Reklama

pátek 5. června 2015

Řízené příděly emigrantů

Stanislav A. Hošek
5. 6. 2015
Máloco odhaluje stupiditu eurounijní byrokracie tak skvěle, jako diktatura kvót k přijímání emigrantů. Od začátku jsem si myslel, že jde o hloupost a neschopnost zmíněných „ouřadů“, potažmo jim nadřízených politiků.


Stále víc a víc si ale myslím, že jde o záměr. Zmínění poloslepí byrokraté plní zadání, které jim vnucují síly, snažící se využít každé příležitosti nejen k rozbití EU, ale dokonce ke zvyšování chaosu v celé Evropě. Kvótový diktát je totiž bezesporu nejschůdnější cestou k rasovým nepokojům v Evropě, které by mohly být až kolébkou „války civilizací“, kterou si celá staletí přejí zakuklení světapáni a o které po pádu SSSR dokonce začali už otevřeně na veřejnosti hovořit. A i kdyby masová emigrace z muslimského světa do Evropy nepřerostla v takovou katastrofu, určitě vybudí alespoň lokální konflikty, občanský odpor evropských patriotů a jiné bouře, což vše Evropu oslabí a o to komisi jde především. Mají-li tedy politici EU alespoň trochu odpovědnosti, začnou problém přílivu uprchlíků konečně řešit komplexně, tedy v prvé řadě demokraticky a ne diktátem vůči pořád ještě svrchovaným státům.

42 komentářů :

 1. Levicoví soudruzi, měli byste se domluvit.

  http://altpress.cz/pravda-o-imigraci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáčku, prosím, mlč, když věci nerozumíš. A nenadávej.

   Smazat
 2. V ČR sedá zřejmě vše "obejít" ...Premiér Sobotka prohlásil, že je proti kvótám, ale souhlasí s "dobrovolnému"přijetí uprchlíků v naší republice . Návrh zákona o sociálním bydlení, přikazující obcím s více než 1000 obyvateli zajištění sociálního bydlení ve výši 5% celkového bytového fondu v dané obci. Občané v těchto obcích se jednoho dne zřejmě budou divit ..... Vše "bude" dle zákona a "dobrovolně"....
  A pro informaci tomu v 14:23 : Pánové Šedivý a Salivar z CEVRA, hlásné trouby ODS, mu v tom "fandí"

  OdpovědětSmazat
 3. Jo. Chameleon, který je pro a zároneň proti. To by mu šlo. tak jako nikdy.
  Mám zato, že dostali zaplaceno od Usáků, tak jako dostali v minulosti zaplaceno Vietnamci od Němců a máme tady spousta obyvatel Vietnamu. Jenže rozdím je v tom, že vietnamská komunita se chová úplně stejně jako naše a navíc se snaží ve včem vyniknout. Naopak v některých případech jsou lepší jako naši obyvatelé. Co nás čeká od tohoto emigranta si dovedu představit. Už mi stačí jen výpad v Olomouci a ostatních místech. To se fakt budeme obávat vyjít na ulici?
  Jak je možné že mají u sebe fin. obnos, který by jim v jejich zemi vydržel na 4 roky života? Máme tady dost našeho plevelu, který se jednotlivé vlády snaží vychovávat již 600 let a k ničemu to nevede.
  Jsou prostě nepřevychovatelní. Jak bude obyčejné obyvatelstvo vycházet s tímto emograntem, když už se tedy roztahuje a vyhrožuje a ještě jich tu není mnoho, ZATÍM.
  Stačí si jen poslechnout:
  https://www.email.cz/web-office/F9rC8erFVa-hqfH0jDVmlm03VzNUtoYcLoh0kVLmDSsanBN2M6dQCXJhtGt-
  7cD3u3nMg4c/USA-z_l_o.doc
  Dále: https://www.email.cz/web-office/KsS8QD4DCJOj_L11I09VZ5KG5GJ_HbkHSx36RxnqbfxGj3dGxJZhux3wJ7qp_LPGBAg_0tA/Troj%C5%A1t%C3%AD%20kon%C4%9B%20-%20cv%C3%A1laj%C3%AD%20do%20Evropy.doc
  A na konec:
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/321955/do-15-let-budete-nasi-otroci-kriceli-v-olomouci-arabove-kteri-napadli-stanek-s-petici.html
  Ještě to nestačí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch 600 let jste přehnal. Spíš 60. Předtím žili jejich předkové mimo území ČR. Navíc jde o několik nádodností nepřesně nazývaných Romové. Například v německu Sinti protestovali proti tomu , aby byli ztotožňováni s Romy. Oni 600 let kočující jen málokdy přežili Hitlera.
   starousedlici jen výjimečně přežili Hitlera.

