Reklama

sobota 6. června 2015

Porošenko: ubránili jsme se ruské soldatesce a defoltu


6. 6. 2015   zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vystoupil před parlamentem s poselstvím a učinil řadu nejednoznačných prohlášení, která vyvolala odezvu v sociálních sítích. Prezidentův projev vysílaly ukrajinské televizní kanály a média.


Podle Porošenka "Ukrajina odrazila útok ruské soldatesky na Marjinku." Nazval všechny obyvatele DLR a LLR "zajatci" a slíbil, že ekonomická blokáda Donbasu bude pokračovat. Když mluvil o válce, prezident poznamenal, že celkový počet vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny dosáhl 250 tisíc osob, z nichž minimálně 50 tisíc je přímo v bojové zóně na východě země.

"Zastavili jsme nejmocnější armádu kontinentu na našich východních hranicích. Vždyť tam proti nám bojují pravidelné jednotky ruských ozbrojených sil," řekl prezident hrdě a upřesnil, že nyní je na Donbasu "víc než devět tisíc ruských vojáků". Řekl, že v roce 2016 vydá Ukrajina ještě více peněz na zbrojení, ale ujistil, že bojovat se nechystá. "Můj mírový plán, přednesený před rokem v tomto sále, se stal základem Minských dohod a byl přijat na celém světě včetně Ruska," řekl ukrajinský prezident.

Vítězství podle Porošenka doprovázejí Ukrajinu ve všech oblastech: v zemi se už snížila korupce, makroekonomická situace se stabilizovala, ekonomika zpomalila svůj pokles a co je nejdůležitější - země se vyhnula defoltu. V souvislosti s bojem proti oligarchům se Porošenko srovnal s Rooseveltem, a, navzdory skutečnosti, že je sám oligarcha, slíbil, že bude proti nim rázně bojovat.

Pokud jde o integraci do západního společenství, prezident ubezpečil, že všechny akce Ukrajiny v oblasti obrany budou koordinovány se standardy NATO a nazval osvojování angličtiny prioritou národní politiky.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr., Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Až tam začnou chtít přestat válčit, tak potom budou chtít rychle na všechno zapomenout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to asi nepůjde tak snadno. Tam už je tak "probuzený" nacionalismus, že jedině hranice mezi nimi to spraví. A tím, že by se oplotilo to nynější povstalecké území se zase nic nevyřeší. Ukrajinský rozvědčík (v civilu) řekl na Ukrajinském kanále, že musí varovat Ukrajinské státní orgány před tím, jaká je nálada obyvatel Charkovské a Oděsské oblasti a že je silně proruská. A tak nemají doufat v úspěch té protiteroristické operace v obou oblastech. A že jeho lidé se toho nechtějí dále účastnit. Moc mě to překvapilo, ale asi to odráží situaci v těch regionech. Ty protesty v Oděse a občasné pumové útoky v Charkově (tam mají ty své partyzány) směřované na okupanty (jednotky APO) to jen dokreslují. Je to tam moc složité a i Ukrajinci, kteří tam bojují za "Kyjev" asi začínají "přemýšlet" srdcem.

   Smazat
  2. No tam musi byt paradne probuzenej hlavne kseft s fetem, protoze co ten debil mele za hlody, to fakt jen tak nevymyslis...! Porosenko a tech vic jak 200 hnupu v parlamentu musi davat nejakej tezkej matros - NENI prece mozny, aby neco takovyho nekdo povazoval za realitu a nedej Boze racionalni tvrzeni! (?)

   Tady proste nekdo CHCE UDELAT totalni pruser a mrdnik, hraje se uz jen o cas, rozhodnuti padlo... Uz nejde o lidi, ale jen o zdroje a zabor uzemi. Nacek jen hleda duvod ke svym cinum!
   Ne nadarmo ztahuji Rusove radove vojaky do prumyslove vyroby. Nedivim se jim...

   (sory, nemam diakritiku...)

   ...hezky den

   Smazat
 2. Ve všem lže; mohl by pracovat v ČT nebo Nově. Dlouho Ukrajincům a světovému kurvítku vydrží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až ho vyženou z Ukrajiny (jako Sagoše z Gruzie) přijde k nám dělat poradce Sobotkovi se Zvoralem.
   Václav

   Smazat
  2. Obávám se, že to tak nějak dopadne. Porošenko se stane "kurvítkem" jako Saakašvili - někde jinde.

