Reklama

čtvrtek 25. června 2015

Ukrajina, válka bez viníka a bez konce

- red - 
24.06.2015  E-republika

Kyjevská junta bude delegitimizována a zdejší oligarchové mohou být prohlášeni za zločince společně s Azovem a dalšími fašistickými prapory, které platili. Rychlý vzestup, rychlý pád, jak to už za revolucí bývá.


Viktor Janukovyč, předchůdce Petro Porošenka v úřadu prezidenta Ukrajiny, dal první rozhovor po únoru 2014, kdy byl vyhnán z Kyjeva skrze placené a nakonec i zastřelené demonstranty na Majdanu. Celou akci z velké části připravil Západ s odbojnými ukrajinskými oligarchy, které teď vyhazuje od politické i od ekonomické moci. Viz náš článek o osudu Kolomojského a nyní i Firtaše (Nacionalistický žid Kolomojskij prohrál rabování Ukrajiny s Rothschildy). Janukovyč říká pro korporátní BBC, která s ním udělala rozhovor právě teď a nyní (a ne před rokem, kdy byl násilně odstaven), mnoho zajímavých věcí. Rozhovor byl zajímavý i přesto, že jej BBC zcenzurovala, což také na přímý dotaz přiznala. Úplné znění rozhovoru najdete zde a podívejte se na dokumentární video.

Janukovyč upozorňuje na postup Porošenka, který chce přes nejvyšší soud Ukrajiny zneplatnit jeho prezidentský mandát. Tím janičáři na Ukrajině de facto přiznali, že jeho odvolání skrze puč bylo nezákonné. Proč to nyní hlásá i korporátní BBC ústy Janukovyče? To je zajímavá otázka. Za druhé, Janukovyč se chce vrátit, je přece legálně zvolený prezident, na rozdíl od nelegálního Porošenka. Proto se chce na Ukrajině nechat soudně očistit od trestního obvinění z velezrady, že totiž dal rozkaz ke střelbě do demonstrantů na Majdanu. Viz náš článek Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu.

Politika mediálně vyplašených korporátek je tedy zajímavá. Nechají Janukovyče vykládat do BBC o tom, že "někdo" celý převrat připravil a zinscenoval. A Západ to pochopitelně nebude, i když to tak reálně bylo. Viz náš článek Polská vláda podrazila Ukrajinu jako Stalin Polsko. Ale o tom se v západních korporátkách psát nebude, takže zbývá jediný viník. Kyjevská junta bude delegitimizována a zdejší oligarchové mohou být prohlášeni za zločince společně s Azovem a dalšími fašistickými prapory, které platili. Rychlý vzestup, rychlý pád, jak to už za revolucí bývá. Občas je na konci také šibenice, alespoň pro někoho málo šikovného, kdo to odnese za všechny ostatní.

Janukovyč jde v rozhovoru na ruku BBC a jasně obviňuje fašistické prapory placené oligarchy jako Kolomojský, kteří stříleli ve městech. Viz náš článek Praha 1968 - Mariupol 2014. Sem pochopitelně patří i masakr v Oděse, který občanskou válku rozpoutal. K tomu jsme psali klíčový článek hned druhý den (Po masakru v Oděse již není cesty zpět). Vraťme se k našemu scénáři. Janukovyč si vyřídí účty s odbojnými oligarchy. Z čokoládového krále Porošenka a z jeho oligarchické bandy se stanou zločinci a Západ tomu zatleská. Janukovyč přijde zpět a bude dál dělat tu samou politiku s premiérem Azarevem, za kterou byl svržen, tj. rovnocenné vztahy se Západem a Ruskem. Tím si konečně EU zlepší vztahy s Ruskem. Západ velkoryse dovolí Rusku obnovovat zničenou Ukrajinu, kterou janičáři pod vedením agentů USA a EU ve vládě zfašizovaného režimu v Kyjevě posunuli za necelý rok války a rozvratu asi 20 let nazpět před vládu Janukovyče.

Rusko navíc Západu hodilo záchranné lano v podobě Minských dohod, což Janukovyč jasně připomíná v rozhovoru. Donbas nechce být součástí Ruska a integrita Ukrajiny (kromě Krymu pochopitelně) má zůstat zachována. O tom viz náš článek Jak se válčí za Porošenka, za naše peníze. Proto se fronty v Novorusku zatím nehýbou, protože kdo vyrazí ze zákopu jako první, ten vyhraje bitvu a prohraje celou válku. Takže zatím ukropové pouze z nudy a ze cviku bombardují civilní čtvrti a v panelácích zabíjejí ženy a děti. Přitom cíleně ničí infrastrukturu Donbasu, protože už jim nebude nikdy patřit.