   Smazat
 4. Jo Bohuš udělá všechno proto , aby ho v Bruselu pohladili po plešaté hlavičce . Občané této země jsou mu ukradení . Nalákal voliče na řešení církevních restitucí , které po volbách sprostě zradil . Jak může funkci premiéra zastávat člověk ,který nikdy nepracoval a od doby kdy vystudoval se poflakoval ve stranických sekretariátech . O životě obyčejných lidí nic neví a živí ho jen jeho prolhaná držka . Mám ale neblahé tušení , že ovčané v Česku ho zase zvolí , protože jim zase něco naslibuje . Bohužel tak už to v Kocourkově chodí .Velebnosti chce se mi blejt !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Položte si otázky : Mají "ovčané" v ČR za ČSSD náhradu ? A proč ne ?? A máte možnost"blejt" ....

   Smazat
  2. Suhlasím s vašim komentářem až na poslední větu. Urážíte Kocourkovské. To byli proti nám úplní břídilové.

   Josef Sukup

   Smazat
 5. Smrt musulmanským psům!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Už by měli všichni pochopit, že nemáme šanci. Sehráli to s námi a my naivní a chtivý "svobody" jsme na to skočili. Havel i Klaus dobře věděli kam to vede, Havel dostal odměnou zpět zkonfiskovaný majetek a Klaus se stal díky podvodné privatizaci, kdy se napakovali jeho kámoši a rodinní příslušníci nedotknutelným miláčkem národa a médií.Dnes už nic stát nevlastní a teď se vykrádají veřejné rozpočty a po podpisu zločinnné dohody TTIP s USA už nebudeme mít vliv na nic, ani na zdravotnictví a sociální služby. To si lidi neuvědomují co nastane.Soudržnost lidí se vytratila, každý "kope" jen sám za sebe a i kdyby se našlo pár statečných k odporu, ostatní se nepřidají a budou se jen dívat. Takže, vzhůru do korporátního otroctví, české ovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máš v mnohém pravdu. Solidarita, soudržnost a spravedlnost se staly vyprázdněnými pojmy.

   Smazat
  2. ... a hlavně jsou zneužívány - viz kvóty na příděl Etipanů z Lampeduzy

   Smazat
  3. Po TTIP do pár let budeme utíkat reverzním směrem do Afriky a žasnout, jaké tam mají bohatství.TTIP je odevzdání se korporátnímu fašismu USSA, bez možnosti cokoliv ovlivnit až do komunální politiky Cecilka-komisařka přes TTIP říká hovadiny a vědomě lže, že je strašně výhodné, ale pro koho?jistě pro toho, kdo tlačí na pilu!!!Jinak by se již oháněla papírovým 1600 stránkovým dokumentem a ne cucáním z prstu.USSA dost tlačí na přijetí TTIP.Po dvou letech jednání jsou někde na začátku a do roka a půl musí být podepsána.Jak říkala, do odchodu Obamy z funkce.Cecilka sem přijela lámat politiky.Je to z její strany projev hlouposti a amaterismu, sorry.

