Reklama

sobota 6. června 2015

Proč se obnovily boje na Donbase

Stanislav Blaha
6.6.2015 E-republika

Slepota a zaujatost korporátních a západních humanitárek ukazuje, jak se zpolitizovala kauza lidských práv. Nejtěžší boje se odehrávají v Marience.


Obě strany věděly, že příměří je dobré jen k tomu, aby se opolčenci i ukropové připravili na válku. Ale zatímco opolčenci nechali těžké zbraně v demobilizovaných pozicích určených dohodami v Minsku, ukropové natáhli na frontu těžké zbraně včetně raketometů a začali bombardovat velká města, hlavně v noci. Opolčenci nemohli donekonečna tolerovat zbabělé bombardování civilních měst, zvláště za mlčení pozorovatelů OBSE, včetně mezinárodních humanitárních organizací. Takto vypadá tržnice zasažená gradem.

Slepota a zaujatost korporátních a západních humanitárek ukazuje, jak se zpolitizovala kauza lidských práv. Nejtěžší boje se odehrávají v Marience. Podívejte se na poslední zprávu z fronty ze dne 6.6. 2015.

Obnovení bojů potvrdila i ukrajinská strana. Podle mluvčího ministerstva obrany DNR Basurina si Ukrajinci stříleli po vlastních blokpostech, aby měli záminku k útočným operacím, viz (zde).


Proč se bojuje?

Kvůli Podněstří, které tvoří de facto součást Ruské federace. Dne 17. září 2006 se uskutečnilo referendum o dalším směřování země (účast dosáhla 306 tisíc ze 389 tisíc oprávněných voličů, neboli 79%). V něm se pro "udržení politiky snahy o mezinárodní uznání nezávislosti země a její budoucí připojení k Rusku" hlasovala drtivá většina obyvatel, zatímco pro "připojení Podněstří k Moldavsku" hlasovalo pouze 3,4% voličů. Místopředseda ruské Dumy to řekl jasně. Moskva zahájí válku proti Kyjevu, pokud bude napadena ruská enkláva v Podněstří. Místopředseda dolní komory ruského parlamentu Sergej Železňak prohlásil v ruské televizi, že Rusko v případě napadení ruských sborů v Podněstří zahájí válku proti Ukrajině.
Vojenský konflikt v Podněstří se plánoval už dlouhou a existuje reálná možnost jeho rozpoutání. Žije tam 160 tisíc našich občanů, jsou tam naši mírotvůrci, máme k tomu mezinárodní závazky. Pokud dojde k útoku na ruské obyvatelstvo, Rusko nemůže nezahájit válku.
Ofenzíva ukropů vedených NATO by znamenala násilné posunutí hranic a vytvořila by skutečný válečný precedens. Pokud k tomu dojde, Evropa tvrdě zaplatí americkou šílenou politiku na Ukrajině vedenou na náš účet. Železňak také okomentoval jmenování Michaila Saakašviliho gubernátorem Oděské oblasti a poznamenal, že "právě v takové situaci se Saakašvili v roce 2008 rozhodl pro zabíjení lidí." Saakašvili je hledaný zločinec a už nemá co ztratit. Připomeňme že za cca 3 dny prohranou válku v Gruzii začal útok gruzínských raketometů na ruskou pohraniční stanici jako odpověď na údajné provokace v Osetii, kterou Rusko podporovalo v jejím konfliktu s Gruzií. NATO si své pochopy vybralo dobře a Rusové na to jednoznačně odpověděli, viz slova místopředseda ruské Dumy.
Kyjevský režim v tom případě padne, a všechny následky politiky, kterou prováděl pomajdanský Kyjev, dolehnou na naše bedra. Pokud půjdeme do války, pak bude mít vítězná strana odpovědnost za všechno.
Řekněme si to na rovinu. Kdo převezme Západem a zločineckými oligarchy rozvrácenou Ukrajinu, ten se z toho asi zblázní.

Nezávislé weby hlásí, že Ukrajina aktivně redislokuje vojska k Podněstří. První kanál je oficiální - Nina Štanski, ministryně zahraničí Podněsterské moldavské republiky. Druhý kanál je od zdejších lidí z vesnic na západě Ukrajiny, kterými projíždějí kolony s obrněnou technikou. Převážně tam vezou stará BMP a "irácké" americké Hammery. Podněstří je obklíčeno a týl neexistuje, fronta je všude. Obyvatelé mají strach z toho, že situace se bude vyvíjet podle toho nejhoršího scénáře. Viz masakry ukrajinských fašistů v Oděse.

