Reklama

.

.

neděle 21. června 2015

Pryč z Unie, zpátky do Evropy!

Jaroslav Bašta
21.6. 2015   První zprávy
Když v roce 1980 slavný americký futurolog Herman Kahn dostal otázku, zda se neobává balkanizace Evropy, překvapivě odpověděl, že on se více bojí afrikanizace Balkánu. A poukázal na poměry v tehdejší Albánii a jejím okolí.Po třiceti pěti letech se ukazuje, že se poněkud zmýlil v geografickém určení krizové oblasti, ale jeho obava z neblahé tendence se naplňuje způsobem, který by nás všechny měl k smrti vyděsit.

Tou afrikanizací tehdy myslel kolabující stát neschopný plnit své základní úkoly, korupci, která podvazuje fungování ekonomiky, nenávist a mezietnické násilí, vznik soukromých a kmenových armád, nesmyslné krvavé střety a permanentní občanské války doprovázené bídou, utrpením a občasnými hladomory.

Toto vše pod nadšenou patronací předních politiků Evropské unie na počátku loňského roku vtrhlo do druhé nejrozlehlejší země Evropy – na Ukrajinu. Učinili tak ve jménu rozšiřování zóny stability, prosperity, kooperace, demokracie a dobrých mravů. Výsledkem úspěšné afrikanizace Ukrajiny se stal více než milionový dav běženců, který bez problémů absorbovaly sousední východoevropské státy, především Rusko.

Předáci EU vloni jen šťastnou shodou okolností nezatáhli Evropu do reprízy Velké války z roku 1914. Vytvořili však situaci, kdy se konflikt může kdykoliv snadno rozhořet. Jak je v Africe dobrým zvykem. Také jejich přispěním se v sousedství EU jako jeden z produktů cílené likvidace sekulárních režimů v Severní Africe a na Blízkém Východě objevil děsivý státní útvar nazvaný Islámský stát. Jeho až teatrální brutalita ochotně předváděná v západních médiích přispěla k tomu, že se zvedla uprchlická vlna Iráčanů a Syřanů.

Markvart: USA nezajímá Evropa, žene se jenom za svým snem o světovládě


Na destabilizaci Evropské unie by tito běženci nestačili, protože je doprovázejí ženy a děti, takže nevyvolávají strach, nýbrž soucit. Navíc doufají, že se po skončení války vrátí domů, takže většinou zůstávají v Turecku. Ne, tihle lidé by projekt afrikanizace Evropy (v politickém smyslu) nikdy nedotáhli do úspěšného konce. Proto bylo třeba sáhnout po vhodnějších adeptech.

Subsaharská Afrika momentálně neoplývá ničím zajímavým, kromě rostoucího počtu obyvatel. A „někdo“ si dal tu práci, aby do duší frustrovaných mladých mužů zasel touhu po bohatých zemích na severu, které každému, kdo najde odvahu a sežene peníze, nabídnou pozemskou variantu Ráje. Nejprve tisíce, pak deseti- a statisíce mladých silných poutníků se vydávají přes poušť a moře do země zaslíbené. Toto jejich odhodlání však onen ráj navždy změní v peklo, velmi podobné tomu, v němž žili až doposud.

Evropané totiž mají jen dvě možnosti – bránit se přílivu uprchlíků nebo všemu nechat volný průběh. V tom prvním případě budou muset zapomenout na humanitní ideály, uzavřít hranice Unie, vracet lodě plné zadlužených zoufalců zpět na pobřeží Afriky, zase obnovit hranice, postavit ploty, honit nelegální migranty a deportovat je zpět za moře, tedy dělat věci, které několik desetiletí dělat nemuseli. V tom druhém případě bude Evropa a Afrika připomínat spojité nádoby. Příliv přestane proudit v okamžiku, kdy evropský denní příjem na obyvatele klesne pod magickou hranici dva dolary a oba kontinenty budou stejně zdevastované a přelidněné.

Popisovat jednotlivé fáze destrukce je úkol pro autory horrorových scénářů. Jako první zkolabuje sociální stát, protože Unie afroevropských ghett ho nebude schopna financovat.

Obávám se, že existuje velmi vážný důvod obávat se, že máme očekávat spíše pesimističtejší scénáře budoucího vývoje. Evropské politické elity jsou stejně nezodpovědné a zkorumpované jako jejich africké či ukrajinské protějšky. Názorně to ukázala tzv. otázka kvót. Evropská komise místo toho, aby zasáhla proti organizátorům migrace a přijala systémové kroky k ochraně společné hranice, se pokouší rozšířit své pravomoce a získat možnost dalšího nástroje nátlaku na členské státy, tedy zvýšit svůj vyděračský potenciál.