   Smazat
 7. ČSSD lapá po čemkoli čím by získala, načapala voliče. Cokoli z toho s lehkostí naslibuje a pak vrhne veškeré úsilí na výrobu argumentů, proč to zrovna nešlo, nejde a nepůjde. Slibotechnu o revizi restitucí vyhodila do luftu okamžitě - koalicí s KDU-ČSL. Buď koalice s lidovci, nebo nové volby - větší hovadinu a prasárnu již Sobotka (zásadově stojící u kontroverzních záležitostí vždy pro i proti) snad ani vyrobit nemohl. S KSČM to ovčané zaplavení propagandou ovčáků a jejich hlídacích psů nezkusili. Pravdou asi bude, že kdyby i zkusili, máme na krku bratrskou pomoc z druhého břehu. Ze svobodného tábora války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slib o revizi církevního tunelu byl vlajkovou lodí mezi socanskými předvolebními sliby, na které se nachytalo hodně voličských hejlů.

   Smazat
  2. Vedení ČSSD jsou profesionální politici, kteří to považují pouze za svou obživu. Tak klidně mohou souhlasit s prosazováním nápadů lidovců a současně zrazovat své voliče. Spolu jsou však včetně Babiše voděni na provázku z USA.
   Tedy není z parlamentních stran kromě komunistů nikdo, kdo by byl skutečnou opozicí, která neslouží cizím zájmům.

   Smazat
  3. Ale ono je dnes přece úplně jedno kdo tu vládne. Ten směr stejně určuje někdo jiný a nemá tu s volbami nic společného. Souhlasím s tím, že profesionální politici to mají jako obživu a proto musejí chtít vládnout a je úplně jedno jak. Oligarchové mají zase svoje zájmy a na lidi kašlou ať je to ten nebo ten. Není z toho cesty ven, ale možná se to vyřeší za nás - někdo neudrží nervy a jednoho dne uvidíme tisíce sluncí najednou - jak předpověděl Nostradamus.

   Smazat
 8. Kdyz byli komunisti u koryt, meli plne huby internacionalismu a solidarity s africkymi bratry. Ted se z nich najednou stali ti nejvetsi rasisti.
  Jen to ukazuje na to, ze rozdil mezi nackem a komunistou temer neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako soused toho blba (18:46) mohu zodpovědně prohlásit, že jeho rodiče se za něho stydí do hloubi duše. Jeho infantilní hloupost jej prozrazuje i když tu zvrací jako anonym

   Smazat
  2. Hlupákovi 18.46, co ví prd o komunistech a nenávidí je: za minulého režimu tu mládenci a panny z 3. světa studovali a vraceli se pak s našimi diplomy a se znalostí češtiny domů. Režim podporoval jejich země, obchodoval s nimi, ale nikdy nebyl pro imigraci k nám. To je velký omyl. Komunisté hájili víc národní zájmy než všechny dnešní strany dohromady. Komunisti dělali jiné kraviny, ale v tomhle by byli hondi následování.

   Smazat
  3. Proč "hlupákovi 18:46"??? Je to prachobyčejná k.kot, který vysírá stále! Hlupák je pro něj jen pohlazení! Nereagujte na něj!

   Smazat
 9. 18:46 Zřejmě víte, o čem píšete z vlastních zkušeností. Když jste takový milovník afrických bratrů, určitě si je vezmete domů na byt, stravu, atd. Třeba na tom zbohatnete ...

  OdpovědětSmazat
 10. 18:48
  Kdyby blbost nadnášela, tak bys lítal po pokoji jako holubička.
  Víš co je to pomoc? Vůbec nevíš, že se budovaly technologické celky, že se nechali studovat inženýři, jezdilo se školit, pomáhat aby se dostali ze sraček.
  To ty nejraději půjčuješ peníze, bombarduješ a nás osočuješ z rasismu. Až zoufalci z Afriky a Středního východu bez perspektivy budou plundrovat celou Evropu, tak zas budeš psát jiné bláboly. Na tebe platí jen pozdrav: Zduř. (Hádej koho tak zdraví.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Nikdo se s takovým uhvozdřencem jako jsi ty, nechce bavit. nikdo a nikde. nedozvíš se nikdy proč. nemáš na to mozek. Pro každého jsi obtížný jako hmyz, Bzučíš a bzučíš. Stále stejně.