Ukrajinská Věrchovna rada mezitím odsouhlasila zákon o pobytu cizích vojsk na svém území. Většina 240 poslanců ukrajinského parlamentu přijala zákon "O podmínkách přijetí a pobytu zahraničních ozbrojených sil na území Ukrajiny". Občanství už může dostat každý žoldák a terorista, a nyní zde mohou být přímé žoldnéřské jednotky Blackwateru a kohokoliv jiného. Parlament doplnil článek 3 zákona dodatkem, který vymezuje, že cílem pobytu zahraničních ozbrojených sil na Ukrajině může být na základě její žádosti "poskytnutí pomoci při provedení mezinárodní operace k zachování míru a bezpečnosti na základě rezoluce OSN nebo EU." Zákon také zakazuje, aby se takové operace zúčastnily ozbrojené síly zemí, "které rozpoutávají ozbrojenou agresi proti Ukrajině".

Mezitím stát zkrachoval a janičáři vykrádají zbytek bohatství, viz článek Ukrajina ruší sociálne benefity.
Ukrajina prestala vyplácať sociálne dávky dôchodcom, veteránom 2.svetovej vojny, osobám so zdravotným postihnutím a likvidátorom černobyľskej katastrofy na základe decembrového zákona o stabilizácii finančnej situácie štátu. Ten zahŕňa prakticky všetky sociálne zvýhodnené skupiny, bez definície mechanizmu o poskytovaní cielenej pomoci nízkopríjmovým vrstvám.
Ale na válku v zájmu USA a NATO peníze být musí, a také budou. Po ožebračení vlastní lidí přece Západ půjčí, proti Rusku bude bojovat do posledního Ukrajince.

Související články:

15 komentářů :

 1. Proc prolhanec Blaha nenapsal, kdo zautocil na Marinku ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zjistit kdo zaútočil první je jen na tobě. Pokud nestojíš přímo tam někde mezi Marinkou a Doněckem.

   Smazat
  2. Marinka byla v rukou Ukrajincu. Pokud se tam bojovalo nebo bojuje, zautocili Rusaci. Ale s logikou na vas radeji nechodit, co ?

   Smazat
  3. Ano Marinka byla původně Ukrajinská, jen se tam "něco" semlelo a Marinka přesto nebyla dobyta. Padlo tam mnoho Ukrajinců a přesto ji nikdo dobýt nechtěl. Co tam bylo zničené techniky, o tom se ani nesmí mluvit, že ? Proč asi ? Přemýšlej. Nepřišlo ti divné poslední dobou, že povstalci nedobývají další území a jen se brání ?.

   Smazat
  4. Na svou logiku zapomeň a zapni zdravý rozum. Rusko má přece předat hranice s Doněckou i Luhanskou oblastí do konce roku. A právě proto, aby to nemuselo udělat, tak na sebe nechají střílet a nechají umírat civilní obyvatelstvo v tom povstaleckém Východě, aby později mohli říci, že na základě porušení dohod z Minsku II., je nepředají. Pořád nic nechápeš ? Hraje se mnohem vyšší hra, než asi chápeš.

   Smazat
  5. 1:08

   ...dnes se bojuje na několik km vzdálenosti...raketomety i na desítky km...pěchotní boje jsou jen velmi ojedinělé - jen začišťovací operace...nerozumím jen tomu - pokud tam zrovna nestojíš (v Marince),kolik jsi tam těch rusáků viděl a vůbec, jak seš si jistý tím komu patřila nějaká vesnice tam...natoč nám odtud video a budeme tu jistě všichni spokojeni. HD pro jistotu - díky.

   Smazat
  6. Není potřeba nad tím meditovat, na "venkovní" tiskové konferenci Porošenka před gejpadradem v Kijevě Porošenko přiznal, že vydal pokyn k "vyčištění" Marinky za použití vojáků i těžké techniky (a tím pádem se vysvětluje i zahájení bombardování Gorlovky a dalších osad v posledních dnech) . Udivuje mě na tom jen sebejistota našich medií a místních trolů, to opravdu nikdo nechápe, že do Doněcka a dalších míst jde telefonovat - mailovat - chatovat? Jak si můžou ti lidi myslet, že jim taková sprostota projde

   Smazat
  7. 2.30 Na svou logiku zapomeň a zapni zdravý rozum. Hraje se mnohem vyšší hra, než asi chápeš. Přesně, konečně jsme se dozvěděli, proč se konal celý majdan, proč byl svržen Janukovič a rozpoutána občanská válka. - vysvětlení všeho je zde: - viz zákon № 2953 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55337)

