Reklama

neděle 21. června 2015

Pravicoví teroristé zabíjejí víc Američanů než islámští extrémisté

Daniel Veselý
21.6.2015  Altpress

Masakr devíti Afroameričanů v jednom z nejstarších amerických kostelů v Charlestonu (Jižní Karolína, USA) spáchaný bělošským útočníkem byl americkým ministerstvem spravedlnosti klasifikován jako „hate crime“, který byl motivován rasismem a dalšími předsudky. Podle kandidáta na úřad amerického prezidenta Bernieho Sanderse je charlestonské krveprolití „tragickou připomínkou ošklivé skvrny rasismu, která stále špiní náš národ“.

Pachatel masakru v Charlestonu Dylann Storm Roof byl motivován rasistickou nenávistí
Jedenadvacetiletý střelec jménem Dylan Storm Roof, jenž je podezřelý ze spáchání této masové vraždy, podle vyjádření jeho přítele Daltona Tylera chtěl ve Státech rozpoutat novou občanskou válku, dále prý podporoval segregaci či nosíval vlaječku na podporu jihoafrického apartheidu. Roofovu nenávist vůči Afroameričanům podtrhuje taktéž skutečnost, že jej odmítla žena, která před ním dala přednost muži tmavé barvy pleti. To vše vytvořilo v jeho rasismem stravované mysli třaskavou směs nenávisti, již si děsivým způsobem vybil na nevinných lidech.
Pozůstalí po obětech masakru v metodistickém kostele v americkém Charlestonu

Zajímavý, či spíše pro mediální střední proud charakteristický přístup k tomuto zločinu spočívá v tom, že kdyby šlo o muslimského útočníka, měli by všichni jasno, že jde o teroristický čin. V tomto případě ale pravicová média přemítala o možných pohnutkách, které útočníka mohly motivovat k tak otřesnému zločinu, jen aby po špičkách mohla obejít onen hrůzný cejch – nálepku teroristického činu.

Není terorista jako terorista

Na tuto skutečnost samozřejmě upozornila řada lidskoprávních aktivistů – zatímco v případě atentátů, u nichž bylo jasné, že je spáchali muslimové, běží automaticky o terorismus, můžeme zmínit příkladně atentát na bostonský maraton, v případě teroristů se „správnou barvou pleti“ se hledají různé výmluvy; jednou je pachatel psychicky narušený, podruhé jednal pod nátlakem svého okolí, potřetí jde o „izolovaný incident“ atd. Je to, žel bohu, zažitá praxe. Opět – tak jako západní mainstreamová včetně českých sdělovacích prostředků dělí oběti různých zločinů na „hodnotné“ a „nehodnotné“, existují exkluzivní kritéria a privilegia pro zjevné teroristy.

Nicméně nejsou to na prvním místě muslimové či islámští fanatikové, již ve Spojených státech páchají nejvíc teroristických činů, jak ukazují různé studie. Organizace Southern Poverty Law Center (SPLC) po dva roky trvajícím výzkumu vydala v loňském roce zprávu o tom, že pachatele téměř stovky vražd v USA spojuje krajně pravicová webová stránka Stormfront.org, jež zastává hodnoty „obléhané bílé většiny“. Jedním z uživatelů této webové stránky je neblaze proslulý masový vrah Anders Breivik.

Krajní pravice je horším nepřítelem než islámský fundamentalismus


Autoři studie upozorňují na fakt, že jde o jednu z nejstarších „hate“ webových stránek na světě, která působí jako pověstný magnet na pachatele rasisticky motivovaných zločinů, jejichž obětmi bývají Afroameričané, Židé, imigranti apod. Autorka zprávy a ředitelka SPLC Heidi Beirichová uvádí, že za většinou vražd spáchaných v USA po teroristických atentátech z 11. září 2001 stojí krajně pravicoví extrémisté, nikoliv islámští teroristé, a tato individua spojují a inspirují podobně laděné webové stránky.

Tyto poznatky potvrzuje průzkum organizace Police Executive Research Forum (PERF) zveřejněný na základě policejních údajů a dat ostatních bezpečnostních složek taktéž v minulém roce. Dozvídáme se, že jen tři procenta závažných trestných činů spáchaných na půdě Spojených států mají na svědomí stoupenci Alláhovy víry – oproti sedmi procentům zločinů, za nimiž stojí pravicoví bělošští extrémisté. Další z dostupných zpráv, tentokrát publikované organizací PolitiFact, nás informuje o tom, že 11. září 2001 počínaje, džihádisté ve Státech usmrtili 26 Američanů, zatímco pravicoví extrémisté zabili 39 Američanů.

Co z výše řečeného vyplývá? Nelze samozřejmě umenšovat vinu islámských zločinců, ale na druhou stranu je třeba se tvrdě probíjet masmediálními filtry a lživými tvrzeními politiků o existencionální hrozbě „naší osvícené civilizaci“ ze strany zavilých muslimských hrdlořezů, neboť realita je, pokud ji tedy chceme bezvýhradně přijmout, poněkud odlišná. A to se přirozeně týká i dalších palčivých témat, jako je například „ohrožení našich hodnot“ ze strany afrických běženců.
Pravicoví teroristé jsou pro dnešní USA větší hrozbou než islámští fundamentalisté
 

87 komentářů :

 1. Jenom pro pořádek, kdy v tom strašlivém zlém lidská práva pošlapávajícím a lidskými právy pohrdajícím komunismu přišel nějaký magor do školy nebo kostela a vystřílel tam půlku osazenstva?

  Ti komunisti to měli přes všechnu tu hrůzovládu nějak podivně zmáknuté, že tu byl vlastně klid a mír, nemyslíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1) USA mají 30x více obyvatel než ČR, tzn to co se u nás odehrálo za 30 let se tam odehraje za rok.
   2) Masoví vrazi samozřejmě řádili i v ČSSR, viz Hepnarová, Svoboda, Lulek, Mrázek, Hojer...
   3) Nebyly toho plné zprávy.

   Smazat
  2. Do hajzlu s tímhle zkurveným systémem, do hajzlu se všema dementama, kteří ho podporují!

   Smazat
  3. 9:52

   Takovíto šulci a frustráti jako jsi ty jsou právě ti co vemou do ruky zbraň jdou se mstít ze svých mindráků společnosti, jako ten úchyl z Brodu.

   Smazat
  4. KAPITALISMUS JE ZLOČIN A ZRADA NÁRODA !!!

   Smazat
 2. Petr,Jihlava.
  Skvělý článek doložený řadou nezpochybnitelných faktů.
  Okamžitě ho přeposílám pomocí e-malů některým svým příbuzným a známým,který podléhají hysterickým protiimigrační náladám nebo jsou rasově nějak zaujatý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka   Hlavně nepodléhat "hysterickým náladám".
   Až to tady bude vypadat jako v jižní Evropě, Německu nebo Rakousku, tak mi přijďte zase povyprávět, jak nejste "rasově zaujatý".
   Tempem, kterým si ti vaši milouškové valí na Evropu, se budete brzy obohacovat jako ti Italové na jihu.
   )))))))))))))

   Smazat
  2. To je zas argumentace ve stylu "A vy zase bijete černochy!"