   Smazat
  3. Jasně, Egypt, Lybie, Sýrie je ten současný příklad kdy Vy pomahači jste svými bombardéry pomohli lidem k demokracii. A jsou to zrovna ty státy, kde se pomáhalo stavět. Jen si zjisti odkud studovali cizinci v ČSSR. První si nastuduj co se dělo před plyšákem. Až pak mudruj.
   Ty nevíš, co je to pomoc a co je dar. Tobě stará dává za peníze, bo všici tvoji spolustraníci taký za vše tržně platí.
   A že se tu učilo krást? Slabý odvar. Podívej se na pořad Šmejdi. Vy jste animálnost a asociálnost dovedli k dokonalosti. Jen tak koukni na Animal planet. Tam zjistíš že top predátor je top po určitou dobu a pak ho nahradí mladší. To se stane i tobě. Tak si zatím užívej své animozity.

   Smazat
  4. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204958309455191&set=a.10201770521122475.1073741829.1164827459&type=1

   Smazat
 11. Dříve kolonizovaly evropské státy země Afriky, nyní bude kolonizována Evropa africkými běženci. Zároveň se už teď postupně etabluje v zemích EU z běženců pátá kolona, která bude připravena k akcím dle zadání jejich muslimských šéfů z Islámského státu. V tomto století bude EU čelit kolosálním výzvám, které budou existenčně ohrožovat státy Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropa je ztracený světadíl, určený k rozvratu a k likvidaci.Velký vliv na tom mají USSA.Kam jejich noha došlápne, tam je zmar, chaos, války a bída.Po TTIP nastane konečná.

   Smazat
 12. Eurobyrokrati společně s eurohujery dobrovolně a iniciativně strkají hlavu do muslimské oprátky.

  OdpovědětSmazat
 13. Dobře živení, v Adidasu odění, svalnatí chlapci, imigranti chudí, kteří měli několik tisíc dolarů na převoz do Evropy ihned po vylodění si navlíknou masky na ksichty a dělají bordel na pobřeží Itálie a Řecka. No na ČT to neuvidíte, ale je to tak. Toto jsou chudáci, kteří potřebují naší pomoc? Allah s námi, v tomto případě na Boha už zřejmě nebude spolehnutí. M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
 14. jako vtip na víkend doporučuji poslechnout si eurokomisařku Malmströmovou (toho času na propagandistickém školení mužstva v Praze) - viz zejména od času 8:08 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/215411058040603/

  OdpovědětSmazat
 15. „Mají-li tedy politici EU alespoň trochu odpovědnosti, začnou problém přílivu uprchlíků konečně řešit komplexně, tedy v prvé řadě demokraticky a ne diktátem vůči pořád ještě svrchovaným státům.“