   Smazat
 3. Netuším co má tohle znamenat (Porošenkův projev k Marince po 2 dnech), jedině by někdo snad silou a to jinou, než má sám, chtěl něco překonat. Nikdo tam nechce bojovat za jeho ideály (prý povolal fašouny zpět), ale jeho pravidelná armáda tam utrpěla takový výprask, že se bude muset zamyslet k čemu mu tam jsou ti hoši ze 173. výsadkové divize US. A když někdo poslechne už několikátého zajatce (myslím od Ilovajska) je mu jasné, že ti k ničemu donucení nejsou. Jednou ten člověk bude muset utíkat a když nebude dost rychlý ? Oběsí ho. Zradil celou Ukrajinu a dolary mu nebudou k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je v tom namočená celá Evropská oligarchie ... všechny vysoké šarže EU. Junkers, Tusk, Lagardová ... všichni zkorumpovaní, Porošenko a tahle parta jsou spojené mocenské nádoby, jak půjde do hajzlu jedno půjde do hajzlu všechno, protože je to jedna zkorumpovaná banda, která má krev na rukou. Kdyby EU tuhle tlupu nacistů nepodporovala, tak to skončilo už před rokem při vyjednávání federalizace, takhle to skončí úplnou samostatností Donbasu a bordelem v zemi nebývalého rozsahu. Politika EU je jedno velké fiasko, a na Ukrajinském konfliktu se odkryla tvář těhle bezpáteřních hadů, kteří si jdou vzájemně na ruku, a prosazují svoje zájmy i za cenu nesmyslného zabíjení. Je to velká ostuda nejenom pro Ukrajinu, ale především pro EU. S čistým štítem z toho vyšli jen Donbas a Rusko. Tyhle kriplíci v EU a USA ukázali co jsou zač, mrzáci a řiťolezci nadnárodnímu kapitálu, který si na Ukrajině rozehrál svojí velkou hru o národní bohatství.

   Smazat
  2. Velmi dobře napsáno , souhlasím ! Sissi .

   Smazat
  3. Je to přesné,pravdivé a velmi trefné, ač smutné! Velký souhlas! S

   Smazat
 4. Ukrajinci odrazili utok ruske ermady na Marinku. Podelejte se vztekem, komunisti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já to zase slyšel jinak, ale to "skóre" to bylo něco, ne ? Ukrajinci 400 mrtvých/ 1000 raněných a povstalci 15 mrtvých/ 30 raněných. A Porošenko volá zpět fašisty. Není to snad jasný signál ? A koukej taky na Ukrajinské vysílání, na to oficiální. Doporučuji. Tady ti nic neřeknou na ČT.

   Smazat
  2. Mají tam prý i plné mrazáky i v masokombinátech, protože ty ukrajinské kluky nemají kam dávat. Stačí sledovat, jak má Ukrajinská strana zpoždění a nebo jak reaguje hned. Průšvih se pozná hned. Snad je alespoň zase nebudou pohřbívat někde za Oděsou do výkopu, který vyhrabe bagr a jako chirurgický odpad.

   Smazat
  3. Není potřeba nad tím meditovat, na "venkovní" tiskové konferenci Porošenka před gejpadradem v Kijevě Porošenko přiznal, že vydal pokyn k "vyčištění" Marinky za použití vojáků i těžké techniky (a tím pádem se vysvětluje i zahájení bombardování Gorlovky a dalších osad v posledních dnech) . Udivuje mě na tom jen sebejistota našich medií a místních trolů, to opravdu nikdo nechápe, že do Doněcka a dalších míst jde telefonovat - mailovat - chatovat? Jak si můžou ti lidi myslet, že jim taková sprostota projde. Donbas se udrží, to pochopili už i Porošenko a Američani, proto nyní přichází ohrožování Podněstří. Všichni vědí, že Rusové uplatňují zásadu, že při zavraždění "mírotvorců" čili pozorovatelů, nelze nereagovat. A o to tu jde především, donutit je k přímé konfrontaci.