   Smazat
  3. hrabě Kocharowski21. června 2015 15:29

   Samozřejmě debilní, neobjektivní blábol. Když nějaký Euroameričan zavraždí černouše, ozve se kvílení a hýkání
   lickoprávníků.
   Proč titíž nekvílí a nehýkají, když černouši vraždí Euroameričany, a když černouši znásilňují Euroameričanky?

   Ať se podívají laskavě na statistiky těchto zločinů v USA, ať se podívají, kdo páchá tyto zločiny a na kom, a ať se podívají, jakým sqělým procentíčkem vynikají černouši
   na násilné kriminalitě a obsazení vězeňských cel.

   To považují nejspíš za projev multikulturního obohacení. Proč nepovažují za totéž, provedeno ovšem v obráceném gardu?
   Debil považuje kriminalitu černoušů na Euroameričanech za multikulturní obohacení.
   Uvidíme, co budou tito debilové říkat, až černouši z Afriky začnou stejně multikulturně obohacovat jejich rodiny.

   Černý býlý, spojme sýli!

   Smazat
  4. Novotný, Praha
   Petře, pokud nejste provokatér, ale jen mladý, myslím, že byste neměl své příbuzné a přátele tak podceňovat. Važte si jich, rozmlouvejte s nimi a nebombardujte je demagogickými slátaninami. Opravdu hodláte přeposílat svým jménem tuhle Veselého arogantní provokaci? Nenuťte nikoho probírat se nekonečnými sprostými diskusemi ke kdejakému blábolu. Autor jen potřeboval splnit normu Altpressu uveřejněním posledního odstavce, tak k tomu přilepil aktualitu. Souvislost žádná. Autor to samozřejmě ví. Zneužil k falešné pravolevé agitaci rasový problém USA. To je starý problém. Lidský. Kdysi dávno připlul přes oceán a můžeme jen doufat, že lidé v USA žijící ho lidsky zvládnou. Naopak „lidskoprávní“ bylo zničení Jugoslávie, bombardování Srbska, kšefty s UČK s kanóny a lidskými orgány, narkostát srbské řeznice Kosovo atd. Lidskoprávně se neřeší problémy světa, lidskoprávně se svět dobývá. V poslední době Blízký Východ a Severovýchodní Afrika. A zkouší se Evropa. Tolik k Veselého „lidskoprávním“ zdrojům. a nedejte se mýlit: „lidskoprávní“ agenda je pravicová. Je zvláštní, jak hojně se k „dokazování“ všelikému používá statistika a paradoxně se ignoruje pravděpodobnost, na níž je založena. Přitom lidská moudrost tkví právě v odhadu, co je zákonité, co prakticky nemožné, a co tak či onak pravděpodobné. Odvěké Cui bono je aplikace pravděpodobnosti. Česky klasické „blbej nebo navedenej?“ taktéž. Je to otázka po příčině jevu jinak takřka nemožného. Veselý samozřejmě není blbej, ani Hekrdla, a o kus dál na Deníku referendum Patočka, Uhl a spousta dalších jinde. Copak už všichni zčulíkovatěli? To už si mám noviny psát sám? Kdo je navedl? Jakým právem osočují levici z jakéhosi selhávání a okřikují každý názor, který nepasuje do jejich (jejich?) agendy? Proč nám pořád předhazují jako argumenty pusté lži, kterým sami nemohou věřit? My nejsme žádní fóbové. Nemáme problém se s někým o něco rozdělit. Nemáme problém zachránit tonoucího, zahřát ho a dát rodině dobrou zprávu, že přežil, nebo ho domů i odvést. My jen nechceme dovážet otroky a nestojíme o ně, ani když se do otroctví hlásí sami a překonávají přitom dokonce překážky. Obrovské přírodní překážky, které nás tisíce let dělily. Tisícileté oddělení udělalo z nás Evropany a z nich Afričany. Současnou vlnu imigrace prostě neokecáte. Z dětí „úspěšných“ imigrantů nikdy nebudou v dalších generacích Evropané, ale Afroevropané. A pravnuk Veselý o tom zase něco napíše? To není nic proti přistěhovalectví, které je výsostně individuálním počinem. Sami imigranti vám vzali vítr z plachet vetché „lidskoprávní“ argumentace. Nejen oni, i vy kouzlem nechtěného Čechy chlácholíte, že stejně všichni míří do bohatších zemí, čili za dobrým bydlem. Takže všichni do jednoho jsou to imigranti ekonomičtí. Pro ekonomické uprchlíky žádné kvóty stanovit nelze. Cui bono, Veselý? Čekám na odpověď. Nazdar

   Smazat
  5. Petr,Jihlava.
   Pane Novotný,nemám žádný důvod na svém názoru a přesvědčení něco měnit.Přeposílat odkazy na zajímavé a podnětné články a informace považuji za prospěšný.
   Demagogii,nenávisti a fašismus je třeba čelit různými legitimními prostředky.
   Jan Čulík,Jakub Patočka či Daniel Veselý nebezpečí pro naší společnost nepředstavují.Právě naopak.Krajně nebezpečné jsou názory,které zde např. prezentujete vy.

   Smazat
 3. Vlastenka  Tohle je hodně hloupý článek.
  Když někoho zabije cikán nebo muslim - napíše se Čech nebo Rakušák, ačkoliv jde o bosenského muslima.
  Když to udělá běloch, píše se ve všech sluníčkových médiích o "bělochovi".
  Tomu říkám pol.korektnost v plné parádě.


  Nejsem žádný amerikanofil, ale nebudu se ani zastávat černých kriminálníků z amerických ghett. Policie v USA má poměrně riskantní práci a tak čas od času možná zastřelí nevinného.
  Naše policie ,když vidí napadenou parnterskou dvojici tlupou cikánů /Duchcov/, zavře se pro jistotu na služebně.
  Nevím, co z toho je horší.

  Když srovnáte počet vražd spáchaných islamisty v EU i mimo EU (např. ISILem,jenž je multikulti vyviňován ze všech zrůdností s tím, že "nemá s islámem nic společného"), jejich zvěrstva jsou nepochybně mnohem horšího kalibru, o počtu obětí nemluvě.


  V tomhle článu zůstala objektivita stranou a autor si prostě hezky vyřídil účty s Amíky.
  Ale kdo z nás se skutečně obává průměrného amerického turisty, a kdo znejistí při nástupu do letadla, v němž se vyskytuje nějaký "hodný" muslim v tradičním oděvu?!

  Kdybychom měli strach jen z bílých amerických střelců, bylo by na světě krásně.

  OdpovědětSmazat
 4. prosím vás a ako sa volá policajt USA čo bežne strieľa černochov na ulici za bieleho dňa?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka   Ti zastřelení černoši patří zpravidla ke stejné lůze, jako ta muslimská "mírumilovná" zlatíčka, která ve Francii a jinde rabují, vraždí židy a páchají atentáty.
   Veselý napsal opět kravinu, ať zkusí porovnat mrtvé a brutálně umučené ISILem (nebo to snad nejsou muslimové?), povražděné ve Dvojčatech 11.září, mrtvé při atentátech ve Španělsku, Dánsku atd. a pak ať zase něco sluníčkového napíše.
   Vraždy muslimů na muslimech (šíítové proti sunitům) nebo na Jezídech jsou taky chuťovka.