  Nikdy jsme nebyli v demokratické EU. Vždy jsme byli v EU, která má totalitní rysy.
  EU jedná v zájmu bankéřů a majitelů všeho, proti zájmu občanů. Pokud některým bankám hrozí, že zadlužené státy nesplní své závazky, EU provede takové veletoče, aby banky dostaly své peníze od Evropských daňových poplatníků.
  Můžeme jen spekulovat, kdo hodlá na přistěhovalcích profitovat. Podle mého názoru, Amerika jednoznačně, ráda uvidí rozvrácenou Evropu. Vzniklá situace bude vyžadovat vládu pevné ruky, která již nedočkavě čeká na svou příležitost.
  Ale také je zde možnost, že korporace hodlají nasadit imigranty jako agenturní pracovníky a tím snížit mzdovou úroveň v Evropě, na úroveň Afriky. Také se sníží úroveň sociálního a zdravotního zajištění občanů. Takže jako vždy, profit získají korporace a náklady ponesou občané.
  Jak dlouho, budou občané Evropy jen nečinně přihlížet a akceptovat rozvratnou politiku EU? To už přijali rozvrat rodiny, rozvrat osobnosti, nyní rozvrat států. Pokud nebudeme vyjadřovat nespokojenost s vývojem, národní vlády budou v Bruselu dále přikyvovat, nad dalšími a dalšími „reformami“ Evropy. Kývači za to získají vysoké odměny, občané si to vyžerou.

  OdpovědětSmazat
 16. Můžeš si klást otázky -ohledně tebe není třeba klást si otázky. Jsi odporný smradlavý prase,a jak jsi přiznal, provokuješ schválně, protože ti působí obrovskou radost když se ostatní snaží tě usměrnit. Potřebuješ, aby tě někdo konečně chytil - roztrhnout čumák, vytrhat zuby, utrhat nehty - účinná léčba provokatérů. A kdybys řval a ječel, smát se bavit se tím. Utrpení podobných sprosťáků, nadávačů a urážečů aby se stalo pro ostatní dobrou zábavou - a budem si kvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že tolik myšlenkového času a činnosti, jako je věnován tomu, zda uprchlíků přijmout dobrovolně či nuceně, tisíc nebo dva tisíce, není věnováno řešení původce uprchlictví.
   Kolik myšlení bylo věnováno zastavení rozvratu jejich států? Kolik jste slyšely europolitiků a národních politiků hovořit, jak uklidnit tamní situaci, jak posílit tamní ekonomiku, zvýšit sociální úroveň, (zavést) prohloubit demokracii? Kolik peněz dají USA, EU, ČR... na investice do ekonomiky příslušných států, na sociální, vzdělávací aj. programy, jak zajistí, aby nebyly rozkradeny, jak budou respektovat demokratická rozhodnutí tamních občanů, kolik vynaloží na vybudování skutečně demokratických struktur - zákonodárství, volební systémy, komise, objektivní média, zodpovědonst politiků,...? Jsou toho plné noviny, že.
   Egypt, Libye, Irák, Ukrajina, Balkán.... - rozvrátit tyto země, znesvářit tamní obyvatelstvo, zafinancovat a vyzbrojit atentáty, boje a války - to lze za pár měsíců, náprava však bude trvat přinejmenším 70 let a ještě pár staletí bude doutnat nevraživost mezi dnešními nepřáteli.
   Drtivá většina politků a diskutérů jsou jako hovniválové a bojují o svoji kuličku z exkrementu slona, který klidně kráčí dál.
   Kolik peněz by stála náprava stavu v potenciálně problematických státech dosud ale nerozvrácených, aby byla posílena jejich ekonomika a zejména sociální úroveň a soudržnost a jejich demokracie?
   Kolik bylo vydáno na tiché vměšování do vnitřní politiky problematických států s cílem připravit výbušnou situaci a kolik stálo otevřené vyzbrojování a podpora bojů?
   Kolik se vynaloží na stabilizaci rozvrácených států a jejich nastartovaní k rozvoji?
   Které z výše uvedených třech výdajů jsou nejnižší a které nejvyšší, které nesou a komu zisky?
   Nebavte se o h... ě, ale o slonovi (hyeně, svini,...). Kam míří, co ještě chce pošlapat, na koho se vys....e, co s tím zvířetem udělat.
   KR