A my se ptejme. K čemu to bylo dobré? Proč se EU nechalo navést do tak šílené politiky, která po utrpení a zabíjení tisíců nevinných lidí a zruinování celé země na jednu generaci pomalu přichází na to, že původní stav byl ten nejlepší možný? Proč to dělají USA, to je celkem jednoduché. Viz článek na Zvědavci z americké verze Sputniku: 12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí. Všechno, co za cizí peníze a cizí krev oslabí Rusko, je pro USA dobrá politika. Jsme přece ve studené válce s Ruskem a Putin je nový satanáš. Ale znovu se ptejme. Proč tak děsivou politiku dělá EU? Je v jejím zájmu nechat se vtáhnout do studené a pak do horké války s Ruskem? Příklad Ukrajiny varuje. A EU ponese za situaci v této zemi stejnou odpovědnost jako za teror, který s USA rozpoutala na Blízkém východě. Zatím EU dostává za svou děsivou politiku jen vlny uprchlíků, což je to nejmenší z těch zel, která přijdou. K tomu viz naši polemiku s úklidovou četou českých humanistů (Pan Pehe a jeho uprchlíci).


Zdroje:

Související články:

13 komentářů :

 1. Popsaný scénář je ten nejoptimističtější. Kéž by tomu tak bylo ....

  OdpovědětSmazat
 2. Jak to, valka bez vinika? Cely konflikt zahajil a zivi ten vas Putler.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víme, že jsi ruský agent. Svými debilními příspěvky obracíš lidi na ruskou stranu konfliktu.

   Smazat
  2. Ty tvoje moudra Chujmere by se měly vyvyžovat zlatem....ovšem kočičím!!!!!!!!!!!!Meleš pořád ty stejný hovadiny ty podržtaško Khárla Sráče I.

   Smazat
  3. Pro Anonymní 25. června 2015 8:26:
   Hele, Palmere, kolikrát To mám psát, vzhledem k Tvému mongoloidnímu a dementnímu mozečku, aby jsi přestal opruzovat slušné lidí a vrátil se do své klece ?!

   Smazat
 3. Celý konflikt zahájil ten kdo nechal upálit lidi v Oděse a nechal postřílet v Mariopolu. To chápe každý kdo není naprostý idiot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi ty hlupáčku.

   http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja/1149566

   Smazat
 4. Takže -vše skončilo-zapomeňte?

  OdpovědětSmazat
 5. Asi se děje něco mimo naše chápání. Já, když dnes zase četl Zacharčenka, tak mi to připadá, že buď je to velký snílek a nebo toho ví o mnoho více, než my všichni tady dohromady. No uvidíme, jestli mu to Novorusko vyjde. Ukrajina se nachází v úplném chaosu, partyzáni se nechávají "vidět" svými akcemi nejen v Charkovské a Oděsské oblasti, ale i ve Lvovské. Asi i proto ta další vlna mobilizace. Ale tím Porošenko nic nespraví - to už vypadá na poslední křeč.

  OdpovědětSmazat
 6. A po poslední křeči se udělá červená čára, na hromadné hroby se vztyčí kříže a postaví se tryzny a děti se budou učit, co udělali oni tamti. A noví političtí paraziti se budou dál sjíždět ke společným stolům k rokování, budou se objímat a líbat, potřásat si pravicí, budou vlát vlajky, media fotit a psát. Nějaké oběti všech podobných svinstev poslouží zase jen účelově do učebnic a turisté se budou jezdit dívat na místa hnusných masakrů- jo a fotky které se vždycky z masakrů pořizují, budou opět kolovat po světových mediích, budou různě zveřejňovány a úchyly to bude sexuálně rajcovat. Nic jiného se nestane a nic se z toho, co se stalo, nevyvodí. Jedni svádí vinu na druhé, tedy ani žádné odškodnění pozůstalým po obětech masakrů nepřichází v úvahu, ale media z nich časem udělají "pamětníky" a budou vyprávět své příběhy v pokleslých televizních reality šou. Za to možná nějakou tu kačku dostanou jako honorář. Tečka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A 11:39
   Přesně jste to vystihl ... přesně
   jituš

   Smazat
  2. 11:39

   Velmi dobré shrnutí - "........ať žije Král".

   Smazat
 7. vlast tě (8:26) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.