   Ať se ten člověk koukne na tohle, já na to žaludek nemám.

   http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13887-muslimove-v-akci-urezavaji-hlavy-malym-holcickam-kuchaji-je-za-ziva-a-strili-do-tyla-deti-a-hazi-je-do-jamy-radsi-se-na-tu-ohavnost-nedivejte.aspx

   Smazat
 5. Jak autor došel na to, že ti teroristé jsou "pravicoví"? Oni vraždí proto, že chtějí nízké daně, volný obchod atd? Co má rasizmus společného s pravicí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten hoch, co střílel v Charlestonu je bílý rasista. To oznámila místní policie. Norský masový vrah Breivik se sám otevřeně hlásí ke krajní rasistické pravici. Timothy McVeigh (následky jeho atentátu jsou v článku na spodní fotogrtafii), nastražil bombu před budovou federálních úřadů v Oklahoma City v roce 1995. Zabil 168 lidí a přes 600 jich zranil. 'Bojoval' proti 'přebujelé federální vládě', jako všichni velkohubí pravičáci a přitom pozabíjel děti z mateřské školky!!! To by snad mělo stačit tomu pravicovému agitátoru 9.34.

   Smazat
  2. Dvořáku, rasizmus NEmá s pravocí nic společného, zapište si to konečně za uši. Přejímáte jen přihlouplé nálepky z (vámi nenáviděných) korporátních médií, ale samozřejmě jen když se vám to zrovna hodí.
   Mimochodem, každý kdo absolvoval aspoň základku ví, že takový nacismus byl a je nacionální SOCIALISMUS.

   Smazat
  3. Nikoli název, nýbrž pravicové konání logicky zařadilo zdůvodněně rasistickou NSDAP - do spektra pravicových stran. Na břeh pravice.

   Smazat
  4. Pravice je ideologie směřující k oslabování role státu v ekonomických záležitostech. Není mi zřejmé, jak dotyční jedinci střílením černochů demonstrují toto směřování, ale chápu, že jak v mainstreamových médiích, tak zde na NR, je velká poptávka po kopání do pravice, takže se na ni svede všechno zlo světa, i když s tím nemá nic společného, přesně v duchu rčení "Kdo chce psa bít..." Ovšem o duševní úrovní takových primitivních protipravičáků (kteří ani přesně neumí pojmenovat, proti čemu jsou) to vypovídá mnohé.

   Smazat
 6. Vládne tu organizovaný hospodářský zločin.

  OdpovědětSmazat
 7. KAPITALISMUS JE ZLOČIN !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv, zločinci jsou ti, kteří se za kapitalisty a pravičáky vydávají a přitom jsou to jenom obyčejní zloději.

   Smazat
  2. Všichni, kdo volí českou pravici, volí převážně panovačné, arogantní hlupáky bez empatie, kteří si pletou službu společnosti s hrabáním pod sebe a spřádáním mafiánských korupčních sítí. Mezi pravici dnes počítám o SocDem.

   Smazat
  3. Žádná pravice tu za posledních 80 let u moci nikdy nebyla. Takže nevím, jakou pravici kdo převážně volí, ale zjevně se Vám slily pojmy dohromady tak, že jste se rétoricky stal zapšklým komunistou bez empatie.

   Neboť co je empatického ve štvaní proti zaměstnavatelům?

   Smazat
 8. V Belgii stoupá počet islámistických teroristických případů. Spojovat to ale s imigranty není politicky korektní

  V Belgii rok od roku rapidně stoupá počet vyšetřovaných islámistických teroristických případů. Za posledních šest let narostlo jejich množství na čtyřnásobek, tj. bezmála 200 v roce 2014. Jenže ono víc a víc přihořívá – jen za leošek už jich je dobře přes 150.

  A teď pšššt! Pošeptám vám něco, co si zřejmě ani tamní vyšetřovací orgány ještě nepřebraly: Z drtivé většiny se nejedná o rodilé Belgičany, ale spojovat to s imigranty není politicky korektní... Ale nikomu ani muk, jasný! Ve hře jsou totiž léta stranicko-politického oblbování multikulturalizmem, který mimochodem stálo a stojí těžký prachy, a teď navíc i kvóty pro východňáry. Ať se pochlapěj svojí „eurounijní demokratickou vyspělostí”..  http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/binnenland/1.2360178

  http://www.lalibre.be/actu/belgique/le-nombre-d-enquetes-pour-terrorisme-a-explose-durant-les-dernieres-annees-5571de6335709a87ac757184

  http://www.hbvl.be/cnt/dmf20150605_01716551/aantal-onderzoeken-naar-terrorisme-sterk-toegenomen

  OdpovědětSmazat
 9. Stačí?
  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/29949-soudni-statistiky-84-trestnych-cinu-v-kodani-jde-na-vrub-muslimskych-imigrantu.aspx


  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30013-vypatlanost-posudte-sami-jak-se-svedsko-stara-o-sve-obcany-dzihadisticke-veterany-.aspx

  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/29990-nove-svedsko-pocet-znasilneni-se-za-jediny-rok-zvysil-o-11-.aspx

  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/29962-kostely-ve-francii-strezeny-pred-islamistickym-napadenim.aspx


  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/29930-evropske-no-go-zony-skutecnost-nebo-fikce-cast-2-britanie-.aspx


  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/29952-islamsky-stat-zapad-dlouho-vzdorovat-nebude-masakr-a-poroba-na-nej-plati-.aspx

  OdpovědětSmazat
 10. Trochu by mne zajímalo, kde se vzala nová národnost - afroamerická? To já jsem Evropoevropan? Slovům přiřazuje význam ten, kdo je vyslovuje a ten, kdo jim naslouchá. Přijde mi, že ti, co používají "Afroameričan" jsou pěkní rasisté, kteří se snaží svůj rasismus a předpojatost zakrýt hranou korektností: Nesmím říct nebo napsat černoch, protože černoši jsou ...." - pro mne jsou černoši lidé jako běloši, jen mají jinou barvu kůže - slovo černoch jen popisuje tuto skutečnost, nec jiného tomu slobu nepřikládám asi proto, že nejsem rasist a lidi posuzuji podle skutků, nikoli podle barvy kůže. Nemusím tedy používat korektnost jako mimikry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoli,my jsme méněcenní slovanoevropani. Nelze nás tak snadno, ne první pohled odlišit od Frankoevropanů a jiných evropanů. ZATÍM.

   Smazat
  2. Podle některých diskutujících jsme stejně jako Rusové 'Novomongolové'. Takhle nás označují hrdinní Ukrajinci z 'vlasteneckých praporů", které tak milují lidé kolem Schwarzenberga, Svobodné Evropy, Respektu, iDěsu, Lihových novin a oné fajnové společnosti 'Člověk v tísni'.