   Smazat
 2. Donbas se udrží dle mého, jen bude ještě více strádat než dříve a bude mít více obětí. Podněstří ? No to tedy nevím. To území dříve žilo především z pašování zbraní z Ukrajiny a vůbec všeho možného. Dnes je to území zablokované z obou stran (Ukrajina - Moldavsko). Žádné dohody z dob rozpadu Sovětského Svazu už neplatí. Bývalá 14. armáda Sovětského Svazu tam prý zanechala veškeré zbraně i munici (v roce 1992). Zbraní a munice pokud pomineme jejich funkčnost za ty roky - je tam toho tedy dost. Ale co tam ti lidé budou jíst, když už nemají kudy a kam pašovat ???

  OdpovědětSmazat
 3. Svět se dočista pomátl , válčí se skoro všude .Dnes budou psychopati na summitu G 7 zase vyhrožovat Putinovi . Kdy to všechno skončí a jak ? Kdyby v Kremlu úřadoval Žirinovskij tak už je dávno Evropa srovnána se zemí i s imigranty !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není potřeba nad tím meditovat, na "venkovní" tiskové konferenci Porošenka před gejpadradem v Kijevě Porošenko přiznal, že vydal pokyn k "vyčištění" Marinky za použití vojáků i těžké techniky (a tím pádem se vysvětluje i zahájení bombardování Gorlovky a dalších osad v posledních dnech) . Udivuje mě na tom jen sebejistota našich medií a místních trolů, to opravdu nikdo nechápe, že do Doněcka a dalších míst jde telefonovat - mailovat - chatovat? Jak si můžou ti lidi myslet, že jim taková sprostota projde. Donbas se udrží, to pochopili už i Porošenko a Američani, proto nyní přichází ohrožování Podněstří. Všichni vědí, že Rusové uplatňují zásadu, že při zavraždění "mírotvorců" čili pozorovatelů, nelze nereagovat. A o to tu jde především, donutit je k přímé konfrontaci.

   Smazat
 4. Chci zpátky Slovensko a Podkarpatskou Rus. Se Slovákama se dohodneme a na Ukrajinu si zajdem společně pro to, co nám patří.....Ukrni budou vyflusaný, tak to půjde samo.

  OdpovědětSmazat
 5. Jen ať to ukrouši zkusí vlítnout do Podnestří. To bude jejich poslední akce. Pak už budou jen utíkat a Stalingrad bude hadr proti tomu, jak budou i s US pomocí v prdeli. Dostanou tak na prdel, že v Kijevě nezbude ani jeden ologarcha. Kdo se pak postará o tu rozesranou zem si nedokážu představit, protože Rusy bude zajímat jen jih s Oděsou, Mariapulem a přístup do Podněstří. Ostatní si bude moci EU strčit do prdele. Kdo by stál o zrujnovanou, zbankrotovanou, rozvrácenou zemi plnou pohrobků fašistů. To bude kasička pro EU, že celé Řecko bude jen srandička. No občané připravte si peněženky na dotace kamaráda Chorošenka za jeho nobelovské mírové aktivity.

  OdpovědětSmazat
 6. Současnému establishmentu v Kyjevu s prez.Porošenkem nic jiného nezbývá než vytvářet napětí a vyvolávat střety .Hospodářství Ukrajiny jde od deseti k pěti a EU zírá na děje na Ukrajině.Tak zíral i v létě r.1918 Masaryk po podepsání Brest-litevskéh omíru a prchal před Němci a bolševiky z Kyjeva .Jeho přáním bylo,aby Francie a V. Británie nepodepsaly také příměří s Německem a R-U.To mu vyšlo,ale bylo to jen na dvacet let,Masaryk se už nedožil Mnichova.Ukrajinská krize je nebezpečná brisantní situace a prez.Pporošenko si stále zahrává aby přežia jeho vláda ,ale ono to tak nepůjde,bude to složitější jak si kdo dovede představit.Odnese to EU a Rusko. USA se stáhnou a budou platit Číně své obří dluhy,které se nedají zplatit,taková je fin.realita.Mocenská realita je nepředvídatelně nebezpečná a stačí velmi málo a jak řekl papež František "ve světě je cítit válka".

  OdpovědětSmazat
 7. VŠICHNI VÍME KDO NA SVĚTĚ DĚLÁ BORDEL A PROTO JE NUTNÉ TY USÁCKÝ KURVY IZOLOVAT OD ZBYTKU SVĚTA !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.