Obávám se, že v této situaci se musíme rozhodnout, jaký typ odpovědnosti na sebe vezmeme. Buď se po vzoru svatého Františka z Assisy rozdělíme o svůj majetek s chudými a potřebnými a svým potomkům zanecháme úplně jiný svět než ten, v němž jsme žili my. Nebo se zachováme jako sobci a budeme tvrdit, že máme odpovědnost za to, co jsme zdědili po svých předcích – majetek, kulturu, své dobré i špatné zvyky a zachováme to pro své potomky. Naše solidarita nebude všeobjímající, ale omezená kulturně a geneticky.

Bašta: Na dveře klepe černá budoucnost Evropy chaosu a ghett


Začínám si myslet, že první předpoklad toho, abychom se mohli vydat tou druhou (dle mého přesvědčení logičtější) cestou, představuje radikální změna fungování EU. Buď se stane fungující demokratickou institucí nebo z ní vystoupíme. A nebudeme sami. Asi bychom se měli pokusit vyvolat referendum o našem setrvání v EU. A předčasné volby do Evropského parlamentu a po nich změnu, která zabrání tomu, aby o válce a míru a o samotné existenci Evropy rozhodovali nikým nevolení byrokraté zkorumpovaní svou mocí a bůhví čím či kým ještě. Zkrátka, vraťme se zpátky do Evropy.

21 komentářů :

 1. Naprosto s vámi souhlasím,vystoupit z EU je výborné řešení a nebyli bychom sami, stačí dát impuls a domino se rozjede.Čím se ale budou živit evropští byrokraté,kteří jsou jako pijavice přisátí na toku peněz od států EU.Na vymýšlení nesmyslností nám stačí naši vlastní politici,na to jsou odborníci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tohle nikdo z těch, co ovládají finance přece nikdy nedovolí, to radši spustí válku.

   Vymazat
  2. Vystoupit. A zase budeme mít rum, pomazánkové máslo a spoustu dalších dobrých českých věcí . . . ale je to vůbec možné ? Kdo to rozhodne ? Obyčejné lidi nikdo poslouchat nebude, to je jasné na sto procent. Tak co s tím ? Kdo to nastartuje ?

   Vymazat
  3. Vystoupit z EU a obnovit ochranu našich hranic. Nevidím jediné pozitivum v našem členství v EU.

   Vymazat
 2. Je nezbytné co nejdřív vyměnit politiky, vystoupit z EU a NATO, přijat neutralitu a spolupracovat se státy BRICS. Upevnit si státní suverenitu a chránit si hranice.
  plk. v. v.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, pane plk. ve výslužbě, k tomu není co dodat, pokud si sami nechceme rozvrátit vlastní zemi Barabášema ze středověku, afrikanizovat a islamizovat ČR a Evropu, nepíši již EU, ta brzy přestane existovat.Chci vidět, jak se Slávek upřímně podívá svým dvěma synům do očí, pokud toto dopustí, asi mu nepoděkují a ostatní národ už vůbec ne.Pokud se invaze nezastaví a naopak ještě zintenzivní, máme to spočítané.Na Slovensku-demonstrace 5 tisíců občanů. Už lidem dochází, do čeho nás eurohujeři dostali.

   Vymazat
  2. Tak nám už řekněte co máme dělat ? Půjdeme do ulic , ale musíme všichni a ve všech velkých městech .Vystoupit s EU a NATO !!!Vyměnit vládu a dát tam lidi co žijí pro republiku ! Soudit vlastizrádce co nás uvrhli do tohoto marasmu !Otevřít lidem oči , protože spousta lidí věří ČT a jiným zkorumpovaným mediím ! Jsem máma a babička malé holčičky ,ale takovou budoucnost pro naše ubohé dětičky nechci !!! Pomozte nám chlapi zachránit naši vlast a domovy !

   Vymazat
  3. Dost dlouhou dobu jsem nebyla sobecká a posílala příspěvky na různé typy charity i těm, kteří pomáhali lidem v Africe. Ale kde jsou mezi uprchlíky ty vyhladovělé, hubené děti na pokraji smrti? Dnes budu raději sobecká a více mě zajímá budoucnost našeho národa než charita v Africe. Nechci přijmout ani jednoho! imigranta a být za sobce mi nedělá problém. O pud sebezáchovy mě dosud naše a EU elity nepřipravily.

   Vymazat
 3. Řecko, VB, Španělsko, Rakousko i Maďarsko, pokud tam bude Orbán do pár měsíců, snad do 2 let, rozpumpují konec tohoto spolku totality a byrokracie.Jestliže kvóty projdou, afričané nás obohatí o statisíce či miliony až se tato zpráva rozkřikne.1,5 miliardy afričanů do Evropy, to zvládnem, říkají si eurobruseelníci a přepočítávají procenta na kvóóóóty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Řekla bych, že k tomu dojde dřív.
   Už i Bavoráci řvou,že chtějí uzavřít hranice. Při raziích probéhajících kvůli G7 zjistili, kolik tisíc kriminálníků jim přechází hranice.
   Skončí Schengen, skončí EU...