   Smazat
  2. Reakce na tvora píšícího bez čárek a háčků jsou balzámem pro jeho znetvořenou velice. velice osamělou zrůdnou, sadistickou duši. Je to jeho jediná možnost s někým komunikovat. Jeho zbabělost a zrůdnost jej odsoudila k samotě.Přisátý na omezený rozpočet jeho rodičů, takže si nemůže dovolit ani normální klávesnici. Jeho matka pláče a stěžuje si sousedům. Zlaté časy, kdy udával každého za protirežimní vtipy zmizely a tak si obrovskou frustraci z osamělosti kompenzuje zde, kde mu lidé dělají radost tím, že zaznamenali a zareagovali na jeho stále stejné, monotónně opakující se provokace. Žádnou inovaci mu jeho totálně omezený, chorý mozek neposkytne. Bylo by žádoucí, na toho zbabělého udavače vůbec nereagovat. Aby zůstal i zde, v jeho virtuálním jediném světě, osamocený, opovrhovaný stejně, jako je osamocený a opovrhovaný v jeho světě reálném.

   Smazat
 17. Ti lidé ( většinou dobře živení, slušně oblečení a zafinancovaní mladí mužové) nejsou žádní utečenci. Utečenec vypadá úplně jinak. Tyto lidi na západ nějaké placené agentury lákají na bůhví co. Někdo to řídí a financuje. někdo tím sleduje určitý záměr - o ty lidi samotné jde až na posledním místě. A všichni chtějí - směr Německo, Anglie, Švédsko, Belgie - určitě ne Polsko, Bulharsko, Ukrajina, Rumunsko, ČR - proč asi? A proto taky EU nařídila "kvóty" tj. zadržet a umístit ty davy černých budoucích potížistů v jiných státech, kterým za to bude platit. Dělá se to tak se vším - do ČR se také vozí německý a jiný odpad, a za to se lumpům podnikatelům, kteří se šmejdovně zmocnili hal a skladů -platí. Všechno, co se v ČR dnes děje, je důsledkem nějaké osobní nebo politické špinavosti,přičemž je to provázané vzájemně, bez politické špinavosti nebylo by osobní špinavosti, protože politická zkorumpovaná špína podporuje jen své kámoše. Teď je tedy třeba uklidit "lidský odpad" z Afriky, a všem je jasné, že tato situace není normální, je odněkud řízená a účelová a to odněkud je USA - ze sídla světové mafie, která si osobuje řídit celý svět a všechny státy jako své dobrovolné (uplacené) nebo nedobrovolné (rozbité, vybombardované a zničené) vazaly. Kdo se s mafií zavázal dobrovolně, ušel zničení a zabití - například EU a její vazalské státy. USA se snaží prostřednictvím černého utečeneckého teroru státy EU rozložit zevnitř- a opět je všechno namířeno na Rusko a státy, které dávají přednost spolupráce s Ruskem, jako ochranným valem proti světové mafii potentátů a bohatých židů z USA, kteří - když potřebují - si peníze prostě natisknou. Oni rozhodují kdo si smí také natisknout, ale musí zabránit, aby si tiskl peníze každý. To ničí celý svět. Pokud se něco nestane, musí o budoucím uspořádání světa rozhodnout válka s miliardami pobitých a zabitých a zničené infrastruktuře poloviny světa. A vítěz bude mít právo na světovou nadvládu a nikdo už nebude moci jakkoliv se proti tomu ohradit - proto to bude válka tak strašná, že má způsobilost zničit Zem jako planetu. Mafiánským zrůdám je to ale jedno, když se podíváme na jejich věk - jsou to dementní starci s úmrtním listem v kapse, jejich obrovské majetky už jim v ničem zásadním neposlouží, proto je rozhazují za úplné hovadiny, a zničení světa by jim nevadilo - oni končí, proč by měl svět pokračovat dál? Jsou to staré, dementní lidské zrůdy.A teď EU čumí a snaží se černý odpad rozkazama a příkazama umístit. Jenže ti se stejně budou snažit dostat se "za svými rodinami" a pokud rodiny v Německu,Švédsku, Anglii, Belgii a jinde mají, je to jen logické. Multikulti nesmysly a šíření takového humanizmu si měla EU rozmyslet. Teď to USA zneužívá - to nemohl nikdo alespoň předpokládat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každém nedobrovolně umístěnému islámskému soudruhu dáme leták s mapou a šipkou do Bruselu a s obrázkem hurisek a minaretu. EU nemá vnitrostátní hranice ani omezený pohyb osob.