   Smazat
  4. Jedna poznámka k vysílání ukrajinských televizí - Šarij zveřejňuje zdrojové filmy, ze kterých se na Ukrajině dělají zpravodajské šoty, i v nich je výslovně místními řečeno, že v Marince, Gorlovce a dalších vesnicích střílí po místních lidech ukrajinské dělostřelectvo

   Smazat
  5. Pro 0 21:
   Palmere, děláš ty vůbec něco, než že vůbec nespíš a na každý článek vybliješ pořád tu stejnou kravinu o komunistech? Píšeš ráno, v poledne, večer, v noci, po půlnoci - tvá výkonnost časová je záviděníhodná, jen ta mentální výkonnost je trochu slabší. To ta naše US propaganda je na tom tak špatně, že neni schopna si zaplatit k tobě ještě alespoň jednoho propagandistu, aby ty vaše výblitky nebyly pořád stejně jednoduché a stupidní? Vždyť u tebe člověk neví, jestli se má smát, či plakat, natož tě brát vážně. Ty si fakt myslíš, že nějací " komunisté" v jejichž přítomnost zde tak strašně věříš, jsou z tvých příspěvků rozčílení? Vždyť jsi všem jen k smíchu.

   Pepan

   Smazat
  6. 11:09

   Ano, je to divné, ukrajinská média "napráskají" neuvěřitelné "věci". Nejlepší je, že to pak sedí s tím to píší a točí povstalci. Zpočátku jsem je nesledoval (ukrajinská média) příliš, ale chce to sledovat také - krásně pak ty zprávy z obou stran do sebe zapadají.

   Smazat
 5. Asi jste se spletl.
  Přece čestní, hrdinní Ukrajinci právě zachránili celou naší planetu před špinavými spáry vesmírných Ufounů – Rusounů, kteří chtěli nejen poctivé EU a demokracii milující Ameriku, ale celou naší zeměkouli totálně zničit, přes protesty všech komunistů!!!
  Nebo že by protestovali udatní a uvědomělí obhájci současného liberálního kapitalismu?
  Nějak si teď taky nejsem jistý… ,ale Vy určitě víte, jak to ve skutečnosti je…
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj komentář patří pro "našeho milého dezinformátora" z 0.21h.
   Pavel p

   Smazat
 6. Porošenko je čím ďalej väčší fašistický magor.Krajina sa potápa a on vyhlasujú stále zlepšovanie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naši magoři ale také tvrdí, že se všechno pořád zlepšuje a přitom se ta loď s nápisem EU pomalu ale jistě potápí. Porošenko je na tom mnohem hůře a to stádo potřebuje také uklidnit.

   Smazat
  2. Jistě že, obyčejní lidé nemají co do huby, po scénáři, který by mohl mít podobnost rumunské revoluce, si pro svoji skývu chleba půjdou k nám, připravte se!!!Co na to Makak a USSA?

   Smazat
 7. V nenormální systému se dostávají do popředí nenormální lidé, není divu, že v čele Ukrajiny je magor. Jen se člověk diví, jaký přehled o situaci na Ukrajině mají vrcholoví představitelé EU. Zřejmě zažíváme nějakou nemoc politického systému, která nemůže skončit jinak, než špatně.
  Občas si všímám dění v našich sdělovycích médiích, Nováček dostal nějakou cenu za celoživotní dílo, t.j. propagátorství US systému v ve Svobodné Evropě a Radiožurnálu. Tito lidé se domnívají, že bordel ve státě je bude neustále živit.
  Zdravotnictví, stavebnictví a další obory jsou v rozkladu, neboť je řídí lidi ze zahraničí a nikoliv nezištně. Koupit se tu dá jen šmejd, ve filiálkách zahraničních řetězců nabízejí neúplné, poškození a předražené zboží a kdejaký "manažer" nemá hlubší vzdělání ve svém oboru.
  Situace je neradostná.


  OdpovědětSmazat
 8. Všechno šlape jako hodinky. Čím dál tím lépe. Sláva hrdinům, hrdinům sláva!
  http://rt.com/news/265516-kiev-protest-against-government/

  OdpovědětSmazat
 9. S tím vítězstvím nad ruskou armádou to krapet přepísk . To musí tak kecat.
  ZB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On už jen musí, myslím že ví o co jde - on hloupý není, ale má své poradce, kteří mu říkají co má říkat. Chytil se do pasti, z které se už nikdy nedostane.

   Smazat
 10. Vlastenka
  Poroš lže jako když dýchá.
  A ta sebranka unijní se začíná děsit toho, co sama pomohla rozdmýchat.
  Sami nemáme ani tušení, kolik Ukroušů už nalezlo do EU.
  To bude další pohroma hned po afrických imigrantech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenko,

   palec nahoru. A představ si, že tady (u nás v okrese) už Ukrajinci ani moc nejsou, jsou tu teď Rumuni na práci - prý jsou levnější.