   Smazat
 11. Kapitalismus sám o sobě není zločin. V jeho samotných násilných základech, na kterých vznikl, je hrubý zločin. Jeho nosná filosofie je násilnická, zločinná, parazitní. Je to tudíž prohnilý,zločinný, parazitně mafiánský systém, skrz naskrz. Nikdo s tím nic nenadělá. jedině, že ten systém sám sebe zničí. Hroutí se a zhroutí s celou civilizací. Je to jako marný boj na život a na smrt mírumilovného člověka, s vražedným psychopatem. Marný existenční boj civilizace s parazitním, psychopatickým systémem, podporovaným psychopatickými zastánci zla, zločinnosti a zločinného systému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom blázni se oddávají kapitalistickým snům.

   Smazat
  2. Vlastenka   Jenže tohle nemá se skutečným kapitalismem už nic společného. Kapitalismus před 25 lety znamenal pro Evropu prosperitu - tohle je eurosvazový socialismus, což mnozí stále ještě nechápou.
   Máte snad za to, že multi-kulti, gender a další hovadiny vymysleli "kapitalisti" a pravičáci?

   Smazat
  3. Přesně tak. Co vymysleli to i realizovali. Kdo jiný? Báchorky o skutečném skvělém kapitalismu jsou jenom báchorky a bludy. Skutečný kapitalismus žijeme a zase hrozí válka, jako vždy v tom skutečném kapitalismu. Žádný vymýšlený kapitalismus nás nezachrání.

   Smazat
  4. Rozdíl mezi zkurveným socialismem a výtečným kapitalismem je v tom, že když Chručov zadělal na Kubánskou krizi, tak ho ússttřední výbor jejich strany odvolal jako dobrodruha a šel do penze. Když to samé dělá dnešní administrativa USA na Ukrajině, tak jim ještě evropská a americká elita tleská. Který systém tedy víc inklinuje k válce? Zkurvený socialismus nebo výtečný kapitalismus?

   Smazat
  5. Ten kdo je pro zlepšení, zkvalitnění života většiny pracujících lidí, kterým zajišťuje práci. Nikoli ten, jehož jediným, hlavním cílem je zvyšování zisku a nástrojem k tomu je vydírání nezaměstnaností pro snížení ceny práce.

   Smazat
  6. 21. června 2015 12:10

   Mám zato, že za mizérii dnešní doby nese plnou odpovědnost kapitalismus, který se může zdát zpočátku prospěšný, později však zákonitě degeneruje do zrůdnosti, které jsme svědky dnes.

   Smazat
  7. Pokročilý kapitalismus se stává formou privátní totality, která tím pádem může připomínat totalitu komunistickou, která však neztrácí tu výhodu, že je v ní lze dospět k demokratické změně jedním krokem - volbami, narozdíl od totality privátní, ve které jsou potřeba kroky dva - znárodnění a volby.

   Smazat
  8. Základem kapitalismu je svobodný, volný trh. Je-li svoboda či volnost pro někoho zločin, pak je na místě dotyčnému doporučit, aby se léčil. Tedy samozřejmě pokud dotyčný není nějakým příznivcem BDSM apod.

   Může-li něco za mizérii dnešní doby, je to násilí. V případě monopolu na násilí je to stát, který brání tvorbě pracovních míst, uměle zvyšuje nezaměstnanost (či prostě zakazuje určitý druh práce, zboží a služeb), nastavuje a vynucuje nevýhodná pravidla, krade, lže, podvádí, vyhrožuje, loupí a vraždí. Ano, existují i násilní lidé, kteří jsou špatní; ale ne proto, protože jsou (někteří z nich) kapitalisté, ale protože jsou násilní a využívají násilí k řešení svých problémů. Takoví lidé nejsou bohužel jen mezi kapitalisty, ale i zcela houfně mezi komunisty, neboť sama ideologie komunismu je postavena na tom, že dělnická třída zmítaná různými problémy vyřeší tyto své problémy tak, že násilím převezme veškerou moc.

   Smazat
  9. Dělnická třída je zmítána akorát tak vykořisťováním a vydíráním, ve formě hanebně nízké ceny práce, tvořené prostřednictvím vydírání záměrně vytvořenou nezaměstnaností. Obrana formou stávky, končívala střelbou do bezbranných stávkujících. Jedinou cestou z takového marasmu je uřezat vám hlavy.

   Smazat
  10. 17:10: Ano, násilí z Vás přímo čiší. Z Vás osobně.

   Smazat
  11. Čím více násilí cítím kolem sebe, čím více tupohlavých fandů pro "atomovou válku za svobodu" s Ruskem, se tak či onak projevuje, tím silnější pocity násilí mne ovládají, stejně jako vůči každému kdo zlovolně ohrožuje moji rodinu.

   Smazat
 12. Co si zaseli to si musí sklidit !!!

  Ta jejich svoboda a demokracie, přístup k výchově, k nadřazenosti, ke vzdělání, aj, aj nese své plody a bude hůř !

  Vyrůstá jim flustrovaná mládež s naprosto pokřivenými morálními hodnotami "vtloukanými každým otvorem" do hlavy.

  Každá mince má dvě strany.

  To co sejí po světě, se jim doma zúročí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   A co se "úročí" Evropě?
   Miliony frustrátu muslimského vyznání, kteří se nechávají zradikalizovat a ve jménu islámu páchají džihád na nevinných Evropanech.
   Tisíce těch "mírumilovných " muslimků, kteří se narodili v Evropě a mohli užívat jejích sociálních "výdobytků", Evropany nenávidí a odcházejí bojovat společně s vrahy z ISILu.
   Američané si pravděpodobně s černochy poradí, protože i přes proklamovanou pol.korektnost dokážou s kriminálníky a teroristy pořádně zatočit.

   My v Evropě na ten slavný "humanismus" vychcípáme.
   Necháme se podřezávat jako ovce a ještě k tomu budeme flagelantsky bečet, že to je spravedlivá odplata za ty kolonie a křížové války.
   Demence a defétismus v přímém přenosu.

   Smazat
  2. zkus použít mozek odkud vítr vane

   Smazat
  3. Ale mě je úplně putna, odkud vane vítr.
   Nechápet, že podstata problému jsou ti imigranti?!
   Kdo to způsobil je momentálně irelevantní.
   Musí se zabránit další imigraci, je to akutní nebezpečí pro všechny.

   Smazat
  4. a kdepak se ti imigranti a proč vzali ?

   Smazat
  5. Když budeme řešit, kde se vzali místo toho, abychom je zastavili, tak dopadneme jako ti syrští křesťané...