   Smazat
  2. Asi to předpokládal každý. Ovšem ti, kteří mají rozhodovací pravomoci, jsou na výplatní listině bankéřů a majitelů všeho, tak nemyslí, ale plní příkazy.
   Proto by občané měli odložit loajálnost svým vládám a tvrdě vyžadovat právo konečného slova. Tj. přijetí zákona o referendu a odvolatelnosti politiků. Bez toho, budeme stále znovu a znovu překvapování, čím nás tato „elita“ opět zatížila, jaké další pravomoci nám sebrala.

   Smazat
 18. http://www.zvedavec.org/vezkratce/10565/

  OdpovědětSmazat
 19. http://www.zvedavec.org/vezkratce/10565/

  OdpovědětSmazat
 20. http://a2larm.cz/2015/04/realita-za-vyrobou-nenavisti/
  Chceme-li porozumět davovým antimuslimským vášním, je třeba se zabývat mediálně dávkovanou úzkostí, která je posiluje. Úzkost se od strachu liší především tím, že je iracionální. Nevztahuje se konkrétnímu objektu – a navíc je dlouhodobá. Klíčí a bobtná v nás, zastiňuje racionální uvažování. Děsí nás.

  Oproti tomu strach se pojí ke konkrétním cílům. Můžeme mít například strach z kriminality, z bezcitného vraždění, ze znásilňování, ze zotročení, ze ztráty zaměstnání, a tak podobně. Aby tento strach nevyústil do stavu úzkosti, je zapotřebí hledat příčiny těchto jevů, potažmo recepty na odbourání těchto příčin.

  Je zcela přirozené, pokud se hrozíme pohledu na usekané hlavy, na mrtvolky znetvořených dětí, na barbarsky zpleněné památky, na kamenované a znásilněné ženy. Tyto činy ovšem nejsou motivovány náboženstvím. Živí je nesmírná zášť v kombinaci s nevzdělaností a chudobou manipulovatelných. Není to tak dávno, kdy španělská inkvizice pořádala svá autodafé, kdy na hranicích hořely „čarodějnice“, kdy se vypalovaly a plenily synagogy a kdy se v dnešním „civilizovaném a vyspělém“ světě popravovali homosexuálně orientovaní lidé. Zapomeňme tedy na pohádky o „hodném a vyspělém křesťanství“ a o „barbarském zrůdném islámu“. Zajímat by nás spíše měla éra kolonialismu, za jehož symbol bychom si mohli vzít Maughamova kapitána Nicholse (z knihy Odsouzen k útěku), jenž, ač poměrně omezený a nevzdělaný, se cítil být nadřazen všem kolonizovaným „podlidem“. Nezapomínejme, že Hitler se zhlédl právě v britském kolonialismu – a že tento kolonialismus přinesl mnoho utrpení a zvěrstev, která nás nyní děsí v podání takzvaného Islámského státu.

  Je s podivem, že v případě jeho vzniku nerozebíráme úlohu americké zahraniční politiky: Bezprecedentní napadení Iráku na základě lži, bombardování Libye, snahu ovládnout Sýrii. Nehrozíme se plamenů jemenských. Jsme vlastně takoví pyromani, kteří jiným zapalují střechu nad hlavou, aby jim následně přibouchli dveře před nosem s tím, že takové pobudy a zoufalce si do svých naleštěných obýváčků nepustí.
  Něco je tu evidentně špatně – a zavání to mnohem více než království

  http://altpress.cz/komu-nepomoci/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.