   Jinak prý jen za rok dostalo multivíza do zemí EU cca 1,2 mil Ukrajinců, ale kolik se jich z těch zájezdů vrátilo, to už nikdo spočítat nemůže. Většina jich ale bude v Polsku. Především mladí kluci utíkají kvůli odvodům.

   Smazat
  2. Vlastenko, tohle je i můj názor už hezkou řádku měsíců.Tipuji, že až se obyčejní lidé, kteří nemají prostředky pro obživu a začínají hladovět, si dojdou pro svůj chléb jinam.Schnilečenko válčí, mobilizuje, po odstranění těchto válečníků, žřejmě rumunským systémem, k nám, do skvěle fungující a pod záštitou USSA, kteří do všecho strkají svůj frňák a přímo vše ovlivňují, přijdou desetitisíce, možná statisíce ukrajinských uprchlíků, pro které jsme my, ČR cílovou zemí.Uvědomují si celou situaci naši pánové Chovancové, Zaorálkové a další?To jižní směr afrických bojovníků je jen tréninková dávka.

   Smazat
  3. Makrela a Žabožrout jsou záštitou míru, prosperity EU.EU se rozpadá, oni si pohodlně hoví a přikládají pod kotel ve svůj prospěch v budování evropského superstátu pod dozorem USSA, brzy i TTIP.Řecko započalo tento rozklad i celé slavné politické Euro je v háji už teď.Žádnými dalšími půjčkami a zadlužováním Řecko ani UK nespasí, pokud se celý politický a ekonomický systém nezmění.Efekt půjček a zadlužování bude opačný!!!

   Smazat
  4. Na poslední - venkovní - tiskovce Porošenko víceméně nelhal, přiznal, že vydal pokyn k "vyčištění" Marinky za použití vojáků i těžké techniky.

   Smazat
 11. Jak je možné , že toho parchanta Porošenka ještě nikdo nezastřelil ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko dělá medvědí službu pro několik "agentur" a zapletl se tak, že teď už musí říkat i to co by sám nechtěl. Kulka nebo provaz ho čeká, až dohraje svou "roli".

   Smazat
 12. Kdyby Porošenko neměl za zády USA,tak by rychle vychladnul.
  Jeho silácké slova,spíš ukazují,co má v úmyslu USA a od toho odvozuji další vývoj.Přidejme si k tomu slova náčelníka Pentagonu a vychází z toho,nepříjemné pocity,když se uvažuje o preventivním úderu proti Rusku.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko ale paradoxně slouží i Rusům, jinak kdyby tam v Moskvě někdo chtěl, tak už je po něm.

   Smazat
  2. Asi ano len o tom nevie. Saskasvili, Turcinov, Jacenuk, ale i Miklos s bicyklistom su zarukou, ze Novorusi vyhraju a zacistia banderovsku fasisticku svoloc. Slovania sa musia zjednotit, nie bojovat proti sebe.

   Smazat
  3. 9:40

   Myslíš to dobře, ale jak chceš očistit Slovany od Slovanů, kteří "nosí" insignie fašistů ? Jak to rozeznáš ? Zase by z toho byl bratrovražedný boj přece. A jak dopadne Novorusko si ani nechci představovat - pokud by se chtělo obnovit celé, bude to masakr nevídaných rozměrů. Na územích historicky bývalého Novoruska se už ztratilo tolik lidí, že už je ani nikdo nepočítá. Budou jich tisíce a možná i více. Je to podobné jako v bývalé Jugoslávii. Tohle nikdy neskončí stejně jako v bývalé Jugoslávii.

   Smazat
  4. Co na to komediant a ministr války s hromadnými odvody 18-ti letých jinochů a slečen?

   Smazat
  5. Válka už je připravena. Není potřeba nad tím meditovat, na "venkovní" tiskové konferenci Porošenka před gejpadradem v Kijevě Porošenko přiznal, že vydal pokyn k "vyčištění" Marinky za použití vojáků i těžké techniky (a tím pádem se vysvětluje i zahájení bombardování Gorlovky a dalších osad v posledních dnech) . Udivuje mě na tom jen sebejistota našich medií a místních trolů, to opravdu nikdo nechápe, že do Doněcka a dalších míst jde telefonovat - mailovat - chatovat? Jak si můžou ti lidi myslet, že jim taková sprostota projde. Donbas se udrží, to pochopili už i Porošenko a Američani, proto nyní přichází ohrožování Podněstří. Všichni vědí, že Rusové uplatňují zásadu, že při zavraždění "mírotvorců" čili pozorovatelů, nelze nereagovat. A o to tu jde především, donutit je k přímé konfrontaci.