   Smazat
 13. Výborný článek, který jde narozdíl od bulvárních výkřiků do tmy k jádru věci. Samozřejmě opět vyvolal očekávanou reakci bojovníků za bílou Evropu, kteří jsou ve svém svatém tažení internetem ještě vlezlejší než svého času příznivci Svobodných.
  Nenávist už nejen kape, ona teče otevřenými stavidly.
  Velký dík Nové Republice, že otiskuje články jako tento, protože v nich je pravda a skutečná podstata věci.
  Hold lidi se vždy snadněji spojí v nenávisti vůči něčemu, než by se spojili pro dobrou věc. Kapitál to dobře ví a tak toho dle potřeby rád využije. Místo boje proti oligarchizaci, válce, mediální manipulaci, bídě, nenávisti, kdy spojovacím článkem všeho je kapitalismus, se hněv venitluje k těm dole.
  Kdo není s námi spojen v nenávisti je "dobroser a sluníčkář". Jakoby by existovala nějaká diskuzní příručka, z níž se opisují nejen stejné pojmy, ale i celé fráze-tyhle dva nesmí nikde chybět. Jejich diskuzní úderky se objevují všude, kde padne slovo "imigrant", jakoby na to měli nějaký vyhledávací program a nonstop diskutéry, kteří se zapnutým mobilem čekají na výzvu, že je třeba nastoupit k obhajobě "hodnot civilizace".
  Levice ostudně selhává a samozřejmě její místo ráda zaplní ultrapravice se svými vějičkami o imigrantech, zednářích a bolševicích, kteří nám chtějí ujídat z našeho nacionálního chlebíčka.
  Máme tady 3 a půl imigrantů, ale je to téma číslo jedna. Ta tam je obava z TTIP, to tam je tunelování státu, kdesi v dálce se ztrácí sociální jistoty, hlavně že máme zase "světoborné téma".
  Masová imigrace odkudkoliv je problém, ale daleko větší problém je stav, kdy vám s pěnou u pusy a vytřeštěnýma očima spílá někdo do havloidů, protože si dovolíte nesouhlasit s potápěním lodí na otevřeném moři. Kam se, do prd.le poděla veškerá racionalita a humanita? Kapitál si musí radostí mnout ruce, až ho to pálí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka   Tak ty lodi nebudete, vy "humanisto" potápět a za pár měsíců jich tady budou miliony.
   Rozdělíte se s nimi o svůj dům, peníze i sociální systém?
   Rozdáte ženám v rodině burky a přejdete na islám?


   Jaké máte řešení, vy, sluníčka?
   Nastěhovat sem celou Afriku?
   Pořád nechápete, že už je to buď my nebo oni.
   Pohádka o multi-kulti skončila.
   Za dva měsíce budete stejně vyděšený jako ti Italové na jihu, ostatně , oni už jsou vyděšení i na severu, když jim do vesnic o 150 obyvatelích perou 800 bubáků z Afriky.

   Smazat
 14. VEŠKERÝ PROBLÉM SVĚTA ZDE:

  https://www.youtube.com/watch?v=KPgKGQrzoDU&feature=player_embedded

  OdpovědětSmazat
 15. Nektery zpitomelym lidem,to nedojde nikdy,ze tady jxe o byti a nebyti evropske kultury,islam neni kultura,nybrz nabozenstvi a takovymi etapami jako bylo upalovani "carodejnic" jsme si tady prosli pred nekolika staletimi.Ti kteri dovoz muslimu a tedy islamu podporuji z toho maji velky byznys a je jim jedno,jak to v Evrope skonci,oni tady urcite nezustanou. Tak podporovaci-chtel bych nejake vase aegumenty,nejen nasprtane fraze.

  OdpovědětSmazat
 16. Samozřejme - jak jinak. Kdekoliv se objeví slovo "islám" tam okamžitě napochoduje bába vlastenka a slintá a plive - není k utišení.Diskuze se změní na dialog - vlastenka a někdo jinej. To nejsou diskuze, to je prznění diskuzí, a zcela správně server novinky utnul možnosti diskuzí na dvě možné. Tam byl totiž slet vlastenců a vlastenek v počtu cca dvaceti, ale tato slintající smečka byla schopna vyprodukovat tisíc úchylných žvástů. Nechte islám na pokoji - v tomto světě byla za pomoci medií zdvižena stavidla vraždění, které někdo financuje, protože mu to vyhovuje, a kdo koho vraždí, na tom těm, kteří toto financují, vůbec nezáleží. Jestliže kdokoliv pocítí potřebu nadávat sprostě hovad, vrahů, komunistů - zkrátka jakákoliv nadávka ho napadne - nesmí nikoho urážet přímo, ale na jakékoliv diskuzi to lze. Prostě - zalez na diskuzi a můžeš zaútočit proti jednotlivcům i proti skupině obyvatel, a jsi beztrestný. Útočit na "islám" je blbý útok proti skupině obyvatel, protože ne každý islámec je terorista a vrah. Kdybych byl islámec já, podal bych na tento server trestní oznámení, a chtěl bych od "vlastenky" přiměřené zadositučinění za neustálé štvaní proti islámu, pro neustálé nactiutrhání, pomluvy a podněcování k nenávisti a násilí. Vy jste paní duševně nemocná, a měla byste si hledět svého. Už začínáte být trapná a kazíte všechny diskuze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka   Vy islámofile nebo muslime, vy tady nebudete nikomu diktovat, co smí a co nesmí ve své VLASTNÍ zemi říkat!
   To by se vám líbilo, zavírat hubu lidem, kteří se proti té vaší hnusné ideologii dokážou bránit a mají proti ní argumenty.

   Pokud by Nová republika skutečně přistoupila k cenzuře legitimních!!!!!!!!!!!! názorů občanů, pak odpadne důvod ji navštěvovat.

   Zatím!!! je tu ještě svoboda slova a lidi jako vy jsou v ČR v naprosté menšině.


   Jaképak "nactiutrhání", všechno,co píšu, můžu doložit.
   Musela jsem vám fest přišlápnout kuří oko.
   Zkuste takový blábol hodit na jinou diskusi, kde je větší návštěvnost a vyběhnou s vámi jak s horkým popelem.

   Krom ublíženctví , kňourání a touze po cenzuře, tu tradičně nepředvádíte nic rozumného, protiargumentace nulová.

   Proč mám dojem, že tyhle cinty tady píše pořád jeden a tentýž člověk?!

   Smazat
  2. Trapný jste maximálně vy, chudinko frustrovaná, když se dovoláváte cenzury.
   Žádné diskuse nerozbíjím, jen polemizuju s ostatními.


   Tomu se totiž říká dialog, víte?!
   Vy byste asi radši monolog - ten váš.))))))))))

   Na rozdíl od vás mám aspoň nick, abyste mě mohl snáze rozpoznat. Když se vám nelíbím, nečtěte mě, jednoduchá rada.

   Smazat
  3. Vlastenko, dáváte mu to dobře, psovi.

   Smazat
 17. Vlastenka  11.35


  Naprosto s vámi souhlasím.
  Až na to, že je islám jen náboženstvím - on je především ideologií, stejně odpornou jako je fašismus a nacismus dohromady, ale mnohem nebezpečnější.
  V islámu se náboženství i zákon (šaría) vzájemně prolíná. Obrovským nebezpečím je proto drzý požadavek muslimů v některých zemích EU na legalizaci šaríi(Británie), čímž by vzniklo duální právo. To by znamenalo naprostou rezignaci na všechny demokratické principy, na které se Evropa tak ráda odvolává.


  Nebezpečné ústupky šaríi už se objevují např. v Řecku, kde soud rozhodl v neprospěch muslimky, která měla dědit po manželovi.
  Paradoxně, evropský (řecký)soud rozhodl podle šaríi a její návrh zamítl.
  Salámovou metodou získavají muslimové čím dál větší pravomoci a vliv.
  Budou-li navíc podpořeni silnou radikální vrstvou přicházející z Afriky, můžeme to rovnou zabalit.

