Reklama

čtvrtek 4. června 2015

Utajované dokumenty, které jsou černou stránkou demokracie!

4. 6. 2015   První zprávy
WikiLeaks zveřejnil 17 tajných dokumentů týkajícících se uzavření obchodních jednání Transpacifického partnerství (Trans-Pacific Partnership) mezi USA, EU a 23 členy Světové obchodní organizace.
Lidskoprávní aktivisté nazvali dokumenty, jež únikly „černou stránkou v historii demokracie."
Vzhledem k tomu, že se tato informace týká také České republiky jako člena EU, musí vyvolávát krajní obavy, na které bude muset odpovědět vláda Bohuslava Sobotky.

Zveřejněné materiály jsou spojeny s jednáními o Dohodě o obchodu se službami (TISA), které se konají za zavřenými dveřmi od roku 2013. Účastníci rozhovorů jsou státy - členy WTO, zejména USA, EU, Turecko, Mexiko, Austrálie, Pákistán a Izrael.

Podle WikiLeaks, ekonomiky těchto zemí nyní pokrývají dvě třetiny světového HDP. V sektoru služeb „tvoří asi 80% z ekonomiky USA a EU" a dokonce i „v rozvojových zemích, jako je Pákistán, na sektoru služeb připadá 53% ekonomiky“.

Webové stránky Evropské komise uvedly, že se strany dohody, která je zaměřena na „liberalizaci obchodu v oblasti služeb", „pokrývající 70% světového obchodu se službami."

„Jednání jsou založeny na návrzích účastníků. TISA je zaměřena na otevírání trhů a zlepšení pravidel v oblastech, jako jsou finance, doprava, e-commerce, " píše se v prohlášení.

Je třeba poznamenat, že mnoho zemí, včetně členů BRICS - Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, není zapojeno do jednání o TISA. Cílem TISA je zvýšit tlak na země BRICS a vytvoření protiváhy k této asociaci.

Piráti: Smlouvy jako TTIP vedou k totalitní společnosti!

Zveřejnění utajovaných dokumentů je tak největším únikem z TISA. Státy, které podepsaly dohodu, ve skutečnosti odevzdávají pod kontrolou TASA část své ekonomiky. Podmínky dokumentu umožňují regulovat všechny typy komerčních a nekomerčních služeb. To se vztahuje na všechny sociální služby, sektory služeb, které zahrnují vodu a energii, dopravu, bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, systém přepravy plynu.

A tady je tedy ona základní otázka pro Sobotkovu vládu, která neustále chválí utajovanou smlouvu TTIP a o TISA prakticky veřejně a pro jistotu nehovoří vůbec: Opravdu se chcete vzdát suverenity a demokratického rozhodování v těchto oblastech? Pokud nebudou moci občané demokratickým způsobem moci zasahovat a ovlivňovat tento segment svého života - o čem je potom demokracie? Diktátem nadnárodních korporací?

Ředitel lidských práv nevládní organizace Global Justice Now Nick Dearden řekl, že únik „posiluje obavy z hrozby, kterou představuje TISA pro životně důležité veřejné služby“.

„Je to černá stránka v historii demokracie, podle nichž si jen prostřednictvím takových úniků můžeme uvědomit, že naše vlády navrhly radikální restrukturalizaci právního rámce v oblasti veřejných služeb," uvedl aktivista v oblasti lidských práv.

Nedávno organizace WikiLeaks oznámila, že hodlá zaplatit odměnu ve výši 100.000 dolarů za texty dosud nepublikovaných kapitol dohody Transpacifického partnerství (TPP).

9 komentářů :

 1. Babišovo hnutí si schválilo podporu TTIP, takže ho normální člověk nemůže volit. Navíc si Babiš zaplatil (opět) průzkum popularity politiků, podle kterého, kupodivu(!?) je nejpopulárnější. Zločinec Stropnický patří také prý ke špičce populárních. Sodoma Gomora, velebnosti; chce se mi zvracet. doba temna se blíží, pokud světové kurvítko - USA, do pár let nezkolabuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiše to neovlivní, prodá Agrofert nadnárodní korporaci a všichni mu můžeme vylízat. To jste ještě nepochopil? Teď jde jen o cenu (úplatek) za přijetí TTIP.

