Reklama

čtvrtek 4. června 2015

Tisková konference k setkání veřejnosti 13.6.2015 v Betlémské kapli - 600. výročí upálení mistra Jana Husa12 komentářů :

 1. Nedávno jsem projížděl Husincem v jižních Čechách. Nejdříve jsem viděl cedulku s nápisem: Museum Jana Husa. Dále již žádně směrování vidět nebylo, tak jsem nikam neodbočil - přece takové významné museum nebudu jako Čech muset hledat (!); tak jsem si řekl, že asi Mistra Jana za příliš důležitého obec (možná i ti co drží řeč na tiskovce), nepovažují. Základ musí být v pořádku, základ.
  Být starostou, tak bych z toho musea a celé obce chtěl učinit, a s pompou, cíl turistů i z okolních zemí.
  Větší návštěvnost má obec Hoštice z Troškových filmů s humorem bez vkusu, pro česká jelita. Čisté víno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to je těžké. V souvislosti s Janem Husem a Husincem se bezpečně ví jen to, že z něj pocházel. Na něčem takovém muzeum nepostavíte.

   Smazat
  2. Cokoliv je nepřekonatelné jen do doby, než to někdo překoná.

   Smazat
 2. "Tisková konference k setkání veřejnosti 13.6.2015" + video

  Co je to za tabák, po kterém cestuje redakce NR v čase? Chci taky!

  OdpovědětSmazat
 3. Po roce 1989 se římskokatolická církev znovu snaží o rekatolizaci. Majetkové zvýhodnění po církevních restitucích i prostor, který se této církvi dává ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích hraničí s protiústavností sekulárního státu.Je znát snaha římskokatolické církve snižovat a zkreslovat význam Mistra Jana Husa a jejá tlak na sdělovací prostředky, které neinformují o připravovaných akcí.ch k tomuto výročí. Proto považuji za správné co nejhlasitěji a nejmasověvšji oslavit výročí 600 let od upálení Mistra Jana Husa a připomenout si k čemu vede hamižnost církve a její touha po moci hospodářské a polistické. Musíme si připomínat slova Karla Havlíčka Borovského, který o církvi napsal "Nic jí nedat, nic jí nevěřit a lehko s ní bude soužít".
  B.Vaňková.

  OdpovědětSmazat
 4. By me zajimalo, jakym pravem si odkaz Mistra Jana prisvojuji nejake komunisticke, ruskemu diktatorovi oddane slepice ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napadají mě dvě možnosti:

   Ta první je, že Jenda už je 600 let mrtvý a nemůže se bránit. Ta druhá je, že Jendova slova do jeho úst ani párem volů nevrátíš, takže si je může používat každý.

   Jinak Stalin je po smrti, takže oddanost jemu je poněkud opožděná. Samozřejmě byste mohl rozvést svou myšlenku podrobněji, uvést, co přesně se Vám nelíbí... já to za Vás dělat nebudu, sám nevěřím videím z konferencí zveřejněným několik dní před jejich konáním.

   Smazat
  2. Pane,
   ani jedna z těch dam nebyla s normalizačním režimem v přátelském poměru. Jedna doma, druhá venku. Nepřisvojují si dílo Jana Husa, nýbrž naopak se rozhodli uspořádat jednu z konferencí, která je k výročí jeho upálení pořádána, a pozvali různé odborníky a akci otevřeli veřejnosti, aby se něco o Husovi dozvěděla a na konferenci o něm a jeho díle a odkazu diskutovala. Čili naopak - nechtějí si Husa přivlastnit, ale právě podněcovat spoluobčany, aby se o Husa sami více zajímali. Zdá se tudíž, že máte určitý problém s chápáním mluveného textu (čímž se omlouvám ostatním čtenářům NR, že přenáším do psaného textu to, co na tiskové konferenci zaznělo, nebo z řečeného vyplynulo). I výběr místa dokazuje snahu pořadatelek umožnit seznámení se s Husem a jeho dílem většímu okruhu lidí. Většina akcí k výročí se totiž bude odehrávat v jižních Čechách, takže Pražáci budou mít díky těmto dámám téma Jana Husa na dosah ruky. Můžete přijít.
   Ještě dodám k obsahu a formě, tónu Vaší otázky, že každý hlupák má právo si přisvojit svůj způsob, jakým bude svoji hloupost prezentovat. (Soucítím přitom s určitou nevolí hlupáků vůči okolnímu světu, že pod diktátem své hlouposti se zmohou na užívání jen hloupých metod sebeprezentace, zatímco ti rozumní si mohou svobodně vybrat, zdali své myšlení představí hloupě či chytře.)
   KR

   Smazat
  3. V 5.41 nás navštívil emigrantský dobytek a nablil nám sem lži a nenávist.

   Smazat
 5. Pravda , kterou bránil a hlásal Mistr Jan Hus byla pro tehdejší mocipány což byla hlavně církev nepřijatelná . Proto ho taky upálili . Stejně tak v dnešní době se církev v Česku vedená kardinálem Dukátem všemožně snaží dílo Mistra Jana znevážit a zašlapat .
  Dobře vědí , že za církevní restituce by je Mistr nepochválil !

  OdpovědětSmazat
 6. Výtečně, dámy!

  OdpovědětSmazat
 7. Petr,Jihlava.
  Chtěl bych poděkovat paní Procházkové a ostatním aktivistům za pořádání konference o Janu Husovi v Betlémské kapli v Praze.
  Jako mimopražský se těším na zveřejnění videozáznamu ze zmiňované konference.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.