   Navíc zřejmě padne Řecko a půjde to jako domino.

   Vymazat
  2. Bavoráky jsem řvát neslyšela, ale je pravda, že už čistí ten pruh lesa na hranici a lesní cesty. Protože, pokud se uprchlíci nedostanou přes přechody, budou to brát lesem, jako to bývalo. Radost z toho nemám, protože tam chodím na houby.

   Vymazat
 4. 'Soudruzi' certa Barabase nevitaji. 'Soudruzi' vedi, co chteji, narozdil od vezdoprdelku, kteri se teteli blahem jen pri pohledu na jeho pricmoudlou podobiznu. 'Soudruzi' k temto patolizalum nepatri. Jasne? Jaris

  OdpovědětVymazat
 5. Už jsem to tady jednou napsal , že pokud někdo jako první v Evropě projeví nesouhlas s tím co se teď děje budou to Slováci . Ti jsou totiž trochu z jiného těsta než Češi . Dokáží rázně vyjádřit svůj názor a odhodlání bránit svoje práva . Češi jen dokáží nadávat v hospodě u piva . Těch pár , kteří byli Slováky podpořit v Bratislavě to nevytrhne .

  OdpovědětVymazat
 6. Pryč z EU. Vládnou jí loutky USA, kterým je dobro národů Evropy u zádele. Mají kolem sebe houf přeplacených kývalů a řiťolezců z každé země, kterým je nezájem o dobro jejich vlastního národa nade vše. Ani jeden z těch našich řiťolezců tam není schopen a ani nechce tam rázně vystoupit a hájit naše zájmy. Zbytečný spolek, zrušit, rozpustit a rozehnat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to nebude dlouho trvat. Národ je tak nasranej na ty naše politické vlezdoprdele,že budou čumět až přijde čas odplaty.

   Vymazat
 7. Vlastenka


  Zabíjí nás zhoubná politická korektnost.V tomhle článku je všechno.  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Hrozi-katastrofa-a-zkaza-pokud-nezastavime-imigraci-S-takovymi-politiky-jako-mame-my-se-islamiste-mohou-jen-smat-Dalsi-slova-danskeho-experta-ktery-zkoumal-zvlastnosti-islamu-a-dostal-za-to-padaka-380725/diskuse

  OdpovědětVymazat
 8. Pryč z EU, je moc pěkné heslo, ale lépe by nám nebylo. To, co dělají nyní vládci EU, by dělali vládci ČR a my bychom na ně koukali s otevřenou pusou, tak jako koukáme nyní.
  Je třeba se domoci rovnoprávnějšího postavení, vůči korporacím. To je proveditelnější v rámci EU, než jako jednotlivé státy, které můžou být korporacemi snadněji vydíratelné. EU např. pozitivně zapůsobila, když omezila telekomunikačním společnostem roaming a jiné poplatky.
  Otázka je, jak EU přetvořit, aby sloužila občanům. Nad tím bádejme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na přetváření EU už není čas, přistěhovaleckou vlnu je třeba zastavit ihned a to za každou cenu, protože jde o budoucnost obyvatel celé Evropy a to i rozložením EU, pokud to pomůže. O nějakém novém sjednocení Evropy na jiných rovnoprávnějších podmínkách, se můžeme bavit později, až bude zastavena tato imigrační katastrofa. Byrokrati z Bruselu ji nevyřeší, ani nemají zájem.

   Vymazat
 9. Už nám nepatří banky a ty politikům diktují, co mají dělat. Na vrcholu pyramidy jsou ti za mořem a "Brusel" jen šlape podle US scénáře. Naši politici se předvedli dost v posledních 25 letech. Řešení je asi v zákonech omezujících vliv bank a korporací, ale kdo tyto zákony navrhne, a pak ještě stačí schválit, si neumím představit. Do politiky po testech na EQ? Média udusí v zárodku okamžitě daleko menší požadavky. Tak zatím zbývá jen mluvit s lidmi v okolí a přes NET je zkušet probouzet. U nás to bude těžší, než jinde v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politici se musí víc bát nás než nadřízených ve Washingtonu.

   Vymazat
 10. Moc se mi líbí to co píše p. Bašta, který stojí při nás i když je nám nejhůř. Je to srozumitelné i obyčejným lidem. Jen škoda, že nemůže více. Děkuji.

  OdpovědětVymazat