   Smazat
 2. Jednu věc ovšem nechápu - Sobotka, Babiš, ani nikdo jiný z těch našich politických kašparů se nechystá nikam emigrovat s rodinami, tudíž by do programu TTIP a dalších nevýhodných spadli také. Spadli bychom do toho všichni, tedy i naše národní hlavy pomazané, a že je jich tady už hodně - nejen my! Ale i jejich děti a děti jejich dětí a nejspíš trvale. Takže -jaký by měli motiv do toho lézt a připojovat se k takové destrukci? Nebo myslíte, že jsou tak připosraní servilitou k USA ( aby si je proboha nerozhněvali) že by byli ochotni obětovat zdraví a de facto i životy svých rodin, přátel, rodičů, dětí? To mně smysl nedává. Abychom tady nenadávali samoúčelně -nadávat jen pro nadávání. To Němci jsou jiní kabrňáci. Dovedou se zdravě nasrat a vyrazí do ulic - my se dovedeme zdravě nasrat jen před počítačem a kafrat a kafrat - co to může změnit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidíte Malmstromová říká, že většina obyvatel podporuje tuto báječnou smlouvu, hodně dobře placená paní komisařka za tyto bludy.Pořád se jen kecá, podepíšete ji, ale text uzavřené dohody zdaleka není, nikdo ji nečetl, není dosud na papíře a hned tak nebude.Zatím převažují odpůrci a masívní demonstrace v Něměcku, Španělsku a jinde.2 000.000 podpisů.Ať vyjdou do ulic ty zastánci, nejsou vidět.Pokud tento nesmysl EU přijme, USA ji rozcupujou na hadry.Je to vědomě podporovaná samodestrukce, nyní včetně uprchlíků, zničení svobody a svrchovanosti národů na tomto kontinentu s vnuceným odporem proti Rusku.Kdo není pro TTIP je stalinista a rusofil, tohle oni říkají, neskutečné.

   Smazat
  2. Výpovědní lhůta smlouvy je dvacet let, za tuto dobu se ekonomika USA zvedne po zádech EU a ještě si po jejím boku zaválčíme v Evropě.Vynikající, vojenské a ekonomické NATO, dobré k tomu, aby nás USSA držely pod krkem a určovaly cestu k jejich prosperitě, míru na americkém kontinentu.

   Smazat
  3. Už si lze na Netu najít i informace, kde po přijetí TTIP a její nadcházející destrukci, se rozpadne EU, možná i to USSA pro oslabení Evropy, chtějí docílit.Jen by mě zajímalo, jestli tento zotročovací dokument podepíše řecká SYRIZA, to by mě fakt zajímalo i jak se k tomu staví Tsipras, kde Řecko je nyní v katastrofálním ekonomickém postavení.

   Smazat
 3. Tento článek je tu už po několikáté, pořád ho sem dávejte a připomínejte, jakou genocidu a teror, na české obyvatelstvo, chystá Sláveček se svojí bandou. Je zcela nepochopitelné, že tuto smlouvu, která je tajná a tajně se projednává, již dnes čeští pollitici schvalují.Oni budou lidem kázat o morálce a finanční gramotnosti.Slávek, odevzdává tuto zemi do spárů nenasytného hegemona na totální rozkulačení a k nastolení totalitnímu korporativnímu americkému systému.Když do USA zadnice, tak celý nalubrikovaní a jako rozvojová země, bravo!.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to tady, finální schvalování tohoto vazalství a likvidace konkurenční EU hegemonem USA bude do ledna 2017, stihout se to musí do odchodu Makaka z funkce.Je to povinné, jelikož po něm zvítězí republikáni a jak sám Makak uvedl, těm je celá EU u zádele!!!Tak si ještě cca 18 měsíců užívejtte "svobody"v pojetí Evropy.Chlorovaná kuřata, pesticidy napěchované maso a nejhorší ISDS-arbitráže korporace, investor-stát-arbitráže čekají.

  OdpovědětSmazat
 5. Jestli mohu doporučit ýzajímavý pohled na věc, tak na DVTV si Veselovský pozval šeského vyjednavaše Bártla a doc.Švihlíkovou, docentka Švihlíková pana propagátora a vyjednavače rozcupovala protiargumenty na sr...Kéž by měla v této věci větší pravomoci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.