  OdpovědětSmazat
 18. A ještě bych dodal na adresu"vlastenky"- že nějak ztrácíte původní noblesu. Jste trapně útočná, nadáváte lidem sluníčkářů, strašíte, podněcujete nenávist, pošklebujete se, a prezentujete nevhodné a trapné chování.Už té posedlosti strachu z islámu nechte - nebo se jděte léčit,protože vaše posedlost už není normální. Nebo si ji nechte pro sebe a krmte tím doma svého dědu, děti,vnuky -jestli budou ochotni to neustále poslouchat.Negativizmu a stresu je všude dost,deprimující články absolutně převládají nad pozitivními. Cílem je nadělat z lidí vystrašené pitomečky? Zalezlé někde v díře u počítače a útočící verbálně na všechno, co se nějak hýbe a vyjadřuje? Proč není v mediální sféře více optimizmu, pohody, slunce, a dobré nálady? Protože účelem je vytvořit občany ne optimistické a pohodové, ale ustrašené, nenávistné a útočící.? Vystrašené jako zvíře, které útočí ze strachu,přestože ho nikdo neohrožuje? Fakt - jen duchovní zmar a zkáza. Co si od toho kdo slibuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka má Recht. Někde ten oprávněný stres ventilovat musí. Za mediální sféru, která je účelovým viníkem převládajících depresivních informací nemůže.Ani za to, že vesměs trpně, s výjimkou "vojáků v záloze proti válce", budiž jim vzdán dík, vesměs všichni jen trpně přijímáme například zparchantělý pro válečný návrh branného zákona, za to vlastenka taky nemůže, proto se snaží nevystrašené, laxní a pozitivní optimisty čím více důrazněji probudit. Snad to lze pochopit.

   Smazat
  2. To ovšem neznamená, že není jen přihlouplou zastánkyní bájného skutečného kapitalismu.

   Smazat
  3. Což ovšem neznamená, že kapitalistický psy nedokáže zpráskat.

   Smazat
  4. Vlastenka


   Co to plantáte?
   Já se kapitalismu vůbec nezastávám.
   Jen říkám, že před 25 lety, se v něm lidem na západě ještě relativně dobře žilo.

   To, v čem žijeme všichni dnes, je tzv.korporátní fašismus, který s kapitalismem nemá nic společného.
   Já bych hledala jeho vznik někdy v době, kdy se EHS měnilo na EU a vznikla eurozóna.

   A protože bruselské politbyro řídí USA jako RVHP řídil SSSR, jsme v tom hnusu až po uši (viz TTIP a jiné kratochvíle).

   Smazat
  5. Neregulovaný kapitalismus spěje neodvratně ke korporátnímu fašismu. A regulovaný kapitalismus přestává být kapitalismem a stává se socialismem. Takže je to slepá cesta, slepá větev. Není kudy ani kam se v kapitalismu ubírat... všechny cesty vedou do jeho zvrácené formy, jejíhož počínání jsme nyní všichni oběťmi.

   Smazat
 19. O nebezpečí muslimů a islámu a podobně -víte osobo úplné hovno.Jen to, co čtete v uslintaných mediích, blescích a práskách. Proč neútočí na katolicizmus? Nebo ten už není nebezpečný proto, že má své miliony obětí a války, vedené ve jménu křesťanského boha, a všelijaké křížová tažení proti " bezvěrcům" kdy se vraždilo, unášelo,prznilo,drancovalo a tak dále -už nějakou dobu za sebou? Proč media nenadávají na katolíky, českobratrskou církev, a všechny druhy církví, které se v ČR vytvořily jen proto,aby vydrancovaly státní majetek a ještě více ožebračili už tak dost ožebračené občany?Jste typický příklad zfanatizované osoby, a měla byste začít s jinými duševními aktivitami - třeba číst povídky z minulého století - než se definitivně zblázníte a Dr David vás bude muset začít léčit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   O islámu toho vím poměrně dost, přečtěte si třeba Kropáčka - tam to máte po lopatě.Vám ovšem zjevně info o koránu a ideologii islámu (podle níž jede i ISIL) chybí.


   Nejsem vyzbrojena jen teoretickými zkušenostmi, leč, bohužel, i praktickými. Žila jsem v západoevropské zemi, kde jsem se již "kulturně obohatila" natolik, že udělám všechno proto, aby se sem ten hnus nedostal! Mimo jiné jsem za bílého dne, v centru jedné západoevropské metropole, zažila přepadení s vlastním miminem v náručí , právě těmi vašimi "hodnými"muslimky, jejichž kriminalitou jenom "straším".
   Ghetto, kde žili, obcházeli domorodci velikým obloukem.


   S těmi křížovými válkami a katolíky jste už vy, sluníčka, směšní.
   To nemáte jiný argument? Asi ne.
   On totiž ten váš islám zamrzl někde v tomhle období, kdežto křesťanství se někam posunulo.Nebo snad někde řežou katolíci hlavy musulmanům? To mi asi něco uniklo.)))))))

   Nechápu, proč do toho taháte církevní restituce.
   To ,že nás naši skvělí politici okrádají ,kde můžou, nemá s ilsamizací Evropy vůbec nic společného.
   Jen to dokládá, že nejste schopen solidní argumentace, protože pro fundovanou diskusi nejste dostatečně intelektuálně a znalostně vybaven.

   Na léčbu jste zralý spíš vy, a to poměrně akutně.
   Váš agresivní styl o vás dostatečně vypovídá.

   Pokud jde o média, ta zatím propagují multi-kulti ,seč můžou.
   Nebo jste si někde přečetl pravdu o tom, jak vypadají berlínská ghetta a jakou šikanou prochází těch nemnoho německých dětí na školách?
   Já zatím v mainstreamu čtu pravý opak - ghetta "neexistují", vraždí "psychopati a extremisti", islám je "mírumilovný".
   Takže asi čteme každý jiné noviny.))))))))


   Jsem žádostivá vědět, jak dlouho vám ještě to sluníčkaření vydrží.
   Tuším, že do chvíle, nežli bude mít utábořenou tlupu Somálců na vlastním dvorku.


   Slunce v duši, soudruhu.

   Smazat
  2. Petr,Jihlava.
   http://a2larm.cz/2015/06/chtel-bych-mit-syrany-za-sousedy/
   http://www.blisty.cz/art/77844.html

   Smazat
  3. Pokud někdo ještě čte Čulíka, tak je to pořádný zoufalec.
   A co Somálce, Eritrejce nebo Sudánce? Ty byste za sousedy nechtěl?
   Mně stačí Lakatoš.

