje na internetu - nečtu tedy ani emaily. Pokud se zde nacházím, tak mobil vezmu a pokud mám zapnuté PC, tak reaguji na email a to je celé. Večer si sednu (u sebe) a v tabletu si přečtu nějaký ten časopis, když mám náladu a to je tak asi vše. Necítím se tedy zotročený současnými "hračkami" nejen pro dospělé.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak to jste zabodoval, (11.08) máte zdravě vyvinutý a ještě nezakrslý pud sebezáchovy. O sobě to bohužel už říci nemůžu. A hlavně nechoďte teď nějaký čas do obchoďáků kolem plat s novinami. Úplně a naprosto byste byl v šoku nad titulními stránkami plnými ukázek mrtvých na plážích kdesi v Tunisu, příšerné palcové titulky s potoky krve, o tom výbuchu kdesi ve Francii se píše, že uprostřed rozvalin trčela jakási hlava (lidská) nabodnutá na kůl- ani jedny noviny nemají na první straně nic jiného, přičemž Blesk,Prásk, Aha, a další mozkové klystýry se předhánějí v barevných hrůzách na titulní straně. A tak mně napadlo - co oni by vlastně všichni psali, kdyby se ve světě neděly tyhle věci a kdyby u nás neumíraly celebrity na rakovinu nebo selhání srdce ( prý Gott) kdyby nebyly žádné nehody, sebevraždy, skandály, exekutoři a dluhy, a sem tam smrtící viry, války, a padající letadla? Nic pozitivního novináři, kteří píší dvacet pět let jenom deprimující šoky, napsat už neumějí. U nás nemohou žít lidé šťastně, spokojeni a v pohodě, protože by se museli obejít bez novin do doby obměny novinářů, kteří by se složitě museli naučit psát pozitiva. Musel jsem jít ke kase kolem plata plného těch vybarvených hrůz, a než na mně přišla řada, měl jsem mžitky před očima.A o tom je náš současný svět - a k tomu ještě špízlování prostřednictvím naší nepostradatelné elektroniky, a tak přemýšlím, jestli nepověsím svou práci na hřebík, nekoupím si malou farmu a nezaložím si chov ovcí - jako když z tovární výroby zešílel Louis de Funés (blahé paměti,dej mu pánbů věčné nebe) ve filmu Jeden hot a druhý čehý, a jeho žena Annie Girardot ( blahé paměti, dej jí pánbů věčné nebe) si prosadila panenskou přírodu a ovečky - ale i tam Louis, posedlý pokrokem, vymýšlel inovace procesu mezi získáváním vlny a tvorbou pletených svetrů. Jak to nakonec dopadlo ve filmu nebylo, ale já bych šel ještě dál. Pořídil bych si ostrého psa, vycvičil bych ho na "trhej pána" a kdyby se třeba jen v dálce objevil pán s něčím, co by připomínalo technický pokrok, psa bych vypustil. Určitě bych se pak dožil stovky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 12:23. Já jsem to učinil před dvěma lety a jsem velmi spokojen. Chodím spát se slepicema teda jen s jednou a byl to její nápad a jsem ji vděčný. Titul a původní práci jsem odložil. Psa i ovce pořídil, klid a příroda je v okolí grátis. Sem tam ten net, ale na něj chodím jen když musím. A šmírují tu jen veverky a sojky. Přeji klid a mír v duši. Martin

   Smazat
  2. 12:23

   Ale já si projdu ten "tisk" - náš i nezávislý - kouknu na zdroje informací - to vše na internetu - rád jsem v obraze, ale musím to chtít - musím o to stát. Když nechci, tak netuším, kdo by mě mohl donutit k něčemu jinému.

   Smazat
 13. Byl jste možná mezi prvními Martine, a spousta dalších vás bude chtít následovat, ale ne každému bude dopřáno asimilovat do lůna neposkvrněné přírody. Někteří jsme zmagořeni už přes míru, a absence toho všeho, co bylo příčinou naší duchovní a konec konců i fyzické zkázy, by mnohým přivodila duševní absťák,jako každému závislákovi. Pamatujete si jistě na článek, který oznamoval, že facebook má výpadek, a co následovalo? Že někteří lidé lítali venku jako šílenci a točili se dokolečka, jiní si rvali vlasy z hlavy, a podobně.Jeden z mých sousedů, zvyklý denně číst na internetu publicistiku on-line a všude je zaregistrován k diskuzi, dokonce položil práci, aby měl více času na lození v počítači, a teď už je v tom smyslu za vodou, protože už je registrovaný magor, a byla mu přiznána invalidita. Ale do léčebny by nenastoupil ani náhodou, protože tam pacienti nemají k PC přístup, a televizní programy jim jsou pečlivě vybírány -zprávy mezi to například nepatří. Psychiatři všechna dnešní media vyhodnocují jako deprimující. Soused přiznává, že kdyby neměl přístup k PC, hodí si mašli, protože bez toho by jeho život neměl smysl. Rodina už se mu rozpadla, zbyl mu jen pes, a i ten mu před časem utekl, protože ho zapomínal venčit. Slyšel jsem, že když se člověk od toho neodpoutá včas, později už to nedokáže. Taky je něco jiného, když občas zabrousíte na PC, ale čtete to všechno s nadhledem a rezervou - nepodlehnete tomu. Mám jen jediný problém - najít tu slepici, která by se mnou chtěla žít na farmě, a chodili bychom spolu spát se slepicemi. Všechny slepice co znám, jsou nafuněné nány, chovají se jako blbky, odmítají brát na vědomí ubíhající léta, nechávají si píchat botox do ksichtů,a co vydělají, utratí za hadry a kosmetiku - ztracená, zkažená generace. Budu šmírovat veverky a sojky sám. Dík za povzbuzení.

  OdpovědětSmazat
 14. Nestačí strčit do zdířky mikrofonu prázdný jack (bez drátu) tím se fyzicky vypne zdířka. Ne ?? Nevím jestli je to pravda jen si to myslím - kmet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:43

   Prázdný jack je na nic - stačí tam nic "nestrčit" - na klasickém PC nebývají běžně zabudované mikrofony.
   Bohužel většina lidí má dnes již notebooky, tablety a chytré telefony a tam to není fyzicky tak snadné rozdělit.

   Smazat
 15. Že vás to baví číst a věřit těmhle paranoidním bludům.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.