   Smazat
  6. Myslíte podzimní operaci USSA a NATO STEEL ROSE?Slovanské národy nahnat do předních řad, jeko Kanonfutři proti Rusku?Co na to nejvrchnější z obranné NATO Petr Pavel-Pavel Petr?

   Smazat
  7. Pokud Rochněnko s USA vyprovokují v Podněstří další válečný konflikt, Rusko se s tím sr... nebude.UK, NATO a EU tvrdě zaplatí!!!

   Smazat
 13. Já myslel, že takovéto komediální prohlášení jsou výsadou arabských diktátorů, nejen Ukrajina mě utvrzuje v tom, že extrémní blbost a naivita má mezinárodní formát. Porošenkovi se ani moc nedivím. Je v totálním srabu, opětovné rozpoutání bojů je pro něj jediná možnost jak natahovat agonii. Ale že mu to úkáčka žerou, to mě dost udivuje. Na můj vkus má Kyjevská propaganda příliš dlouhý účinek. Tipoval jsem, že tu protiruskou hysterii nelze šroubovat donekonečna jako všelék. Překlopilo se to již dávno do stadia absurdní komedie a trapnost se stupňuje víc a víc. A pořád to tam asi funguje. Divný národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale já si nemyslím, že Ukrajinci jsou nějaký "divný" národ, to je jako kdyby někdo posuzoval náš národ podle výroků "našeho Bohouška", když se zasměje a ukáže k tomu ještě rovnátka a dětský úsměv a nebo podle toho co řekne Zaorálek. Ten národ většinou nemůže za ty své reprezentanty. A nemyslím si, že mu (Porošenkovi) to Ukrajinci baští, však víme jak dopadla mobilizace, ne ? A co ty demonstrace poslední dobou ? Za bankovní zlodějinu (tam hořely opět pneumatiky před parlamentem) a v tomto týdnu další s transparenty - "máme hlad", "zvyšte důchody", Bůh nám pomáhej před touto vládou", "neschopná vláda pryč".

   Smazat
  2. Vlastenka


   Taky mám dojem, že mu tu Ukrouši nežerou, pokud kdy žrali. Vždyť byl celý Majdan něco podobného jako americkou ambasádou podněcovaná "revolta" červených karet v Praze. Pár stovek najatých užitečných idiotů a kriminálníků shodilo vládu a zbytek dokonaly ozbrojené gorily s kalachy v parlamentu.
   ČT nám o protestech proti Porošenkovi nic neřekne, přestože nespokojenost se způsobem jeho vlády je i na západě Ukr. obrovská.

   Na druhou stranu občas pochybuju o tom, zda jsme opravdu o tolik lepší, když jsme mohli zvolit někoho, jako je Babiš (na Slovensku jako je Kiska).

   Smazat
  3. Vlastenko,

   nemyslím si některý národ je lepší nebo horší než ten jiný. Každá "skupina" lidí vygeneruje nějakého svého Einsteina, Hitlera, zloděje aut, vraha, opilce - snad mi rozumíte správně. A ta politická kultura se zase odvíjí od té evoluce, kterou celá společnost prochází od svého vzniku - je to o historických zkušenostech, o znalostech historických faktů a mohl bych pokračovat dále. A co dnes chtít od voliče v ČR ? Historie nikoho nezajímá, ve školách se neučí. Stádo nemá čas se o nic pořádně zajímat, buď chodí na směny a nebo koukají na "ČT". Zcela konzumní společnost pak vygeneruje takové voliče, kteří se chovají právě tak, jak se chovají. Vůbec nic nerozliší, ani nemohou - reagují stěží na reklamní šoty a na světlo. Je to hrozné zjištění, ale mám takové lidi i doma v rodině a jsou přitom mladí a i vysokoškolsky vzdělaní. Degradace osobnosti lidí je v celé naší společnosti na vzestupu. Bohužel.

   Smazat
 14. "V souvislosti s bojem proti oligarchům se Porošenko srovnal s Rooseveltem, a, navzdory skutečnosti, že je sám oligarcha, slíbil, že bude proti nim rázně bojovat."

  Jako, že si kapr sám vypustí rybník? lol

  OdpovědětSmazat
 15. vlast tě (0:21) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.