   Smazat
  4. Nemohu jinak a musím se přidat na stranu vlastenky...!
   Byla jsem za to,že jsem bílá a chránila před útokem muslima svoji vlastní dceru ,také v jedné západoevropské metropoli napadena a udeřena ZEZADU PĚSTÍ DO HLAVY,jenom proto,že jsme se při výstupu z vagonu metra podivily,že nás nejdříve nenechal vystoupit ,než se začal rvát do vozu...
   protože to byl odporný zbabělec začal útočit slovně na mladé devče.Když jsem viděla jeho způsoby ,strčila jsem ji rychle před sebe a tím jsem jí možná dokonce zachrànila ne-li život ,tak jsem jí alespoň uchránila před těžkým zraněním na obličeji nebo jinde na hlavě..takhle jsem to schytala já vlastně za ní..zaplať pánbůh!
   A to jsem šla s nákupníma taškama,takže vpodstatě jsem ani nemohla hned reagovat,navíc jak shora řečeno,šel po mně zezadu...
   A potom prchal ,utíkal tak ,jak jsem ještě nikdy neviděla nikoho utíkat,rychle a s takovou zvláštně vyzařující aurou ani to nedovedu popsat...
   Šok z úplně nepřiměřené reakce na výtku více méně společenskou,kdy by se každý normální člověk omluvil anebo nemluvil a zapadl by dál do vozu...
   zrovna tak jako Vlastenka ,byla jsem i já neoslovitelná snad několik měsíců a potřebovala psychologa v krizi...
   nikdy na to nezapomenu,jak málo stačilo a mohly jsme být možná obě mrtvé,kdyby měl třeba nůž..
   no nic,to jsem jen chtěla sdělit- tu šílenou,neadekvátní reakci -děsné..
   jituš

   Smazat
  5. Vlastenka


   Naprosto vás chápu.
   Já jsem s sebou měla čtyřměsíční mimino a přepadli mě dva musulmani na ulici. Nejenže mě okradli o spoustu peněz a šperky, ale ještě z nich čišela taková nenávist, až mi z toho bylo nevolno. Vulgárně mi nadávali a vyhrožovali.
   Trvalo několik měsíců,nežli jsem se z toho jakž takž vzpamatovala a už nikdy jsem pak nebyla tak bezstarostná.

   Oni nás opravdu nenávidí až za hrob.


   A viděla jsem spoustu horších věcí.

   Smazat
 20. Kdyz se vam ten islam tolik libi,proc ho nezkusite na vlastni oci- treba nekde v Lybii???

  OdpovědětSmazat
 21. Posílání někoho do KLDR/Lybie/na Kubu/ je už tak blbé a ohrané, že používat to jako argument může jen ten, kdo jinak žádný nemá.

  OdpovědětSmazat
 22. Posulam vas tam proto,aby jste se skutecne kulturne obohatil, a neplacal tady vymysly mainstremu,potom muzete fundovane poucovat nas neverici,az vse uvidite na vlastni oci,uslysite na vlastni usi ucitite na vlastnim tele. Ne co si prectete na nejakem islam platku,jeste k tomu hojne dotovanem,a urcenem k tomu,aby tady rozvratil narod...

  OdpovědětSmazat
 23. Ten vrah je mladý člověk ,kde se ten rasismus v něm vzal?Není to způsobeno také chováním a jednáním černochů?Vypadá to ,že v USa je většina utlačována menšinami.Na př.při přijetí na vysokou školu má vždy přednost černoch před zdatnějším bělochem.V USA mají 2,5 milionů věznů většinou černé pleti to znamená ,že většinu zločinů páchají černoši.

  OdpovědětSmazat
 24. Ale přesně to co popisujete, se děje i v našich městech, kde jsou ghetta plná cikánů. Zkopaný manželský pár, útoky mačetami, napadání dětí, urážky, nadávky -jenom je to násilí a nenávist vůči nám potlačovaná. A jsou snad cikáni muslimové nebo se hlásí k islámu? V celé řadě našich měst jsou čtvrti,kde je o strach chodit, a proč nás tak nenávidí, přestože je krmíme, nenutíme je pracovat a všechno si vyřvou? Přitom nás nenávidí tak hystericky, jak vlastenka nenávidí muslimy - jak si to lze vysvětlit? A kdyby toto tady někdo zneužil a podnítil, umíte si představit co by následovalo? Toho rabování a násilí, až by tihle naši hnědí popustili stavidla své nenávisti? A myslíte si, že jim to předepisuje Korán, Talmud,Mein Kampf nebo Bible? Že to nějak souvisí s vírou, nebo s tím, co nosí na sobě a co mají na hlavě? Nenávist nesouvisí nikdy s ničím - ta je předávaná z generace na generaci, stejně jako byla předávána vendeta a byla taky pěkně zhovadilá. Násilí plodí zase jenom násilí, a někdo s tím prostě musí přestat. Očekávalo by se, že s tím přestanou lidé vzdělaní a inteligentní, ale když se i lidé vzdělaní a inteligentní chovají jak poloopice,cení zuby a ježí se, ačkoliv ještě zde není důvod k ničemu takovému - jsme fakt ztracení.A faktem je, že já bych například s miminem v náručí nependloval do žádné kontroverzní země, já bych nejel do Pákistánu ani do nějaké arabské tramtarie -proč? Abych se pak vychloubal před známými, kam jsem si lajznul jet a že jsem na to měl? Kdybyste jezdili na Máchák, najedly byste se lépe, byly byste tam v pohodě, a nikdo by vás neohrožoval. I miminu by se tam líbilo více. Když se někteří lidi chovají jako nesvéprávní, za to může kdo? Kdyby v dnešní době plné medii vytvořených úchylů jezdila nějaká holka stopem a pak vykládala jak jsou ti řidiči nebezpeční a perverzní a že je třeba je vybít, asi bych se jí zeptal co jí nutilo jezdit stopem? Je to jedno s druhým, ale nadávat na islám jako na druh náboženství je stupidní.

  OdpovědětSmazat
 25. Vlastenka  VY jste opravdu totálně mimo,což zde předvádíte každým vaším příspěvkem.
  Já jsem psala, pokud vůbec umíte číst, že se mi to napadení událo v jedné EVROPSKÉ metropoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!, za bílého dne a v centru!!! Už před 19 lety.
  Dnes je tam situace ještě mnohem horší.


  Nechápu vaše vývody - ti muslimové se přece chovají přesně tak jako ti naši cikáni!
  A MY jsme ti, kteří jsou v defenzivě, protože NÁS stát nechrání a při jakékoliv kritice menšin, z nichž se pomalu stávají většiny,jsme ihned onálepkováni jako rasisti nebo rovnou náckové.


  Já bych rozhodně do žádné musulmanské země nikdy! nejela a ani jsem v žádné nebyla.


  OdpovědětSmazat
 26. Vlastenka 8:14:
  Nic si z toho,co se Vám stalo nedělejte;já jsem
  tenkrát prošla taky duševním peklem,protože mi
  došlo ,jak jsme všichni zranitelní a jak nic už po tom ataku(byla to síla-spadla jsem skoro na zem a jenom strach o dítě mně upřímně řečeno vztyčil do pozdní "obranné" pozice ..a taky to překvapení)nebylo jako dřív...
  Dodnes mám potřebu (snad z therapeutických důvodů)to tematizovat,už se za to někdy nesnáším ..viz.:víš to bylo tenkrát před tím napadením,víš to bylo až poté ,co jsem byla tak nemocná z té hrůzy v metru,pamatuješ se na ten horor? ...etc..
  Lidé,kteří to nepochopí nemají buď žàdnou zkušenost s násilím anebo trpí nedostatkem lásky ke svým dětem,nebo si zkrátka "něco"(já nevím co to je) neuvědomují,nemají ten citový vhled vůči oběti..
  Nemá cenu diskutovat a dokonce se nechat urážet ...jenom Vás to rozhodí a neutěší...
  jestli Vám trochu pomohou moje slova jako mámy a člověka,který tím také prošel,tak jsem moc ráda,že se mi podařilo zprostředkovat Vám,že nejste sama!
  pa jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Dík za odpověď.
   Mě tenkrát strašně vyděsilo to, že se vrhli na kočárek. Já myslela, že jdou po dítěti.
   A to jsem z toho vyšla ještě dobře. Nezmlátili mě ,ani neznásilnili.

   Ale strašně dlouho ve mně byla nenávist a ponížení.
   Pochopila jsem naprosto přesně, jak se cítí lidé, kterým nějaký šmejd vybílí barák a ještě se jim vysere v obýváku.

   Smazat
 27. Vlastenko v dohledné době už mít žádnou vlast nebudete, tedy pokud ještě považujete za vlast v nebetyčném marasmu se topící ČR. Co se týká pojmu kapitalismus, Žádný takový s pohádkou o volném trhu neexistuje. Perfektně to vyjádřil anonym (21.6. - 18:19)

  Neregulovaný kapitalismus spěje neodvratně ke korporátnímu fašismu. A regulovaný kapitalismus přestává být kapitalismem a stává se socialismem. Takže je to slepá cesta, slepá větev. Není kudy ani kam se v kapitalismu ubírat... všechny cesty vedou do jeho zvrácené formy, jejíhož počínání jsme nyní všichni oběťmi.Neregulovaný kapitalismus spěje neodvratně ke korporátnímu fašismu. A regulovaný kapitalismus přestává být kapitalismem a stává se socialismem. Takže je to slepá cesta, slepá větev. Není kudy ani kam se v kapitalismu ubírat... všechny cesty vedou do jeho zvrácené formy, jejíhož počínání jsme nyní všichni oběťmi. (Ano, Hlava XXII - Klobouk dolů)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak oni v tom Irsku to bezstátí a kapitalismus dokázali udržet 1000 let, dokud je nedobyli Britové, to je pak naprostá záhada, když teda ten kapitalismus tak neodvratně směřuje ke korporátnímu fašismu. Zatím, co jsem si všiml, tomu fašismu vždycky muselo pomoct nějaké všeobecně přijímané a tolerované násilí, jako např. stát.

   Smazat
  2. Tak jako tak. Co se stalo stalo se. Co se děje se děje, prostě to je neodvratné, ze samé podstaty věci (v daném případě kapitalismu) je to neodvratné. To nelze nijak okecat.

   Smazat
  3. Samozřejmě..,
   To jste řekl přesně...!neboť "všeobecně přijímané
   a tolerované násilí" nemusí být také všeobecně přijímané a tolerované...
   Stát jak známo může proti tzv.protistátním jedincům zavést taková opatření zastrašení,že si občan ani "neškrtne" a když si škrtne tak někde odstraněn na okraj společnosti,rád ,že ještě žije ,že snad dostane někde práci a že se s ním jeho "kritický skluz" netáhne až do konce života a s jeho rodinou taky...však jsme toho také byli dlouho svědky a jsme i teď ,jen v trochu mèně nàpadné podobě...
   Lidé nejsou hloupí a moc dobře vědí odkud vítr nezdoby vane,ale kdo?se rád neustále hádá a poukazuje a kritizuje a dopisuje si s úřady?vždyť kdo mà na to stále čas a chuť se vzpírat tam ,kde to leckdy ani není hodnoceno jinak ,než jako kverulantství
   a chorobné sudičství s já nevím ,co všechno z vás pak může stát udělat?!Kolik lidí ve světě je např.zbaveno svéprávnosti jenom na základě nepohodlnosti myšlenek?Není těch příkladů v literatuře (a ve skrývané skutečnosti) dosti?
   Takhle je to se "souhlasem"!
   Nesouhlasí prakticky nikdo,ale....
   jituš

   Smazat
  4. Vlastenka   Zda budu nebo nebudu mít v dohledné době vlast, záleží taky na tom, jestli jsem ochotná ji bránit nebo stáhnu ocas mezi nohy a nechám se převálcovat.

   Co se kapitalismu týká, před 25 lety asi ještě fungoval slušně. Proč by jinak utíkali lidi z východu na západ, že?


   Za to, jak ho zpotvořili komsomolci z Bruselu a naše pseudopravice, ten kapitalismus nemůže.

   Smazat
 28. Socialismus zkrachoval ale před tím již zkrachoval kapitalismus a dvakrát to dovedl až ke světové válce i bez komsomolců z Bruselu. Zhovadilý systém pro parazity klanějíce se zlatému teleti, zkrachuje znovu a socialismus opětovně zvítězí. Pokrok nelze zastavit, jedině zničením života na zemi.

  OdpovědětSmazat
 29. Vlastenka  A čím ho chcete nahradit?
  Jen ne ,proboha, zase socíkem...

  OdpovědětSmazat
 30. Petr,Jihlava.
  Kdýž čtu argumenty a komentáře diskutující ,,VLASTENKY" běhá mi mráz po zádech.
  Je to jako poslouchat různá populistická či fašistická prohlášení od Jany Volfové,Martina Konvičky či sympatizanta Dělnické strany Tomáše Vandase..

  OdpovědětSmazat
 31. Petře,


  mráz by vám měl spíš běhat z těch ilegálů, kteří už teď dělají z Evropy rozvojovku a bude hůř.
  Nevím, co vás děsí na mých komentářích.
  Proč vás neděsí to, že se mě ti černí dobytkové nežinýrovali přepadnout i s miminem?!
  Máte poměrně zvláštní představy o tom, co je a co není nebezpečné.  Nejsou fašisti náhodou islamisti? Není islám horší nežli fašismus a nacismus dohromady?
  Házíte tady zase nálepkami, aniž byste vůbec tušil, o čem mluvíte.
  Další pseudohumanistický žvanil z Jihlavy.

  Slunce v duši.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski23. června 2015 9:59

   Souhlas, takový malý frustrátek z Jihlavy.

   Smazat
 32. Petr,Jihlava.
  Pane hrabě Kocharowski,narozdíl od jiných se frustrovaný necítím být.
  Krajní pravice a populisté žadnou alternativu k soušasnému globálnímu neoliberálnímu kapitalismu nepřináší.Rozhodně ne pro střední a nižší sociální třídu společnosti.Že na populismus a fašistické výkřiky lacině skáče celá řada občanů je smutný fakt české společnosti za který nesou odpovědnosti taky mainstreamový politici a novináři.
  Nic nemění na tom,že autor článku Daniel Veselý to vystihl správně.

  Jinak všem čtenářům a diskutujícím NR doporučuji prospěšný článek na dané téma,který vyšel včera na internetovém levicovém Deníku Referendum:
  http://denikreferendum.cz/clanek/20649-za-zdmi-pevnosti-evropa

  Diskutující jako např. hrabě Kocharowski,Vlastenka či p.Novotný bych rád upozornil na to,že se zřejmě nachází na špatném serveru.
  NR -Otevřený server proti hospodářskému a
  sociálnímu marasmu, pro sociální
  odpovědnost a SOLIDARITU, nahrazující ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.